Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2010., 16:16   #1171
Gism
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 92
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
ne jer taj modem nema Coaxialni izlaz.
Nisam mislio taj ruter specifično već nešto što na sebi ima 4 lan porta + wlan tako da možeš spojiti na njega više kompova bez switch-a.


Edit:

Vidio sam u cjeniku da nude WLAN modem/router s 4-port switch...Da li netko zna koji je ovo model?

Zadnje izmijenjeno od: Gism. 11.09.2010. u 17:07.
Gism je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 19:50   #1172
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Vrga Pregled postova
Ja doma imam Scientific Atlanta Webstar EPC2203, aka Cable Modem/VoIP gateway, sa jednim lan/usb izlazom i 2 za telefon, na njega je spojen komp koji služi ko ruter, i onda na to switch.

I ja imam atlantu al 2320 model (wireless) , on je losiji cak i od tkomove kasde koliko je los.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2010., 19:53   #1173
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Ne kuzim zasto ljudi ne uzmu obicni cable modem, onaj sa 1 lan portom, i onda odu i kupe recimo Linksys wlan router i mirni su. Tako sam ja napravio i nikad problema, bar ne sa moje strane...
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 19:55   #1174
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Zato jer nedam 300+ kuna za modem.Ako su u t-comu mogli davati SX763 onda i bnet moze naci normalan ruter i isporucit ga, a ne da ja uzmem od njih modem za koji placam najam i onda jos da kupim ruter.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2010., 20:07   #1175
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Ja imam 2320 vec godinu dana, problema nisam imao nikakvih, 1 komp spojen LANom, drugi WLANom, i ne razumijem gdje je problem oko tog routera, radi svoj posao bez problema.
ehohr je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 00:07   #1176
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Zato jer nedam 300+ kuna za modem.Ako su u t-comu mogli davati SX763 onda i bnet moze naci normalan ruter i isporucit ga, a ne da ja uzmem od njih modem za koji placam najam i onda jos da kupim ruter.
Ako ako....e pa ne daju normalan router. Ja kazem ako covjek zeli da moze izbjeci probleme kakve vidim neki imajus a tom skart opremom. A kod njih ono sto oni daju router/modem + 4 port switch kosta 600 kn jednokratno... bolje onda modem pod najam (tih 14 kn mjesecno se bas i ne osjeti previse) i posteni router i mir. Mislim mozes brijat i na princip pa kukat zast ne daju ono sto ne daju, cinjenica je da na kraju opet uzmes kod njih nesto i onda imas probleme (neki barem).
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 12:42   #1177
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Sad se dvoumim dal da pređem na b.net zbog tih uređaja i zbog još jedne stvari naime susjeda mi priča da su joj naplatili u 3d paketu neke programe koje uopće nije uzela i sad se s njima kači vamo tamo,neznam na kraju šta da radim,a baš sam htio zbog brzine interneta ako niš drugo uzet si ovih 20/1 jel nije tolko ni skupo kao kod ostale konkurencije.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 16:06   #1178
damiramida
Premium
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 53
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Sad se dvoumim dal da pređem na b.net zbog tih uređaja i zbog još jedne stvari naime susjeda mi priča da su joj naplatili u 3d paketu neke programe koje uopće nije uzela i sad se s njima kači vamo tamo,neznam na kraju šta da radim,a baš sam htio zbog brzine interneta ako niš drugo uzet si ovih 20/1 jel nije tolko ni skupo kao kod ostale konkurencije.
Jedno vrijeme je bila akcija, da ako uzmes 3D paket, dobijes HBO i Cinemax programe besplatno, prva tri obracunska razdoblja.
Uz naznaku,da si duzan u roku tih prva tri obracunska razdoblja, odjaviti te dodatne pakete ako ih ne zelis gledati.
Vjerujem, da je tu nastao problem, kod tvoje susjede.Ona nije odjavila te programe i sad ih mora placati.
damiramida je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 20:27   #1179
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
E točno to kaže ona da nije ni pročitala ugovor kad je potpisivala kao da je to pisalo sitnim slovima da nije to pročitala.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2010., 23:09   #1180
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
I zasto sad optuzujes B.net da naplacuju tamo neke programe koje ne bi trebali, kad je susjeda kriva za sve?
Najlakse je okrivit nekog drugog.
A cable modemi/routeri su ti isto kao i kod ADSL-a. Nekome rade super, nekome ne rade.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2010., 23:47   #1181
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Ma da ma ona je kriva definitivno,nego štajaznam zvao sam onaj njihov info. telefon nisu mi bili baš ljubazni nešto,mislim nemora to značit da im je i usluga loša,razmislit ću još ovih dana.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 00:57   #1182
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
E točno to kaže ona da nije ni pročitala ugovor kad je potpisivala kao da je to pisalo sitnim slovima da nije to pročitala.
Isti problem je imala moja djevojka koja je uzela B.Net 3D na moj nagovor. Trik je u tome da su blesani promijenili nacin naplate taman u 3. mjesecu koristenja. Uvijek su slali racun za tekuci mjesec, no onda su odjednom poceli slati sredinom sljedeceg mjeseca za prethodni i to bez prethodne najave.

