Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Tableti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2013., 17:00   #1831
Mejzlik
tha pilot
Moj komp
 
Mejzlik's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 636
Citiraj:
Autor Matija ZG Pregled postova
moze preporuka: 9.7''-10.1'' , 3g-nepotreban,kamera nebitna,ovo ostalo sto bolje , u obzir dolazi i odlazak u sloveniju po robu pa vratiti porez, od 1500-2000
Moja preporuka je Prestigio MultiPad pmp5597d

Cijena je ok, ekran IPS, DualCore, Jelly Bean onboard, dobra baterija i solidna izrada
__________________
TunaDesigns
Mejzlik je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 18:25   #1832
bake
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: zadar
Postovi: 1
imam tablet samsung galaxy tab 2 7.0 pa me zanima ako mi netko moze objasnit dali preko njega mogu gledat live stream utakmica, on mi traži flash player i ja sam nesto i skinuo al i dalje nece pa ako je neko dobre volje da mi pomogne, unaprijed se zahvaljujem
bake je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 21:19   #1833
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Stigao U9GT5 quad.
Na prvu loptu pošto ga imam tek par sati sam jako zadovoljan - kvaliteta izrade i ekran su super (naspram Pipa U1 bolje boje, veći kut gledanja i nema backlight bleeda) - kameru još nisam isprobao. Sve ide lijepo glatko, jedini minus mu je što touch nije najosjetljiviji, definitivno treba primjeniti "silu", no možda je i do njegove stock folije.

Antutu skor na 1536x1952 rezi je 14929
CPU 7776
GPU 3152
RAM 3155
I/O 846

Sada sam se sjetio za još jedan minus - kineski rom. Prebaci se jezik na engleski, ali i dalje se tu i tamo negdje izbaci nešto na kineskom. Hard reset prebaci sve na kineski pa ako netko ne zna na pamet kuda otprilike tipkati, mogao bi imati problema. Također se dobije nešto bloatwarea koji se može jedino disableati - tek trebam potražiti uputstva za rootanje.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2013., 22:05   #1834
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
  Reply With Quote
Staro 25.04.2013., 22:33   #1835
eKICh
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Santa Maria
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Stigao U9GT5 quad.
Na prvu loptu pošto ga imam tek par sati sam jako zadovoljan - kvaliteta izrade i ekran su super (naspram Pipa U1 bolje boje, veći kut gledanja i nema backlight bleeda) - kameru još nisam isprobao. Sve ide lijepo glatko, jedini minus mu je što touch nije najosjetljiviji, definitivno treba primjeniti "silu", no možda je i do njegove stock folije.

Antutu skor na 1536x1952 rezi je 14929
CPU 7776
GPU 3152
RAM 3155
I/O 846

Sada sam se sjetio za još jedan minus - kineski rom. Prebaci se jezik na engleski, ali i dalje se tu i tamo negdje izbaci nešto na kineskom. Hard reset prebaci sve na kineski pa ako netko ne zna na pamet kuda otprilike tipkati, mogao bi imati problema. Također se dobije nešto bloatwarea koji se može jedino disableati - tek trebam potražiti uputstva za rootanje.
Antutu pokazuje dobre rezultate, ja sam pred mjesec dana naručio Ondu V972 karakteristike iste jedino mislim da je cpu slabiji, ali moj pokazuje 11369 meni CPU radi na 1008 mhz, s tim da sam ga ja digao na 1152 mhz i tu radi stabilno bez pregrijavanja. Što se tiće touchscreena radi perfektno, mada su se neki žalili da nije baš radio dobro, ali nakon kalibracije nekim appom je proradio. Firmwarea je još u početku tako da svaki 2-3 tjedna izlazi novi, trenutno najnovi je 2.3 beta s 4.2.2 androidom.
Kod mene je trenutno malo modificirani Kasty rom v 2.0, nema kineksih appova ni nešto da se pojavi na kineskom, podržava puno jezika pa čak i hrvatski. Što se ljudi žale je loš zvuk, ali navodno je 2.3 verzijom ispravljeno, jedini problem je još wifi, tj i nije neki baš problem, meni radi ok možda još hvata preslab signal, pa tako na katu gdje uredno radim s laptopom nemam signal (moram provijeriti kakave jačine je na laptopu), navodno da je isto 2.3 verzijom ispravljeno. neki su se žalili da im se gubi konekcija s wifiom i meni se ali sam instaliraj jedan app wifi booster ili tak nešto i sad mi se ne prekida wifi konekcija. Google market radi dobro, bio mi je problem kod youtubea ali to sam riješio starijom verzijom appa s time da na verziji 2.3 radi dobro prema čitanjima s foruma. Ljudi se žale i na bateriju da traje prekratko iskreno ja nisam previše to mjeril to ću tek napraviti da vidim koliko traje. Sve u svemu super tablet za tu lovu, nemam baš puno vremena pa ga ne isprobavam toliko, a tek sam i prošli tjedan flashao novi firmware. Od kad sam ga flashao nije bilo da bi se smrzao, video još moram probati tj filmove jer nemam mini HDMI kabel, a i nikako naći vremena da probam neki film pokrenuti.
Ja sam platio 230 usd tablet + poštarina DHL s time da je bio u petak poslan iz Kine u ponedjeljak je bio na carini u Austriji u utorak sam poslao još neke potvrde o plačanju i u srijedu dostavili na vrata.

