Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Intel
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.05.2015., 11:40   #1
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Razni usporedni testovi procesora

Techspot ima par zgodnih testova AMD vs. Intel koji su čak relevantni (čitaj nema puno sintetike):

Budget CPU shootout

GTA V CPU usporedba + skaliranje takta

Battlefield Hardline Cpu usporedba + skaliranje takta

Interesantno je koliko se na AMD AM3+ platformi OC-anjem zapravo dobiva puno veći postotak performansi u odnosu na Intela. Samo šteta što to i dalje nije dovoljno da pobijedi Intela na stocku.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2015., 11:58   #2
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
Naravno da se dobija jer je CPU usko grlo.
SRV je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.05.2015., 19:55   #3
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,410
Meni je i dalje najinteresantnije gledat grafove potrošnje
Encoding testovi su poprilično poražavajući.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 16:30   #4
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Wolverine Pregled postova
Meni je i dalje najinteresantnije gledat grafove potrošnje
Encoding testovi su poprilično poražavajući.
Quicksync?

Jedini slučaj kad bi zbilja uzeo Intela je kad bi dnevno radio 10h+ enkodiranje videa
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 17:25   #5
Brzi Picek
Premium
Moj komp
 
Brzi Picek's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Ri,De,Čk,Zg itd
Postovi: 473
meni osobno sve to oko perfomansi i nadmoči zvuči kao da kariola s 50 kw, pobjedi super duper proizvod Rimca na "strit rejsu" i da se to objašnjava savršenom arhitekturom i malom potrošnjom
__________________
Brzi Picek
Brzi Picek je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2015., 17:51   #6
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Brzi Picek Pregled postova
meni osobno sve to oko perfomansi i nadmoči zvuči kao da kariola s 50 kw, pobjedi super duper proizvod Rimca na "strit rejsu" i da se to objašnjava savršenom arhitekturom i malom potrošnjom
Molly?
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 23:04   #7
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Razni usporedni testovi procesora

Imam par zanimljivih priča za podijeliti.

1) Silom prilika prebacili smo se sa VMware Workstation na vSphere.
Drugim riječima, zamijenili smo dvije virtualne + W7 sa tri virtualne, svaka sa svojim direktnim pristupom hardveru.
Radi se o 3930k i tri vga kartice.

Odjednom, VGA kartice su se počele rušiti.
Ne na normalnom opterećenju, nego je svaka 7950 rudarila na 66% opterećenja.
Ista VGA konfiguracija radila je 100% stabilno preko W7.
Nije me kopkalo to da rudarenje nije stabilno nego činjenica da, očito, računalo nije stabilno.

Privremeno rješenje je bilo dizanje GPU voltaže sa 1.0V @900 MHz na 1.2.
To je 100% ustabililo sistem.

OK, kakve sad veze ima to kaj GPU treba 20% više napona za rad sa Intelom?
Pa, ispostavilo se da postoji 100% -tna stabilnost i ako se vrate svi GPU naponi na 1.0V, ali ako se digne napon na IMC kontroleru.
Barem 1.19 - 1.195V. Prije toga ništa ...

Isto ponašanje vidljivo je i kod konfiguracije sa 32 i 64 GB RAM -a, dakle radi se čisto o dodatnom opterećenju na IMC koji donosi VT-d.

Ono kaj mene kopka jest zašto je dizanje napona na GPU ustabililo sistem?
Logično mi je da se na neki način preko PCIe sabirnice "prelijeva" voltaža na IMC kontroler i ustabili ga.

2) Nedavno sam imao natezanja sa novom i7 4770S + HD260X konfiguracijom.
Nasumično zamrzavanje kod prestanka CPU opterećenja. Najdulja stabilnost postignuta je isključivanjem C3, 6 i 7, te core parkinga.
Dva dana.

Ispostavilo se da je računalo 100% stabilno sa Haswell Celeron procesorom.
Koja je razlika?
Celeron nema podršku za C7. Drugim riječima, nema mogućnost štednje struje gašenjem PCIe sabirnice.
Kao rješenje za i7 CPU, pojavio se noviji BIOS za GPU koji - diže voltaže na kartici :-)
Vidite sličnost sa 1)?

