Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.10.2013., 20:43   #1
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hep, očitanje struje, brojilo... saga

daklem u ovakovoj sam poziciji...

doma (kuća) je sve na struju, 3 peći (2.5kw, 1kw, 500w), bojler (2.5kw), klima 3.5kw (koristi se osjetno više za hlađenje nego grijanje) i dalje klasika friđ, 2 telke, kuhinjski aplajansi, ne zaboravimo sve žarulje su štedne i naravno najbolji komp na svijetu

rate nam dolaze unaprijed na 6 mjeseci kao i većini vas i obično su od tako negdje 700-1000kn kako kad i naravno trošak je prilično realan jerbo je i potrošnja (pogotovo zimi) visoka. no ono što je problem što konstantno unazad ne znam koliko na te fakat velike rate uredno nakon obračuna dolazi po 1-2k kn razlike i sad nam je već fakat dosta tog dreka.

ništa ajde idem ja prijaviti na web stanje brojila da se to korigira sa trenutnim novim i jeftinijim cijenama i tako ja skužim da unazad 2009 do kad imaju online stanje brojila pod mojim accountom 2. tarifa na brojilu je konstantno ista, pa zaključujem da mi plaćamo po jednotarifnom modelu odkada je tog dvotarifnog sata za kojeg brijem da su mijenjali tamo negdje ranih '90ih umjesto jednotarifnog.

imam poznanika u hepu koji mi veli da je brojilo vlasništvo hepa i da je hepov propust što nisu uključili 2 tarife pošto su tehnički preduvjeti zadovoljeni i da možemo slobodno tražiti zadovoljštinu pogotovo na tako velike potrošnje di smo konstantno plaćali ~1kn kw cijelo vrijeme umjesto 1kn/0.5kn na dvotarifnom obračunu što bi nam stvarno pomoglo kućnom budžetu pošto svaki dan do 17-18h nema nikoga doma i generalno u ovakvom još-nije-vani-nula-stupnjeva se sve peći gase i pale tek navečer kad zađe sunce ili bude vani 'ladno/kiša i sl.

isto tako veli da je recimo brojilo bilo neispravno i nije se vrtilo, što bi se vidjelo na očitanjima, netko bi promptno izašao na teren, ustanovio kvar i po potrebi zamijenio brojilo ili ustvrdio da li je prčkano po brojilu u cilju... jel... dakle netko bi uočio nepravilnost po kojoj oni ne mogu naplatiti potrošnju struje. štoviše još veli da ako hoćemo se extremno zaratiti tamo s njima možemo jednostavno izajviti da smo oduvijek koristili isključivo noćnu tarifu di oni nemaju apsolutno nikakvog aparatusa koji može odrediti u koje doba je struja trošena.

e sada, jel ima tko kakvih iskustva u ovome?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 21:00   #2
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Nemam iskustvo ali samo napomena...

Nemoj se puno nadati da ćeš nešta dobiti, iako je bilo šta dobro. Ali kako je zastara na račune režija 1g za davatelja prema potrošaću, pretpostavljam da je isto i obrnuto. Pa si to malo provjeri prije nego se kreneš "svađati" sa HEPovcima, da znaš na ćem si.

edit: Jer si ti kod svakog obračuna dobio i potrošnju tarife 1 i tarife 2, pa nisi ranije skužio.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.10.2013., 21:19   #3
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
sa moje strane ja sam tard juzer i moje nije da pazim kako njihov sat radi, sa njihove strane tehnički preduvjeti su tu i ne znam zašto se ne koriste nego se na moju očitu štetu naplaćuje skuplje.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 21:33   #4
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
Pa jel imaš jednotarifno ili dvotarifno brojilo? :S
I koji ti model piše na HEP Moj račun? Kućanstvo bijeli ili Kućanstvo plavi?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 03.10.2013., 21:38   #5
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kao što napisah uredno nam očitavaju i prvu i drugu tarifu... pa i smisao upgrejda sata prije 20+ godina je prelazak sa jednotarifnog na dvotarifno brojilo.

paket je plavi jednotarifni, koji btw. nije nikada nama niti ponuđen na izbor ili nešto sl. nego je jednostavno to tako.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 00:34   #6
Nik
Premium
Moj komp
 
Nik's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zg
Postovi: 453
Znaci da imas (prakticno) jednotarifno brojilo, bez obzira sto ti je fizicki prikljuceno dvotarifno. Tako ja imam u viksi. Znaci da su ti i cijene za jednotarifno brojilo.
Ako su ti ove tri peci termice koje se mogu puniti kad je jeftinija struja, a grijati kad je skuplja onda ste vec fino bacili gomilu novaca kroz prozor.

