Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.11.2019., 12:27   #24481
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Parasite definitivno top film ove godine, ili barem u top 5. A sto se tice da nema dobrih filmova ima ih ali ima more losih.

Ove streaming kuce stancaju te filmove ko na traci, nikad nije bilo toliko filmova kao danas. Odnosno svake godine je sve vise filmova. Snima se sve i svasta a i glumci glume sve i svasta. Neide se na kvalitetu nego na kvantitetu.

Ista prica je i sa glazbom, danas svaki drek slozi muziku.
Možda bi bilo bolje reći da nikad nije bilo više izbora.

Kako s filmovima tako i s glazbom. Uz sve streaming servise i videoteke lako je doći do svega i svačega, pogotovo s glazbom jer nema tolkih podjela u sadržaju između različitih nuditelja streaming servisa. Ak nekom npr ne leži današnja mainstream glazba - doslovno na pokret prsta ima praktički beskrajan izbor.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Eto, ti imaš svoje stajalište i zaključak shodno tome, ja svoje.

Slažemo se da se ne slažemo, i dalje stojim iza toga da je sve manje dobrih filmova.

Ili još bolje, sve je više filmova, manji dio kolača su dobri.
važi, agree to disagree

Meni je dovoljan pokazatelj da kad god poželim pogledat film uvijek mogu naći nešto što me zanima što mi stoji na watchlisti i što je u konačnici nešto s čim sam najčešće zadovoljan. I nisam primijetio neki pad u tome kroz godine, čak suprotno.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 12:34   #24482
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
ja vodim evidenciju u rokovniku, sve filmove godišnje koje pogledam + kino

godišnje pogledam po mom izračunu preko 130 filmova, većina su mi dobri, ne odlični da padnem u nesvijest, ali ni takvi da se napušta kino/gasi program

tu i tamo izleti neko remek djelo, ali više je dobrih nego loših - po mom ukusu, samo isključivo mom subjektivnom
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 16:17   #24483
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova

Ili još bolje, sve je više filmova, manji dio kolača su dobri.
Toliko losih filmova nikad nije bilo. I vec se znade koja ekipa ih u ovo doba snima. Nicolas Cage, Bruce Willis, eto nastavite niz.

No ima i stvarno dobrih. Iskreno ne gledam nista ispod 6.0 ocjene na IMDB osim ako je neka dobra glumica tipa Jessica Chastain, hehe.

Ovak sad na pamet zadnji koji mi se najvise urezao u pamcenje je Midsomar.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 16:47   #24484
SympForTheDevil
Registered User
 
SympForTheDevil's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Kolege s posla su išli gledati jučer, kažu da gori ratni film nisu gledali
Pun klišeja i američkog patriotizma.

Neću reći da ti ne vjerujem, no nisam spreman riskirati i bacati novce na kino

Čekam videoteku
Jel moguće da su nadmašili Pearl Harbour?
SympForTheDevil je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 19:32   #24485
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ovak sad na pamet zadnji koji mi se najvise urezao u pamcenje je Midsomar.
Urezao u sjećanje u smislu traume?
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 20:29   #24486
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa ne kao traume, ali ono to je film koji pamtim, dok sve ove gdje se tuku, pa heroj ovaj onaj vec unaprijed znas sto ce se dogoditi prije nego pocnes gledati, naravno da to za sat vremena zaboravis a kamoli da pamtis mjesec dana. A ovaj sam bio WTF sam upravo gledao.

Eto da usporedim s filmom Hobs i Onaj drugi u zadnjem fast and furious, jedino cega se sjecam kako je ovaj veliki zgrabio motoristu koji je prema njemu jurio punim trkom i to iz auta s golom rukom...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 21:37   #24487
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Po meni je to dobrim dijelom propagandistički film. Krcat simbolikom i podsvjesnim porukama. Pogledao sam dokumentarac koji ga dosta secira, zajeban je to materijal.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 21:43   #24488
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa sto nama smeta njihova propaganda. Ja uredno te propagandne filmove gledam i zanemarim tu njihovu propagandu. Ako je film dobro napravljen i u filmu su dobri razlozi za oruzje nemam nista protiv toga. Isto tako ako je film dobro napravljen i u njemu se propagira oruzje nemam niti protiv toga nista.