3) Želio bih podijeliti Intelov slide sa anandtech -a:



Vidljivo je da konfiguracija od 10 jezgri ima jedan ... klaster, ona od 12 jezgri ima 2.
Još je bitna razlika da 12c verzija ima dva memorijska dual channel kontrolera (nešto kao Phenom unganged mode).

E, sad, pogledajte ovaj screenshot:



Obratite pažnju na HWmonitor. Broji do 12, ali fale neki brojevi. Svi programi javljaju isto.
Ako je 10c konfiguracija stvarno monolitna, onda mora brojati od 0 do 9.
Ovdje se radi o ostacima 12c jezgre.
Da, ovo je ES primjerak, ali pogledajte stepping.

Mislim da Intel koristi 12c jezgre da popuni 10c potrebe.
Ovo je važno jer ako planirate neku virtualizacijsku pustolovinu, bitno je kako ćete organizirati jezgre da imate što manje nepotrebnih gubitaka.

To isto tako znači da se taj IMC može softverski prebaciti između 2xdual channel na 1x4.

Kad bi neko hrabar i vješt volio usporediti mikrokodove za 10c i 12c varijantu, možda bi se mogao naći dio koji bi injektiranjem
u 10c kod omogucio 2x2 rad.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 23:22   #8
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Ima li tvoj softver sluzbenu podrsku za tvoj hardver i obratno? Takodjer, podrzava li tvoj hardver drugi hardver koji imas? Buduci da ne znamo sto imas...

Ako se radi o zutom delancu, vjerojatno nemas srece. Ako se radi o brandu a nisi postupio prema propisanim uputama o podrzanom hardveru, opet nemas srece. Ako imas brand i odgovarajc hardver a svejedno ne radi, reklamiraj i bok.

Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Obratite pažnju na HWmonitor. Broji do 12, ali fale neki brojevi. Svi programi javljaju isto.
Ako je 10c konfiguracija stvarno monolitna, onda mora brojati od 0 do 9.
Ovdje se radi o ostacima 12c jezgre.
Da, ovo je ES primjerak, ali pogledajte stepping.
Ajde se ti zbroji malo. Po tvojoj teoriji, ovo bi trebalo biti 13. Ionako se vrlo vjerojatno radi o softverskoj gresci, buduci da ionako AFAIK ne mozes fizicki odrediti koja jezgra je "prva" a koja "zadnja".
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 23:38   #9
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Delanec je, ali delanec dvije godine pogoni tri CAD mjesta bez greške.

Ako misliš na BIOS, onda je gore zadnji, ali isprobano ih je fest.
Ili misliš na CPUz?

Ne znam, čudno broji i nisam siguran zakaj?
Izgleda mi ko da su loše jezgre odpojene.
OK, nije 12 nego 15c. Moja greška - po 5 sam brojal.

Kopka me to već duže vreme ...

Inače, jezgre su numerirane po redu, a i bez toga lako je fizički naći koja je koja i kak su vezane ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2015., 23:42   #10
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
...plus što svi forumi preporučuju da se isključi grafička kartica integrirana u CPU jer je Intel nešto smrdao u postavkama drajvera i powersavinga za integruše. Tvoj CPU nema integrušu ali je očito neki problem s power saving opcijama. Jesi stavio zadnje drajvere za chipset?

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 23.07.2015. u 00:08.
Sinac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2015., 23:55   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Delanec je, ali delanec dvije godine pogoni tri CAD mjesta bez greške.
Zato te i pitam, obzirom da si mijenjao softver, jesi li siguran da u potpunosti podrzava tvoj hardver. Ili obratno, kako ti je vec zgodnije gledati tu implikaciju.

Mozda je i do napajanja, ako si gazio masinu 3 godine, hm.

Citiraj:
Ne znam, čudno broji i nisam siguran zakaj?
Izgleda mi ko da su loše jezgre odpojene.
OK, nije 12 nego 15c. Moja greška - po 5 sam brojal.

