Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.06.2002., 20:10   #1
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nestanak struje

Neka mi neko jako pametan kaze zasto mi do vraga kad nestane struje (sto mi se cesto dogadja) komp nece bootati do kraja. Iscita mi IDE uredjaje, registrira OS i onda prebaci na crni ekran i to je to, lampica ne svijetli i nista se ne dogadja. Sve je pocelo kad mi je jednom iz cista mira kod paljenja javio da nemam hard disk. Rastavim ja cjeli comp provjerim kablove, napajanja sve zivo, sastavim nazad i sve OK ali ne botta se do kraja. Nakon toga pocele su muke po struji. OS je Xp pro. Uz to sve bude tu i tamo da se zblesira, nece nista da otvara tj. otvara tek nakon 30 sekundi i tome slicno. Cak mi i je izbacio par puta plavi ekran s porukom da mi ne valjalju neki driveri, svaki put drugi (wink32.sys,NTFS faylovi i svega je bilo). Sve mi smrdi da ja nesto krivo ne radim ali vise ne mogu skuziti.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2002., 21:07   #2
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Nesh vjerovat, ali mene zadnjih tjedana muce isti problemi.
Kod mene su u pitanju maticna (plavi ekrani win32.sys, win2k.sys, fastfat.sys) i disk (blokira stroj, nevezano o ploci). Koliko kuzim, na mojoj maticnoj je South Bridge (PCI, IDE, USB komunikacija) na putu u Vijecna Lovista. Cesto kod dizanja mi Win2k zapnu i zblokiraju se kod detekcije IDE uredjaja, a ako spojim jos jedan IDE disk, tada mi je prvi disk potpuno nevidljiv (onaj "ineksesibl but divajs", po nashki).

Trenutno sam u potrazi za novom plocom, ali to znaci i nova memorija, posto doma sve strojeve imam na SDRAMu. Nije zgodna situacija.
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.06.2002., 20:32   #3
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
E pa nisi me utjesio ni malo. To mi se desavalo slicno i na 2000 pro. Pomagaj ako ima neko drugu ideju.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2002., 21:08   #4
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Nakon sinochnjih testiranja i isprobavanja, našao sam uzrok svojem problemu: DISK :mad:
Quantum Fireball +AS 20GB 7200o/min jednostavno ima losu/pokvarenu elektroniku. U istom kompu imam isti takav od 40GB koji je u savrsenu stanju, ali ostao sam bez 20GB (iskopchao sam ga). Mozda je i kod tebe disk u pitanju, mozda ima losu elektroniku, ili je ostecena kod nestanka struje (koje napajanje imas?).

Ne, stvarno, koje napajanje imas?
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2002., 11:15   #5
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Nekakvo regular 300 w, ali je problem sto mi radi kako treba stalno tek tu i tamo mi se to desi. Evo vec nije tjedan dana, radi ko zmaj bez problema
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na