Srdane ako smijem pitati koliko si ti platio svog, kako su ga poslali koliko si čekao, e da potraži na arctablet forum na googleu imaš tamo za skinuti romove (ima kasty rom za tvog i maknuti su kineski appovi i jezik je engleski) i uputstva za flashanje i svasta.
eKICh je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 12:44   #1836
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
99ojra minus 20%=nekih 600kn, 1.4Ghz dvojezgreni proc, 1 GB rama bluetooth, 3 godine garancije
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_33815.htm
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2013., 21:25   #1837
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,209
Moj je isto tako nešto došao - s poštarinom ravno 260$ + ~380kn carine. Kako je RK3188 izašao tek nedavno trebalo je napraviti prednarudžbu pa čekati nekih 2 tjedna da pošalju (ja sam bio u prvoj seriji) + 2 tjedna da stigne na carinu + dodatni tjedan dana što su ga držali tamo.
Touch je precizan, ali nije među najosjetljivijima - recimo možeš lagano dirati ekran a da ne radiš nikakav input. Vjerujem da bi bilo bolje bez folije, probam za ~2 tjedna kada mi stigne anti glare koju sam naručio prije 2 dana.
WLAN ovdje dobro hvata, stvarno nemam zamjerki što se toga tiče - puno bolje nego U1, isto vrijedi i za zvuk.
Costum firmware isprobam kroz tjedan dana, možda i ovaj vikend.
Edit: Za bateriju ne znam točno koliko traje jer sam tek na 2. punjenju, ali kao i ostalo (osim osjetljivosti toucha) - puno bolje nego na U1, stvarno ne vidim kako mi ne bi izdržala jedan dan ma koliko god ga koristio.
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance


Zadnje izmijenjeno od: Srdan. 27.04.2013. u 13:39.
Srdan je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2013., 00:23   #1838
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Pozdrav, evo kupio sam Prestigio MultiPad 2 Ultra Duo 8.0 (PMP7280CUK_WH_DUO) pa da kažem neke stvari o njemu.

http://www.edigital.hr/Tablet_racuna...ca-p37077.html

Uređaj je za tu cijenu dobar, djeluje dosta čvrsto i po meni lijepo, ips ekran je ok ali samo u zatvorenom prostoru!
Vani na suncu se jednostavno ništa ne vidi, moj stari prestigio 5080pro je po tom pitanju bio dosta bolji odnosno svjetlina mu je puno veća.

Pošto ga ne koristim za zahtjevne stvari brzinu procesora ne mogu komentirati jedino surfanje ide prilično glatko čak i sa više tabova (opet usporedba s mojim starim 5080pro gdje je sve to bilo sporije sa stalnim "zapinjanjem").

Još da spomenem da sam s njim dobio bijeli etui s crvenim šavovima i crvenom unutrašnjom stranom
Ako ima koja forumašica da ima taj tab s crnim etuiom i voljna je se zamjeniti ja sam za.
Naravno nije to toliko bitno ali ova kombinacija bijelo crvena nekako više paše za ljepši spol.

Toliko od mene, poz!
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 20:02   #1839
CROUCH
Premium
 
CROUCH's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
99ojra minus 20%=nekih 600kn, 1.4Ghz dvojezgreni proc, 1 GB rama bluetooth, 3 godine garancije
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_33815.htm
Pokupio jucer zadnji u Brezicama... Dana's game tek upalio i poigrao se malo, doslovno me oduševio, fluidan, brz, bez laga... izrada odlicna, bez zamjerki...