Inače, jezgre su numerirane po redu, a i bez toga lako je fizički naći koja je koja i kak su vezane ...
Ne znam kako si ti zamislio naci "koja je koja fizicka jezgra"; poturpijati procesor i nadati se da je ujetkan broj na njima?

Da, istina je da mozes "otkriti" topologiju multi-core procesora sto je poprilicno nemusto objasnjeno u Software Developer’s Manual (zapravo, ta informacija nema realnog znacaja vjerojatno ni za koga).

Sve u svemu, duboko sumnjam da se program za mjerenje temperature dublje bavio s tom problematikom, tim vise sto AMD ima svoju metodu mapiranja multi-core topologije.

Zasto to tebe uopce brine, nije da ces ih magicno otkljucati ili nesto u tom smislu, pa nije to AMD da mozes prelemiti jezgru kako je smijesno slozena.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 00:11   #12
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zato te i pitam, obzirom da si mijenjao softver, jesi li siguran da u potpunosti podrzava tvoj hardver. Ili obratno, kako ti je vec zgodnije gledati tu implikaciju.

Mozda je i do napajanja, ako si gazio masinu 3 godine, hm.

Ne znam kako si ti zamislio naci "koja je koja fizicka jezgra"; poturpijati procesor i nadati se da je ujetkan broj na njima?

Da, istina je da mozes "otkriti" topologiju multi-core procesora sto je poprilicno nemusto objasnjeno u Software Developer’s Manual (zapravo, ta informacija nema realnog znacaja vjerojatno ni za koga).

Sve u svemu, duboko sumnjam da se program za mjerenje temperature dublje bavio s tom problematikom, tim vise sto AMD ima svoju metodu mapiranja multi-core topologije.

Zasto to tebe uopce brine, nije da ces ih magicno otkljucati ili nesto u tom smislu, pa nije to AMD da mozes prelemiti jezgru kako je smijesno slozena.
Podržava.
Ne kužite me. Ovo nije problem. Ovaj problem je davno riješen.

Program za mjerenje javlja isto što i drugi tak da je to nebitno.

Ne pokušavam otključati (navodno su laserom odrezane), nego me zanima organizacija.
A i razlog eventualnom neslaganju sa službenom prezentacijom.

Budući da jezgre van lokalnog L3 bazena šalju podatke preko QPI sabirnice (ili kak već), bitno je kako će jezgre biti dodijeljene.
Na isti nači se lako testira koje su lokalne - zaključaš na određeni cpu i uspoređuješ ...
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2015., 01:02   #13
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Budući da jezgre van lokalnog L3 bazena šalju podatke preko QPI sabirnice (ili kak već), bitno je kako će jezgre biti dodijeljene.
Na isti nači se lako testira koje su lokalne - zaključaš na određeni cpu i uspoređuješ ...
Citam treci put i zaista ne razumijem sto tebe tocno muci.

Ako te brine CPU affinity, to je ionako nesto na sto mozes samo relativno utjecati duboko ispod haube Windowsa i to samo u programerskom pogledu. Cak niti thread priority nekada "ne radi" kako bi ti htio jer se o njemu brine scheduler i ostala hrpa koda nedostupna korisniku.

Kao sto rekoh, zaista ne razumijem sto zelis postici, odnosno, mislis li da ce delegiranje afiniteta na neku jezgru A poluciti losije rezultate nego da si ju stavio na jezgru B, a to zelis pokusati nekako dokuciti? Mozda sam preumoran ali ne kuzim...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2015., 18:33   #14
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Radi se o tome da raspored jezgri utječe na način organizacije threadova:



Znači, 15 jezgreni Xeon ima tri stupca od 5 jezgri.
Susjedni stupci dvore unutarnji QPI (ne znam dal je to interconnect za međujezgrenu komunikaciju) prsten dok su vanjski povezani posebnim prstenom.

Svaki plavi skok je barem 10 ns.
Tak da je za lokalni OS bitno na koji način će mu biti jezgre dodijenjene.
Budući da intel treba samo prekopirati 2,5MB L3 da prekopira cijelo stanje jezgre na neku drugu, svaka dodatna ns je bačena struja.

Sad zamisli da OS sa 4 thread -a šeta okolo po jezgrama.
Desi se to da nijedna jezgra nije dovoljno opterećena da CPU ode u Turbo množitelj jer ima previše skokova.

