Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.07.2016., 14:30   #1
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
AMD 750k problem u temperaturama!

ekipa daj pomozite ..već 5 put skidam i stavljam cooler na procesor i očito nešto nije u redu,jer po cpuid hw monitoru...temperature mi u idle skaču od 65-95 stupnjeva,sad koliko je on pouzdan ? jer sinoć sam skužio dok sam WOT igrao da mi je temp skočila do nekih 110-115C...znam da wot dosta opterećuje proc,ali nekako mi te temperature izgledaju posve nerealno?!

što još da probam ?

cooler je hyper 212,kućište je dobro posloženo i dosta otvoreno!

http://prntscr.com/bw3dhu
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 14:40   #2
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Temperatura ti je prema tom hwmonitoru ako se ne varam 57C max. Probaj i neki drugi softver

http://www.tomshardware.co.uk/faq/id...cpus-apus.html
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2016., 14:47   #3
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
čim opteretim proc,mislim opteretim...čim upalim bilo šta,makar firefox,temp skoči preko 100C! mislim da je prva temperatura trenutna,drug je minimalna izmjerena,a treća maximalna... na ovom mom SS-u ... u biosu mi piše sad temp 55C! :/

čim core clocks skoče na 3700mhz temp odleti u nebo!

izgleda da CPUID zajebaje..

http://prntscr.com/bw3kzs

edit : cilo vrime gledam ove temperatures : package! sta je to ? to nije temp procesora izgleda ?

http://i.imgur.com/PHXPHFI.png

zašto ovolika razlika između ove dvije temperature ? može li mi itko objasnit

Zadnje izmijenjeno od: MeanBoss. 22.07.2016. u 16:00.
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 16:10   #4
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Na forumu su često izbijale svađe jer se nije moglo dogovoriti što je što u kojem programu. AMD je specifičan glede temperatura, a i 3rd party softveri nisu cvijeće.

Uglavnom sigurno krivo pokazuje (preko 200 wtf), a točna temperatura cpu-a je očito ono što sam ti rekao 57C, 59C u biosu i u ovim tvojim novijim screenshotovima 60-ak u stress testu.

Naravno uvijek može biti problem i sa pastom ili da ti baza coolera nije ravna, ali to si vjerujem hendlao. Opcija ti mogu biti i previsoke voltaže overclocka. Resetiraj bios za svaki slučaj. Uglavnom 60-ak C i jesu neke maximalne temperature takvim procesorima. Doduše ti imaš hypera 212 i athlona, pa ti dosezanje tih max temperatura može utjecati overclock (za neke modele je max 71c), probaj stock svakako
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 16:18   #5
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
pogledao i stock i ovako na laganom automatic OC-u...temp ne idu preko 70.

nije mi baš ni pasta neka top kvaliteta,sigurno da stavim nešto novije i bolje moždfa bi išlo još 4-5 stupnjeva doli! voltažu nisam dirao,ovo je ona boost opcija u bious,proc na 4100mhz, mogu ga vratit na normalnih 3400,jer mi nije potriba da stoji clockan!

ništa..vratim na normal,pratim temperaturu,sutra cu prominit pastu pa ćemo vidit stanje !

thx
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 16:55   #6
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Iako ta temp. nije sad kritična, malo mi puno zvuči za athlon skoro 70C na stock postavkama sa hyper 212 evo.

