Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.07.2019., 14:43   #2851
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
E onda tako pišite puno ime kad pišete jer je Heavy Industries toliko loš, da kvari ime toliko da ja nebi ni Electric uzeo

Dajte malo smanjite to generaliziranje koje za uzorak ima jedan ili dva (1-2) primjerka. Ne mislim samo na tebe, nego općenito.


Znate i sami da se te klime proizvode ko mutave i da ih ima more. Svi valjda znamo minimalno jednog priatelja koji je kupio Toshibu/Micu/Daikin i imao problema s njom, isto tako svi znamo nekoga tko je prije 10 godina u server sobu stavio Quatro klimu koja radi 24/7 i dan danas radi.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:44   #2852
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Po tvojem onda da ti ja sad stavim povez na oči i stavim te pred neku xy klimu, ti bi znao napamet, bez opipavanja, gdje stoji elektronika, koji šaraf gdje stoji i sve ostalo kad trebaš rastaviti klimu? Jer se ništa nije promijenilo u 20 godina.
Kakvo sad rastavljanje,lol.

Spajanje elektronike se vrsi na terminalima za to predvidjenima koji se uvijek nalaze iznad spojeva cijevi na bilo kojem split sistemu vec desetljecima.
Toliko o tvojim glupostima sa polozajima elektronike.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:46   #2853
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
NHF, nadyebavate se tu bezveze, nije nam zanimljivo jer nista novo nismo naučili, stoga ili prestanite ili počnite argumentirano
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:47   #2854
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Da, imam prijatelja koji je odselio u Austriju koji se bavi klimama, nije baš rijetko da ljudi odu van, a s obzirom da mi je stari bio dugo u tom polju prije nego je otišao za frižidere, normalno je da znam dosta ljudi koji se time bave.

Pa ja od tebe isto tako nisam čuo JEDAN JEDINI argument zašto je Daikin bolji od Mitshibihija. Niti jedan. Pa daj argumentiraj kad imaš toliko iskustva, daj nas poduči onda.
Koji je tvoj problem?

Di sam ja tvrdio da je Daikin BOLJI?

Te prosere si samo ti imao i ne mozes ih argumentirati nego se i dalje prosipas.

Ajmo maniace ,di sam ja napisao da je Daikin bolji od Mitsa ili Toshibe?
Za razliku od tebe koji o tome nema pojma ja to ne nikad napisao.

Ali,s obzirom koliko si gluposti nadrobio i ne cudi me.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:48   #2855
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
NHF, nadyebavate se tu bezveze, nije nam zanimljivo jer nista novo nismo naučili, stoga ili prestanite ili počnite argumentirano
Slazem se.
Neka lijepo argumentira svoje tvrdnje.

Ja cu argumentirati sve sto me se pita,a ne valjati floskule.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:53   #2856
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Ja: Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Daikin koliko sam čuo od nekih koji su ih postavljali se dosta pogoršao kvalitetom u zadnje vrijeme.

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Ocito si cuo to od poprilicno neupucenih montera.

Daikin je ispred svih ostalih u klimatizaciji.
Oni postavljaju pravila dok drugi slijede.
Evo, jesi tu tvrdio? Pa ajde, daj onda argumentiraj zašto su Daikin Split sistemi toliko bolji od svih ostalih u klimatizaciji. Ja živim za dobar argument. Uvjeri me i super, ja uvijek želim najbolje za moj novac, ali od ljudi koji se time bave svaki dan sam ja čuo da je bolje uzeti Mitsubishi nego Daikin za doma. Ti si prvi koji mi u zadnjih godinu dvije kaže da je Daikin bolji. Prije dvije godine da, svi su govorili da je Daikin broj jedan, ali danas to više ne čujem. A očigledno nisam ni jedini, jer evo, tu se isto javio kolega, plus što sam pročitao neka iskustva drugih ljudi po internetu.

