Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.11.2012., 19:34   #1
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 406
AMD Athlon II X3 435 otkljucan i clockan

Ovako uzeo sam ovaj navedeni procesor i drugu maticnu(gigabyte ga- m720 -us3) o ovom je procesoru rijec.http://www.itsvet.com/proizvod/amd-a...omp_cpu/47/377

On je znaci otkljucan u AMD Phenom II X4 B35, 3444 MHz tako je bio kada sam ga uzeo.Temperatura mu je bila 60 sa stock coolerom u windowsima(xp 32bit) Posto mi je to previse spustio sam ga na pocetne postavke ali procesor mi i dalje radi na 4 jezgre i to nikako nemogu iskljucit.A proc sada radi na 2.9 i temperatura je u win oko 53-55(3300 rpm). Znaci pala samo za 5.U ACC mi je bio na auto a sada sam stavio disable i i dalje kada udem u racunalo stoji da je 4 jezgre.Sada sam si narucio Arctic Freezer 7 Pro Rev 2 neznam dali ce on sta pomoci pri temperaturi ali neki su rekli da ce past za 10.I do koliko bi od prilike mogla temperatura proca biti da ga ne ostecujem?

Ja sam svoj proc i maticnu dao za ove. Tako je bilo vec clockano kada sam ga uzeo samo je taj lik prije imao neki drugi hladnjak.Nisam dizao win ni nista mozda je i to razlog neki? I da u biosu isto pokazuje ovu temperaturu kao sta pokazuje everest i speed fan


Ovo su moje komponente pa da se tocno zna.I jos u kucistu imam 2 ventilatora koja pusu i bacaju zrak otraga


Procesor: QuadCore AMD Phenom II X4 B35, 3444 MHz
Matična: Gigabyte GA-M720-US3
Grafička: HD 4850 512mb GDDR3 PCI-E accelero s1 rev.2 1x 12 mm cooler
Ram: apacer ddr2 4gb 800mhz
Napajanje: Switching Power Supply Model:KY-400ATX
Hard Maxtor 250GB 7200RPM
Kučište:NONAME
Optika: LG DVD-RW
Monitor: LG Flatron W2243S

Miš: G5 ver.2
Tipkovnca: genius gaming
Headset: Logitech precision


OS: Windows XP 32bit
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 00:27   #2
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 679
Vjerojatno ti je ukljucen NCC. Iskljuci u biosu pa ce bit 3 jezgre. Temp su malo previsoke za idle, al mozda je to zbog 4. jezgre. Javi kako je sa 3. Ili si nanio previse paste, a mozda hladnjak nije dobro sjeo.

Edit: probaj resetirati bios.
Šole je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.11.2012., 01:02   #3
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Stock kuler + unlock + oc = više temperature.

Aftermarket hladnjak će to primiriti.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 11:40   #4
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Usput izbaci ovo MS napajanje i zamijeni ga nekim kvalitetnim.

Prijedloge možeš naći u ovoj temi:
http://forum.pcekspert.com/showthrea...52263&page=120

Za tebe je ok neko od 400-450W - XFX 450, Silencer 400, LC Power 460 GP3, Xilence Redwing serija

Ili polovno:
http://www.njuskalo.hr/kucista/fortr...-oglas-6436932
Stavio bi više, ali ne nelazim baš nešto po nekoj normalnoj cijeni
može i ovo:
http://www.njuskalo.hr/kucista/xfx-p...-oglas-6406575

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 15.11.2012. u 16:40.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 16:50   #5
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 406
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Stock kuler + unlock + oc = više temperature.

Aftermarket hladnjak će to primiriti.


znaci sa ovim hladnjakom sta sam naveo biti ce manje temperature? Bar da bude nekih 40-45 u windowsima
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 17:03   #6
lolofuxy
Premium
 
lolofuxy's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,319
Ne mogu ti ništa potvrditi sa sigurnošću.

Kao što kolega iznad kaže treba ti pošteno napajanje, ako je kućište no name trebaš se pobrinut da imaš vent za usis i ispuh zraka i najbolji moguči cable managment tako da je u kućištu normalan protok zraka.

Kad to sve napraviš možeš očekivat normalne temperature i stabilan sistem.
lolofuxy je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 17:13   #7
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 406
Citiraj:
Autor lolofuxy Pregled postova
Ne mogu ti ništa potvrditi sa sigurnošću.

Kao što kolega iznad kaže treba ti pošteno napajanje, ako je kućište no name trebaš se pobrinut da imaš vent za usis i ispuh zraka i najbolji moguči cable managment tako da je u kućištu normalan protok zraka.

