Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.04.2011., 19:22   #631
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Booger Pregled postova
Hehe, ima tu drugih fora. Ak su ti oduzimali vozačku zbog alkohola iza imaš žig i potpis. Kad te zaustavi murjak, okrene vozačku, vidi oduzimanje i kaže "ohohooo, vidim imali ste nešto, oćemo opet puhat, ajd ajd". I tak svaki put kad te haltaju pušeš. Ak želiš to izbjeć odeš po novu vozačku na kojoj nema žiga (naravno, staru si "izgubio").
To je to

Meni daju puvat i kad me zaustave u podne


Kad će postat obavezne te nove vozačke?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 19:53   #632
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa nema dugo da sam tu informaciju negdje pročital
Našal sam nekaj, ne baš na toj stranici ali ista priča...
http://www.057info.hr/vijesti/2011-0...njim-sjedalima
http://danas.net.hr/hrvatska/page/20...1/0912006.html
To što rade neke akcije nema veze s tim da je zakonom to već odavno definirano.
Najgore u svemu je što se ljudi čude tome.
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
nije bitno tko je vezan ili ne, bitno je ko je vozac
Netočno, svako plaća kaznu za sebe. Ne odgovaraš za sve u vozilu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 20:05   #633
khm
Banned
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Slavonija
Postovi: 1,200
Mislim da odgovaraš samo za maloljetne u autu.
khm je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 20:42   #634
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To što rade neke akcije nema veze s tim da je zakonom to već odavno definirano.
Pa, sve je kod nas lijepo definirano zakonom, samo kaj je jedno zakon a drugo praksa
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2011., 21:54   #635
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Mislim da odgovaraš samo za maloljetne u autu.
Zakon to ne definira, u principu se ne može tako generalizirati.
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Pa, sve je kod nas lijepo definirano zakonom, samo kaj je jedno zakon a drugo praksa
Eh, definitivno.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 02:34   #636
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor khm Pregled postova
Normalno da zna, neće ga sigurno postavit na cestu da zaustavlja ljude, a nije siguran što piše u zakonu.
Pa niti Jadranka nezna izvuci drzavu iz krize a predsjednica Vlade je
Vjeruj mi da nezna napamet pola clanaka zakona.Zar mislis da je to lako za zapamtiti, pa nije to jedan clanak zakona.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 02:36   #637
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ne odgovaraš za sve u vozilu.
Osim u slucaju prometne nezgode, tada te svi osteceni u tvojem vozilu mogu tuziti i traziti od tebe ostetu.Zato i postoji osiguranje koje mozes uplatiti za suvozace u vozilu.
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 06:36   #638
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Osim u slucaju prometne nezgode, tada te svi osteceni u tvojem vozilu mogu tuziti i traziti od tebe ostetu.Zato i postoji osiguranje koje mozes uplatiti za suvozace u vozilu.
Zar to ne vrijedi samo ako je vozač kriv? Mislim, ako mene netko zvekne, ekipa iz mog auta me može tužiti?
Aha, mislim da je samo jedan suvozač, ostali su putnici
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 06:42   #639
panoramix
driver
Moj komp
 
panoramix's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,080
Citiraj:
Autor borny Pregled postova


Sad nešto posve nevezano...
Može li se prijaviti krađa vrtnih figurica? Vrijednost nije velika, možda 500kn, ali prirasli su nam srcu i sad nam fale u dvorištu. Teško da ćemo opet okupiti istu "škvadru", pa barem da na ovaj način dobijemo neku satisfakciju.
Tesko ces nesto postici za tako malu materijalnu vrijednost. Za usporedbu, kad netko natoci na pumpi gorivo i pobjegne ne plativsi, murja ne pokrece nikakvu akciju ispod vrijednosti od 500 kn.
Usput, ovi : http://www.freethegnomes.com/ su prilicno jaka ekipa tak' da su ti sanse za okupit' staro drustvo minimalne.
__________________
SPECTRUM ZX 48 K, Grundig Cassette player, RIZ Color TV - 16 kanala UHF, sobna antena Čajavec SA-3 s lampicom,
software : River Raid & Jet set Willie
panoramix je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 07:26   #640
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Pa niti Jadranka nezna izvuci drzavu iz krize a predsjednica Vlade je
Vjeruj mi da nezna napamet pola clanaka zakona.Zar mislis da je to lako za zapamtiti, pa nije to jedan clanak zakona.
Ne mora znati niti jedan članak napamet, zato kod sebe ima primjerak ZSPC-a i ostalih zakona/pravilnika pa može uvijek provjeriti

Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
nije bitno tko je vezan ili ne, bitno je ko je vozac

jer ti kao vozac odgovaras za sve ljude u svom autu, da li su pijani na suvozacevom mjestu, da li su vezani etc etc

dakle dovoljno je da tvoj auto ulove 2 puta sa nevezanim covjekom iza, i dobit ces kaznu.
Ne, vozač ne odgovara prekršajno za putnike, jedino u nezgodi ako su putnici ozlijeđeni, za to će odgovarati.

Primjer ti je recimo ti voziš susjeda i staneš da izađe van, on otvori vrata, ne gleda i -fljas, auto koji prolazi kraj tebe otrgne ti vrata.

TKO je tu kriv, da čujemo

Zadnje izmijenjeno od: Jelc. 18.04.2011. u 10:11. Razlog: dupli...
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 17:34   #641
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
Nazalost, trebalo bi biti ovako kako vi govorite, no stvari ne funkcioniraju u nasoj lijepoj RH bas kako bi trebale,

dakle, oni si olaksavaju tako sto uvijek kaznjavaju vozaca, jer si ti taj koji se ukljucuje u promet iako nisi u skladu sa zakonom o prometu.

naime sta bi se dogodilo da prevozis tude dijete od recimo 10godina na suvozacevom sjedalu?

Kome bi se pisala kazna tada,i na temelju koje isprave? (hint : sve je unutar istog clanka u zakonu o prometu na cestama, pa se takoder i ista kazna navodi... )


Ja ne kazem da ste u krivu, naprotiv, u pravu ste, ali u praksi mnoge stvari ne funkcioniraju po zakonu upravo zato jer je on nedorečen. Par puta sam svjedocio zalbi koja je odbijena upravo za pojas suvozaca, te je isla na teret vozaca, obrazlozenje sutkinje je bilo da je "vozilo sudjelovalo u prometu, te kao takvim se tereti vozaca"

Like i said, bilo bi lijepo kad bi islo po zakonu, no znamo da mnoge stvari ne idu,i jednostavno nemozes nista napraviti...
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 18:01   #642
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Citiraj:
Autor panoramix Pregled postova
Za usporedbu, kad netko natoci na pumpi gorivo i pobjegne ne plativsi, murja ne pokrece nikakvu akciju ispod vrijednosti od 500 kn.
Dobro si me sjetio, moram otići večeras natočiti do vrha, poslije ponoči opet poskupljuje za 20 lipa
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 21:55   #643
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
Nazalost, trebalo bi biti ovako kako vi govorite, no stvari ne funkcioniraju u nasoj lijepoj RH bas kako bi trebale,

dakle, oni si olaksavaju tako sto uvijek kaznjavaju vozaca, jer si ti taj koji se ukljucuje u promet iako nisi u skladu sa zakonom o prometu.

naime sta bi se dogodilo da prevozis tude dijete od recimo 10godina na suvozacevom sjedalu?

Kome bi se pisala kazna tada,i na temelju koje isprave? (hint : sve je unutar istog clanka u zakonu o prometu na cestama, pa se takoder i ista kazna navodi... )


Ja ne kazem da ste u krivu, naprotiv, u pravu ste, ali u praksi mnoge stvari ne funkcioniraju po zakonu upravo zato jer je on nedorečen. Par puta sam svjedocio zalbi koja je odbijena upravo za pojas suvozaca, te je isla na teret vozaca, obrazlozenje sutkinje je bilo da je "vozilo sudjelovalo u prometu, te kao takvim se tereti vozaca"

