Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Case Modding
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.09.2010., 14:13   #1
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
ventilatori i potenciometar

pozdrav.

htio bih kupiti 3 ventilatora za zamijeniti u kucistu 2 "bucna" i dodati jos jedan. e sad gledao sam Scythe S-Flex 80mm na 2800rpm. zanima me dali bih mogao sva 3 spojiti na npr. "Potenciometar za ventilator FanMate 2, ZALMAN" iz Linksa i dali ih na taj nacin mogu spojit (sva 3) u 1 fan konektor na maticnu da od tamo uzima struju i ocitava brzinu?
mozda bi ocitavanje brzine morao poslati samo s jednoga, ali obzirom da su jednaki razlike bi bile minimalne.

dali se inace moze na konektor na maticnu spojiti samo ona 3. zica od ventilatora za ocitavanje brzine, a struju negdje drugdje?

hvala.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 14:34   #2
Crypto
Premium
Moj komp
 
Crypto's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Varaždin
Postovi: 103
FanMate2 ima jedan ulaz i jedan izlaz, tak da možeš spojiti sva tri ventilatora ako režeš žice i zalemiš sve na jedan konektor (žicu za mjerenje brzine spojiš samo od jednog ventilatora, ne sve). Za FanMate2 piše da daje do 6 W, tak da bude dosta za ta tri ventilatora (svaki vuče po 0,2 A). Ulazni konektor spojiš na matičnu, valjda ne bude regulator na njoj preopterećen. Mislim da bi trebalo funkcionirati ovo za spajanje samo žice za očitanje brzine, probaj.
Crypto je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 06.09.2010., 14:37   #3
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Budi oprezan sa spajanjem više ventilatora na jedan konektor na ploči. Ja bih ti preporučio da ih spojiš direktno na napajanje (preko potenciometra), a samo kontrolu brzine na ploču.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 14:39   #4
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor Crypto Pregled postova
FanMate2 ima jedan ulaz i jedan izlaz, tak da možeš spojiti sva tri ventilatora ako režeš žice i zalemiš sve na jedan konektor (žicu za mjerenje brzine spojiš samo od jednog ventilatora, ne sve). Za FanMate2 piše da daje do 6 W, tak da bude dosta za ta tri ventilatora (svaki vuče po 0,2 A). Ulazni konektor spojiš na matičnu, valjda ne bude regulator na njoj preopterećen. Mislim da bi trebalo funkcionirati ovo za spajanje samo žice za očitanje brzine, probaj.
mozda najbolje da rezem zice i spojim sve na molex za napajanje, a samo signal od jednog venta na maticnu jer ako se slucajno sta desi ventovima ili regulatora boze moj, ali da mi maticna nesto ode to je vec .

moze netko jos potvrdit dali je kemijao ovako nesto?

pozdrav
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 14:40   #5
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Budi oprezan sa spajanjem više ventilatora na jedan konektor na ploči. Ja bih ti preporučio da ih spojiš direktno na napajanje (preko potenciometra), a samo kontrolu brzine na ploču.
e to i ja mislim. znaci moze samo signal (1 zica) na maticnu bez napajanja pa da pokazuje?
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 14:47   #6
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Može. Tako je meni spojen 12cm case fan. Molex za napajanje a žuta ide na ploču. Standardni konektor za ventilatore samo što ima jednu jedinu žicu.
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2010., 14:48   #7
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,921
hvala svima.
geronimo_2 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na