Hoces reci da 20 g. niste znali da nemate dvotarifnu tarifu
Ne znam za ostale, ali ja sam recimo alergican placati rezije koje nisam potrosio, a to se uredno dogodi ako se placa po procijenjenoj potrosnji. Meni su znale rate (uplatnice koje salju distributeri) biti debelo vece nego sto sam realno trosio (ne samo za struju, vec i za ostalo - pogotovo plin), tako da ja svaki mjesec izracunam tocnu potrosnju struje, vode, i plina, i onda platim koliko sam potrosio, a ne koliko distributeri misle da sam potrosio.

Samim time se pristedim sokova prilikom periodicnih obracuna jer nema teorije da mi dodje razlika duga kao tebi od 1-2k kn (znalo mi je prije doci da sam duzan prek soma i kusur kuna neplanirani troskova, pa drz-nedaj da se to plati).

Bojim se da oni ne razmisljaju kome je koja tarifa isplativija, vjerujem da drze da je to na kupcu da zatrazi/urgira, osim toga oni od toga imaju vece koristi...ma tamo nitko o nicem ne razmislja, mozak na pasi, sigurna placa i benificije u dzepu, pa vidis da im je sad is SLO i DE uletila konkurencija s jeftinijom strujom, a ekipa spava zimski sad nok gubi kupce koji prelaze alternativnim distributerima.

Meni je recimo zanimljiva cinjenica, da HEP ako ima informaciju da si im duzan struju (to je recimo kad ne uspiju ocitati brojilo vec naprave obracun po predvidjenom stanju na temelju prijasnjih potrosnji), a u stvarnosti je struja preplacena, ili je placeno koliko je potroseno, da imaju pravo iskljuciti potrosaca na temelju te krive informacije.

Znaci, iskljuce te i mozes se slikati (pa plati ukapcanje), kaze meni zena (Elektra Kriz) da oni to mogu/smiju, a da je na meni da im dostavim tocno stanje brojila.
Gospodine, dobro da ste nam javili jer bi vas iskopcali (konkretan primjer na prethodnom obracunu struje za vikendicu).

Meni recimo uredno prije zime debelo precijene ratu plina, u odnosu na potrosnju, i kad bi placao sume koje oni salju lijepo bi ih beskamatno iskreditirao. Njihova procijena potrosnje u sezoni grijaja je uvijek vrlo optimisticna - naravno u njihovu korist.

S obzirom da placam rezije za kucu, stan i viksu, kad ne bi pazio i racunao stvarnu potrosnju svaki mjesec na te tri nekretnine bi mi se vrlo lako mogla pojaviti ozbiljna razlika prilkom periodickih obracuna rezija.
Naravno, ne odgovara mi da preplatim rezije, a da napravim veliki dug jos manje.

OK, mozda sam ja malo previse temeljit, ali ako netko nekoga treba kreditirati, onda neka to bude HEP, Plinara ili Vodoopskrba
Nik je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 09:21   #7
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
fala na odgovoru za početak

nisu termice, konvektori su u pitanju, ali da smo bacili tonu, ali baš tonu para to stoji... makar vjerujem kako pri zamjeni nismo dobili sat koji je na drugoj tarifi ima neke brojke, a ovaj ima 69xxx okrenuto što bi reklo da se trošila druga tarifa pošto je gornja brojka 28xxx što bi opet reklo da je negdje na pola puta od zamjene sata druga tarifa jednostavno prestala raditi... mislim neka moja plain logika.