Like i said, bilo bi lijepo kad bi islo po zakonu, no znamo da mnoge stvari ne idu,i jednostavno nemozes nista napraviti...
Po zakonu je jasno, i sudske se odluke daju pobiti ukoliko nisu u skladu sa zakonom. I to ne samo ZSPC-om.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2011., 23:40   #644
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
ma znam,sve to stoji, ali jednostavno je cinjenica da u ovoj korumpiranoj drzavi jako malo toga covjek moze sam,a dosta toga ide na njegovu stetu.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 12:49   #645
Flood
Into my head it goes
Moj komp
 
Flood's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: space de luxe
Postovi: 776
Citiraj:
Autor robert7 Pregled postova
ma znam,sve to stoji, ali jednostavno je cinjenica da u ovoj korumpiranoj drzavi jako malo toga covjek moze sam,a dosta toga ide na njegovu stetu.
Sam ne,morash odvjetnika uzet ako idesh u neku prichu,inache sisash
__________________
...help me understand the best I can...
Flood je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 13:23   #646
robert7
Premium
Moj komp
 
robert7's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,688
a obicno racunica s odvjetnikom ne stoji, upravo na tim "sitnim" kaznama i glupostima, jer te ispadne vise nego kazna.

ne gleda covjek da istjera pravdu, vec da sto jeftnije prode posto 90% ljudi u hrvatskoj ne zivi, vec egzistira.
__________________
http://eu.prepsafe.com
robert7 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 17:56   #647
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
One question.
Frend ima Apriliu RS od 50ccm,sportak na brzine,i neki dan polozio B kategoriju,hoce li mu policija praviti problema kada ga zaustave,jer je na brzine,ali motor se vodi kao moped i 50ccm prema tome smio bi voziti sa M kategorijom?
editke hvala to me zanimalo
__________________

Zadnje izmijenjeno od: blava. 20.04.2011. u 09:28.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2011., 18:10   #648
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
ako ima B kategoriju, bez problema može voziti bilo koji motor zapremine do 50ccm koji ne razvija veću brzinu od 50km/h.
bio on na brzine ili na varijator.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 17:11   #649
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Zar to ne vrijedi samo ako je vozač kriv? Mislim, ako mene netko zvekne, ekipa iz mog auta me može tužiti?
Aha, mislim da je samo jedan suvozač, ostali su putnici
Moze te tuziti.A daj mi reci tko je u ovom autu putnik a tko suvozac
http://www.matrasport.dk/Cars/Baghee...oto_s_002.html
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2011., 17:32   #650
perich
I hate mondays..........
 
perich's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb - Zaprešić
Postovi: 1,524
evo ovim putem da potvrdim samo o cem sam pitao prije par dana... kupio auto u drugom gradu od pravne osobe, registriran... dosao u policiju, 76 kn za nove tablice, 35 kn za novu prometnu i 35 kn biljega... popunio formular, predao dokumente (prometnja i knjižica, polica, potvrda o plaćanju cestarine, račun, uplatnice za gornje pristojbe i biljezi) i stare tablice, pričekao 5 min, i otišao s novim tablicama van... svezajedno, 10 min posla... doduse ja sam u Zapresicu pa nema guzve...
perich je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2011., 19:37   #651
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Poz ekipa

Malo je OT, ali ima veze lagane...

Znači, uzeo bih auto jedan maltene oldtimer od jednog poznanika, ali znači pravi vlasnik auta je inače poznanikov preminuli otac, na njega auto i glasi. Znači on tvrdi da je sada vlasnik auta, makar ga ja nisam pitao dali je prosla ostavinska.

Ako ste me razumijeli, auto je stara krama, a vlasnik je umro, sada ga prodaje njegov sin. Kakva je procedura za kupnju?

