Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 12.12.2009., 16:22   #1
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
garancija na mobitel

eto sto mi se dogodilo ovih dana!

probudim se u cetvrtak ujutro i hocu na mobitel i ne radi mi touch screen(radi se o nokiji 5800)

i drkam ovo ono,nista,probam reset,nista..ok uzmem garanciju(mobitel star 3 mjeseca,kupljen u vipu) i odem u mobis servis i ostavim mob...i dodjem danas po njega i kao gospodine imamo lose vijesti,kao vlaga je usla u telefon i nagrizla je konektor neki na maticnoj i ne radi mi touch i kao na to oni nemaju garanciju! ja lud!!!!!!pobjegao sam s posla da bi otisao po mob i nisam se imao vremena raspravljat s njima..znaci mob je krepao zbog toga sto je vlaga iz zraka nagrizla konektor,znaci nesmije se s mobitelom pricat dok je vani hladno,odnosno vlazno?!meni mob nije bio u vodi,i to se vidi na slici jer je nagrizen samo taj jedan dio maticne,tu se kondenzat skupio...ostatak mobitela radi normalno,sto je isto dokaz da nije bio u vodi!

i sad eto nek mi netko kaze sto mi je ciniti? da odem u ponedjeljak opet u mobis i da podivljam ili da probam to nekako tuzbom rijesiti?

molim savjet jer se radi o 1000kn cash-a i ugovoru na 2 godine u kojem sam obvezan placat 200kn mjesecno.... mobitel u ducanu kod njih dodje 2400kn,mene je preko pretplate znaci kosta 1000kn...
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline  
Staro 12.12.2009., 19:32   #2
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
kontaktiraj drustvo za zastitu potrosaca!!

nema ti druge
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.12.2009., 20:05   #3
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Nazalost sumnjam da ces nesto uspjeti rijesiti,jer to sto ti se dogodilo je tocno kaj njima treba za ponisititi ti jamstvo u kojem vrlo strogo propisuju upravo ovakve kvarove vezane sa vlagom,da je bilo ljeto rekli bi ti da je uzrok tome znoj. Nazalost to je realnost servisa u nas.
Router je offline  
Staro 12.12.2009., 20:21   #4
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Odeš i lijepo digneš galamu tamo i kažeš im da se ne prave ludi, a pogotovo zato što neke serije 5800 imaju tvorničku grešku - malu rupu na kućištu u desnom kutu i tu može ulazit vlaga i zato se događa što se događa, samo to u civiliziranim zemljama pokriva garancija.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 12.12.2009., 20:37   #5
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Uvijek ista špreha kod Mobisa 'Ušla vlaga'. Samo da ne moraju popravljati i da ispušiš garanciju. Pitanje je je li uopće vlaga, u što čisto sumnjam obzirom da svaki drugi mob ima isti problem. Pa nije valjda da Nokia radi šrot mobove?
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 12.12.2009., 21:51   #6
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Probaj ici na to da ima lufta sa strane (tvornicka greska ) pa reci da je moguce da je tuda usla voda i da je to njihov problem.
RAUL je offline  
Staro 12.12.2009., 22:44   #7
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Interesantno. Čuo sam o dosta tih problema s mobitelima i garancijom.

Sve i jedan su vezani uz Nokiu i Mobis.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline  
Staro 12.12.2009., 23:32   #8
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor RAK Pregled postova
Interesantno. Čuo sam o dosta tih problema s mobitelima i garancijom.

Sve i jedan su vezani uz Nokiu i Mobis.
I to traje vec 15 godina.

Jedan od osnovnih razloga zasto "ne volim" Nokie je Mobis.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 13.12.2009., 00:00   #9
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
znaci dogadja se i dogadjalo se i prije? o pa nebudu oni mene hebali,dat cu ja njih u novine malo, sutra pisem clanak i saljem ga u 24h ako se u ponedjeljak ne rijesi nesto,hvala na ovim informacijama o tvornickim greskama i rupicama,pa mislim kaj si oni umisljaju?imao sam 50 mobitela i svi su bili iz oglasnika i niti s jednim nikad mi se nije dogodilo da se ikakav kvar pojavio i sad mi se na mobitelu s garancijom dogodi ovo,i jos mi ne priznaju kvar? pa jos cu ih natjerat da plate!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline  
Staro 13.12.2009., 00:39   #10
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor huzo Pregled postova
znaci dogadja se i dogadjalo se i prije? o pa nebudu oni mene hebali,dat cu ja njih u novine malo, sutra pisem clanak i saljem ga u 24h ako se u ponedjeljak ne rijesi nesto,hvala na ovim informacijama o tvornickim greskama i rupicama,pa mislim kaj si oni umisljaju?imao sam 50 mobitela i svi su bili iz oglasnika i niti s jednim nikad mi se nije dogodilo da se ikakav kvar pojavio i sad mi se na mobitelu s garancijom dogodi ovo,i jos mi ne priznaju kvar? pa jos cu ih natjerat da plate!
Googlaj Nokia, Mobis i vlaga.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.12.2009., 02:16   #11
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Citiraj:
Autor huzo Pregled postova
znaci dogadja se i dogadjalo se i prije? o pa nebudu oni mene hebali,dat cu ja njih u novine malo, sutra pisem clanak i saljem ga u 24h ako se u ponedjeljak ne rijesi nesto,hvala na ovim informacijama o tvornickim greskama i rupicama,pa mislim kaj si oni umisljaju?imao sam 50 mobitela i svi su bili iz oglasnika i niti s jednim nikad mi se nije dogodilo da se ikakav kvar pojavio i sad mi se na mobitelu s garancijom dogodi ovo,i jos mi ne priznaju kvar? pa jos cu ih natjerat da plate!
Samo mali reminder, živiš u Hrvatskoj