Punjenje jako brzo, trajanje baterije evo vec neka 4 h surfanja, aplikacija, a ostalo jos 16%

Povrat svega 10 eura,...
CROUCH je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 21:34   #1840
SilentException
Premium
Moj komp
 
SilentException's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: RI-KR
Postovi: 789
Citiraj:
Autor CROUCH Pregled postova
Pokupio jucer zadnji u Brezicama... Dana's game tek upalio i poigrao se malo, doslovno me oduševio, fluidan, brz, bez laga... izrada odlicna, bez zamjerki...

Punjenje jako brzo, trajanje baterije evo vec neka 4 h surfanja, aplikacija, a ostalo jos 16%

Povrat svega 10 eura,...
GPS ?
__________________

| Dell XPS m1530 Red | 15,4'' UltraSharp WSXGA+ (1680x1050) | Intel Core2Duo T7500 2.2GHz 4MB | 3GB RAM (1x2GB + 1x1GB) | nVidia GeForce 8600M GT 256MB DDR3 | Seagate 200GB 7200RPM | Slot Loading Dual-Layer DVD+/-RW | 6-cell (2.5 sati) & 9-cell (4.5 sati) batteries | Media Remote Control IR | Intel 4965AGN Wireless (2.4GHz & 5GHz Radio), Bluetooth, Fingerprint Reader, 8in1 Card Reader, 2 MegaPixel WebCam, LAN, HDMI 1080p connector, 3xUSB, Firewire, S-Video, VGA, ExpressCard slot | Windows Vista Home Premium | Logitech VX Nano Cordless Mouse | Logitech Alto Cordless Notebook Stand & Keyboard | Logitech AudioHub Notebook Speakers |


| TBA |


| Silverstone GD01B-MXR | Corsair HX620 620W Modular PSU | ASUS P5W DH Deluxe | Intel Core2Duo E6600 2.4GHz (3.0GHz) | nVidia GeForce 8800GTX 768MB DDR3 | AverMedia AverTV Hybrid Duo PCI-E | Creative Labs X-Fi Elite Pro | 200GB Seagate Barracuda 7200.8 7200RPM | BenQ DW1650 | Scythe Ninja Mini & Sharkoon Silent Eagle 92mm | 2x Sharkoon Silent Eagle 80mm | Case separated in two termal zones (CPU, HDD, DVDRW, TV Card & PSU, GPU, Sound Card) | AZiO BTD603-132 USB 2.0 Bluetooth Adapter | Logitech MX Revolution Cordless Laser Mouse | Logitech diNovo Edge Keyboard |


| D-Link DNS-323 A1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 320GB Seagate Barracuda 7200.10 7200RPM RAID0 | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): 19,32 MB/sec | Average (READ): 28,60 MB/sec |


| D-Link DNS-323 B1 v1.05 fun_plug-ed + many mods | 2 x 1TB Samsung HD103UJ F1 7200RPM | Cat6 Gigabit Network | 9k Jumbo Frames | Average (WRITE): XX,XX MB/sec | Average (READ): XX,XX MB/sec |


| TBA (work in progress ) |

SilentException je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 21:55   #1841
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Nema gps. Ja sam bio u Ormožu i sve je otišlo isti dan, tak da mi je nevjerojatno žao kaj mi je promaknuo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2013., 22:04   #1842
CROUCH
Premium
 
CROUCH's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Nema gps. Ja sam bio u Ormožu i sve je otišlo isti dan, tak da mi je nevjerojatno žao kaj mi je promaknuo
Da bez GPS je... šteta da ti umakao, ja sam ranim jutrom išao... Čitam po slovenskim forumima da se razgrabio... cijena, specifikacije, garancija 3 godine, nije ni čudo...

Kako sam impulzivno kupio (vidjevši ovdje post od lowrider-a, a u stisci s lovom, ako se odlučim kroz par dana na prodaju , javim ti se)
CROUCH je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2013., 07:51   #1843
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Nađi nekoga iz mojih krajeva da skoči pogledati u Il. Bistricu. Tamo takve stvari skupljaju prašinu u njihovom izložbenom ormaru obzirom da mlađa populacija ne ide u tu trgovinu, a starce tehnika/IT ne zanima. X puta sam doživio da su nakon akcije išli još dodatno spuštati cijene tableta i laptopa samo da ih prodaju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 05.05.2013., 19:54   #1844
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor CROUCH Pregled postova
Da bez GPS je... šteta da ti umakao, ja sam ranim jutrom išao... Čitam po slovenskim forumima da se razgrabio... cijena, specifikacije, garancija 3 godine, nije ni čudo...

