Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2010., 18:36   #1
LUKA.
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 25
Izvrsne slušalice ? molim preporuku.

Znači pričam o klasi slušalica cca 300€ na gore i slično... za slušanje muzike sa kompa pa i igranje (igram aktivno cod4)...

znači nešto izvrsno tako da bi molio vas ljude šta ste u "audio vodama" da mi preporučite neki model koj se može kupiti kod nas, od nekog kvalitetnog proizvođača.

Puno hvala

(svijestan sam da igranje i muzika nisu 2 ista područja i da se ne gleda isto kada se kupuju slušalice ali svejedno..)
LUKA. je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 18:55   #2
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
U kakav bi uređaj ubadao slušalice (integrirana zvučna, eksterna, space shutle...)?
Jesi razmišljao o 2 različite slušalice za te novce (1 za mjuzu, 1 za igranje)?
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2010., 19:09   #3
LUKA.
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 25
imam neki spejs šatl, pojačalo za 2k kn od 2007g...cek da nadjem koji... Marantz SR-4001
http://us.marantz.com/SR4001_copy_rdax_307x141.gif

i imam audio karticu
Creative SB X-Fi

a sad dal bi ubado u pojacalo koje je spojenu u komp ili direktno u komp.... neznam jer opce nisam znalac o tom.
Meni pojačalo stoji neprikopčano jer sam se preselio pred 2 tjedna , a prije mi je bilo seljački spojeno sa musko muskim činčem..

imas neki savijet kako nejbolje izvuc iz toga?

(a za 2 para slusalica jos nisam razmisljo)


btw, thx na odgovru

LUKA. je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 19:26   #4
A.J.
Premium
Moj komp
 
A.J.'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Rijeka (Umag)
Postovi: 1,197
Ja imam Sennheiser HD595 (link) i prezadovoljan sam s njima.. kupio sam ih prosle godine u 1. mj za 200€. I dalje sam iznenadjen zvukom iako spajam na integriranu graficku. Mislim da nebi osjetio neku preveliku razliku da sam dao jos 100€ ali da imam viska para uzeo bih Bose iz znatizelje i gusta

mislm da ti nije potrebno veca frekvencija od ovoga
Frequency response (headphones)12 - 38500 Hz

jedino mi je ponekad zao sto su otvorene jer svi u stanu cuju sta slusam kad je na max, ali koliko sam vidio sve takve slusalice su otvorene
A.J. je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 19:26   #5
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,796
Slušat ćeš vinile ili mp3ce?

Anyway, pogledaj si shure:
http://www.shure.com/europe/products...ones/index.htm
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 19:47   #6
LUKA.
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 25
je firma koja mi je uvijek podsvijesno u glavi kao jako dobra firma za skupe slusalice..sad dal sam u pravu il ne pojma nemam sigurno nije loša, ali na kojem je mjestu neznam.

Shure ima u hrv?

...da slušat cu mp3'ce najvise
LUKA. je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 19:55   #7
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor LUKA. Pregled postova
Znači pričam o klasi slušalica cca 300€ na gore i slično... za slušanje muzike sa kompa pa i igranje (igram aktivno cod4)...

znači nešto izvrsno tako da bi molio vas ljude šta ste u "audio vodama" da mi preporučite neki model koj se može kupiti kod nas, od nekog kvalitetnog proizvođača.