Naravno uvijek ga možeš undervoltat, amd tu poslovično ima puno headrooma, al kažem malo mi je to puno za dobar cooler i provjetreno kućište. Jedino ako ti je soba neka sauna
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 17:36   #7
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
Ajmo rec da je u sobi ugodnih 25-27stupnjeva hahahha..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 17:41   #8
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Pipkaj to prstima u full loadu, ako se ne opečeš instant već je mlako na dodir laže senzor, lažu ljudi (naravno ako ti je otisak paste na bazi kulera dobar, i nisi je natracka npr.
ka kolega trpi )

http://i.imgur.com/X0ifXl3.jpg

http://forum.pcekspert.com/showpost....1&postcount=57
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 18:19   #9
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Gledaj si temperature sa amd overdrive, thermal margin. Ako si unutar tih temperatura, ok je
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2016., 20:06   #10
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Imam isti proc, i temp mi je max 65 stupnjeva pod full loadom,i to dok ima prašine u cooleru (stock)
Nakon svakog čišćenja prašine temp je i manje od 60

edit: koristim AIDA64 Extreme, čine se realne temperature, probaj pa javi
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.07.2016., 20:33   #11
MeanBoss
|CTS|MeanBoss|
Moj komp
 
MeanBoss's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Sinj
Postovi: 1,004
A pokušat ću, ali virujem da čim prominim pastu past će temperatura...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
MeanBoss je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2016., 13:19   #12
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Evo mojih temperatura pa možeš vidjeti thermal margin i koliko pokazuje u HWmonitoru, dakle sve je ok dok thermal margin ne dotakne 0 stupnjeva jer onda počinje throttlanje:

http://imgur.com/a/b5Beu

Sličan procesor i matična
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 04:37   #13
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo sastavio klincu AMD sa X4 860K i isto me temperature prcaju.

Ovo je sado-mazo sekcija lagano sa amd temperaturama, pa jel ima i jedan program koji moze normalno ocitati core temperature ?!?

Nabijem te njihove inzinjere, bolje da sam oso na Pentiuma onog otkljucanog...

Evo slike:



Turbo je iskljucen.
Mnozitelj je na 40.
V core je na Normal

E sad, Thermal Margin je distanca do 80c za ovaj proc ?

HW info i Aida pod CPU pokazuju trenutno sad 45C ali dok proc miruje taj podatak ne prati u realnom vremenu Thermal Margin tj. prodje par sekundi pa onda se to sinhronizira ali je poanta da je razlika prema Thermal Margini + HW info ili Aida uvjek malo vislje od 80C, preciznije 82-84C.

U Loadu stima.

E onda sam u Core Temp gadjao ofset dok nisam dobio realno pomicanje temperature u odnosu na Thermal Margin i to sad stima bilo load ili mirovanje. Dakle Core Temp sa ofsetom +10 = "cpu temp" + Thermal Margin = 80C.

Sam bios kada odem u njega uvijek pokazuje 40-42C

U Mirovanju mi temp pada na 19-20C a vcore sam vidio cak i 0.465V ?!?

Pa jos muka malo... vcore je bio na auto i mogu manualno unjeti voltazu ali kako potvrditi to, cime ? Posto ne mogu potvrditi stavio sam na "Normal".

Znaci ima opcija Auto, Normal, +xxxx sa tipkom + i manualno unosenje koje neznam potvrditi.
Ploca je F2A88xM-D3H i ok je ovako.. ima sve opcije sto mogu zatrebati.

U Loadu koliko vidim vcore ne prelazi 1.308v a dok je bilo na Auto zaletavao se na 1.365v, mozda bi moglo to i manje od 1.3xx ali ajd hebaj ga kad neznam memorirat vcore.

Hladim ga sa Katanom3 za AMD i dobro je, vise cujem zujanje harda nego coolera, dok se surfa necujno je doslovce sve.... osim harda jel

Ma pola 4 je vec a ja se prcam sa ovom kantom, nema sanse da ikad odem na AMD, ovo ide klincu za igrice no samo da ga sklepam kad mali nagazi da nemoram razmisljat jel se sta pregrijava ili ne...