Kako sam impulzivno kupio (vidjevši ovdje post od lowrider-a, a u stisci s lovom, ako se odlučim kroz par dana na prodaju , javim ti se)


Btw, evo preprodavača:


http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/med...-oglas-8032441

200kn u džep ni oro ni kopo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 06:12   #1845
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Taj model ti prodaju u Austriji i Švici pod kapom Hofera, a u Njemačkoj kod Aldi-ja pa ako imate nekoga u tim zemljama... Na reviewima ljudi pišu da ima malo isprane boje i relativno mali kut vidljivosti. Ne znam šta su očekivali za 100 EUR.
Inače, sa 10" verzijama je dolazila i torbica te krpica za brisanje ekrana.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 08:23   #1846
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Znam, Hofer je dio tog Aldija ili obrnuto.
Hvala na info.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 06.05.2013., 15:52   #1847
CROUCH
Premium
 
CROUCH's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Taj model ti prodaju u Austriji i Švici pod kapom Hofera, a u Njemačkoj kod Aldi-ja pa ako imate nekoga u tim zemljama... Na reviewima ljudi pišu da ima malo isprane boje i relativno mali kut vidljivosti. Ne znam šta su očekivali za 100 EUR.
Inače, sa 10" verzijama je dolazila i torbica te krpica za brisanje ekrana.
Na žalost, teška srca ga vratio, a kako ih više nemaju dobio novce nazada... Boje su mi se činile ok, kut gledanja prihvatljiv, ali vratio ga jer mi se jučer bar 10ak puta smrznuo... Ničim izazvan...
CROUCH je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 10:47   #1848
cane
Amiga fanboy
 
cane's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 146
Zamjetio sam da u zadnje vrijeme doma cesto ne palim komp vec da na mobitelu surfam po netu, pa bi mozda uzeo neki tablet. Kamera mi nije bitna kao ni 3g, bitno mi je da je ugodno surfati na njemu - ono sto sam malo isprobavao po ducanima skuzio sam da jednojezgreni procesori iz najjeftinijih tableta bas i ne pruzaju ugodno sufranje.
Zagledao sam PiPO S3, po karakteristikama ne izgleda lose - 7 inca 1024x600 IPS, 1.6GHz,Dual-core. Malo sam se poigrao s njime u chipoteci i ne djeluje mi lose, ali po internetu sam nasao da mu baterija nije jaca strana. Ima li tko mozda S3 da napise pokoju iz osobnog iskustva??
Ili ako mozda neka preporuka do cca 1000 kuna, +- par sto kuna.
cane je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 10:55   #1849
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Mislim da za te pare se već da naći Samsung Galaxy Tab 2 što je isao u T-comovoj akciji,dual core 1 ghz ,1gb rama,8gb interne memorije,7" ekran i mogu reći da leti internet,igre i sve na njemu...
WiFi verzija only
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2013., 12:12   #1850
Roy
15/JG52
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 724
Ja malo išao na rizik, naručio ramos w30hd preko buyincoinsa, sa 8% popusta preračunato došao 1560kn (sa poštom) i što je najljepše nisu ga ocarinili

Doslovno ga izvadio iz kutije i upalio, prvi dojmovi dobri, ekran je vrhunski (retina) a o ostalom kad napravim update na zadnji firmware i instaliram xda mod.

edit: Mda, bravo ja. Carine nema ali opet, nisam platio PDV

enivej, došao sa zadnjim firmwareom, nema problema sa plejanjem HD sadržaja na youtubeu, mogli bi to još malo bolje srediti ali zato drx v0.05 popravlja stvar.
Koliko traje baterija dodati ću sutra.

Zadnje izmijenjeno od: Roy. 08.05.2013. u 15:44.
Roy je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2013., 19:47   #1851
dekky
Premium
Moj komp
 
dekky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: pula
Postovi: 637
Evo ja jucer Kupio prestigio 5597d... i odmah problemi s njime. Zbrejko se par puta i odbijao se restartat, sve to u prvih pola sata. Vratio uredjaj i uzeo pipo m1... za sada tablet je lijepo fluidan i stabilan.
Zamjerka ide na tezinu uredjaja i na slabu rezoluciju ali jbg :-) ...

Evo nakon jednog dana koristenja mogu reci jos jednom da pipo m1 radi super...stvarno nemam zamjerku na fluidnost sucelja i sveukupnu brzinu uredjaja, wi fi prijem dobar....ja za sad zadovoljan...