Puno hvala

(svijestan sam da igranje i muzika nisu 2 ista područja i da se ne gleda isto kada se kupuju slušalice ali svejedno..)
Rokni neki model od AKGa ili Sennheisera i
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 21:32   #8
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor LUKA. Pregled postova
(a za 2 para slusalica jos nisam razmisljo) [/I]
[/B]
Zašto je meni to palo na pamet:
Za igranje ćeš kad-tad trebati mikrofon. A naći gaming slušalice koje dobro sviraju i glazbu je, kako ljudi pričaju, traženje igle u plastu sijena.
Postoje te 5.1 iliti "kućno-kino-mi-na-glavi" gaming slušalice koje nemam pojma kako zvuče ali ovako na papiru valjda služe svrsi. Opet s druge strane, nisu za glazbu.
Za glazbu slušalice tipa Grado SR60 ili Sennheiser HD555 (ne znam šta slušaš; ako nekakvu moderniju glazbu onda biraj Senn) koje su u rangu 600-900 kn bi te sigurno zadovoljile. Ići na nešto skuplje...ako ih planiraš ubadati u ovi zvučnu ili Marantza a ne kakvo posebno slušaličko pojačalo, po meni nema puno smisla.
Ostaje ti svota za koju se, vjerujem, mogu kupiti dobre gaming slušalice.
Ili još bolje, ostaviš tu lovu u kasicu prasicu pa probaš sa ovim prvim igrati. Ako ti ne treba bolje od toga što čuješ troši lovu na nešto drugo...kamion karlovačkog ili štogod ti volja.
Ako nisi zadovoljan i trebaš mikrofon zaboravi kamion, popij jednu pivu i u potragu za drugim, gaming slušalicama. Koje da kupiš? Nemam pojma.
Naravno sve ovo trkeljam jer si spomenio 300 Ojra spremnih za trošenje. Lako je s tuđim ku...ovaj...parama gloginje mlatiti.
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"
newalss je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 22:54   #9
LUKA.
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 25
Hej, mogu te pitati u vezi mog walkmena od sonya kojeg imam:
http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...26tbs%3Disch:1


Dali ima smisla za takav uređaj kupovati slusalice od 300€ ...ja jako volim muziku i dnevno dosta vremena provodim slušajući jer mi to posao dozvoljava a bogami i volim taj sonyev walkman pa reko, da te odma to pitam ako se kuzis.

A šta se tiće igranja, mic već imam...nekoliko komada.. ali igram na razini da mi nije potrebno bolesno dobar zvuk kada igram igru, odnosno nemoram "pinpointat" bas sve kirurški toćno tokom igre. Tako da ja nekako mislim da bi ako uzmem takve nekakve slusalice za ajmo rec 200-300€ bile ok i za igru.

(neda mi se sa tim 5.1 ili 7.1 slusalicama opce zamarat meni je za igru sasvim ok stereo)

Od glazbe slušam sve, ono standard...najbolji svijetski izvođaći, hitevi itd... nista specialno.

Zapravo kad gledam šteta mi je dati opce pare za "gejming" slusalice...davno su prosli dani kada sam igrao cod4, čak profesionalno u jedinoj hrv lizi di se plaćalo po meću.. sa svojim klanom kojeg sam osnovao..danas je to vise public server po 45 min dnevno...svoj klan sam raspusio i sve to shvacam manje ozbiljno, razodnodno.

A razmisljam, kupim kvalitetne slusalice koje cu koristiti recimo 5 godina... koliko mogu preplatiti? ono kao, "pa sta si kupio te slusalice nemas niti dobru zvucnu karticu ili nemoze ti obicni mp3 to iskoristit" i slicno...

LUKA. je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2010., 23:18   #10
newalss
Raindrops keep fallin'...
Moj komp
 
newalss's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Đakovo
Postovi: 823
Citiraj:
Autor LUKA. Pregled postova
Hej, mogu te pitati u vezi mog walkmena od sonya kojeg imam:
http://www.google.hr/imgres?imgurl=h...26tbs%3Disch:1
Dali ima smisla za takav uređaj kupovati slusalice od 300€ ...
[/URL]
Po meni ne jer u pravilu skuplje slušalice imaju veliku omažu koju izlaz iz tog sonya ne može goniti kako spada.
Sad poslije ovog gornjeg posta mi najlogičnije izgleda da kupiš Senn HD555 za cca 900 kn, kupiš kakvo pojačalo za slušalice i to je to. Naravno ako stoji ona tvrdnja da ti ne trebaju gaming slušalice...
Napomena da će pojačalo zvučati onoliko dobro koliko je kvalitetan ulazni signal. Odokativno bi rekao; mp3 player malo boom zvuk a na zvučnoj kartici vjerojatno "normalniji" zvuk. Nekome će biti smiješno što ubadaš mp3 player ali ko ti što kažeš; pojačalo+slušalice će trajati godinama a tko zna šta ćeš sve izmjenjati i ubadati u njih.
Koje pojačalo za slušalice? Pojma nemam. Ja imam DIY uradak a kupovna nisam slušao.
Jesu ove gore slušalice dovoljno dobre za uživati u glazbi da ne trebaš gledati ništa skuplje? Po meni da.
Jel sam ja neka referenca kojoj trebaš vjerovati? Po meni ne.

