Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.09.2018., 08:00   #2641
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Za kinesko tržište će bit klasični dual sim.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 10:36   #2642
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,170
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 12:11   #2643
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 16:22   #2644
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
zaista fail od uredjaja predstavljenih jucer. Cijene su abnormalne. Zanimljivo do koje granice ce se tako moci dizati cijene i kada ce ljudi shvatiti da su jeleni davati $1500 dolara na mobitel koji je zastario nakon 12 mjeseci.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 16:29   #2645
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
zaista fail od uredjaja predstavljenih jucer. Cijene su abnormalne. Zanimljivo do koje granice ce se tako moci dizati cijene i kada ce ljudi shvatiti da su jeleni davati $1500 dolara na mobitel koji je zastario nakon 12 mjeseci.

Jel moraš svakodnevno reciklirati jedno te iste postove o tome kako:
- Apple reciklira
- Apple precjenjuje svoje uređaje
- su Apple korisnici jeleni

Shvaćam da ne voliš te uređaje i da ti to ide na živce, ali onda brate ne rantaj o tome svako toliko nego batali od te teme i prati nešto drugo.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 13.09.2018. u 16:39.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 16:44   #2646
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Ne opravdavam appleovu politiku, ali po cemu je taj mob nakon 12 mjeseci zastario?


Osim ako ne gledas kameru i sl, al ove sve nove điđemiđe su nepotrebne većini korisnika. 5S je i više nego dobar mobitel danas (star 5 godina), mozes ga kupit za cca 500 kn, puknes unutra novu bateriju i bog te veseli.




Ali opet, izbacili su cifru od 60 milijuna prodanih X prosle godine, sto im je donjelo profit isti i kao 90 milijuna prosle generacije.
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 17:46   #2647
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Otkriveno koliko RAMa imaju - XR 3Gb, XS Max 4Gb

https://en.letsgodigital.org/smartph...e-2018-models/
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 18:26   #2648
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jel moraš svakodnevno reciklirati jedno te iste postove o tome kako:
- Apple reciklira
- Apple precjenjuje svoje uređaje
- su Apple korisnici jeleni

Shvaćam da ne voliš te uređaje i da ti to ide na živce, ali onda brate ne rantaj o tome svako toliko nego batali od te teme i prati nešto drugo.

cek, smije se hvaliti, a ne smije kritika napisati? Daj odi onda cijelom netu objasni zasto kritiziraju nove modele. Ili par postova prije mene je netko komentirao cijenu.



ja jos cekam dan kada ce me apple privuci natrag u svoje redove jer sam bio dugogodisnji korisnik.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 19:13   #2649
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
cek, smije se hvaliti, a ne smije kritika napisati? Daj odi onda cijelom netu objasni zasto kritiziraju nove modele. Ili par postova prije mene je netko komentirao cijenu.

ja jos cekam dan kada ce me apple privuci natrag u svoje redove jer sam bio dugogodisnji korisnik.
Tko kaže da se ne smije kritizirati? Ja ti savjetujem da malo staneš sa svakodnevnim ponavljanjem jedno te iste priče. Kritika stoji, ali da se reciklira ista priča iz dana u dan... hoće li to promjeniti išta? Ili ćeš samo navući bespotreban flame na sebe kao i bezbroj puta ranije za koji opet nećeš ti biti kriv nego netko drugi kad izgubiš živce?

Jel im to sve skupa nosi lovu? Nosi. Hoće li se i dalje prodavati ko vruće kifle? Oće. Boli li Apple kurac za ovu našu vukojebinu plus vas u dijaspori? Boli. I, sad ćemo svaki dan vikati onima koji su mogu i žele priušiti to da su jeleni. Vjeruj mi, kad se to promjeni, Apple će reagirati i promjeniti "guljenje" korisnika i "višegodišnje recikliranje" izgleda/specifikacija.

Sve jasno, ljut si, ali gle, ima ljudi ovdje koji će to kupiti i koji se tome vesele. Ako ti nećeš, ne znači da ih imaš pravo nazivati jelenima. Samo to.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 20:22   #2650
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Bome. Epl samo iskoristava situaciju koja mu se nudi na pladnju. Epl ne zivi od ljudi iz Hrvatistana, oni stave tu cijenu, svidjalo se to nama ili ne, ionak tu uvijek postoji izbor, kupi ili nemoj kupit, jos nisam nigdje cuo da su nekog puskom prisiljavali na kupnju ajfona

Nego, ak stavimo cijenu na stranu, neam nis protiv ajfona, al hebemu, zakaj ne sloze kameru koja ce bit konkurentna ostalim flagsipima ili jos bolje, da bude vodeci na tom polju, bez premca; a onda, ko zna, mozda bih jedan uzeo, posto softver imaju odlican za kameru, al ocito se oni hardverski ogranicavaju iz samo njima poznatim razlozima.
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 21:24   #2651
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tko kaže da se ne smije kritizirati? Ja ti savjetujem da malo staneš sa svakodnevnim ponavljanjem jedno te iste priče. Kritika stoji, ali da se reciklira ista priča iz dana u dan... hoće li to promjeniti išta? Ili ćeš samo navući bespotreban flame na sebe kao i bezbroj puta ranije za koji opet nećeš ti biti kriv nego netko drugi kad izgubiš živce?