Ako čovek slaže ESXi server, jako je bitno kak su jezgre konfigurirane.
Npr, ako je nekom OS -u dodijeljeno više jezgri, onda je poželjno da su na lokalnom stupcu jer 4 susjedne jezgre međusobno imaju samo jedan skok, tj minimalanu kaznu od 10 ns.
Ako su na drugom stupcu, treba dodati minimalno 20 ns na vreme kopiranja L3.

Intel reklamira 10c procesor kao da ima jedan prsten oko jezgri, a meni se čini da je moj otpadak od E7 4890 Xeon -a.
U tom slučaju ima tri stupca i dva komunikacijska prstena.

Fale jezgre 10, 12, i 14 na srednjem stupcu i jezgre 26 i 28 na zadnjem stupcu.


Opet, to znači da možda memorijski kontroler radi kao 2x2.
U slučaju da ipak radi kao 4c, onda je to samo stvar mikrokoda.

Ima kakav pametan softver koji vidi razliku između 2c i 4c bandwidth -a?
Po mogućnosti da nije AIDA jer sam imal demo i isteklo ...

Edit:
Process Lasso je odličan softver jer more isključit automatsku regulaciju prioriteta od Win i ručno namjestiti kome i kak paše ...

Zadnje izmijenjeno od: ZOX. 28.07.2015. u 19:10.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2015., 21:05   #15
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,532
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
/snip
Long story short, ti si zabrijao o nekakvim interkonektovima i nanosekundama iz sarenog marketinskog grafa? A onda pricas o bare metal virtualizaciji, dok na dnu spominjes nekakav Windows softver.

Zapravo, ti postavljas pitanje je li iz tvoje velike teorije zavjere ispalo da imas (ni to nisam shvatio) brzi ili "sporiji" procesor od... nekog drugog te iste serije?!

Ako trosis ESX(i), pusti ga neka se bavi onime za sto je napravljen i nemoj se previse zamarati crtezima. Ako ti je sporo, kupi jacu kantu i bok, vjeruj mi, neces nista postici preslagivanjem affiniyja.

Citiraj:
Edit:
Process Lasso je odličan softver jer more isključit automatsku regulaciju prioriteta od Win i ručno namjestiti kome i kak paše ...
Dobro, to moze i task manager ili ako te bas veseli, /AFFINITY switch, ali kakve to veze ima s ESX-om?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2015., 17:24   #16
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Long story short, ti si zabrijao o nekakvim interkonektovima i nanosekundama iz sarenog marketinskog grafa? A onda pricas o bare metal virtualizaciji, dok na dnu spominjes nekakav Windows softver.
Ajde kad si baš tak nepristojan da pojasnim:
ovaj post nije bio za tebe, nego za nekoga koga ova problematika zanima.
Iskreno, za nekoga sa *unix* ispod nicka čudno je da ne znaš kak Intel numerira jezgre ...

Bare metal, prek OS -a, svejedno. Isti efekt je prisutan kod svih vrsta virtualizacije.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zapravo, ti postavljas pitanje je li iz tvoje velike teorije zavjere ispalo da imas (ni to nisam shvatio) brzi ili "sporiji" procesor od... nekog drugog te iste serije?!
Ne radi se o nikakvoj teoriji zavjere već o jedinstvenoj prilici da (ako je netko u mogućnosti) usporedimo na konkretnom primjeru kolka je kazna za QPI (ili kak već) skok.

Znači, netko koga ovo:

a) zanima
b) zna o čemu govorim.

Intel kaže da je kazna po skoku 10 - 25 ns.
Al ne veli da 10 može biti na susjedni L3 blok ili na QPI.

Ako je pristup RAM -u 60 ns, dva skoka su usporediva sa 120 ns pristupom.
OK, nekoga možda to ne muči, al volim hardver imati posložen kak treba.

