Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.07.2013., 17:29   #1
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
Krečenje sobe

Okrečio bih dnevnu sobu,prošlo je nekih 4,5 godina od zadnjeg krečenja.Iz osijeka sam i krečio bih samo dnevnu sobu ništa drugo,ako mi netko može preporučiti tko bih to napravio u Osijeku bio bih zahvalan a da nije nešto pretjerano skupo.
[ i ne neznam okrečiti sam sobu ]
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2013., 23:56   #2
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Neznam niti ja krečiti pa je nakoncu ispalo dva puta bolje nego kada sam plaćao majstore da mi obave krećenje. Zato ih nakoncu nezovem osim kada treba strugati sa zida i gletati. Tako da nebi bilo loše prvi puta probaš se primiti posla, pa ako vidiš da ti ide onda netrebaš više zvati guli kože koji tako rade ko da im se j... za sve.
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.07.2013., 02:28   #3
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Ma i to za gletanje ti je isto pljuga, imaš gotovih masa za gletanje, uzmeš špahtlu, sastružeš ak ti slučajno kaj otpada (što više to bolje,nemoj se bojati ), i tankim slojem fino zravnaš. Kad se osuši, potegni boju i bok. Lovu potroši na pametnije stvari,farbanje stana nije jedna od njih.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 10:41   #4
sajko
Premium
Moj komp
 
sajko's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Duga Resa
Postovi: 102
Ako se odlučiš sam, evo nekoliko praktičnih savjeta. Prvo obriši zidove, naročito ćoškove, manje provjetravana mjesta i po potrebi operi mrlje. Možeš se pri pranju poslužiti spužvom, pa i onom na dršci za pranje poda. Kupi kvalitetniju boju. Kupi kvalitetan valjak, da bude što deblji, jer taj zadržava više boje i ona ne curi. Radi sa što gušćom bojom, toliko gustom da još možeš raditi. Prerijetka boja curi, a ne pokriva na zidu. Dobro razvaljaj da ne nanosiš debeli sloj. Naravno zaštiti, prekrij podove i namještaj, a što pokapaš obriši čim prije dok se ne sasuši. Ako imaš gljivice kupiti sredstvo i radi po uputi. Ako je potrebno, kod starih zidova, ili se ljušti stari sloj, upotrebi SM vezu, dakle sredstvo koje će vezivati novi nalič na staru podlogu. Ja sam radim sve godinama, ne samo da uštetim, nego glupo mi je davati novac ako nešto mogu učiniti sam. Osim toga najveći posao je priprema i čišćenje, a to ti ne gine.
sajko je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 11:37   #5
Vaan
Registered User
Moj komp
 
Vaan's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: ZG
Postovi: 24
Dobro ti kaže sajko što bi rekao da ti netko preporuči majstora i na kraju ne ispadne dobro.. a jos ti moras za njim cistiti lol.. mislim da je bolje da ti sam krenes u tu avanturu jer zaista to nije neka nauka stvarno su ti sve opisali a ti se sad malo iz koordiniraj i kreni i naravno slike na uvid prije poslje pa slijedi kompletna analiza ..
Vaan je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 11:52   #6
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor m4dm4n Pregled postova
Ma i to za gletanje ti je isto pljuga, imaš gotovih masa za gletanje, uzmeš špahtlu, sastružeš ak ti slučajno kaj otpada (što više to bolje,nemoj se bojati ), i tankim slojem fino zravnaš. Kad se osuši, potegni boju i bok. Lovu potroši na pametnije stvari,farbanje stana nije jedna od njih.
Hahaha, zvuči tako jednostavno - a nije. Ja sam bio pomoćni radnik na
gradilištu tokom svog predugog školovanja, i pogletao sam toliko da bi se
mnogi zvali majstorom na mom mjestu, a opet jako teško mogu izvuć ravan
strop ili zid ako nije već bio 100% ravan, a to je stvarno rijetko.
Ne kažem da je nemoguća misija, ali prosječnom samoukom maleru se vide
mnoge nesavršenosti na kraju posla, i bitno je samo da li vama to smeta, ne
smeta, vrijedi tih novaca ili ne.