Jel im to sve skupa nosi lovu? Nosi. Hoće li se i dalje prodavati ko vruće kifle? Oće. Boli li Apple kurac za ovu našu vukojebinu plus vas u dijaspori? Boli. I, sad ćemo svaki dan vikati onima koji su mogu i žele priušiti to da su jeleni. Vjeruj mi, kad se to promjeni, Apple će reagirati i promjeniti "guljenje" korisnika i "višegodišnje recikliranje" izgleda/specifikacija.

Sve jasno, ljut si, ali gle, ima ljudi ovdje koji će to kupiti i koji se tome vesele. Ako ti nećeš, ne znači da ih imaš pravo nazivati jelenima. Samo to.

dobro, necu vise.


Ajde onda tamo u recimo BF5 temu malo napravi reda isto onda. Jer se tamo ponavlja stalno ista prica vec godinama.





on topic, moram priznati da imaju dvije stvari koje su napokon implementirali (sad necu o tome koliko je bilo blesavo da nije do sada postojalo) a koje su me odbijale od iphonea.



a to su:

-stereo snimanje pri video snimkama. Masala. Otkrili ameriku. I sad je to najbolje stereo snimanje ikada. Cudi me da nisu izmislili nekakav naziv tipa Two dimensional atmospheric recording best ever on a smartphone device :P



-grupirane notifikacije no ovo je zapravo software update.



-i nebitno sad jel to apple ili neko drugi, ali na 6.1" staviti prakticki 720p ekran je zaista losa sala.



ono sto me zanima jel ima a nisam pohvatao, je RAW snimanje fotki?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 21:44   #2652
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da, ali cijene u Europi su nikad luđe. XS u Njemačkoj kreće od 1149EUR. To je 200 EUR više nego cijena u USA plus 10% porez kod njih.

Do prošle godine je svaki flagship (non Plus) koštao 799EUR (ili još manje prije 2016.)... Ono što je XS danas, X jučer, to su dosad bili svi iPhonei dosad (osim 5C, SE).

Više nemaju moderan smartphone normalne veličine za razumne novce - XR je ogromna ružna cigla, budimo realni.

Iskreno se nadam da će im ovakav pristup podbaciti, jer stvari izmiču kontroli. Macbook Pro 15" je skočio za $500, Apple Watch sada za $100, iPad Pro 10.5 $150 također...


Ali ono što me najviše smeta su mediji, kvazi revieweri, YouTuberi, influenceri. Nema jednog koji nije rekao barem jednu neistinu, kako zbog toga što nisu tehnički potkovani, ili su pali na marketing. Masovno se pljuje po LCDu, a hvali OLED. Kako zbog izmišljenih gluposti koje serviraju kao činjenice, tako zbog magične brojke, ppi. Svi citiraju kako je LCD jadan s 326ppi, a OLED PenShitTile savršenstvo sa svojih 458ppi ... a zaboravljaju kako je gustoća plavih i crvenih subpixela zapravo 2/3 tog broja, 305ppi, što je manje nego na LCDu - tekst i bijela boja generalno izgledaju lošije nego na LCDu.

Nadao sam se da će ova generacija biti nešto što X nije bio, ali izgleda da ću zamijenit svojeg 7 s 8 i to je to do daljnjeg. Dosad sam uzimao svaki iPhone još od 3G.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 23:01   #2653
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
barem će pasti cijene starijim gejfonima valjda haha
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 23:10   #2654
fran123456
Premija
 
fran123456's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,631
Citiraj:
Autor KruLe Pregled postova
barem će pasti cijene starijim gejfonima valjda haha

Samo 8ici, ostatak nece vise proizvodit (ukljucujuci i SE, jedini dobar/isplativ iphone)


https://www.bug.hr/mobiteli/top-5-na...avljajuci-5854
__________________
K: 7950GX2, 8800 Ultra, GTX295
fran123456 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 23:24   #2655
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Imam SE i nema šanse da kupim bilo što od ovogodišnjeg lineupa. I da još nisu uspjeli riješiti da je kamera u istoj razini sa tijelom telefona... odvratno nešto.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 23:31   #2656
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
dobro, necu vise.
Tnx