Amerikanci, Japanci, Svabe, Rusi, nista me ne smeta od tih njihovih propaganda, pa necu ja ic na glasanje kod njih kad neidem niti tu doma. Vjerujem da je film dobar cim glumi Woody Harrelson i Mandy Moore.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 23:42   #24489
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,028
Last christmas - ako želite slušati Emiliu Clarke kako cijeli film psuje na hrvatskom (da, dobro ste pročitali) ovo je film za vas
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2019., 09:44   #24490
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2019., 14:47   #24491
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova

Ovak sad na pamet zadnji koji mi se najvise urezao u pamcenje je Midsomar.



Pogledao sadržaj, jako mi vuče na Straw man iz 1960/70 tih, samo je kod ovoga radnja bila smještena na otoku blizu Irske ili GB.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2019., 17:52   #24492
M.Vlahovic
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 873
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
e baš ti hvala za ovaj info, svaki dan bezveze išao do videoteke, već sam odustao bio

edit:
evo me nazad iz videoteke s malo kvalitetnijim primjerkom
zanimljivo, 25fps, pa pazite s plazmama kako namještate herce, ne znam kako je drugima na lcd i oled,
skoro mi je promaklo, srećom primjetio na vrijeme lagani judder na nekoj panning sceni u prvih par minuta

Zadnje izmijenjeno od: M.Vlahovic. 21.11.2019. u 18:45.
M.Vlahovic je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2019., 19:56   #24493
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,937
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Amerikanci, Japanci, Svabe, Rusi, nista me ne smeta od tih njihovih propaganda, pa necu ja ic na glasanje kod njih kad neidem niti tu doma. Vjerujem da je film dobar cim glumi Woody Harrelson i Mandy Moore.
Nisam mislio na geopolotičku nego extinction rebellion propagandu. Koja je opet dobrim dijelom politička
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2019., 21:03   #24494
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ahh cuj, pa necemo gledat neku kamilicu, svaki film ima propagandu onda.
Extinction bilo koje vrste nije propaganda, svemu dodje kraj. A film uvijek mora imat nekog rebela, posvadit dve tri strane i onda je to film.

zato i kazem da ako ratni film ima dobre glumce, dobro je snimljen kakva god da je prica sigurno ce biti OK film za pogledati u najmanju ruku. Ne ko ovaj Gemini Man koji isto ima sve ovo gore, ali majke mi zaribali su sa CGI, neznam, ja se ne bavim CGIjanjem niti fotosopiranjem ali sam onak sposoban, da sjednem sad i bavim se time godinu dana sigurno bi te efekte koje su oni koristili popravio. A oni imali tamo velemajstore, neznam kako su im promakli ili nemoze to bolje kad je na velikom platnu?

https://www.imdb.com/title/tt1025100/
Ispod 6 je, ja bi mu dao 5, zbog efekta losih, a gledao ga zbog Marice.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2019., 08:13   #24495
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Završio cijeli Breaking Bad serijal i jucer zavrsio El Camino.....čisto savršenstvo. Nemogu izbit iz glave cijeli serijal...stalno razmisljam o tome. Film je stvarno vrh, kao i serija. Ono, fini closure. Definitivno mi ide u top 3 skupa sa Žicom....Cijelo vrijeme sam mislio da ce se Walt vratiti, bilo bi mi zanimljivo vidjeti njegovu familiju...Bryan Cranston je ono glumčina broj 1. I pinkman je isto vrhunski odradio posao. Uglavnom vrh vrhova.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2019., 09:39   #24496
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Po meni kvaliteta americkih filmova je naglo opala negdje 2003-2004 i tako je ostalo sve do danas. Moguce je da je to djelomicno krivica industrije videoigara koja je filmovima oduzela apsolutni primat u svijetu zabave.
Glede terminatora prvi mi je najbolji i dosta bolji od dvojke. Dvojka je ok. Cak mi je i trojka ok iako je na neki nacin ponavljanje radnje prethodnog nastavka. Sve izaslo nakon toga nije vrijedno komentara
<