zašto i protiv koga se to desilo ne znam.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 11:39   #8
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Stavili ti dvotarifno brojilo,a ostavili jednotarifni model, poslije ocitavanja zbrojili potrosene kWh gornje i donje i obracunali po jednotarifnoj tarifi...
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 11:45   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ukratko to je to... izvrtio par brojeva i eto.

zamijenili jednotarifno za dvotarifno tada nekada, ostao jednotarifni model i mogu se slikat.

podnio zahtjev za dvotarifnu, pojeo govno i šta's sad... 'rvacka
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 11:54   #10
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
Ali kako je zastara na račune režija 1g za davatelja prema potrošaću,
jel to ziher?
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.10.2013., 12:02   #11
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Evo OVDJE tako piše glede zastara
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 13:09   #12
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,693
a ček sad da ja pitam slično: dvotarifno brojilo (dva brojača) i bila je neka kutija sa "satom" kao recimo štoperica, (koja valjda prebacuje skupa-jeftina struja) al prije par godina moj djed išo mijenjat stare osigurače novim automastkim (nije radio on zvao nekog tipa) i ovaj skinuo tu štopericu, te nam se sad samo mijenja brojilo skupe struje.
Sat je unutar kuće (kak se nekad radilo), HEP nikad nije došao sa nalogom da se sat prebaci van, a pošto je to u kući koja je na moru i ne koristi se 9 mjeseci na godinu, nama nije smetalo što se stalno obračunava skpa struja.
Mi smo svake godine javljali stanje brojila, mada nikad nije bilo čudno što je bročanik jeftine tarife uvijek bio isti (tih zadnjih par godina)...

pa eto zanima me što napraviti sa tim...u međuvremenu djed umro a ne znamo tko je to radio pa da ga pitamo za tu kutiju.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 14:59   #13
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,555
@quazar912: moraš saznati imaš li kućanstvo plavi ili kućanstvo bijeli tarifni model pa ćeš prema tome vidjeti jel ti samo fali uklopni sat ili si prebačen na jednotarifan izračun.

@syss: analogni satovi koje HEP daje nisu novi, nego bi trebali biti samo rektificirani, pa tako brojke "nikad" nisu 000/000 nego kako ga skinu od bivšeg korisnika+rektifikacija tako ga tebi i ugrade. Ako nemaš uklopni sat, onda valjda HEP tad jednostavno nije imao na stanju jednotarifnih brojila nego su ti uvalili ovo, a vi nikad niste tražili prebacivanje tarife/ugradnju uklopnog sata.

Ja sam imao jedne godine situaciju kad se pokvario uklopni sat, pa je brojilo cijelo vrijeme vrtilo samo višu tarifu. Kad smo skužili (nakon obračuna), javili smo HEP-u, oni su došli promjeniti uklopni sat, a potrošnju su podijelili NT/VT na temelju bivše potrošnje.

Lani mi u 3. mjesecu ugradili "novo" brojilo, stanja 10300NT/14100 VT, do sad pokurio 2900NT/7400VT, dakle cca. 1550kn/7840kn = 9400kn, a da sam na jednotarifnom bilo bi oko 10100kn (koristio sam današnje cijene, al isti vrag).
Iskreno, mislio sam da će razlika bit puno veća.

Zadnje izmijenjeno od: FitzTN. 04.10.2013. u 15:09.
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 15:06   #14
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jep, saznao sam da ne idu novi, a fakat se ne sjećam šta je i kako je tada bilo.

podnio sam danas zahtjev za promjenu tarife i sad čekam... ima tko iskustva koliko im treba da dođu to srediti, ono kao doći će unutar 30 dana, zima stiže pa ima preduhitriti paljenje peći sa novim tarifama.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 17:52   #15
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
jel to ziher?

Na redovne režije je. Na komunalnu naknadu je nešto više jer je to porez za državu . Na Bankovne usluge je 5 godina zastara na plaćanje

Ali redovne režije su 1god 100%...