Sry na OT, ovo mi je malkice hitnije, znam da netko mora ovo znat...

edit:
Promjena vlasnika

Vozilo registrira policijska uprava/postaja prema mjestu prebivališta (fizička osoba), odnosno sjedištu (pravna osoba) novog vlasnika.
Prilaže se:
  • dokaz o vlasništvu (račun, kupoprodajni ili darovni ugovor, rješenje o nasljeđivanju…)
  • knjižica vozila i prometna dozvola,
  • obrazac za promjenu vlasnika,
  • polica obveznog osiguranja (na uvid),
  • registracijski list (ako je isteklo važenje prometne dozvole)
  • potvrda ili druga javna isprava koja sadrži podatak o OIB-u
Mislim da je ovo

Zadnje izmijenjeno od: Halos. 22.04.2011. u 20:26.
Halos je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 01:56   #652
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Da, to ti je to uglavnom.
Mora biti završena ostavinska rasprava na kojoj će on ili biti 1/1 nasljednik auta ili ako nije moraju oni s kojima dijeli auto na ostavinskoj navesti da se odriču svog dijela u njegovu korist. Bez toga, nema prijepisa.
Pa se onda radi kupoprodajni ugovor i ovjerava kod javnog bilježnika.
Naravno ako je još uvijek registriran trebaš prometnu, knjižicu vozila, policu osiguranja, potvrdu o plaćenoj cestarini na tehničkom.

Ako nije, tj ako je odjavljen, trebaš knjižicu vozila, potvrdu o odjavi ili odjavljenu prometnu dozvolu i svakako taj primjerak ostavinske rasprave.
Mada koliko se sjećam, u slučaju da je vozilo registrirano, (nisam siguran u ovo, trebalo bi provjerit na stanici za tehnički), on bi trebao prvo sa tom ostavinskom izvaditi prometnu na svoje ime i upisati se kao vlasnik u knjižicu vozila pa tek onda može prodavati auto dalje i raditi kupoprodajne ugovore.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 03:03   #653
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
Moze te tuziti.A daj mi reci tko je u ovom autu putnik a tko suvozac
http://www.matrasport.dk/Cars/Baghee...oto_s_002.html
Znači, vozim ekipu (babe ) doma s posla, odalami me pijani majmun dok se vraćam iz noćne u 6h ujutro i oni mene mogu tužiti za naknadu štete?
Ako je ovo istina, ne vozim više nikoga... Eventualno ako potpišu neki ugovor
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 08:20   #654
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Znači, vozim ekipu (babe ) doma s posla, odalami me pijani majmun dok se vraćam iz noćne u 6h ujutro i oni mene mogu tužiti za naknadu štete?
Ako je ovo istina, ne vozim više nikoga... Eventualno ako potpišu neki ugovor
Ma ne, samo ako si ti nekog pukao. A ja ak se meni nedaj Boze desi saobracajka i da imam troje prijatelja u autu ja bi rekao svima da me tuze....jer tebi svakako osiguranje uzima postotak + jos sto si kriv sam snosis troskove popravka auta. Fino frendovi te tuze svi dobiju po recimo 5k daju ti po 2k ti za 6-7 kod limara iskrpas to i to je to Naravno da nije veca steta o tome se ni ne razmislja.
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 11:04   #655
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Citiraj:
Autor Zmaj000 Pregled postova
Ma ne, samo ako si ti nekog pukao. A ja ak se meni nedaj Boze desi saobracajka i da imam troje prijatelja u autu ja bi rekao svima da me tuze....jer tebi svakako osiguranje uzima postotak + jos sto si kriv sam snosis troskove popravka auta. Fino frendovi te tuze svi dobiju po recimo 5k daju ti po 2k ti za 6-7 kod limara iskrpas to i to je to Naravno da nije veca steta o tome se ni ne razmislja.
Pa nekako sumnjam da ako tebe tuži troje ljudi za, kako si napisao, 15k i da tebi osiguranje ništa neće naplatit.
Nisma shvatio, kakav postotak uzima osiguranje?
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 12:01   #656
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Osiguranje nema tebi šta naplatit osim ako nisi pod utjecajem alkohola bio u trenutku nesreće. Ako jesi, sve i lipu štete ti plaćaš, tj osiguranje plati a ti onda plaćaš osiguranju cijelu svotu. Naravno preko 0.5, kako je u trenutnom zakonu.
Imaš maximalne svote po polici osiguranja koje ona trpi, navedeno ti je to na njoj, mislim da je bazno 1.500.000kn za stvari i 3.500.000kn za osobe, ne znam baš točno napamet, ne da mi se mislit o poslu na slobodan dan....
Dakle osiguranje sve plaća oštećenima od tih svota.
A bonus ti se skida zbog zakona o osiguranju i uredbe h.u.o.-a. Npr imaš 50% popusta, skriviš prometnu 'tešku' npr 12000kn, osiguranje će ti skinuti 15% bonusa, ako ne odmah na slijedećem produženju osiguranja, onda na 2. slijedećem.
Ako skriviš prometnu tešku npr. 35000kn skinut će ti više, npr 25%.
Nadam se da je jasnije, teško mi to laički objašnjavat....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 12:57   #657
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Mada koliko se sjećam, u slučaju da je vozilo registrirano, (nisam siguran u ovo, trebalo bi provjerit na stanici za tehnički), on bi trebao prvo sa tom ostavinskom izvaditi prometnu na svoje ime i upisati se kao vlasnik u knjižicu vozila pa tek onda može prodavati auto dalje i raditi kupoprodajne ugovore.
Ne mora se upisiati kao vlasnik. Ja sam prošle godine kupio auto na tu foru i bilo je dosta rješenje ostavinske. U knjižicu vozila su dopisali mene kao vlasnika, a prometnu sam morao radit novu (naravno).
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2011., 13:10   #658
Zmaj000
Neradnik
Moj komp
 
