Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2012., 23:07   #1
tomislav1967
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 81
Lenovo Z575 ne puni bateriju

Pojavio se problem naime laptop mi je uključen u struju i piše mi "pulgged in, charging" ali nepuni stoji ovijek na istom mjestu. Kad ištekam kabal od punjača i opet uštekam puni kratko vrijeme i onda opet potegne ručnu. Jeli imao tko kakvih sličnih problema. ?
tomislav1967 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2012., 23:22   #2
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Da nije možda uključena ona opcija za čuvanje baterije pa je uvijek drži napunjenu do, hmmmm, ne sjećam se točno broja, ali mislim da je do 50%?
generic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.05.2012., 23:28   #3
tomislav1967
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 81
nije na hight performance mi je, našao sam neku šemu da se ugasi izvadi baterija upali u device menageru se obrise Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery listings pod baterijom. da se restarta racunalo ali to je kad pise pulgged in, not charging. btw to sto se obrise pri novom pokretanju se opet pojavi. kad disablam (Microsoft ACPI Compliant Control Method Battery listings) nestane mi ikonica od baterije kod sata i kad enablam pocne punit nekih pola minute i potegne rucnu, kao da ga istekam i ustekam. Jeli moguce da je to hardverski kvar, imam garanciju tri godine al nije da mi se da vukanjriti na servis :-/
tomislav1967 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2012., 23:42   #4
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Ne sjećam se točno di su bile te opcije jer sam se sa Z 570 družio tjedan dana i onda ga ostavio bratu. Sad sam na netu našao sljedeće:
Citiraj:
Energy Management has two options 'Best battery health' which charges the battery to just 50% thereby ensuring its longer lifetime and 'longest battery runtime' which charges the battery to 100% giving full backup thereby reducing its lifetime.
http://consumersupport.lenovo.com/ot...079946230.html

Ako nije u tome stvar, ostao sam bez ideja.

Zadnje izmijenjeno od: generic. 13.05.2012. u 23:52.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2012., 09:17   #5
tomislav1967
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 81
Ma mislim da nije do toga. Jer je sve normalno radilo do sinoc a nije ništa dirano. Naime bat je npr na 18% i povuce rucnu i stoji a piše pulgged in,charging.... i istekam i ponovo ustekam pocne puniti dodje do 20% i ponovo stane i stoji dok ponovo ne ustekam/ustekam. Sad sam na putu vidit cu ako nebude islo nikako s njim na servis. Jos pazim na bateriju napunio je na 40% i spremio je nekoliko mjeseci jer mi je ustekan u struju. Prije dva tjedna sam je vratio i sve normalno je funkcioniralo do sinoc...
tomislav1967 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2012., 09:37   #6
taip@n
Master of the VCR
Moj komp
 
taip@n's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 340
isprazni je do kraja, nek se lap sam ugasi, pa probaj onda...
__________________
♦ As i was going up the stair ♦ I met a man who wasn't there ♦ He wasn't there again today! ♦ I wish, I wish he'd stay away.♦
taip@n je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2012., 15:22   #7
tomislav1967
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: zagreb
Postovi: 81
Budem probao svakako pa javim rezultate, hvala.
tomislav1967 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na