Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.11.2023., 17:50   #1021
microsoft66
Premium
Moj komp
 
microsoft66's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: VK
Postovi: 1,185
Jel tcom i a1 nemaju vise adsl u ponudi?na njihivom webu samo optiku vidim
microsoft66 je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 18:18   #1022
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Citiraj:
Autor microsoft66 Pregled postova
Jel tcom i a1 nemaju vise adsl u ponudi?na njihivom webu samo optiku vidim
Mi bez optike smo ostavljeni da krepamo na pustom otoku Plaćat ćemo više za 10x manje.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 22:43   #1023
djzuza
Premium
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 327
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Mi bez optike smo ostavljeni da krepamo na pustom otoku Plaćat ćemo više za 10x manje.

Ja sam ugovorio u 8. mjesecu VDSL. Ugovorena mjesečna naknada mi je bila 22,41€, a sada nakon poskupljenja plaćam 23,54€. Brzina mi je 29/5. Kućne instalacije su mi jako stare, a nakon jednog ljetnog nevremena mi je brzina jako bila pala. Pomislio sam da je nešto do centrale, a ispostavilo se da su mi spojevi u potkrovlju otišli u onu stvar. Došao je tehničar, učinio mi uslugu (nije trebao) i uspio popraviti. Svejedno, kada mi bude ugovor istekao mislim zauvijek napustiti paricu. Optika ne znam ako će doći do tada. U najgorem slučaju ću uložiti u malo bolji router i uzeti mobilnu tarifu Savršenu bez slanja SMS-ova.

Zadnje izmijenjeno od: djzuza. 17.11.2023. u 06:53.
djzuza je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2023., 21:01   #1024
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,915
Kod mene je parica prihvatljivo loša. Tako da za sada ostajem na tome. Eventualno od iskona iskamčiti neki popust koji daju novima na neviđeno.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 07:40   #1025
surfač
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2023
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 41
Tribam savjet. Kolega sa posla ima kod sebe u gostima turiste koji su stigli brodom. Idu sutra nazad a htjeli bi putem imati internet. Na brodu imaju ruter, nemam pojma koji je to model. Ti turisti bi trebali otići kod nekog našeg telecoma i tražiti SIM karticu sa mobilnim prometom a SIM kartica bi se trebala samo staviti u ruter i onda bi se na wifi spajalo preko tvorničke šifre sa donje strane rutera. Jesam li u pravu?


Može li tu ići preplata? Preko čega mogu pratiti potrošnju prometa? Dajte savjete za mobilni internet koji je najpovoljniji?
surfač je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2023., 08:28   #1026
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2023., 06:17   #1027
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 869
Sto je sad najpovoljnije od optike ako uracunamo neku akciju da se iskoristi
Trenutno sam jos na HT 200/100 i neki osnovni maxtv 35e

Nudi m se a1 6 mj besplatno i onda ista cijena 35 sa 300mb i tvom
Tu je vec neka ušteda 200 eura, a nude mi i platiti penale za raskid ht preostalih 7 mj ugovora i to u kplus bonovima

Sto vi mislite o tome
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2023., 00:52   #1028
steamzg
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 16
Ekipo samo da se ubacim, imam jedno pitanje.. Preselio sam se u novu zgradu, kako biva u novim zgradama već je provućen optićki internet, na ulaznim vratima od stana imam "poseban" ormaric gdje ide router i gdje je provućena optika kroz zid sve do utičnica u spavacu sobu i dnevni boravak.

Kako još razmisljam kod kojeg provajdera da uzmem optiku otisao sam u telemach, kako sam rekao da bi bez ugovorne obveze žena mi kaže za instalaciju kabla/provlacenje zica (pošto želim bez ugovorne obveze je 200 eura
a ako idem na ugovornu obvezu instalacija je besplatna), ja kažem kakvo povlacenje kabla kad je već optika uvedena u stanove prilikom izgradnje zgrade.