E da, CPU 0 Package 82C ? Sta mu je sad to i koliko smije biti ?
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 11:39   #14
PURSUIT
Premium
Moj komp
 
PURSUIT's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: POŽEGA
Postovi: 261
AMD Athlon 860K - temperatura ne smije ići preko 70 C.
Kada bi išla preko 80 C komp bi se gasio.
Ovako je kod mene u mirovanju.
Ovo što sam označio bi trebale biti temperature koje trebaš gledati
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	6800K.PNG‎
Views:	300
Size:	61.8 kB
ID:	16860  
PURSUIT je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 12:03   #15
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Ma gledaj Thermal Margin a u BIOS-u podesi da ti drži temperaturu od oko 55 stupnjeva (a inače Fan na CPU na najsporije) i to je to. Nemoj previše razbijati glavu, Katana 3 može ohladiti taj procesor, bitno da nije stock
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 14:27   #16
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor PURSUIT Pregled postova
AMD Athlon 860K - temperatura ne smije ići preko 70 C.
Kada bi išla preko 80 C komp bi se gasio.
Ovako je kod mene u mirovanju.
Ovo što sam označio bi trebale biti temperature koje trebaš gledati

Ma stima, no znaci Thermal Margin je razlika do 80c jer to je tjmax procesora ?

To sto si oznacio prema amd overdrive u strogom mirovanju nema veze sa jezgrama.

Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
Ma gledaj Thermal Margin a u BIOS-u podesi da ti drži temperaturu od oko 55 stupnjeva (a inače Fan na CPU na najsporije) i to je to.
He da, no prema cemu ? Prema kojem senzoru... jucer sam poslje ovoga stavio 1h da vrti OCCT a u biosu sam stavio da pisti na 60C, nize nemoze...

Nije pistao, ova temp sto je @PURSUIT oznacio je bila 50C a jezgre prema Thermal Margin su bile 52-54C, znaci u full loadu ako zelim da ta temperatura bude identicna jezgrama moram napraviti korekciju u Aidi za CPU +4 i onda stima dok ne ode u mirovanje jer jezgre padnu na 20-tak a ova CPU ostane 30-35C a ako iskljucim korekciju onda je to 27-31C.

Koliko vidim mbo temp je povezan sa chasis fan1 i 2, ako mbo temp raste onda raste i broj okretaja ventilatora.

Sam Cpu Fan je opet vezan bas za tu temperaturu sto je oznacena na slici i apsolutno nema veze sa jezgrama i Thermal Margin bilo load ili mirovanje.

Evo sad racunalo nista ne radi i upaljeno je nekih 1h.

Oznaceni CPU sa +4 korekcijom sece 25-30C.
Jezgre prema Thermal Margin su 19-25C tj. Thermal Margin sece 59-55.

CPU Fan ide od 456-882rpm.

Ako iskljucim korekciju +4 za CPU opet je par C iznad jezgri a u full loadu ga jezgre presisaju onda 4-5C.

Ma katana3 ko bog, prst metoda kaze hladno/mlako, kako je u biosu nastimano da pisti na 60C a dosad nije znaci to je ok. Koji god senzor AMD mislio da se gleda.... nabijem ih...

E sad, kako pobogu manualno voltazu unjeti ?? Ili da ga peglam sa mnoziteljem dokle ide na ovoj Normal, preko 1.308v nisam vidio i ako je vcore na Normal bio mnozitelj 37 ili 40 uvijek je max 1.308v.

Auto nema sanse da stavim jer onda dize u nebesa a ako stavim recimo +0.005 itd onda opet ode u nebesa jer se valjda + prikaci na auto

Kazem ja ljepo.... sadmo-mazo AMD sekcija, pa duplo manje vremena mi je trebalo za naci ofset i koji LLC na i5 2500k nego ovdje pohvatati sta je sta i regulirati rpm ventilatora naspram zeljenih temperatura.

Ovdje ima isto neki LLC no ni ga pipnio nisam, ne micem ga sa Auto da veci djumbus ne ispadne neg sto je sad. A bas me zanima doklen taj proc ide
__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 17:51   #17
Deamon101
Premium
Moj komp
 
Deamon101's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 503
1. Pokušavam naći zapis da je netko komentirao napon od 1.535V na procesoru od autora ali ne nalazim. Apsolutno mi je nevjerojatno da netko očekuje dobre temperature s tim...