Nego hoćeš iskreno moje mišljenje?,
Sve je ovo laprdanje; i naše pisanje po ovom topicu i recenzije i hvaljenje nečeg na forumu etc.
Bitno da ti uživaš u glazbi. That's the point. Pa makar i na "sve po 13 kuna" slušalicama. Živio!
__________________
"I told my parents that when I grew up I wanted to be a musician.They said it had to be one or the other"

Zadnje izmijenjeno od: newalss. 03.07.2010. u 23:43.
newalss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.07.2010., 23:53   #11
BDD
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 42
Ja imam Sennheiser RS130 i prezadovoljan sam s njima.
Ako uzmeš nešto od te firme,sigurno nebudeš pogriješio.
pozdrav
BDD je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2010., 15:14   #12
sh0kre
Premium
Moj komp
 
sh0kre's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,000
pogledaj si i Ultrasone slušalice; http://www.provox.hr/audio/katalog.a...taListIndex=47

imam hfi-780 model, kupio sam ih najviše zbog jakog basa kojeg daju, zatvorenog su tipa (a opet zvuce otvoreno zbog s-logic sheme koju ultrasone posjeduje)

prije sam imao isto model od njih ali pro 2500 (pukle su, sjeo na njih)... iako su ove jeftinije zvuk nije ništa lošiji samo sa dodatkom jako finog basa... Te hfi780 mnogi na stranim forumima usporedjuju i sa Ultrasone Edition 9 koje dodju oko 2k E

Po meni su super i za igranje (bass + prostoran zvuk) i za slušanje muzike (detaljne, srednji tonovi)

Kako sam tražio da slušalice daju topal zvuk na head-fi.org forumu (najveci forum za slusalice) sam u puno navrata čitao da se ljudi kunu i u zvuk Audio-Technica ATH-ESW9A slušalica... drvene su izvana.... sto samo ide u prilog toj tvrdnji... Da sad ponovno kupujem slusalice i ne mislim previše igrat znam koji bi mi bio izbor No1 bez ikakvog premca...

I jos jedna stvar: preporučam kupnju preko ebaya, nerijetko su cijene nize i do 50% (pogotovo Audio Technice) nego u HR
sh0kre je offline   Reply With Quote
Staro 07.07.2010., 06:47   #13
Vjeko
V.I.P. član
Moj komp
 
Vjeko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Hennef, DE
Postovi: 762
AKG K240 i nema kraja sreći
Vjeko je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2010., 14:16   #14
LUKA.
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 25
hvala na pomoći...
LUKA. je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 00:27   #15
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor LUKA. Pregled postova
...da slušat cu mp3'ce najvise
Davanje 300+ € na slušalice na kojima ćeš slušati mp3-ice(dakle ne flac i sl. lossless formati) preko x-fi zvučne koja je loše rješenje za slušalice je čisto bacanje love.

Ako želiš kupiti slušalice za 300+ eura, onda ti treba lossless kolekcija muzike, kvalitetno pojačalo za slušalice i ponešto kvalitetnih kablova jer tu vrijedi jednostavna filozofija "lanac je toliko jak koliko je jaka najslabija karika".

Čisto te želim poštediti uzaludnog bacanja love, kupi si Sennheiser HD555 i sl.


EDIT: i bježite od marketinških podvala tipa Bose(google: bose better profits through marketing) i Ultrasone koje su zapakirane u lijepu ambalažu i izgledaju fino, a na svim konkretnijim testovima i samom feedbacku kupaca koji se najviše tiče kvalitete izrade budu popljuvane. Srećom postoje firme poput Denona, Beyerdynamica, Shurea, AKG-a, Audio Technice i sl. koji znaju nešto napraviti kako spada.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.