Iako sam htio riskirat i narucit iz kine...odlucio sam se za chipoteku.

Zadnje izmijenjeno od: dekky. 11.05.2013. u 12:46.
dekky je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 13:36   #1852
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Kćer mi je dobila neke pare i hoće tabletić.
Ne znam od kuda da krenem s potragom... čitao sam malo ovu temu, guglao i opet ne znam ništa. Moj je prvi izbor bio Huawei mediapad 7 lite jer mi je zapeo za oko pošto su ga dijelili u t-comu, a ima sve ono što bi joj/nam trebalo.

Dakle, do 1000 kn (1200 ako se jako isplati dodati)

Išao bi na manju dijagonalu 7" ako ima i mogućnosti umetanja sim kartice i 3G, ali prednost bi bila 8-10", poželjno GPS ali nije uvijet.
Zapravo je bitno da ima dosta interne memorije da si može instaliravati šta njoj treba (uglavnom piz**rije ) a da ne mora svako malo brisati ako se ne daju prebaciti na SD card. Da ima 3G da može na putu surfati bez ovisnosti o WiFi. Da radi barem 5-6 sati da si klinci mogu gledati filmove i surfati na putu. I naravno da ne trza pri reprodukciji i surfanju.

Može neko usmjeravanje prema modelima koje bi vrijedilo uzeti u obzir ili direktna preporuka modela?

Hvala
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 14:18   #1853
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
nexus 7, asus ili samsung sa 3g ili pak nešto slabiji modeli od prestigia. mislim da u svim dimenzijama ekrana postoje inačice sa 3g modulom. 10" i 8" sigurno, ali za 9 i 7 nisam potpuno siguran. ili pak od kineza, čipotekin pipo m2 3g model.

no, u svemu tome je problem što su svi ovi modeli iznad 1700kn.

tako da ćeš trebati ili gledati nešto polovno ili neki od modela koji podržavaju vanjski 3g stick. kod "brendiranih" modela taj podatak se često ne navodi, no ovi mid/low range svi navode. no, opet nemaš neki preveliki izbor - prestigio ili 8" pipo. s time da bih ja možda čak prije išao na pipa s2 nego na prestigia. ali, to je moje mišljenje.... još imaš ove nove acere, archose, go-clever, myaudio.... ili čak ovaj meanit 91 iz linksa. u stvari, po malo postaje problem nešto preporučiti jer je tolika proizvodnja novih modela, razlike su minimalne, svakom fali "ono nešto"....

gps - skupi modeli da, jeftiniji u pravilu ne.
interna memorija se ionako kreće od 4-16 ili čak 32gb, no sve se to da nadoknaditi sa sd karticom od 100kn. prebacivanje na karticu - ovisno o modelu i romu, nešto ide bez problema, nešto zahtijeva root. a i tu ima nekih "caka" što se može, što ne bi trebalo a što ne smije micati. ali to je već neka druga priča.

5-6 sati teško da će u cugu izdržati. pa da je ne znam kakva baterija. tako da bih ja taj zahtjev jednsotavno riješio auto punjačem. ako pretpostavimo da si ovo "na putu" mislio dok su/ste u autu.

trzanje - eh.... nema pravila. no, sa više memorije i jačim procesorom manja je vjerojatnost da će nešto trzati. za igre ovisi o optimizaciji a za surfanje opet o optimizaciji weba, na što se ne može pretjerano utjecati.

tako da ne uzimaš modele koji nemaju 1gb rama. za procesor čak i nije toliko bitno da li je 1/2/4 jezgre, no, dvije bi ipak bile poželjne, a 4 je overkill za "čitanje i surfanje".
no, memorija, ispod 1gb - ne uzimati.
što se pak OS-a tiče, manje više su svi na 4.0, a razlike između 4.0 i 4.1 i nema baš, a 4.2 je ionako još uvijek na poznatijim modelima, pa ga ne treba očekivati na mid/low modelima.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 14:45   #1854
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor viking.software Pregled postova
nexus 7, asus ili samsung sa 3g ili pak nešto slabiji modeli od prestigia...
no, u svemu tome je problem što su svi ovi modeli iznad 1700kn.

