Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.11.2007., 04:55   #91
dugixy1
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 577
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
U BIOS-u imaš postavljeno 1.25v, a ne 1.192, tak da je krajnjih 1.184v velik drop.
razer ali to nije v-drop.i ja sam mslio da je do nedavno.pod v-drop se gleda u windowsima kolko se gubi pod opterečenjem nezavisno od postavljene voltaže u biosu, jer to je kao normalno da se gubi kad digneš wind u odnosu na bios. barem su meni tako sx-team forumu, u biti space mi je odgovorio ,imaš tamo još uvjek tu temu pa možeš pogledati.kažem i ja sam mislio kao ti.
__________________



dugixy1 je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 09:21   #92
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
U pravilu, jedno je udervolt/overvolt matične, a drugo Vdrop. Undervolt može i nemora biti sa Vdropom skupa zajedno.

Ovo što kyz0 veli, tu se vidi fini Vdrop, kad ti po loadom padne za 0.05V. Iako CPU-Z baš i nije meritoran kad se već takvo što mjeri, ali može poslužit.
Vuco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2007., 09:23   #93
DiSc-jOcKeY
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 172
VDrop je razlika Voltaze Loada i Idle-a, ne lupajte gluposti
__________________

DiSc-jOcKeY je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 10:15   #94
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Al smo pametni, a

Ajde onda multimetar u ruke, pa mjeri...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 21:13   #95
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
zanimljivo, ali ja uopce nisam morao dirati voltazu da bih dignuo proc na 3,6GHz, cak ni multiplier nisam spustao, doduse nije bio najstabilniji, tako da sad radi na 3,5...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 21:26   #96
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
zanimljivo, ali ja uopce nisam morao dirati voltazu da bih dignuo proc na 3,6GHz, cak ni multiplier nisam spustao, doduse nije bio najstabilniji, tako da sad radi na 3,5...
No comment.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=86714
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 21:32   #97
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor nino Pregled postova

390*9 = 1510

edit: istina, multiplier ni ne mogu spustit...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 22:11   #98
DiSc-jOcKeY
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
390*9 = 1510

edit: istina, multiplier ni ne mogu spustit...
HAHA koji lazov, pa ti djecace ni sam neznas sta pricas.
__________________

DiSc-jOcKeY je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 22:37   #99
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
390*9 = 1510
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 23:09   #100
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor DiSc-jOcKeY Pregled postova
HAHA koji lazov, pa ti djecace ni sam neznas sta pricas.
3510, ako izracunas, pametnjakovicu....A za ovo djecace mogu ti samo reci da kad odrastes naucis latinski, pa ces znati sto znaci lapsus...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2007., 23:18   #101
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Bez vrijeđanja i ''pametovanja'', molim...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 23:40   #102
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
08.11.2007._21:31
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Ne da mi ploca da smanjim mnozitelj na mom novom q6600, jedva ga digoh na 3 Ghz....buuuuuuuuuuaaaaaaaaaaaaaaaaaa....pardon, ali moram....
09.11.2007._20:13
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
zanimljivo, ali ja uopce nisam morao dirati voltazu da bih dignuo proc na 3,6GHz, cak ni multiplier nisam spustao, doduse nije bio najstabilniji, tako da sad radi na 3,5...
Ovo je samo da bude na jednom mjestu, djecace sa znanjem latinskog.

Usput, slab sam sa stranim jezicima, pa te molim da prevedes ovo:
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
No comment.

Sorry mod, ali.....

Edit:


Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Nije sve na jednom mjestu, fali odgovor moderatora na taj moj post..
Eto odgovora moderatora na tvoj post, da se nebi nasao zakinutim:
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Malo čitaj starije teme, a ne za svako pitanje otvorit novu temu. Osim toga ima u Tražilica pa probaj i sa njom.
a odgovor je veoma jasan, ali da si to ucinio nebi toliko ljudi znalo da imas novi quad..


Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
... S obzirom da sam problem rijesio, i dignuo clock, a ne da mi se objasnjavati ponovo (objasnih ninu na messengeru), smatram ovu diskusiju zavrsenom.
Naravno da si objasnio, sto je i pohvalno, ali
Citiraj:
Autor horza Pregled postova
PCE ima 10k jedinstvenih posjeta dnevno
gdje je jos 9 999 osoba
Ok vjerojatno ne citaju svi tvoje kontradiktorne izjave, ali je sigurno vise od jednog.

Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
3510, ako izracunas, pametnjakovicu....A za ovo djecace mogu ti samo reci da kad odrastes naucis latinski, pa ces znati sto znaci lapsus...
Pa nije on racunao i nije on fulal.
Ukoliko si napravio gresku (lapsus=posrtanje; pogreška), da ne kazem da si posrnuo, nisi trebao napisati da na latinskom znas sto znaci lapsus i time dokazao da posjedujes znanje jedne latinske rijeci.
Usput za takvu gresku nije jedina rijec lapsus, pa i nije potrebno znanje latinskog.
Vjerojatno bi ti pala kruna s glave da si rekao "ok moja greska".


Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Takodjer, zao mi je sto sam odmah skocio na prvu loptu, jer tvoje provokacije na mene djeluju kao i tursko groblje, ili da ti objasnim na Hrvatskom: psi laju, karavane prolaze...EOD
Ocito ne znas sto je provokacija, a djelovanje turskog groblja na sebe moras preispitati, jer da nikak ne djeluje sigurno nebi ovo pisal.

Nesto ti se cesto desavaju greske u zadnje vrijeme.
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
opet sam se krivo izrazio,
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa

Zadnje izmijenjeno od: rib@. 10.11.2007. u 01:22.
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2007., 23:55   #103
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor rib@ Pregled postova
08.11.2007._21:31


09.11.2007._20:13


Ovo je samo da bude na jednom mjestu, djecace sa znanjem latinskog.

Usput, slab sam sa stranim jezicima, pa te molim da prevedes ovo:



Sorry mod, ali.....
Nije sve na jednom mjestu, fali odgovor moderatora na taj moj post, i samim time moja nemogucnost da objasnim u cemu je problem. S obzirom da sam problem rijesio, i dignuo clock, a ne da mi se objasnjavati ponovo (objasnih ninu na messengeru), smatram ovu diskusiju zavrsenom. Takodjer, zao mi je sto sam odmah skocio na prvu loptu, jer tvoje provokacije na mene djeluju kao i tursko groblje, ili da ti objasnim na Hrvatskom: psi laju, karavane prolaze...EOD
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 00:01   #104
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
zanimljivo, ali ja uopce nisam morao dirati voltazu da bih dignuo proc na 3,6GHz, cak ni multiplier nisam spustao, doduse nije bio najstabilniji, tako da sad radi na 3,5...
Quad si digao na 3.6GHz sa koliko napona? Da ti nije na auto? A zašto bi smanjivao množitelj?
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 00:23   #105
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Quad si digao na 3.6GHz sa koliko napona? Da ti nije na auto? A zašto bi smanjivao množitelj?
opet sam se krivo izrazio, digao sam ga na 3,5 s naponom na auto, a na 3,6 s naponom na 1,3V, ali nije uspio odvrtit 3dmark, smrzao se komp, pa sam spustio i polako dizao do 3,5. Sad radi stabilno. Stock cooler, ali ne pregrijava se, nekih 55-60 Celzijusa u full loadu...Mnozitelj se obicno smanji da bi digao FSB jos vise, ali moja mema je slaba, i nije kit, vec dva razlicita chipa pqi memorije na 800MHz, tako da sam ostavio fsb/ram na 1:1.20, govorim napamet sad, ali mislim da mema radi i dalje na 800MHz...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 01:09   #106
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Mnozitelj se obicno smanji da bi digao FSB jos vise, ali moja mema je slaba, i nije kit, vec dva razlicita chipa pqi memorije na 800MHz, tako da sam ostavio fsb/ram na 1:1.20, govorim napamet sad, ali mislim da mema radi i dalje na 800MHz...
Vjerujem da kolega zna zašto se spušta množitelj.

A sad da ti ja velim jednu stvar. Quad nije procesor s kojim ideš tjerati 500MHz FSB-a, ima visok multi, ali zato i FSB staje negdje pred ~470MHz (dalje od toga idu samo najbolji primjerci). I sad što ti on želi reći je to, da je besmisleno spuštati multi, imat ćeš samo još više problema.

Nikako držati voltaže na AUTO, pogotovo ne od procesora.

Inače slobodno se javi tu kad ti na 3.5GHz proc bude Prime stabilan, i na tih 55-60C (naravno SS, please)...
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 03:50   #107
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Vjerujem da kolega zna zašto se spušta množitelj.

A sad da ti ja velim jednu stvar. Quad nije procesor s kojim ideš tjerati 500MHz FSB-a, ima visok multi, ali zato i FSB staje negdje pred ~470MHz (dalje od toga idu samo najbolji primjerci). I sad što ti on želi reći je to, da je besmisleno spuštati multi, imat ćeš samo još više problema.

Nikako držati voltaže na AUTO, pogotovo ne od procesora.

