Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.01.2013., 19:53   #2791
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
nakon dugo vremena opet problemi. pa skoro i godinu dana brzina mi nije padala ispod 15mbps u spici vikendom. dnaas jedva 5mbps..skoro pa sma zaboravio na probleme. opet sam u frustraciji.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 23:52   #2792
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Koliko vremena prođe od slanja zahtjeva za raskid ugovora do njihovog preuzimanja opreme i potpisivanja posljednjeg papira? Ne treba mi više ništa od njih...
Nitko ne zna odgovor?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2013., 13:41   #2793
mmatrix
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
Imam par tehničkih pitanja vezanih za B.netovu opremu. Imam doma u stanu 2D paket (TV+net).
1. Kakav splitter koristi b.net?
2. Može li se njihov splitter zamjeniti nekim drugim?
3. Ako isključim uslugu TVa (analogna, osnovni paket) da li tehničari skidaju splitter (jer signal bi i dalje trebao postojati)?
4. Može li se platiti samo internet pa samostalno ugraditi splitter da se dobije analogni TV signal?
__________________
Origin_ID: mmatrix05
Steam_ID: mmatrix05
mmatrix je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2013., 18:24   #2794
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
odlicni su mi ovih dana..znate gospon..snijeg je vani..sva sreca da uopce radi hahahahahah snimate vi snimam i ja. show!
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2013., 19:08   #2795
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor mmatrix Pregled postova
Imam par tehničkih pitanja vezanih za B.netovu opremu. Imam doma u stanu 2D paket (TV+net).
1. Kakav splitter koristi b.net?
2. Može li se njihov splitter zamjeniti nekim drugim?
3. Ako isključim uslugu TVa (analogna, osnovni paket) da li tehničari skidaju splitter (jer signal bi i dalje trebao postojati)?
4. Može li se platiti samo internet pa samostalno ugraditi splitter da se dobije analogni TV signal?
1. Ne koriste splitter nego skretnicu


2: Može, al nemaš koristi od toga neće ti signal biti ništa bolji ni jači.

3. A ne vidim zašto bi ga skidali ako bi ostavio recimo samo internet, pogotovo ako su ti žice kroz zid stavljene kao kod mene recimo onda ti niti nemogu skinut, a opet ti do routera mora nekako žica doć.

4. A dal bi onda radio tv da si samo internet ostaviš, to stvarno ne znam i mene to zanima...pa ako netko zna nek javi.



Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
nakon dugo vremena opet problemi. pa skoro i godinu dana brzina mi nije padala ispod 15mbps u spici vikendom. dnaas jedva 5mbps..skoro pa sma zaboravio na probleme. opet sam u frustraciji.
Vrlo vjerovatno su prešli limit na NODu ili nisu dugo rasterečivali čvorište pa se to zato događa, a ne bi se čudio ni da su stara pojačala na trimere još stavljena pa da utjeće hladnoća na to, jedno od tog sigurno je.

Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
odlicni su mi ovih dana..znate gospon..snijeg je vani..sva sreca da uopce radi hahahahahah snimate vi snimam i ja. show!
To su gluposti, dobro da kiša ne pada, pa bi rekli čujte kiša je, nema to veze s tim, ako meni radi normalno kojem se od zatrpanog snijega ne vidi niti jedan njihov ormarić od b.neta znači ispod snijega su svi u kvartu pa skoro i glavni ormarić, ok nije skroz jer su oni viši, al do pola recimo.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 16.01.2013. u 19:14.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2013., 19:33   #2796
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
1.

To su gluposti, dobro da kiša ne pada, pa bi rekli čujte kiša je, nema to veze s tim, ako meni radi normalno kojem se od zatrpanog snijega ne vidi niti jedan njihov ormarić od b.neta znači ispod snijega su svi u kvartu pa skoro i glavni ormarić, ok nije skroz jer su oni viši, al do pola recimo.
pa ja to znam. nego ne vjerujem u te proklete price. ovo je strasno od nedjelje sma na 3-4mbps. poludit cu!
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 09:44   #2797
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
Citiraj:
Autor mmatrix Pregled postova
Imam par tehničkih pitanja vezanih za B.netovu opremu. Imam doma u stanu 2D paket (TV+net).
1. Kakav splitter koristi b.net?
2. Može li se njihov splitter zamjeniti nekim drugim?
3. Ako isključim uslugu TVa (analogna, osnovni paket) da li tehničari skidaju splitter (jer signal bi i dalje trebao postojati)?
4. Može li se platiti samo internet pa samostalno ugraditi splitter da se dobije analogni TV signal?
ako iskljucis TV stave ti u ormar filter koji blokira tv signal a propusta internet signal koji je na drugoj frekvenciji, tako da nemoraju u principu nista u stanu raditi naknadno.
Nisu bas tolko naivni, onda bi im svi samo internet uzimali i gledali TV
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 10:20   #2798
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
Autor Pepermint Pregled postova
ako iskljucis TV stave ti u ormar filter koji blokira tv signal a propusta internet signal koji je na drugoj frekvenciji, tako da nemoraju u principu nista u stanu raditi naknadno.
Nisu bas tolko naivni, onda bi im svi samo internet uzimali i gledali TV
Tako je meni u Zagrebu, imam samo internet, a na TV-u gledam oko 20 programa koje puštaju dio analogno, dio digitalno.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 11:12   #2799
Pepermint
Premium
Moj komp
 
Pepermint's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 587
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Tako je meni u Zagrebu, imam samo internet, a na TV-u gledam oko 20 programa koje puštaju dio analogno, dio digitalno.
druga je stvar ako zaborave staviti filter, ili slucajno stave krivi posto ima vise raznih filtera
Pepermint je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 11:14   #2800
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
još uvjek puštaju samo hrt 1 i 2 , rtl i novu digitalno ? bio sam ja nazva sluzbu i pita dal imaju u planu pustit jos kanala digitalno ( ima i godina dana od toga ) pa su rekli ; NE !
alen.s je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2013., 12:22   #2801
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Ja sa analognim paketom gledam digitalno hrt 1, 2, 3, 4, rtl 1, 2 novu i domu
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2013., 14:44   #2802
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
zanimljivo.....

alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2013., 11:18   #2803
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Jel je ikako moguce rijesiti problem SSH disconnecta nakon minutu-dvije idlea?
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2013., 11:21   #2804
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,477
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Jel je ikako moguce rijesiti problem SSH disconnecta nakon minutu-dvije idlea?
Kad sam kod brata mene to isto izluduje, mislim da ne mozes utjecati na to, tako im je mreza postavljena. Slazem se uzas je, svako malo se moras reconnectati to stvarno nije mreza za ozbiljan rad.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2013., 11:32   #2805
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Isprobavam sad sa keepaliveovima al bez puno uspjeha...
IcyTexx je offline