Ja nisam inspektor da sam sad išao te ljude ispitivati u detalj zašto, jer se ljudi time bave svaki dan, njima je i tak svejedno postavljali oni Haier, Toshibu ili Daikin. Uostalom ja nisam nigdje tvrdio da je to drastična razlika, već sam i naveo u jednom postu da su ta sva tri top i da su te razlike minimalne.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 14:57   #2857
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Ja: Mitsubishi, Toshiba, Daikin, Daikin koliko sam čuo od nekih koji su ih postavljali se dosta pogoršao kvalitetom u zadnje vrijeme.



Evo, jesi tu tvrdio? Pa ajde, daj onda argumentiraj zašto su Daikin Split sistemi toliko bolji od svih ostalih u klimatizaciji. Ja živim za dobar argument. Uvjeri me i super, ja uvijek želim najbolje za moj novac, ali od ljudi koji se time bave svaki dan sam ja čuo da je bolje uzeti Mitsubishi nego Daikin za doma. Ti si prvi koji mi u zadnjih godinu dvije kaže da je Daikin bolji. Prije dvije godine da, svi su gotovini da je Daikin broj jedan, ali danas to više ne čujem. A očigledno nisam ni jedini, jer evo, tu se isto javio kolega, plus što sam pročitao neka iskustva drugih ljudi po internetu.

Ja nisam inspektor da sam sad išao te ljude ispitivati u detalj zašto, jer se ljudi time bave svaki dan, njima je i tak svejedno postavljali oni Haier, Toshibu ili Daikin.



Ti stvarno imas problema sa razumjevanjem i argumentacijom.

Izjava nekog montazera je potpuno nebitna u cijeloj prici.

A argument zasto je Daikin ispred si dobio na lijepom primjeru plina koji je iskljucivo njihova ideja i svi drugi su je morali prihvatiti.


Za razliku od tebe ja nisam nikud napisao da je Daikin bolji uredjaj,zasto lazes.
Jedino si se ti hvastao o tome da su Mits i Toshiba ispred Daikina,a nikako da objasnis zasto.

Ponavljam,di sam ja napisao da je Daikin split sistem BOLJI od Mitsa ili Toshibe?
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 15:11   #2858
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova


Ti stvarno imas problema sa razumjevanjem i argumentacijom.

Izjava nekog montazera je potpuno nebitna u cijeloj prici.

A argument zasto je Daikin ispred si dobio na lijepom primjeru plina koji je iskljucivo njihova ideja i svi drugi su je morali prihvatiti.


Za razliku od tebe ja nisam nikud napisao da je Daikin bolji uredjaj,zasto lazes.
Jedino si se ti hvastao o tome da su Mits i Toshiba ispred Daikina,a nikako da objasnis zasto.
Plin je nebitan, da Europska Unija nije tražila strožu alternativu od R410a, nitko ga ne bi ni tražio, a Daikin je tu bio prvi koji je našao plin koji je pogodan za eksploataciju jer bi oni bili napogođeniji da nisu našli alternativu.

Plin nema apsolutno jedne veze s kvalitetom klima uređaja. Pa mogla bi kućna klima raditi i na R134a da se napravi takva, ali to ne bi utjecalo na kvalitetu klima uređaja kao takvog.

S druge strane, ti si se odma na početku naše rasprave pozvao na 25 godina iskustva u montiranju Daikin klima uređaja, a sad mi kažeš da su iskustva montera i servisera klima uređaja poputno nebitna. Ergo, ti kažeš da si ti potpuno nebitan.

I sad mene optužuješ da lažem, ja koji od početka tvrdim da su mi ljudi koji se bave klimama rekli da je bolje uzeti mitsu od Daikina, i ti kažeš ne, poredak je Daikin pa ostali. Pozivajući se na 25 godina iskustva. I sad kad ti citiram post u kojem ti potrvdiš Daikin, Mitsu, Toshiba meni praktički u lice govoriš da lažem. S citatom koji je ispred tebe gdje potvrđuješ poredak “Daikin Mitsu Toshiba”, kad ja napišem drugi poredak onda kažeš ne, to su rekli neupućeni majstori i time potvrdiš da je za tebe takav poredak.