2. Druga stvar koja mi je apsolutno neshvatljiva je da nitko ne koristi senzor zvan "prst" koji je uvijek točan +/- 10 stupnjeva.
Deamon101 je offline   Reply With Quote
Staro 14.08.2016., 18:20   #18
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor Deamon101 Pregled postova
2. Druga stvar koja mi je apsolutno neshvatljiva je da nitko ne koristi senzor zvan "prst" koji je uvijek točan +/- 10 stupnjeva.
Ja koristim prst i lice metodu, gurnem obraz/nos na cooler i jara se osjeti odmah ako je ima...

Nego ja kako vrijeme u testiranju ovog x4 860K i F2A88xM-D3H dolazim do zakljucka kako je ovo cistokrvni polu-proizvod. E sad je cijela serija Fm2+ procesora i ploca ima ovaj problem ili samo neke - neznam.

Najnovije otkrice: zaglavnjivanje onog senzora sto je @PURSUIT oznacio !
Nevjerojatno, od 5 paljenja racunala 3 puta ostane zaglavit na nekoj random vrijednosti. Ok kada ostane recimo na 40C i vise ali maloprije mi je ostao zaglavit na 32C i ja pokrenem OCCT a jezgre odu u nebesa na 67C prema Thermal Margin, ostade samo 12-13C do maximalne temperature kada se gasi ili trola proc... nevjerojatno !

E sad, da sranje nebi bilo jedno sranje uvjek dolaze 2 zajedno... na taj senzor je vezan CPU FAN bilo silent, normal ili pwm regulacija, svaka se veze na ocitanje TOG senzora i sta se desi... Pokrenem OCCT a FAN mrtav hladan i dalje cumi na 1100rpm-a ?!

Nisam jedini, nasao na netu jos podosta zalbi na zaglavnjivanje tog senzora kod x4 680K i jedino rjesenje je staviti u biosu full speed za cpu fan ali ko ce onda trpiti vent na 2500rpm-a stalno ?

Jednostavno nema regulacije nikakve kada senzor zaglavi...

Ja nemogu vjerovat da si AMD ovako sta moze dopustiti, pa kave su to djecje bolesti ? Sta da se to desi nekom obicnom useru koji blage veze nema o takvim sitnicama ? Pokrenit ce igricu, senzor zaglavit, racunalo za 20min se gasi jer FAN vrti na 600rpm-a ?!?

Eto, jedino razumno sto sam mogao napraviti da sam stavio na full speed ali onda prosljedio sve na Fan Mate od Zalmana i na njemu rucno spustio rpm na onoliko koliko je potrebno da ne prelaze 62C jezgre u full loadu a to je oko 2k rpm-a sto je jos podnosljivo, druge opcije nema... jednostavno nemas regulaciju kada djubre zaglavi.

Bios sam fleshao isto da vidim oce se promjeniti, qujca oce... od F7 do zadnjeg beta nema razlike, random zaglavi cpu temp senzor. Jednom upalis racunalo u biosu stoji 30, drugi put 48, jednom je pisalo i 65 ! Udjes u windowse i vidis razliku u Thermal margin 55C sto znaci da je proc na 25C....

Razmisljao sam da zamjenim cpu i mbo senzor jer od mbo ni jednom nije zaglavio, u cpu senzor spicim chasis fan koji nemoze preko 1200rpm-a i tih je a u mbo senzor cpu fan ali opet... premala je oscilacija mbo senzora da bi mogao urediti regulaciju cpu fana... skoro pa sam ocajan...

Eto na slici, senzor zaglavit i uopce ne utjece na cpu fan speed koji je tu reguliran sa fan mate....

Sumnjao bih na plocu ali nisam jedini sa tim problemom... hebeni polu-proizvod i ja hebena budala koji sam ga sklepo, tak mi i treba.

__________________
trebaš seedbox?
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na