Inače slobodno se javi tu kad ti na 3.5GHz proc bude Prime stabilan, i na tih 55-60C (naravno SS, please)...
Okej, napokon netko pametan. Ukucah q6600 u trazilicu i izbacilo mi 40 odgovora, sad sam nesto i procitao i naucio pa cu do jutra probat jos dignut clock, zasad se preko 3,6 ne zele ni windowsi dici. Napisao si da treba zagasiti eist i staviti memu na 5-5-5-12. Ima li jos koji detalj da iskljucim/ukljucim?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 03:56   #108
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Staviš najniži djelitelj memoriji, opustiš latencije na gore spomenutih 5-5-5-15, čisto da znaš da te ne koči, daš memoriji 2.0v. Procesoru zbog pada napona daj 1.4v. Voltaže čipseta, reda radi, digni za 0.1v. I to je to, vidi dokle ide...EIST (Speedstep)i C1E valja isključiti kad clockaš.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 04:49   #109
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
Staviš najniži djelitelj memoriji, opustiš latencije na gore spomenutih 5-5-5-15, čisto da znaš da te ne koči, daš memoriji 2.0v. Procesoru zbog pada napona daj 1.4v. Voltaže čipseta, reda radi, digni za 0.1v. I to je to, vidi dokle ide...EIST (Speedstep)i C1E valja isključiti kad clockaš.
Sto je C1E? Nisam to vidio u biosu?
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 05:11   #110
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Eto ga, izgleda da je limitiran na 3,6, kad probam vise, windowsi se ne dizu. Da sam bar uzeo nvidia plocu pa da odvrtim ntune...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 06:58   #111
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Sto je C1E? Nisam to vidio u biosu?
Da ne bi bilo da samo provociram

Iz Bug_a:
"Tehnologija C1E omogućila je procesoru da isključi određene logičke jedinice ako za to dobije naredbu od operativnog sistema (sistem šalje naredbu halt ako nije potrebno izvršavati nikakve instrukcije). "
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 11:03   #112
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
Ako je G0, sigurno nije limitiran na 3.6GHz, a i po nekoj logici bi ipak trebao povećati voltažu ako ideš preko 3.5GHz. Komotno mu možeš dati 1.45v, pa i više, naravno ako imaš pristojno hlađenje.
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 11:07   #113
rib@
Premium
 
rib@'s Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,189
Citiraj:
Autor Razer Pregled postova
...naravno ako imaš pristojno hlađenje.
A i napajanje, jer ipak nije mali potrosac - link
__________________
cpu e4300/sonictower+nexus120; mbo gigabyte p35-ds3-l; ram kingmax1024/667x2; vga hd3850; psu corsair hx 520w; dvd benq 1655; hdd wd1200jd&samsung hd321kj&ST3160021A; ZM-MFC1; lg22ws; btc6300; mx 518 i sve u chiefu s nekoliko nexusa
rib@ je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 11:12   #114
Razer
.
 
Razer's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 11,642
I to isto. No opet, nadam se da nije u konfu sa procesorom od 2k kn ubacio neki trash PSU od 200kn
Razer je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 11:28   #115
kyz0
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 347
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Sto je C1E? Nisam to vidio u biosu?
C1E - kada je komp u idileu smanjuje napon i frekvenciju jezgre

EIST - slično kao i C1E, samo što EIST to radi ovisno o "loadu" CPU-a. Dakle i bez idilea sa EIST-om uključenim sa samo par postotaka zauzeća proca će radit sa smanjenim množiteljem i nižim naponom.

I jedan i drugi su u Advanced Bios Options, stisni CTRL+F1 ako ih ne vidiš.

I PS, da ti objasnim zašto ti je Razer rekao da ne držiš voltažu na AUTO. Matična voli podcijeniti proc pa mu da puno više V nego što mu stvarno treba za stabilan rad. Recimo meni je na 3.0 na auto u CPU-z pokazivalo 1.360, što znači da je BIOS dao barem 1.4 (s obzirom na moj undervolt ploče). A to je previše, ja sam stavio na 1.3, to je 1.264 sa undervoltom i sve radi vrlo stabilno, a grije se daleko manje od auto opcije.
kyz0 je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2007., 16:52   #116
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor kyz0 Pregled postova
C1E - kada je komp u idileu smanjuje napon i frekvenciju jezgre

EIST - slično kao i C1E, samo što EIST to radi ovisno o "loadu" CPU-a. Dakle i bez idilea sa EIST-om uključenim sa samo par postotaka zauzeća proca će radit sa smanjenim množiteljem i nižim naponom.

I jedan i drugi su u Advanced Bios Options, stisni CTRL+F1 ako ih ne vidiš.