5-6 sati teško da će u cugu izdržati. pa da je ne znam kakva baterija. tako da bih ja taj zahtjev jednsotavno riješio auto punjačem. ako pretpostavimo da si ovo "na putu" mislio dok su/ste u autu.
Puno hvala na iscrpnom odgovoru !
Čitao sam i Bug testiranje koje mi je još malo približilo Huaweia kao prvi izbor jer ima sve navedeno, a prodaju se po oglasnicima novi dobiveni na ugovor od t-coma za 700-1000 kn - novi, neraspakirani.
Klinci su sportaši i putuju skoro svaki vikend nekamo, a znam da im u kombiju od kluba ne radi "upaljač" pa nema punjenja dok ne stignu na odredište , ali da, računam i na kupnju auto punjača.

Stvarno je teško, nađem Lenovo od 9" i ima sve osim 3G, isti Lenovo 7" ima 3G ali košta 1900 što me opet vraća na Huawei kad ga mogu dobiti skoro 3x jeftinije... već me boli glava a tek sam počeo
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 15:02   #1855
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Da, uzmi u obzir da je taj Huawei prilično slab uređaj. Odlično je što ima 3G i čak može i pozive obavljat, dosta je kvalitetno napravljen, ne osjeti se da je neka jeftinola. Ali sam rad je dosta trzav, trza u prebacivanju ekrana, u launcheru, surfanje je horor, baterija jako slaba (2.5-3h rada sa zaslonom i sa uključenim 3G-om).

Za iste novce je puno bolji izbor Samsung Galaxy Tab 2 7.0", baterija dulje traje i ugodniji je za rad (2-jezgren procesor i bolja grafika) ali nema taj nesretni 3G.
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 15:28   #1856
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
A jel podržava vanjski 3G modul?
To ne piše uvijek ... baš idem pogledat

Ovih kineza ima more, ali npr. imaju po jedan micro USB pa se ne mogu puniti i surfati u isto vrijeme ili imaju poseban konektor za punjač pa se ne pune preko microUSB - to mi je isto horor kad imaju te sitne nedostatke koje se ne sjetiš ni pitat pri kupovini.
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 15:35   #1857
viking.software
Premium
Moj komp
 
viking.software's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: rijeka / krk
Postovi: 549
huaweia ti namjerno nisam spomenuo jer se ispostavilo da su prilično mušićavi, da ne kažem lako kvarljivi i ljudi imaju grdne probleme sa njima. zašto je tomu tako... ne znam. da li stvarno tcom daje šrot ili refurbished uređaje ili je loš hardver... ne kažem, ima tu i tamo i zadovoljnih, al' mi se nekako čini da su u manjini.

što se kineza tiče - u pravilu se pune na vanjski adapter na posebni utor na tabletu. je, micro-usb bi bio koristan za spanjanje na pc i punjenje u isto vrijeme, ali upravo zbog otg funkcije, punjenje savljaju na posebni utikač.
sad, što je nekome ok, nekome ne paše, al.... nemo'š svima ugoditi... ;-)
meni, recimo, to apsolutno ne smeta. kod mobitela da, ali za tablet tako svejedno.
viking.software je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 19:43   #1858
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Ok, sad mi je dosta jasnije
Čitao sam i o Huaweiu i čini se da se stvari poboljšavaju kad se stave novije verzije softwarea, ali recimo da sam se pomalo ohladio od njega.

S obzirom da su kod jačih uređaja s 3G cijene prevelike išao bih onda na tablet sa što boljim karakteristikama bez 3G, a pošto klinci imaju smartphone mogu ih koristiti kao mobilni hot spot. To je opcija koja troši obje baterije pa mi nije pouzdana jer volim da su mi dostupni na putu.

Da li bi bilo bolje uzeti tablet bez 3G koji ima mogućnost priključenja vanjskog 3G modula sa sim karticom ? U tom slučaju mobitel ostaje u mirovanju za našu komunikaciju, a tablet za surfanje i igre. Vjerojatno bi se brže praznio, ali ... ne možemo imati sve

Ajd, sad sam se već malo bolje ufurao i znam što tražiti .

Koji bi tablet bio best buy od 7 ili 8", da nema 3G, da ima 16GB, fotoaparat i eventualno mogućnost spajanja vanjskog 3g modula?

Zadnje izmijenjeno od: kasandro. 12.05.2013. u 20:06.
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 19:52   #1859
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Samsung P3110 ne podrzava 3G stickove
marac je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2013., 22:52   #1860
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor marac Pregled postova
Samsung P3110 ne podrzava 3G stickove
Hvala !
Jednoga mi prodaje prijateljica , neraspakiran , dobiven od t-coma , za 1000 ... mislim da ću njega uzet na kraju.
kasandro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na