Kad to sve napraviš možeš očekivat normalne temperature i stabilan sistem.
ventilator imam 2 iza koja vucu zrak otraga. Jedan na grafickoj i jedan gore na kucistu koje puse u zrak. A zasto napajanje? zar nije bitno da ono pokrene racunalo?Kaj mogu dobiti manju temperaturu sa boljim psu?
legija je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 17:44   #8
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ajde pokreni prime95 ili neki stress test i upali cpu-z i napravi screen shot da se vidi frekvencija i naponi na CPU. Lako moguće da ti je napon stavljen previsoko ili da ti ploča prilično overvolta. Onda stavi frekvenciju za koju misliš da ti odgovara ili pak stavi sve na default (što je daleko najbolja opcija s obzirom koje napajanje imaš + HD4850 koja nije mali potrošač) te spuštaj napon na najnižu vrijednost da komp bude stabilan dok vrti prime ili neki stress test. Tako ćeš dobit najniže temperature bez da mijenjaš hladnjak. Ako i dalje ne bude dosta onda mijenjaj hladnjak i što već. Također kad sve naštimaš upali C'n'C i u BIOS-u i u OS-u (pod power managment negdje staviš da automatski mijenja frekvenciju) da ti komp u idleu ne troši struju bezveze i ne grije se i buči. Meni CnC radi najnormalnije i na OC-anom CPU sa 2.0 na 2.5 GHz i u idleu je tih i ne grije se, dok kad neš pokrenem radi na najvišem taktu bez problema.
Također ako sam dobro skužio ti imaš ukupno 3 venta koja izvlače zrak (ne računajući napajanje)? Stavi barem jedan od njih na prednju stranicu dolje (ispred diskova obično) da ti uvlači zrak u kučište, i napravi barem nekakav cable managment (imaš hrpu primjera i savjeta kako se to radi u Kejbljving job! temi na forumu. Najčešći setup ventilatora je jedan otraga gore (ispod napajana, ili ako imaš novije kučište sa napajanjem dolje, onda na samo vrhu zadnje stranice) koji izvlači zrak i jedan naprijed dolje (na prednjoj stranici) koji uvlači hladan zrak u kućište.

Ako imaš novca definitivno novo napajanje, ne zbog temperatura koliko zbog sigurnosti jer ti komponente nisu baš mali potrošači a ovo napajanje koje imaš je smeće...

Zadnje izmijenjeno od: njuskalo. 15.11.2012. u 17:53.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2012., 21:10   #9
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 406
Citiraj:
Autor njuskalo Pregled postova
Ajde pokreni prime95 ili neki stress test i upali cpu-z i napravi screen shot da se vidi frekvencija i naponi na CPU. Lako moguće da ti je napon stavljen previsoko ili da ti ploča prilično overvolta. Onda stavi frekvenciju za koju misliš da ti odgovara ili pak stavi sve na default (što je daleko najbolja opcija s obzirom koje napajanje imaš + HD4850 koja nije mali potrošač) te spuštaj napon na najnižu vrijednost da komp bude stabilan dok vrti prime ili neki stress test. Tako ćeš dobit najniže temperature bez da mijenjaš hladnjak. Ako i dalje ne bude dosta onda mijenjaj hladnjak i što već. Također kad sve naštimaš upali C'n'C i u BIOS-u i u OS-u (pod power managment negdje staviš da automatski mijenja frekvenciju) da ti komp u idleu ne troši struju bezveze i ne grije se i buči. Meni CnC radi najnormalnije i na OC-anom CPU sa 2.0 na 2.5 GHz i u idleu je tih i ne grije se, dok kad neš pokrenem radi na najvišem taktu bez problema.
Također ako sam dobro skužio ti imaš ukupno 3 venta koja izvlače zrak (ne računajući napajanje)? Stavi barem jedan od njih na prednju stranicu dolje (ispred diskova obično) da ti uvlači zrak u kučište, i napravi barem nekakav cable managment (imaš hrpu primjera i savjeta kako se to radi u Kejbljving job! temi na forumu. Najčešći setup ventilatora je jedan otraga gore (ispod napajana, ili ako imaš novije kučište sa napajanjem dolje, onda na samo vrhu zadnje stranice) koji izvlači zrak i jedan naprijed dolje (na prednjoj stranici) koji uvlači hladan zrak u kućište.