I sve to ako nikad nisi dobio opomenu za plaćanje duga.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 18:13   #16
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,545
Citiraj:
Autor Nik Pregled postova
Hoces reci da 20 g. niste znali da nemate dvotarifnu tarifu
Ne znam za ostale, ali ja sam recimo alergican placati rezije koje nisam potrosio, a to se uredno dogodi ako se placa po procijenjenoj potrosnji. Meni su znale rate (uplatnice koje salju distributeri) biti debelo vece nego sto sam realno trosio (ne samo za struju, vec i za ostalo - pogotovo plin), tako da ja svaki mjesec izracunam tocnu potrosnju struje, vode, i plina, i onda platim koliko sam potrosio, a ne koliko distributeri misle da sam potrosio.
Kako ugovoriti kod hepa da plaćam točno koliko potrošim, a ne ovako odokativno?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2013., 19:00   #17
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,693
Citiraj:
Autor FitzTN Pregled postova
@quazar912: moraš saznati imaš li kućanstvo plavi ili kućanstvo bijeli tarifni model pa ćeš prema tome vidjeti jel ti samo fali uklopni sat ili si prebačen na jednotarifan izračun.
.
znam da nije bio radnik iz HEPa nego neki električar koji je mijenjao one prastare porc. osigurače sa automatskima.
no ne znam zašto je skinuta ta kutija (valjda uklopni sat), jer sve radi normalno u vezi struje samo ne prebacuje na jeftinu tarifu (a sat je sa dvije tarife tako da mislim da je nekad uredno bilo dvotarifno očitanje i naplata.
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 11.10.2013., 12:23   #18
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Da pitam jer mi je uvijek ovo bilo mutno.
Ako prijeđeš na dvotarifno onda ne trebaš ugdatit neki limitator? Sve ostane kao prije?

Ja sam isto na jednotarifnom i nekako mi izgleda da više trošim navečer nego od jutra...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2013., 10:05   #19
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hijaoooo državo moja

dakle oke progutao govno za ovo gore, sad treba platit razliku i bok... predam zahtjev na webu da hoću dvotarifno i veli odgovor da se moram javiti u gundulićevu i zovem tamo da nema problema, treba tamo doć i ispunit formular za taj uklopni sat i to je nekih 1500kn.

ama 1500 qraca vam dam da vaša oprema radi na vaše dve tarife.

uf...
syss je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 07:22   #20
FERRYS
AutoCad & Allplan expert
Moj komp
 
FERRYS's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Zagreb-Karlovac i okilica
Postovi: 2,159
za dvotarifno brojilo moraš podnijeti zahtjev HEP-u, i hrpa drugih stvari i onda ti oni dođu stavit "ukapčalicu" koja prebacuj tarife...

Masa nas ima 2-tarifno brojilo u kući jer brojila je kupovao vlasnik kuće a nje ih kupovala elektra, već ih je elektra samo spajala. A znate kak se kupovalo u to vrijeme, pogotovo kad je razlika između jednotarifnog i dvotarifnog bila niti 10% cijene. Bilo je "daj dvotarifno možda jednog dana..."
Ista stvar kod mene u kući, kupili dvotarifno al već 20 god plaćamo samo 1 tarifu. Po našoj računici ne isplaća nam se plačat skuplji priključak jer na struju nema nikakvog većeg trošila a ako i ima koristi se tokom dana, po noči nemamo možda 0,2-0.3kw potrošnje po satu...

mjesečni račun nam rijetko kad prijeđe 300kn za kuću s izređeniih 200m2 ( 2 stana) , 2x fridg i 2x zamrzivač konstantno u pogonu tak da neznam kak ljudi u stanovima mogu imat 700kn struje...

BTW provjeri cijene struje u 1 tarifnom obračunu i obračunu u 2 tarife. Mi kad smo na zadnje radili računicu u jednotarifnom je cijena bila cca 80lp/kwh dok su u 2-tarifnom bile cijene cca 50lp / 1kn po kwh tak da se nama doma nikako nije isplatilo prelazit na višetarifni obračun. ušteda bi bila samo kad bi trošili preko 70% struje u 2-goj tarifi....

edit; vidim sad cijene su se nešto mijenjale al opet za mene računice skoro pa i nema...
__________________
none