Zmaj000's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Slav.Brod
Postovi: 1,266
Eto jopis objasni o postotcima ))
Zmaj000 je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 08:12   #659
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Osiguranje nema tebi šta naplatit osim ako nisi pod utjecajem alkohola bio u trenutku nesreće. Ako jesi, sve i lipu štete ti plaćaš, tj osiguranje plati a ti onda plaćaš osiguranju cijelu svotu. Naravno preko 0.5, kako je u trenutnom zakonu.
Imaš maximalne svote po polici osiguranja koje ona trpi, navedeno ti je to na njoj, mislim da je bazno 1.500.000kn za stvari i 3.500.000kn za osobe, ne znam baš točno napamet, ne da mi se mislit o poslu na slobodan dan....
Dakle osiguranje sve plaća oštećenima od tih svota.
A bonus ti se skida zbog zakona o osiguranju i uredbe h.u.o.-a. Npr imaš 50% popusta, skriviš prometnu 'tešku' npr 12000kn, osiguranje će ti skinuti 15% bonusa, ako ne odmah na slijedećem produženju osiguranja, onda na 2. slijedećem.
Ako skriviš prometnu tešku npr. 35000kn skinut će ti više, npr 25%.
Nadam se da je jasnije, teško mi to laički objašnjavat....
A sta ako nisi uplatio osiguranje za putnike
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2011., 11:53   #660
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor RAUL Pregled postova
A sta ako nisi uplatio osiguranje za putnike
Svote koje sam ja gore naveo su za oštećene iz drugog vozila.
A osiguranje vlastitih putnika je ona mala stavka pri dnu police, najčešće je ukupno 30.000kn za smrt i 60.000kn za trajnu invalidnost.
Ako to nisi uplatio, onda te svaki putnik u tvom vozilu može tužiti i za iznose daleko veće od gore navedenog prosjeka, a što se u praksi počesto događalo baš onima koji su bili škrti za tih 60-90-120kn više koliko košta osiguranje putnika na polici od autoodgovornosti. Imali smo slučaj da su se od 2 sestre sinovi tužili upravo zbog toga jer je jedan naje.... prilično, a vozač nije imao osigurane putnike i kako se ovaj nije imao otkud naplatiti tužio si je rođenog bratića i to za 100.000kn.... Paradoksalno i žalosno, ali i za razumit čovjeka koji je postao nesposoban za rad u idućih 3-4 godine.
Zato, ne škrtarit na toj jednoj rundi pića nego uplatit to upravo da se izbjegnu eventualne neugodnosti....
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na