Zadnje izmijenjeno od: Bluzer. 11.07.2010. u 00:39.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 00:42   #16
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
bose on ear 1300 kn evo ti link http://www.svijet-medija.hr/bose_on-ear_,16609,154.aspx

meni su slušalice dosta dobre iako ja trenutno koristim bose quietcomfort koje su vrh ponude.
e to su slušalice )
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 01:38   #17
Vasili
Premium
Moj komp
 
Vasili's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Križevci
Postovi: 307
Vasili je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2010., 09:50   #18
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor LUKA. Pregled postova
Znači pričam o klasi slušalica cca 300€ na gore i slično... za slušanje muzike sa kompa pa i igranje (igram aktivno cod4)...
Dolaskom novog vala mp3 igracki, trziste slusalica je dozivilo porast za nekoliko puta. Zapravo malo koji dio zabavne potrosnje je toliko profitirao i stalnom je u rastu. Tako da je 300 Jureka klasa, zapravo vise u 100 Jureka klasi, jer ima jednostavno previse modela koji zivotare u ponudi da bi povezali cjenovno modele s pocetka i kraja ponude.

Povedi roditelje/prijatelje zenu ili djevojku u Graz i dok oni kupuju i gledaju, zaleti se u MM i Saturn, ponesi omiljeni CD i onda na licu mjesta mozes cuti razliku. Razliku izmedju top modela i onih koji su cijenom pristupacniji a tebe mozda super zadovoljavaju. Nigdje neces kod nas imati spojeno 50-tak recentnih modela, i onda stvarno dobiti mogucnost postene procjene sto kupujes.

Za te novce bih radije isao na slusalice i pojacalo nego na deklarativni top model kojeg mozes uloviti novcima. Jer ih neces nikako moci iskoristiti samostalno. Ali mislim da bi ti i za 100 Jureka mogao naci tamo (pa i kod nas) vise nego zadovoljavajuce slusalice za ipak generalnu namjene komp/audio.


Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Beyerdynamica, Shurea, Audio Technice i sl. koji znaju nešto napraviti kako spada.
Sva tri imena (od kojih je Technica najrasnija) su izuzetno nezahvalna za kupovinu u Hr. Prvo, vecina modela je prerusena monitor serija u Fi vodama zbog zelje da uzmu dio kucnog audio trzista. Dobro, Shure je tu ponesto blizi jer ima duze kucni audio program, ali opet, vise monitor tipa. Beyer je tek prosle godine investirao u nove diafragme i drivere, dok drugi vrlo malo imaju tehnoloskih inovacija. Daleko da tu nema solidnih modela, pa cak i jako dobrih klasicnih dizajn modela (prvenstveno Beyer/Technica) ali potrebno je zbilja poznavati modele da bi mogao izabrati i ne zavrsiti s tehnoloskom gerijatrijom naspram AKG/Senn-a.

Zapravo ni kod AKG/Senn nije lak odabir na vrhu i sredini. Digli su prije par godina sve cijene (rast trzista) za 30% i pritom povecali znatno broj modela. Naizgled sve je na svom mjestu, ali takodjer ima prilican broj modela koji zivotare u ponudi. Doduse, AKG i Senn zato stalno investiraju u nove materijale i puno zahvalnija su kupovina.

Citiraj:
Autor LUKA. Pregled postova
i Ultrasone koje su zapakirane u lijepu ambalažu
Slozio bih se do prosle godine kad sam imao priliku cuti top modele iz ponude. U pocetku su se igrali sa psihoakustarijama kao Bose i zvucali mi neozbiljno, ali Ultrasone se ipak pokazao kao firma ozbiljnih namjera. Barem sudeci po samom vrhu ponude koje sam poslusao. Ne bih podredio kupovinu pred prvim izborom Stax-om ili Senn-om, ali ne mogu reci da lose zvuce.
Visage je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na