Malerija nije kvantna fizika, ali treba isto prakse. Ako ništa drugo kladim se
da tko nije krečio prije, kreće s valjkom s mokre strane zida prema suhoj.

edit: ja sam imao dodatni plus da mogu gletat plafon bez lojtre ako treba ...
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 12:50   #7
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
o tome se radi.volio bih raditi nekakve pravokutnike i linije po sobi sa svijeto plavom bojom a bojim se da te linije ne ispadnu parabole XD sve u bijelo mi nije problem okrečiti,problem mi je ovo:
http://www.pohrani.com/f/1g/zC/4TLhvsKi/untitled-2.jpg
2 zida nasuprot trebaju ispasti ovako,a ostala 2 zida je čista bijela boja,strop je isto bijele boje čiste.
pošto mi je prvi put da bojam zid 99% sam siguran da ovo ne mogu napraviti pravilno i kvalitetno,ono što tražim je osobu koja će zapravo ovo napraviti,boju sam kupio,sve mogu pripremiti i zaštititi,trebam samo osobu koja će taj zadnji dio napraviti.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 13:23   #8
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
o tome se radi.volio bih raditi nekakve pravokutnike i linije po sobi sa svijeto plavom bojom a bojim se da te linije ne ispadnu parabole XD sve u bijelo mi nije problem okrečiti,problem mi je ovo:
http://www.pohrani.com/f/1g/zC/4TLhvsKi/untitled-2.jpg
2 zida nasuprot trebaju ispasti ovako,a ostala 2 zida je čista bijela boja,strop je isto bijele boje čiste.
pošto mi je prvi put da bojam zid 99% sam siguran da ovo ne mogu napraviti pravilno i kvalitetno,ono što tražim je osobu koja će zapravo ovo napraviti,boju sam kupio,sve mogu pripremiti i zaštititi,trebam samo osobu koja će taj zadnji dio napraviti.

Pik traka, i udri.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 14:11   #9
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Znam ja jednog ciku, moj stric, recimo stric
Iz os je. Ako si zainteresiran, javi na pm, pa ti prosljedim njegov broj.

On je kod mene u hodniku radio take neke pi*darije, pravokutnike i u svakom cosku tog pravokutnika radius. Dok gledas njega sve je jednostavno
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2013., 19:04   #10
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
o tome se radi.volio bih raditi nekakve pravokutnike i linije po sobi sa svijeto plavom bojom a bojim se da te linije ne ispadnu parabole XD sve u bijelo mi nije problem okrečiti,problem mi je ovo:
http://www.pohrani.com/f/1g/zC/4TLhvsKi/untitled-2.jpg
2 zida nasuprot trebaju ispasti ovako,a ostala 2 zida je čista bijela boja,strop je isto bijele boje čiste.
pošto mi je prvi put da bojam zid 99% sam siguran da ovo ne mogu napraviti pravilno i kvalitetno,ono što tražim je osobu koja će zapravo ovo napraviti,boju sam kupio,sve mogu pripremiti i zaštititi,trebam samo osobu koja će taj zadnji dio napraviti.
Sta mislis kako ce to majstor izvesti ?

Dobro ti je rekao forumas uzmi traku i onda ces eliminirati vijugave crte jer ce to upravo napraviti i majstor. Trakama se izolira dijelovi koje nezelis premazati.
Al ima samo jedna caka kada premazes bojom do trake i malo traku onda sacekas koju minut i moras skinuti trake. Zasto ?