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ako trosis ESX(i), pusti ga neka se bavi onime za sto je napravljen i nemoj se previse zamarati crtezima. Ako ti je sporo, kupi jacu kantu i bok, vjeruj mi, neces nista postici preslagivanjem affiniyja.
Nema jače kante ( 8=====> ) od ove koju imam za CAD stanice povrh ESXi -a.
Nije stvar u tome.
I kod ove se može izgubiti puno lošom organizacijom jezgri kod svih vrsta virtualizacije.
Čak i Player (ili VBox) može biti nebo il zemlja ovisno o tome kak su jezgre unutar Win posložene ...

Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Dobro, to moze i task manager ili ako te bas veseli, /AFFINITY switch, ali kakve to veze ima s ESX-om?
Ne, affinity na kratko vreme zaključa proces na odabrane jezgre.
Ali povrh toga ima jedan boost režim gdi Win kernel sam odredi koji thread treba dobiti dodatni kick.
Ovaj f*cking Lasso može maknuti i taj mehanizam :-)

Zadnje izmijenjeno od: ZOX. 29.07.2015. u 17:31.
ZOX je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 16:30   #17
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Edit:
Process Lasso je odličan softver jer more isključit automatsku regulaciju prioriteta od Win i ručno namjestiti kome i kak paše ...
Moram priznat da ne razumijem kako bi ti to namjestio? Što točno želiš postići? Kako znaš da zbog "zaključavanja" threada na određenu jezgru na kraju zapravo nećeš dobiti manje procesorskog vremena jer se čeka baš ta jezgra? Hoću reći da ti se lako može dogoditi da ti jezgra čeka 400ns da bi uštedio 60 na "skoku". Pojasni mi na primjeru sa te tvoje tri virtualke, što bi ti kome dodijelio i kako. Mislim da je problem puno kompleksniji nego što ti se čini.

Citiraj:
Autor ZOX Pregled postova
Ne, affinity na kratko vreme zaključa proces na odabrane jezgre.
Ali povrh toga ima jedan boost režim gdi Win kernel sam odredi koji thread treba dobiti dodatni kick.
Ovaj f*cking Lasso može maknuti i taj mehanizam :-)
Koliko sam ja skono, taj f*cking Lasso koristi affinity switch + dinamički mijenja prioritete threadova. Ne postoji drugi način na win za dodijeliti jezgru dretvi (isto vrijedi i za linux, samo tam se zove affinity mask).

Evo što kažu (project lasso) zašto su oni bolji od win schedulera:
Citiraj:
It is impossible for Microsoft to know for sure what application really needs that CPU and which doesn't. With a little 'market intelligence', a little logic, and some help from the user Process Lasso's ProBalance can do better -
Power of "market intelligence"! And logic! wow
Meni se čini da je to zbog "pro" u "ProBalance"!
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 20:25   #18
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Razni usporedni testovi procesora

Odličan test ekipe sa Techspota. Ko bi reko da se Core 2 Duo/quad još uvijek tak dobro drži s obzirom na godine

http://www.techspot.com/article/1039...red/page3.html
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 21:03   #19
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
Intel Celeron G1820 kida u igrama Q9650 .
Ovo iskreno nisam očekivao !
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 21:09   #20
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
I dok sam ja to po svom selu govoril ekipa nije vjerovala ovo ide u bookmarkse :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 21:38   #21
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ček, u tomb raideru celeron šiba 2500k?
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 21:39   #22
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Intel Celeron G1820 kida u igrama Q9650 .
Ovo iskreno nisam očekivao !
Samo jedna riječ - arhitektura

Također vidimo kako se u Tomb Raideru možete jednako naigrat s bilo kojim odronom od proca - tu "igricu" su mogli komotno izbacit iz testova
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 22:17   #23
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Intel Celeron G1820 kida u igrama Q9650 .
Ovo iskreno nisam očekivao !
Kida,ali danas ti opet bolje dode quad,zbog vise jezgara,pa ako ga vec imas,ne isplati se mijenjat za nista ispod i5 zadnje generacije ili fx 8xxx!
Ali jedan i3 za 500-tinjak kuna ,solidan izbor za gaming,mozda bolji od fx eva,mislim polovni!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 22:34   #24
Kristijan1
Premium
Moj komp
 