Citiraj:
Ajde onda tamo u recimo BF5 temu malo napravi reda isto onda. Jer se tamo ponavlja stalno ista prica vec godinama.
Radim reda gdje se prijavljuju postovi i gdje se vrijeđaju ljudi. Kritike prema proizvodu me ne tangiraju ni najmanje jer ne robujem niti jednom brandu osim Loctiteu. Nemojte mi Loctite dirat jer odma skačem
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2018., 23:51   #2657
MarioR
Banned
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 67
Očekivano otkrivanje otkrivenog, visoke cijene i kamera koja se ničim ne ističe (dapače čak nije ni najbolja). Ali realno njima pr niti ne treba. Samo ih štancaju i prodaju se ko kifle. Ja bi tu lovu mogao iskrcat ali iskreno radje bi kupio ipad koji je kudikamo bolji izbor u svojoj kategoriji.
Kad budu pioniri u nečemu ili budu imali bar neke stvari bolje od konkurencije onda bi razmislio...
MarioR je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 08:45   #2658
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Evo jedna dobre analize razlika između modela XR i XS
https://www.gsmarena.com/discussing_...news-33252.php
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 15:04   #2659
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
XR mi je baš nekako loš. Taj mi definitivno ispada iz igre.

Ostaje X, Xs ili Xs Max. Iako je Xs Max stvarno prevelik.

Nisam nigdje vidio kolikog je kapaciteta baterija?! Jel ima netko info jesu baterije veće u novim modelima?!
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 15:29   #2660
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Upravo uspoređujem cijene. US vs. najjeftiniji na nabavi u RH

IP 7:
US: 449$ (cca 3000kn)
HR: 4200kn

IP8:
US: 4000kn
HR: 5000kn

IPX:
US: 6300kn
HR: 8000kn

Znači, neki prosjek je nekih 20-30% skuplje nego u US. Znači možemo komotno očekivati nekih 10 000kn mobitel, ako ne i više (pričam o osnovnom modelu).
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 15:30   #2661
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Nisam nigdje vidio kolikog je kapaciteta baterija?! Jel ima netko info jesu baterije veće u novim modelima?!
Ravnajući se prema specifikacijama, XR se po pitanju baterije čini najbolji.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 18:06   #2662
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
XR mi je baš nekako loš. Taj mi definitivno ispada iz igre.

Ostaje X, Xs ili Xs Max. Iako je Xs Max stvarno prevelik.

Nisam nigdje vidio kolikog je kapaciteta baterija?! Jel ima netko info jesu baterije veće u novim modelima?!

X se prekida prodaja, odnosno, vec prekinuta.



XR sa svojim 720p ekranom je smijesan. To ne moze izgledati dobro nikako.

Koliko jeftino su morali dobiti te ekrane da bi ih isli staviti u mob za 2019u sezonu.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 18:50   #2663
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ne prekida se prodaja x-a. Pa tek su 6s ukinuli.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 18:54   #2664
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,452
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Ne prekida se prodaja x-a.
https://www.businessinsider.com/why-...-theory-2018-9
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 20:37   #2665
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
Da, ukidaju proizvodnju SE-a, 6S-a i X-a...

Zao mi je sto su izbacili SE model, nekak sam se nadao da ce izbacit SE 2 kad ono ćorak...
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 21:21   #2666
KruLe
Premium
 
KruLe's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: Križevci
Postovi: 170
Citiraj:
Autor Spikeman Pregled postova
Da, ukidaju proizvodnju SE-a, 6S-a i X-a...

Zao mi je sto su izbacili SE model, nekak sam se nadao da ce izbacit SE 2 kad ono ćorak...
same here
KruLe je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 00:57   #2667
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,886
I ja sam očekivao SE 2 jer mi je to najbolja veličina mobitela i bilo koji veći mi ne paše i nažalost ništa... još najavili iste ili lošije (Xr) uređaje, cijene nikad veće. Čini mi se da mi je SE zadnji iPhone uređaj, a nikad nisam drugi smartphone imao osim iPhone-a.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2018., 13:18   #2668
Spikeman
Premium
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: bi volio znat?
Postovi: 1,107
ekipa, jedno pitanje, jel zna netko di se moze kupit iPhone SE 16 il 32gb iskljucivo space gray boja, da je 100% nov/neotvaran a da je do 1600 kn ili manje?

gledao sam eBay i amazon ali to "nov" je pod velikim upitnikom...
uglavnom to se sve ide na refurbished modele i nekakve oblike muljaže što se vidi po komentarima a prezentira se kao novo.
Spikeman je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2018., 13:30   #2669
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 666
Koje je stanje Apple Watcha s LTE-om u hrvatskoj?

Jel radi to uopće?
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2018., 19:42   #2670
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Koje je stanje Apple Watcha s LTE-om u hrvatskoj?

Jel radi to uopće?
jos nasi vrli mobilni operateri nemaju podrsku za to.
RainZG je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na