Kontaktiraj Nokia support i malo se pravi mutav, pa vidi što oni kažu...
tech je offline  
Staro 13.12.2009., 11:25   #12
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
jesam,poslao sam mail u nokia support i sve im opisao,dobio sam automatsku poruku da cu dobit odgovor u sljedecih 48 sati,znaci ponedjeljak....
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline  
Staro 13.12.2009., 13:06   #13
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Koje sve brandove mobitela servisira mobis? Samo Nokie ili ima i drugih?
Hamm je offline  
Staro 13.12.2009., 13:25   #14
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
koliko sam ja vidio samo nokiu imaju na posterima,na ekranu u izlozima....zasto pitas?to je vazno zbog neceg?
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!
huzo je offline  
Staro 13.12.2009., 13:47   #15
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Koje sve brandove mobitela servisira mobis? Samo Nokie ili ima i drugih?
Samo Nokiu, ekskluzivno već dugi niz godina...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline  
Staro 13.12.2009., 13:59   #16
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Pitam da znam izbjegavati makre mobitela koje oni servisiraju
Hamm je offline  
Staro 13.12.2009., 14:20   #17
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Da,probaj se izvuci na to da ti je zbog tvornicke greske na mobu (rupica u gornjem desnom kutu maske...) usla ta njihova vlaga...I da se ne prave ludi jer si vec 50 mobitela imao i ni jedan nije imao takav problem. Imao sam tu Nokiu i odnio im na servis da mi promjene masku zbog tvornicke greske,napravili su to... Sam sto postoji problem sad oko toga s maskom i tvornickom greskom. Naime,svi mobiteli koji su izasli iz tvornice poslije 1.4.09. su imali rjesen taj problem,moj je bio kupljen 20.02.09. Tako da,vjerovatno ce te s time probat "ugasit" tvoju rijec o tvornickoj gresci,ali ti samo nastoj dalje,ne daj da te izhebu... Djubrad jedna.
__________________


mislav_os je offline  
Staro 13.12.2009., 16:57   #18
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
To su i meni srali za N95 da je zbog ulaska tekućine na spojeve(a sigurno nisam ništa prolio po njemu) i nisam stigao ništa ni reći oni odma otpisali garanciju i rekli zamijena matične soma kn. Ja ih odhebo i otišao u neki mali privatni servis oni osušili sve te spojeve, premazali spojeve nekom pastom da vlaga ne dopire do njih platio 150kn i godinu dana nakon toga mob radi ko bubica....
Volim Nokiu i 6 godina imam samo Nokie, al samo da nema tog glupog Mobisa, možda bi i kupovao u dućanu, ovak kupim prek oglasnika,em duplo jeftinije em nemoram njih gledat
__________________
Dawar je offline  
Staro 13.12.2009., 17:11   #19
huzo
Zvoni. Kucanje ne radi.
Moj komp
 
huzo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: ZAGREB DUBRAVA
Postovi: 683
ma sve to stoji,kuzis ovo mi je prvi mob iz ducana i bas zato cu ovo istjerat do kraja,pa kud puklo!

evo da zavrsim ovo,odnio sam mobitel na servis kod covjeka u kvartu i covjek je slozio mobitel za 200kn sto nije tak puno ali mobitel je imao garanciju....i tak ja velim covjeku sta je bilo i on mi veli da mu tako stalno dodju ljudi i da se ne isplati sa mobisom navlacit jer su zakonski zasticeni ,stoga sam odustao i od novinskog clanka jer mi kaze covjek da necu nista postic s tim...eto toliko o nokijama u hrvatskoj i garancijama! NEMOJTE KUPOVAT NOKIJE JER VAM GARANCIJE NE VRIJEDE!!
__________________
Those who believe in telekinetics, raise my hand!

Zadnje izmijenjeno od: Router. 18.12.2009. u 01:31.
huzo je offline  
Staro 17.12.2009., 22:31   #20
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Napravil si najgoru moguću stvar, al ak te veseli
tech je offline  
Staro 18.12.2009., 10:33   #21
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
I jos ju je stavio prodaviti na tržnicu po vrlo visokoj cijeni jer je prije 4-5 dana jedna otisla po 900kn, a one s garancijom se prodaju od 1200-1300kn. Tvoja nema granciju i ima velike sanse da ce crknuti u buducnosti
Gx25 je offline  
Staro 18.12.2009., 10:44   #22
Router
Hejter
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 6,508
Citiraj:
Autor Gx25 Pregled postova
I jos ju je stavio prodaviti na tržnicu po vrlo visokoj cijeni jer je prije 4-5 dana jedna otisla po 900kn, a one s garancijom se prodaju od 1200-1300kn. Tvoja nema granciju i ima velike sanse da ce crknuti u buducnosti
Suvisan komentar-pogtovo za cijenu,ali vjerujem da je dobra namjera. Posto je ovo rjeseno ide lock da nema daljnje rasprave.
Router je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na