Kristijan1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Čepin
Postovi: 1,440
G1820 se da naći za 150 kn ili koju kunu više , za 200 kn uzme se i adekvatna matična za taj proc .
Može se složiti komp za 1500 kn koji će vrtiti sve naslove (ako nismo prezahtjevni sa detaljima) .
U biti taj jeftini proc može odraditi dosta toga ( osim igara ) i zadovoljiti 80% korisnika .
Kristijan1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 22:52   #25
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
Intel Celeron G1820 kida u igrama Q9650 .
Ovo iskreno nisam očekivao !
Yep..sjećam se kad sam prvi put upregnuo G540 i ostao paf kak je vrtio Supreme Commander u odnosu na ovog monstruma

Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Kida,ali danas ti opet bolje dode quad,zbog vise jezgara,pa ako ga vec imas,ne isplati se mijenjat za nista ispod i5 zadnje generacije ili fx 8xxx!
Ali jedan i3 za 500-tinjak kuna ,solidan izbor za gaming,mozda bolji od fx eva,mislim polovni!

To je ono što marketing želi da misliš Ako uspoređujemo istu generaciju - da..ali ovo...arhitektura je mnogo važnija od broja jezgri. Pa to sranje sa 4 core CPU moraš imat za gaming trube još od vremena Q6600 - a vidi pomak i koliko igara ZBILJA koristi prednosti tih proceva.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 22:52   #26
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor Kristijan1 Pregled postova
G1820 se da naći za 150 kn ili koju kunu više , za 200 kn uzme se i adekvatna matična za taj proc .
Može se složiti komp za 1500 kn koji će vrtiti sve naslove (ako nismo prezahtjevni sa detaljima) .
U biti taj jeftini proc može odraditi dosta toga ( osim igara ) i zadovoljiti 80% korisnika .
Slazem se,em nis ne trosi,ali mislio sam ako si vec na nekom quadu ili phenomu x4 ,nema ti nekog smisla ici na celeron ili pentium,minimalno i3!
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 23:15   #27
tomek@vz
Premium
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,305
Citiraj:
Autor emilblomsky Pregled postova
Slazem se,em nis ne trosi,ali mislio sam ako si vec na nekom quadu ili phenomu x4 ,nema ti nekog smisla ici na celeron ili pentium,minimalno i3!
Actually...ne...Iskreno za gaming ne vidim nekog značajnog pomaka odkad sam prešao sa Celly G540 > I5 3330 > I3 3220. Mislim da je Celly/Pentium za siću best buy ako gledamo rabljene jeftinakanere i ak nemaš grafu jaču od R7 260X/750 TI - sve iznad toga - I5 (ima ih isto već za siću)
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 23:21   #28
demetrius
Premium
Moj komp
 
demetrius's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: rijeka
Postovi: 3,719
vidim da sam dobro napravio kad sam preskočio 2 generacije i prešo sa e8400 na i5 4670k,jer se vidi skok,i5 2500k, i5 3570k i moj i5 4670k skoro isti po rezultatima,kolko vidim skylake će bit sličan mome pa ćemo i njega preskočit i sljedeću generaciju a možda i onu iza.
__________________
prodajem starije komponente.
demetrius je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 23:45   #29
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor demetrius Pregled postova
vidim da sam dobro napravio kad sam preskočio 2 generacije i prešo sa e8400 na i5 4670k,jer se vidi skok,i5 2500k, i5 3570k i moj i5 4670k skoro isti po rezultatima,kolko vidim skylake će bit sličan mome pa ćemo i njega preskočit i sljedeću generaciju a možda i onu iza.
Dobro,to je sad skok s fiće na novog golfa,pa taj 8400 i celeron 1820 ubija tri puta,da ne bi i5!
A sad gdje imaš i5 za siću? Ispod 1000+ kuna ga ne možeš naći,zato sam mislio na i3.Ne gledam na ove sandyje,samo ivy i haswelle!
A slažem se da za igre bude dostajao i neki g-ić!
trenutno me zanima ova tema jer i sam razmišljam dal mi se isplati priječi s ovog phenoma na i3?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2015., 23:51   #30
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
izostavili su, po meni, najzanimljivije doba intela - conroe.
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na