Zadnje izmijenjeno od: FERRYS. 17.10.2013. u 07:33.
FERRYS je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 08:11   #21
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,001
Ko se grije na struju, bez problema dođe do 700kn pa i više u zimskim mjesecima.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 10:00   #22
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
@ syss: malo prouči za klimu koju imaš kolika joj je iskoristivost pri određenoj vanjskoj temperaturi kod grijanja, jer klime (toplinske pumpe) imaju iskoristivost i preko 300%.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline   Reply With Quote
Staro 17.10.2013., 10:22   #23
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
@ferys... ma isplatilo bi se preć na dvotarifnu jer evo sada po ovom vremenu peći palim isključivo navečer kad je 50lp

@tomy... pa i koristim klimu sada pošto 2.5kw peć vs nekih 1.5kw klima je ipak no brainer.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2013., 22:27   #24
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor FERRYS Pregled postova
za dvotarifno brojilo moraš podnijeti zahtjev HEP-u, i hrpa drugih stvari i onda ti oni dođu stavit "ukapčalicu" koja prebacuj tarife...

Masa nas ima 2-tarifno brojilo u kući jer brojila je kupovao vlasnik kuće a nje ih kupovala elektra, već ih je elektra samo spajala. A znate kak se kupovalo u to vrijeme, pogotovo kad je razlika između jednotarifnog i dvotarifnog bila niti 10% cijene. Bilo je "daj dvotarifno možda jednog dana..."
Ista stvar kod mene u kući, kupili dvotarifno al već 20 god plaćamo samo 1 tarifu. Po našoj računici ne isplaća nam se plačat skuplji priključak jer na struju nema nikakvog većeg trošila a ako i ima koristi se tokom dana, po noči nemamo možda 0,2-0.3kw potrošnje po satu...

mjesečni račun nam rijetko kad prijeđe 300kn za kuću s izređeniih 200m2 ( 2 stana) , 2x fridg i 2x zamrzivač konstantno u pogonu tak da neznam kak ljudi u stanovima mogu imat 700kn struje...

BTW provjeri cijene struje u 1 tarifnom obračunu i obračunu u 2 tarife. Mi kad smo na zadnje radili računicu u jednotarifnom je cijena bila cca 80lp/kwh dok su u 2-tarifnom bile cijene cca 50lp / 1kn po kwh tak da se nama doma nikako nije isplatilo prelazit na višetarifni obračun. ušteda bi bila samo kad bi trošili preko 70% struje u 2-goj tarifi....

edit; vidim sad cijene su se nešto mijenjale al opet za mene računice skoro pa i nema...
Neznam kako ti neprelazi 300 kn? 160 m2 2x80 kuca rijetko da dobijemo 400 kn , vecinom 550-600, za vrijeme blagdana do 3 kralja racun mi jos ode 250 kn gore. Sam ocitavam. Dvotarifno brojilo, masine se pale po jeftinoj struji isto tako i bojleri. Da smo smanjili racun za 150 kn odkako pazimo na skupu/jeftinu jesmo al da mozemo imat 300 kn racun nemozemo.

Evo potrosnje neki od mjeseci
http://www.pohrani.com/f/2C/jD/3iOjubeI/struja.jpg

@siso i mi smo imali problema svake godine sa nadoplatom, uvjek smo morali placat nikad nismo imali pretplate, e reko dosta toga sad koliko potrosim toliko platim i gotovo.

Zadnje izmijenjeno od: Zmaj000. 18.10.2013. u 22:36.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 18.10.2013., 22:34   #25
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Neznam kako ti neprelazi 300 kn? 160 m2 2x80 kuca rijetko da dobijemo 400 kn , vecinom 550-600, za vrijeme blagdana do 3 kralja racun mi jos ode 250 kn gore. Sam ocitavam. Dvotarifno brojilo, masine se pale po jeftinoj struji isto tako i bojleri. Da smo smanjili racun za 150 kn odkako pazimo na skupu/jeftinu jesmo al da mozemo imat 300 kn racun nemozemo.
takoder. danas platio racun HEPu, 515 kuna nekih........ isto se po jeftinoj tarifi pali bojler, ves masina, najcesce pegla.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 14:27   #26
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Neznam kako ti neprelazi 300 kn? 160 m2 2x80 kuca rijetko da dobijemo 400 kn , vecinom 550-600, za vrijeme blagdana do 3 kralja racun mi jos ode 250 kn gore. Sam ocitavam. Dvotarifno brojilo, masine se pale po jeftinoj struji isto tako i bojleri. Da smo smanjili racun za 150 kn odkako pazimo na skupu/jeftinu jesmo al da mozemo imat 300 kn racun nemozemo.