Prvo kažeš ja imam 25 godina iskustva u montiranju, sad kažeš monteri i serviseri su nebitni. Okej, zašto bi ti onda imao autoritet uopće predložiti klimu. Onda kažeš poredak klima koje su po tebi najbolje, ali kad te pitam da mi kažeš zašto je tvoj poredak takav jer se ti kao baviš klimama i znaš puno o tome, ja dobijem jedino optužbe da lažem, izokrećem i slično i kad ti citiram gdje si rekao da je Daikin daleko ispred svih ostalih ti šutiš i spomeneš mi neki plin koji nema niđe veze s kvalitetom klima uređaja. I onda očekuješ da se tebe sluša kao da si profesor. Zvučiš kao političar kad ga uhvate kako krade, ali on onda tvrdi da je samo “posudio”

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 01.07.2019. u 15:16.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 15:17   #2859
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Plin je nebitan, da Europska Unija nije tražila strožu alternativu od R410a, nitko ga ne bi ni tražio, a Daikin je tu bio prvi koji je našao plin koji je pogodan za eksploataciju jer bi oni bili napogođeniji da nisu našli alternativu.

Plin nema apsolutno jedne veze s kvalitetom klima uređaja. Pa mogla bi kućna klima raditi i na R134a da se napravi takva, ali to ne bi utjecalo na kvalitetu klima uređaja kao takvog.

S druge strane, ti si se odma na početku naše rasprave pozvao na 25 godina iskustva u montiranju Daikin klima uređaja, a sad mi kažeš da su iskustva montera i servisera klima uređaja poputno nebitna. Ergo, ti kažeš da si ti potpuno nebitan.

I sad mene optužuješ da lažem, ja koji od početka tvrdim da su mi ljudi koji se bave klimama rekli da je bolje uzeti mitsu od Daikina, i ti kažeš ne, poredak je Daikin pa ostali. Pozivajući se na 25 godina iskustva. I sad kad ti citiram post u kojem ti potrvdiš Daikin, Mitsu, Toshiba meni praktički u lice govoriš da lažem. S citatom koji je ispred tebe gdje potvrđuješ poredak “Daikin Mitsu Toshiba”, kad ja napišem drugi poredak onda kažeš ne, to su rekli neupućeni majstori i time potvrdiš da je za tebe takav poredak.

Prvo kažeš ja imam 25 godina iskustva u montiranju, sad kažeš monteri i serviseri su nebitni. Okej, zašto bi ti onda imao autoritet uopće predložiti klimu. Onda kažeš poredak klima koje su po tebi najbolje, ali kad te pitam da mi kažeš zašto je tvoj poredak takav jer se ti kao baviš klimama i znaš puno o tome, ja dobijem jedino optužbe da lažem, izokrećem i slično i kad ti citiram gdje si rekao da je Daikin daleko ispred svih ostalih ti šutiš i spomeneš mi neki plin koji nema niđe veze s kvalitetom klima uređaja. I onda očekuješ da se tebe sluša kao da si profesor. Zvučiš kao političar kad ga uhvate kako krade, ali on onda tvrdi da je samo “posudio”
:facepalm:

EoD
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 15:30   #2860
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
A ja se bas ponadao nekoj kvalitetnijoj raspravi, kad ono "moj tata ima vise ljubavnica od tvog tate", uglavnom molim moda da pobrise ovu zadnju stranicu trkelanja.


U vise navrata sam od majstora/montera pokusao dobiti odgovor koji brand je najbolji od svete trojke, ali svaki iole objektivan majstor mi je rekao da uzmem bilo koju necu pogrijesit i da onda trebam imati samo malo srece da nemam nikakvih problema s njom i eto zadovoljnog korisnika. Ako si u onoj manjoj skupini, onda jbga, plus sto imate i taj faktor same montaze odnosno kako ce to majstor napravit.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 16:14   #2861
m&n
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 888
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
.
Yep za 12 kn.
Moze ti monter shebat i najbolju mogucu klimu ak ne zna sta radi. Tako da ti i Daikin moze otic u vjecni zaborav. Zato ti plati montazu 1500 kn i budi siguran da je to OK napravljeno jer imho ovaj s 1500 kn ce napraviti posao bolje od ovog za 12 kn..