Ako bi ostavio trake sve dok se boja neposusi onda ces imati slijedeci problem. Prilikom skidanja trake trgat ce se posusena boja kod prijelaza izmedu trake i obojanog zida pa ces opet imati vijuge. Jednom nam je takav majstor rekao pusti traku neka se boja posusi do sutra i pobrao lovu pa kad smo drugi dan poceli skidati traku tada se trgao prijelaz, a njega vise nisi mogao dobiti na mobilni broj !

Otada smo rekli jebes majstora sve sto nenapravis sam nece biti dobro jer se majstoru jebe kada to neradi sebi vec drugima !
DANCI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.08.2013., 18:58   #11
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Ako se traka posuši, možeš ju navlažit opet polusuhim valjkom ili kistom (malo vode jelte, ne boja). Nebu savršeno al bolje tako nego čupat suhu.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 20:28   #12
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
Ako se traka posuši, možeš ju navlažit opet polusuhim valjkom ili kistom (malo vode jelte, ne boja). Nebu savršeno al bolje tako nego čupat suhu.
Imaš žutu traku za tapetare koja nema trajnu ljepljivost već onu mlaku ljepljivost drugim riječima neostavlja ljepilo na površini kada skidaš tu traku. Ta traka može stajati i čitavih tijedan dana i opet ćeš ju skinuti bez pol muke. Tako da neide bilo kakva traka već ona klasična žuta traka za takve namjene.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 20:34   #13
d0magoj_OS
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Internet
Postovi: 782
boju sam okrečio i moram priznati ispalo je bolje nego očekivano,4 zida su okrečena kako treba a što se linija tiče zadovoljan sam,skidao sam krep traku odmah kada sam prešao sa bojom,...jedini problem je plafon koji nakon 4 puta prelaženja bijelom bojom i dalje nije ravnomjerno obojan i vide se razlike,..odustao sam nakon 4. puta izgleda toliko kolilko kako treba,...koristio sam bojal bijelu i svijetlo zelenu pigmentaciju.
d0magoj_OS je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2013., 21:14   #14
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor DANCI Pregled postova
....
O pik traci i govorimo, osim ako ti misliš na neš drugo. Ona se ne lijepi jako,
ali kad ju namočiš bojom i osuši se, onda se teže skida.
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 01:15   #15
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor d0magoj_OS Pregled postova
boju sam okrečio i moram priznati ispalo je bolje nego očekivano,4 zida su okrečena kako treba a što se linija tiče zadovoljan sam,skidao sam krep traku odmah kada sam prešao sa bojom,...jedini problem je plafon koji nakon 4 puta prelaženja bijelom bojom i dalje nije ravnomjerno obojan i vide se razlike,..odustao sam nakon 4. puta izgleda toliko kolilko kako treba,...koristio sam bojal bijelu i svijetlo zelenu pigmentaciju.

Eto, i uštedio si si hrpu para. Picturz or it didnt happen.
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 15:35   #16
DANCI
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 732
Citiraj:
Autor rodney Pregled postova
O pik traci i govorimo, osim ako ti misliš na neš drugo. Ona se ne lijepi jako,
ali kad ju namočiš bojom i osuši se, onda se teže skida.
Zato sam bio rekao da treba nakon što pofarbaš da moraš odmah skinuti traku jer nije problem taj kaj se teško skida nego kaj puca prijelaz između trake i boje na zidu. Zato što boja nije elastična već kruta i onda imaš popucalu liniju.


Evo autor teme nas poslušao i uštedio minimum 1500kn za takav rad no ovisi kolika je površina tako bi bilo +- cifra.
DANCI je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2013., 16:04   #17
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Mislim da ste barem gajbaru zaslužili hehe
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2019., 18:24   #18
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 90
Može preporuka za kvalitetan valjak za krečenje.
Zadnji put sam uzeo neki valjak s kojeg su ostajale dlacice po zidu.
cba je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 09:48   #19
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Što skuplji.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 09:54   #20
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2019., 16:15   #21
cba
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: nigdje
Postovi: 90
Hvala srale7
cba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na