Evo potrosnje neki od mjeseci
http://www.pohrani.com/f/2C/jD/3iOjubeI/struja.jpg

@siso i mi smo imali problema svake godine sa nadoplatom, uvjek smo morali placat nikad nismo imali pretplate, e reko dosta toga sad koliko potrosim toliko platim i gotovo.
Ista stvar, objasnjavam i svojima, 2x100m2, ukupne rezije ~700kn, i objasnjavam da je 350 po stanu cist ok, dvotarifno, ista stvar, ali ne, mene moji uvjeravaju da je to puno... ( a nije da placaju pa bi reko ok )
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 15:50   #27
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Meni su poslali uplatnice za slijedećih 6 mjeseci sa ratom većom 40kn od zadnjih 6 mjeseci iako mi moraju vratiti 450kn jer sam preplatio...
Jel se mora plaćati po tom izmišljenom prosjeku ili mogu tražiti da mi očitavaju svaki mjesec?
Brojilo je četverotarifno!? Uglavnom, ja ga ne mogu sam očitati.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 17:10   #28
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Ista stvar, objasnjavam i svojima, 2x100m2, ukupne rezije ~700kn, i objasnjavam da je 350 po stanu cist ok, dvotarifno, ista stvar, ali ne, mene moji uvjeravaju da je to puno... ( a nije da placaju pa bi reko ok )
A nista, bešaj ih

Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Meni su poslali uplatnice za slijedećih 6 mjeseci sa ratom većom 40kn od zadnjih 6 mjeseci iako mi moraju vratiti 450kn jer sam preplatio...
Jel se mora plaćati po tom izmišljenom prosjeku ili mogu tražiti da mi očitavaju svaki mjesec?
Brojilo je četverotarifno!? Uglavnom, ja ga ne mogu sam očitati.
Ja prvi put cujem za cetverotarifno brojilo, jbt cak je tesko i napisat toliko tarifno
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 22:32   #29
[Psyho]Cox
Premium
Moj komp
 
[Psyho]Cox's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Opuzen/Zagreb
Postovi: 345
Citiraj:
Autor Mikeyy Pregled postova
Meni su poslali uplatnice za slijedećih 6 mjeseci sa ratom većom 40kn od zadnjih 6 mjeseci iako mi moraju vratiti 450kn jer sam preplatio...
Jel se mora plaćati po tom izmišljenom prosjeku ili mogu tražiti da mi očitavaju svaki mjesec?
Brojilo je četverotarifno!? Uglavnom, ja ga ne mogu sam očitati.
Hm... mislim da je fora u tome sto oni naplatu ne procjenjuju prema potrosnji zadnjih 6 mjeseci nego za onih 6 mjeseci prije toga (znaci za isti period godine tocno prije godinu dana). Bez obzira na to, mislim da ne bi morao tako placati.

Ako ces placat po ocitanju, onda moras sam ocitavat i svaki mjesec uredno placat do datuma koji je naveden (oni koji tako placaju bolje ce ti objasnit).
__________________
Najgore se sekirat!!!

Acer TimelineX 5830G
[Psyho]Cox je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2013., 22:37   #30
Mikeyy
Premium
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: HR
Postovi: 2,074
Fora je u tome što mi je tada potrošnja bila još manja, pošto se grijem na plin, a ljeti pilam po klimi. Zimska je oko 330kn, ljetna oko 360kn i sada sam na kraju ljetnog period imao preplaćeno 450kn, a oni mi pošalju nove uplatnice na 400kn za slijedećih 6 mjeseci.

Zvao sam ih da vidim o čemu se radi, problem je što neće slušalicu da dignu.
Mikeyy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na