S kim je isto raspravljam.
Ne govorim svoje rijeci nego rijeci majstora s aspekta postavljanja klime, ne govorim o kvaliteti fucking uredaja niti imam iskustva s time...

Ja nikad ali nikada osobno i moj osobni stav je s obzirom da sam u kuci i da se ne grijem na klimu necu kupiti klimu skuplju niti kvalitetniju jer mi fucking ne treba.

Za mene osobno su sve klime za moj slucaj skuplje OD Vivaxa i slicnih bacen novac.

Vec 10 godina me hladi Midea i sada ce neka grcka u potrkovlju isto tako.

Klima moze biti bucna ko traktor ja je ne cujem. A sad lijep ti uzivaj s svojim Daikom od 2-3k kn vise koji hladi isto ko i najvece kinesko smece.
Ja cu lijepo za ove do 2-3k kn vise kupit kamion piva pa ak klima i rikne hladit ce me pivo
__________________
m&n je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 16:26   #2862
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,182
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Dajte malo smanjite to generaliziranje koje za uzorak ima jedan ili dva (1-2) primjerka. Ne mislim samo na tebe, nego općenito.


Znate i sami da se te klime proizvode ko mutave i da ih ima more. Svi valjda znamo minimalno jednog priatelja koji je kupio Toshibu/Micu/Daikin i imao problema s njom, isto tako svi znamo nekoga tko je prije 10 godina u server sobu stavio Quatro klimu koja radi 24/7 i dan danas radi.

Generaliziranje je na bazi da niti jedna MicuHI u firmi ne radi kako bi tribala od njih cca 10tak.Svi se zale ili je preladno ili prevruce, uopce nema logike i poveznice rada. Znaci moj Samsung, vjerojatno najjeftiniji, star 15+god ima bolju regulaciju temperature.
I van firme za tu jednu sta znam dobro, iskustva su jako jako loša, počevši od rada uređaja do aftersales supporta i RMA procesa.

To je moje osobno iskustvo i moje osobno misljenje i ja znam da nema teoretske sanse da sebi kupim MHI klimu a 99% ni MElectric. Neka ljudi znaju sta ih moze docekat.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2019., 16:35   #2863
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
2.5kW ili 3.5kW?

Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Obavezno 3,5 kw, i nadam se da ces ovaj put dobiti postenu klimu za razliku od Samsunga.
Ovi top modeli se bas i ne isplate, odnosno nizi rang ima bolji omjer ulozeno/dobiveno. T
Hmhmhmh, razmišljam sad.
Brine me malo da slučajno 3.5kW ne bude prejaka, budući da airflow između sobe gdje je klima i kuhinje postoji samo kad upalim ventilator u hodniku. Strop je u stanu visok, oko 3 metra.

Sad je vani 35-36C i u stanu nije toliko gadno vruće da ne mogu izdržati, kako je bilo prije postavljanja izolacije (klimu i izolaciju smo metnuli u isto vrijeme).

Toshibe imaju dobru modulaciju, do 0.8-0.9kW na oba modela (2.5 i 3.5kW). Sigurno neće 3.5kW biti prejaka da će se morati gasiti? Koliko sam skužio, sličan je problem u oba slučaja, ako metneš prejaku i preslabu klimu.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2019., 01:24   #2864
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,671
Oko ME i MHI


"You could be forgiven for being confused. While they both carry the Mitsubishi name, they are in fact separate companies and have been since 1921 when Mitsubishi Shipbuilding Co. (now Mitsubishi Heavy Industries, Ltd.) spun off a factory in Kobe, Japan that made electric motors for ocean-going vessels, and became a new company called Mitsubishi Electric Corporation. From this time both companies continued to manufacture their own unique products. In this report we review their air con offerings, to help you find the perfect appliance for your home."