Meni to smrdi na tesku mucku i varanje korisnika, i da se to lako srediti sa malo prijetnji novinama i medijima. Takve muljaze ce odbiti jako puno potencijalnih korisnika, tako da im ne valja dobiti negativni publicitet.

Imam ja ovdje primjer tog Aneksa. Oces da ti ga prepisem? Potucem ga dok si reko keks. Totalno je nedefiniran i krivo srocen. Tako da, moze on pisat najsitnijim slovima, ali, nelogican je i totalno konfuzan.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 07:50   #1183
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Meni je samo bitno da kad ja to uzmem,da nebi mene zeznuli pa da imam problema, neznam šta točno napravit i kako pazit da mi se isto ne dogodi.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 13.09.2010. u 11:10.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 10:33   #1184
Vrga
Lalalallalaaaaaa
 
Vrga's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 520
Citiraj:
Autor Gism Pregled postova
Zar B.Net nema u ponudi router/modem nešto tipa Siemens Gigaset SX 763?
U stilu Gigasetova raznih ne. Postoji razlika, Bnet koristi CABLE MODEME. Svi ostali koji idu preko telefonske linije koriste ADSL MODEME.
Vrga je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2010., 23:16   #1185
Miso66
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zg
Postovi: 33
Citiraj:
Imam ja ovdje primjer tog Aneksa. Oces da ti ga prepisem? Potucem ga dok si reko keks. Totalno je nedefiniran i krivo srocen. Tako da, moze on pisat najsitnijim slovima, ali, nelogican je i totalno konfuzan.
To sto je on nelogican nama nema nikakve veze, sigurno oni imaju neke svoje pravnike koji su sastavljali taj ugovor i sumnjam da ces ih pobit na sudu.

Citiraj:
Meni je samo bitno da kad ja to uzmem,da nebi mene zeznuli pa da imam problema, neznam šta točno napravit i kako pazit da mi se isto ne dogodi.
Samo pazi da iskljucis te dodatne stvari na vrijeme i ne bi trebao imat problema.
Miso66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2010., 08:04   #1186
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Znači još postoji ta akcija, ja sam mislio da je to samo bilo jedno vrijeme,samo ne kužim kako će oni meni to uključit ako postoji ta akcija kad na jednom tv-u još uvijek imam analogno,a na drugom ovaj digitalni risiver pa predpostavljam da će mi na onom analognom to onda bit na ovom drugom sam već imao i oni su ih sve isključili nisam trebo ništa odjavljivat tako su trebali i sa ovim napravit,a ne ovako da moraš zvat da ti ugase,a ako želiš da ti produže onda nazoveš pa kažeš da bi htio taj i taj paket pa nek ti uključe,valjda su skužili da ljudi zaborave il im je to neka caka namjerno napravit nadam se da su skužili to i ispravili.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 14.09.2010. u 08:11.
Thermaltake je offline   Reply With Quote