I PS, da ti objasnim zašto ti je Razer rekao da ne držiš voltažu na AUTO. Matična voli podcijeniti proc pa mu da puno više V nego što mu stvarno treba za stabilan rad. Recimo meni je na 3.0 na auto u CPU-z pokazivalo 1.360, što znači da je BIOS dao barem 1.4 (s obzirom na moj undervolt ploče). A to je previše, ja sam stavio na 1.3, to je 1.264 sa undervoltom i sve radi vrlo stabilno, a grije se daleko manje od auto opcije.
Hvala stari, zapravo hvala svima, to pojasnjava stvari. Ctrl F1 moj bios nema, ali ima lijepo vidljivu opciju za overclock settings, zaboravih kako se zove. C1E opciju doduse nemam ali eist imam. A uvjerenja sam da je bios na ploci zastario, i da zbog toga ne mogu jos dignut clock. I msi live update nalazi novi, koji sam skinuo ali mi nakon flashanja javlja da je checksum los i vrati prvobitni bios. Javio sam se na support s tim problemom i cekam odgovor. Doduse, flashao sam iz windoza jer nemam floppy. Moram posudit ili otic kupit od nekog floppy pa da probam iz DOS-a. Ispricavam se svima zbog nedostatka znanja, zadnji proc koji sam clokao je bio moj stari Athlon XP 1800+ i takodjer zahvaljujem svima na pomoci i savjetima. Dosta sam naucio od vas...Ipak ima neke koristi od ovog foruma
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 15:45   #117
DiSc-jOcKeY
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 172
Citiraj:
Autor Igneos Eructid Pregled postova
Hvala stari, zapravo hvala svima, to pojasnjava stvari. Ctrl F1 moj bios nema, ali ima lijepo vidljivu opciju za overclock settings, zaboravih kako se zove. C1E opciju doduse nemam ali eist imam. A uvjerenja sam da je bios na ploci zastario, i da zbog toga ne mogu jos dignut clock. I msi live update nalazi novi, koji sam skinuo ali mi nakon flashanja javlja da je checksum los i vrati prvobitni bios. Javio sam se na support s tim problemom i cekam odgovor. Doduse, flashao sam iz windoza jer nemam floppy. Moram posudit ili otic kupit od nekog floppy pa da probam iz DOS-a. Ispricavam se svima zbog nedostatka znanja, zadnji proc koji sam clokao je bio moj stari Athlon XP 1800+ i takodjer zahvaljujem svima na pomoci i savjetima. Dosta sam naucio od vas...Ipak ima neke koristi od ovog foruma
Da, ali od tvojih lazi i gluposti koje si prico, nit ovaj topic ima smisla nit ima itko koristi od njega osim tebe.
__________________

DiSc-jOcKeY je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2007., 16:20   #118
Igneos Eructid
običan user
Moj komp
 
Igneos Eructid's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Phuket, Thailand
Postovi: 844
Citiraj:
Autor DiSc-jOcKeY Pregled postova
Da, ali od tvojih lazi i gluposti koje si prico, nit ovaj topic ima smisla nit ima itko koristi od njega osim tebe.
Lagao nisam nista, i ja sam sam zbunjen, a sto se tice kradje topica, sori, morao sam negdje pitati, a sve to se na kraju krajeva ne bi desilo da moderator nije zakljucao moj topic. Istina, nisam ga napisao kako valja. Sto se mene tice, slobodno vi nastavite spikati o vdropu, i mene zanima, a sto se tebe tice, mogu ti jedino reci da zanemaris skretanje s teme i upitas razora dalje sto si vec htio...

edit: eh da, skinuo sam cpu-z i javlja da je bios revision 1.4, dakle najnoviji, ne kuzim onda ono sa checksumom...
Igneos Eructid je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 20:46   #119
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Problem sa voltažom na Q6600 B3

Ovako, napokon sam našao novi cooler za procesor koji mi paše na moju Gigabyte-icu P35 DQ6 koja ima velikih problema sa coolerima, tj. prostorom za ugradnju i još je rev. 1.0 tak da nemam puno izbora što se coolera tiće.
Planiram uzeti Zalmana 9700NT koji navodno paše.
Kada u biosu dignem fsb sa bazičnih 266 na 333 (jer idem na 3ghz što mislim da mi je dovoljno), voltaža mi se digne sa 1.25 na 1.4 v (bar mi tako pokazuje u cpu-z).
Moje pitanje je dali bi možda trebao isključiti automatsko dodijeljivanje voltaže i manualno je odrediti ili ostaviti na 1.4v što mi se čini puno i koja voltaža je preopručljiva za 3.0 ghz?
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2007., 20:51   #120
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,387
Obavezno makni sa automatic. G0 radi meni na 1,26 a B3 dok sam imao mislim da je bio na 1,28 ili 1,3 na @3,0. Nis te ne kosta probat na kojoj je voltazi stabilan na 3,0.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na