Različite firme. A ako @OuttaControl 10 klima ne radi, onda je neka tvornička greška te serije, i trebali ste se u garanciji žaliti da zamjene/poprave.
Jbga,dogadja se.
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 15:19   #2865
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Kazetne 3.5kW računaj odma cijenu kao da odeš na 5kW zidne. Ako ćeš se samo hladit i možda grijat par puta, Vivax nije nimalo loš kako ljudi vole pretjerivat i mislim da sam negdje vidio za 5000. Naravno, ne kažem da je to sad najbolje što možeš dobiti, nego da ljudi pretjeruju koliko je to loše. Od srednje klase je tu Haier i Gree, za Haier je zastupnik MB Frigo i tu bi ti bilo njih dobro kontaktirati direktno, imaš cjenik, gledao sam na brzinu i 3.5kw unutarnja i 3.5kw vanjska ispadnu negdje oko 6500. Naravno, vjerojatno ljudi znaju neke instalatere pa bi mogli preporučiti.

85 kvadrata ti je stvarno velik prostor, pogotovo ako je to potkrovlje 3.5 kW će tu jednostavno biti jako malo, ne gine ti 5kW ako je prostor izoliran kvalitetno. Za Haier ti 5kW instalacija dođe na 9000 već. Za usporedbu, zidna Haier od 5kW je oko 5500kn.

Kazetne se obično ugrađuju u knauf spuštene stropove, kakav strop uopće imaš ako misliš stavljati kazetnu?
Izolacija stana je loša, ali taj se dio ne može trenutačno popraviti. Nažalost financije ne dopuštaju niza više od 6500kn plus montaža. A tu pada jedino Vivax 3.5/4.1kw. Znam da se cijeli prostor neće moći idealno ohladiti, ali spustiti par stupnjeva da se da preživjeti noć je cilj. Znam da je najbolje staviti 3-4 zidne, ali nije moguće naći mjesto za vanjske jedinica. Radi se o staroj gradskoj jezgri Splita.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 20:38   #2866
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor dejanp Pregled postova
Izolacija stana je loša, ali taj se dio ne može trenutačno popraviti. Nažalost financije ne dopuštaju niza više od 6500kn plus montaža. A tu pada jedino Vivax 3.5/4.1kw. Znam da se cijeli prostor neće moći idealno ohladiti, ali spustiti par stupnjeva da se da preživjeti noć je cilj. Znam da je najbolje staviti 3-4 zidne, ali nije moguće naći mjesto za vanjske jedinica. Radi se o staroj gradskoj jezgri Splita.

Sent from my SM-A750FN using Tapatalk
Jedina druga opcija mi se čini da se stavi 5kw zidna na ovaj nadvoj koji je između kuhinje i tog hodnika. Znači na taj zid i da puše prema sobama. Jesu tu vrata ili je samo prolaz?

Inače će klima puhati prema sobama i staviš u hodnik jedan ventilator koji bi puhao prema sobama, a kad bi htio hladiti kuhinju jedostavno okreneš puhanje prema dolje i staviš pomoćni ventilator da puše zrak prema kuhinji.

To su sve neidealna rješenja jer može se dogoditi ako je hodnik baš mali da će se brzo ohladiti, a u sobama će biti toplo jer zrak ne cirkulira iz hodnika. Jedostavno će u hodniku morati biti malo hladnije da bi hladan zrak kontinuirano išao u sobe. Drugi problem je da to rješenje fukcionira sve dok su vrata otvorena, kad se netko poželi zatvoriti hlađenje prestaje.

S Vivaxom bi se dalo to srediti unutar 6500, pod uvjetom da je samo hlađenje, ako je u pitanju i grijanje zimi pošto kažeš Split, onda je tu Vivax već loš izbor. Aha, pardon vidim sad 6500 plus montaža. Onda se tu da ugurati već i neka srednja klasa uređaja.