Ako imaš novca definitivno novo napajanje, ne zbog temperatura koliko zbog sigurnosti jer ti komponente nisu baš mali potrošači a ovo napajanje koje imaš je smeće...

vratio sam komp na def postavke ali sam ostavio ga otklucanog u 4x. tempperatura u win je 53-55.A ventilatora ukupno imam 5 bez napajanja. Na napajanju imam 2 jedan otraga jedan gore. A ovi su poslozeni tako da su 2 ispod napajanja i jedno na vrhu kucista koji vuce zrak gore i napajanje mi je gore.Hladnjak ovaj koji sam naveo dolazi za 2-3 dana pa se nadam da ce temp past. I dali bi trebao potrosit vise novaca na pastu ili nije potrebno posto u ogulinu ima neka od 13 kn. Na grafickoj mi je accelero s2 rev 2 sa 12mm ventilatorom koji je jako dobro hladi i drzi je na 30 stupnjeva a u igrama dolazi do max 40. Nadam se da ce se popraviti sada temperatura kada stavim hladnjak ovaj koji sam naveo. A jos me zanima meni je kuciste otvoreno dali bi ga bilo bolje zatvorit i stavljeno mi je dolje na policu kod nogu.
legija je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 01:36   #10
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Ajde samo molim te napravi barem ovaj dio sa prime95 i cpu-z screen shotom. Iako si ga vratio na def postavke, to ne znači da ti recimo napon u BIOS-u nije na "auto" ili na neku previsoku vrijednost namješten pa da se ploča malo previše "igra" s njim. Pogledaj i koji ti je napon dok je komp u idle i dok je cpu na 100%. I tako neke dodatne informacije moraš dati. Ovo sa napajanjem i još 3 ventilatora oko njega od kojih svi izvlače zrak baš nema nekog smisla, ali pošto ti je komp otvoren nema veze. Ako ga zatvaraš obavezno barem jedan vent stavi naprijed da uvlači zrak. Pastu znaš stavljat? Najjednostavniji i često najbolji način je kapljica veličine zrna riže na sredinu procesora i samo stisnut hladnjak gore. Vjerojatno ta "za 13 kn" nije baš neka ali će valjda poslužit za prvu ruku dok se ne uspiješ dočepat neke malo kvalitetnije "za nekih 30ak kn"
Ja imam zalman ZM-STG2 a prije sam imao arctic ceramique i s obje sam zadovoljan a nisu preskupe.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.11.2012., 19:59   #11
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 406
Evo slike.. Vidim da je veca voltaza nego sta treba biti
http://imageshack.us/f/528/11487165.jpg/
legija je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 20:03   #12
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Hm meni je to svejedno prevelika temp za athlon 2. Sa stock kulerom athlon 2 640 je u idleu oko 30C i niže.

Ajde reci na kojoj ti volatži radi proc?. Imam neki feeling da ga ploča overvolta.

P.s. e jebiga taman sam pisao kad nisam vidio zadnji post.
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 20:08   #13
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 406
Citiraj:
Autor klem Pregled postova
Hm meni je to svejedno prevelika temp za athlon 2. Sa stock kulerom athlon 2 640 je u idleu oko 30C i niže.

Ajde reci na kojoj ti volatži radi proc?. Imam neki feeling da ga ploča overvolta.

P.s. e jebiga taman sam pisao kad nisam vidio zadnji post.

prije mi je bilo na normal.. Sada sam spustio za -0.25.. Do koliko da spustim da bude normalno? I oce li puno komp usporiti kada ga spustim recimo za 100
legija je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2012., 20:15   #14
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor legija Pregled postova
prije mi je bilo na normal.. Sada sam spustio za -0.25.. Do koliko da spustim da bude normalno? I oce li puno komp usporiti kada ga spustim recimo za 100


ovak ti bubam na pamet...jer nemrem provjerit...ali čini mi se da bi stock trebao biti oko 1.35. 100 mhz nećeš osjetit niti da ga clockneš niti da ga spustiš. Undervoltat ga možeš kolko hoćeš dok ti se ne počne blesirat . Pogledaj koliko max dolje možeš s otključanim a koliko s 3 jezgre .
__________________
klem je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2012., 23:27   #15
legija
CoD2 geek
Moj komp
 
legija's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Ogulin
Postovi: 406
resetirao sam ga sa vadenjem baterije. I radio je na na 3 jezgre isti bog :S i dalje temp bila 53 kao i sa 4 jezgre.. Nadam se da ce ventilator to popraviti Ali ne razumijem da je ista temp sa 4 i sa 3 jezgre ? :S a kada ga cloclam na 3.4 sa 2.9 digne se samo za 5c sta je isto malo? i mozete mi reci do koje temp bi on mogao ici da ga ne unistavam? da stavim u biosu da me upozori


EDIT: evo odkada sam resetirao maticnu i vratio na 4x temp mi je sa stock coolerom pala na 48. Neznam zasto ali svida mi se ovo vjerojatno ce bit oko 40(ja se nadam sa ovim drugim hladnjakom)

Zadnje izmijenjeno od: legija. 17.11.2012. u 23:50.
legija je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na