A1 nije ništa spomenuo tako nešto, samo mi je rekao mjesečnu cijenu optike 300mbps-a 23-24 eura.

e sad što mene buni, optika je optika kod svakog provajdera zar ne?

da li je u telemachu teta mislila da oni moraju spajat svoju opremu u zgradu ukoliko već nije provedena?

Što je najbolje da nazovem predstavnika stanara pa da pitam koji je provajder u mojoj zgradi? Pa po tome uzmem provajdera.. ?

hvala vam lijepo
steamzg je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2023., 01:21   #1029
Dr. Faustus
___________
Moj komp
 
Dr. Faustus's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 182
Citiraj:
Autor steamzg Pregled postova
Ekipo samo da se ubacim, imam jedno pitanje.. Preselio sam se u novu zgradu, kako biva u novim zgradama već je provućen optićki internet, na ulaznim vratima od stana imam "poseban" ormaric gdje ide router i gdje je provućena optika kroz zid sve do utičnica u spavacu sobu i dnevni boravak.

Kako još razmisljam kod kojeg provajdera da uzmem optiku otisao sam u telemach, kako sam rekao da bi bez ugovorne obveze žena mi kaže za instalaciju kabla/provlacenje zica (pošto želim bez ugovorne obveze je 200 eura
a ako idem na ugovornu obvezu instalacija je besplatna), ja kažem kakvo povlacenje kabla kad je već optika uvedena u stanove prilikom izgradnje zgrade.

A1 nije ništa spomenuo tako nešto, samo mi je rekao mjesečnu cijenu optike 300mbps-a 23-24 eura.

e sad što mene buni, optika je optika kod svakog provajdera zar ne?

da li je u telemachu teta mislila da oni moraju spajat svoju opremu u zgradu ukoliko već nije provedena?

Što je najbolje da nazovem predstavnika stanara pa da pitam koji je provajder u mojoj zgradi? Pa po tome uzmem provajdera.. ?

hvala vam lijepo

Da, svakako se informiraj kod predstavnika suvlasnika ili kod susjeda. Možda i (bivši) vlasnik stana ima tu informaciju (ne znam jesi li kupio stan ili si ga unajmio).
Moguće je da imaš više opcija u zgradi (A1, HT ili još neki drugi).
__________________
Ich fühle Mut, mich in die Welt zu wagen, mich in die Welt zu wagen,
Der Erde Weh, der Erde Glück zu tragen,
Mit Stürmen mich herumzuschlagen
Und in des Schiffbruchs Knirschen
nicht zu zagen.
Dr. Faustus je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2023., 12:28   #1030
Lika091
Premium
Moj komp
 
Lika091's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb - Brinje
Postovi: 785
Citiraj:
Autor steamzg Pregled postova
Ekipo samo da se ubacim, imam jedno pitanje.. Preselio sam se u novu zgradu, kako biva u novim zgradama već je provućen optićki internet, na ulaznim vratima od stana imam "poseban" ormaric gdje ide router i gdje je provućena optika kroz zid sve do utičnica u spavacu sobu i dnevni boravak.



Kako još razmisljam kod kojeg provajdera da uzmem optiku otisao sam u telemach, kako sam rekao da bi bez ugovorne obveze žena mi kaže za instalaciju kabla/provlacenje zica (pošto želim bez ugovorne obveze je 200 eura

a ako idem na ugovornu obvezu instalacija je besplatna), ja kažem kakvo povlacenje kabla kad je već optika uvedena u stanove prilikom izgradnje zgrade.



A1 nije ništa spomenuo tako nešto, samo mi je rekao mjesečnu cijenu optike 300mbps-a 23-24 eura.



e sad što mene buni, optika je optika kod svakog provajdera zar ne?



da li je u telemachu teta mislila da oni moraju spajat svoju opremu u zgradu ukoliko već nije provedena?



Što je najbolje da nazovem predstavnika stanara pa da pitam koji je provajder u mojoj zgradi? Pa po tome uzmem provajdera.. ?



hvala vam lijepo
Iskon ti je bez ugovorne obveze, provjeri njih pa ih pitaj
Lika091 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na