Zadnje izmijenjeno od: Exomaniac. 03.07.2019. u 20:44.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 21:25   #2867
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 475
Nije bas izravno vezano uz klima uredaje ali vidim da je tema poprilicno aktivna Kome se zaliti kada prodavac ne poštuje rokove ugradnje. U uvijetima kupnje pise da je rok za ugradnju 10 radnih dana, a sada mi prodavac (kada je vec proslo 10 radnih dana!!! ) govori kako ne stigne i da cekam....
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 21:42   #2868
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor henri_007 Pregled postova
Nije bas izravno vezano uz klima uredaje ali vidim da je tema poprilicno aktivna Kome se zaliti kada prodavac ne poštuje rokove ugradnje. U uvijetima kupnje pise da je rok za ugradnju 10 radnih dana, a sada mi prodavac (kada je vec proslo 10 radnih dana!!! ) govori kako ne stigne i da cekam....
A gle, sad je ljeto i svi su se sjetili da trebaju klimu i sve ju trebaju odma. Koliko sam čuo od nekih koji su uzimali i po internetu, čeka se i po četiri i po čak pet tjedana. Možeš se žaliti, ali čisto sumnjam da ćeš postići išta osim zamjeriti se majstorima.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2019., 22:26   #2869
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 236
Jucer je na rtl- ovoj potragi bilo o nedostatku ljudi, među ostalima i majstorima za klimu. Liste cekanja duge po mjesec dva. Isto su rekli da je najbolje to na proljece napraviti, odmah sutra bi dosli na red.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2019., 12:44   #2870
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor viper84 Pregled postova
Jucer je na rtl- ovoj potragi bilo o nedostatku ljudi, među ostalima i majstorima za klimu. Liste cekanja duge po mjesec dva. Isto su rekli da je najbolje to na proljece napraviti, odmah sutra bi dosli na red.

Ne moras biti doktor da sam zaključiš kako se grijanje(izmejne i servisi) radi po ljetu, a klima (instalacija/servisi) po zimi
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 11:19   #2871
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nabavio sam jednu klimu koju bi prebacio na jednu viksu, klima je stara cca 2 g ali je bila u kaficu i izgleda kao da je izvadena iz blata. Zna li netko gdje mogu ili od kog mogu kupiti litru renewza i foam-a-coila ili dirt blastera ? Ako netko ima i voljan je slat postom, odlicno, ostalo moze na PM . Hvala

EDIT: nabavio foam-a-coil.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 14.07.2019. u 12:17.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 16:38   #2872
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne moras biti doktor da sam zaključiš kako se grijanje(izmejne i servisi) radi po ljetu, a klima (instalacija/servisi) po zimi
Zapravo oboje ti vecinom rade isti ljudi, tako da nasadio bi se.

Od 2-4 mjeseca i 10-11 ti je idealno za te radove
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2019., 17:00   #2873
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nabavio sam jednu klimu koju bi prebacio na jednu viksu, klima je stara cca 2 g ali je bila u kaficu i izgleda kao da je izvadena iz blata. Zna li netko gdje mogu ili od kog mogu kupiti litru renewza i foam-a-coila ili dirt blastera ? Ako netko ima i voljan je slat postom, odlicno, ostalo moze na PM . Hvala

EDIT: nabavio foam-a-coil.
Foam a coil je sranje.
Kupi Renewz u mb friga.
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2019., 15:39   #2874
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
MB frigo nema u os, nema pakiranje od litru, a nedam 600 kn da bi punac oprao jednu unutarnju jedinicu s koncentratom za 20 litara sredstva.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 15:30   #2875
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Netko naručivao s eKupi klime s ugradnjom? Kakvi su im monteri, zna netko?
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 15:46   #2876
android-split
Premium
 
android-split's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2015
Lokacija: Split
Postovi: 980
Ja nisam uzimao njihovu montazu. Nasa sam ovlastenog i sam platio.
android-split je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2019., 23:51   #2877
Groowix
Premium
Moj komp
 
Groowix's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Bednja
Postovi: 235
Pozdrav, pitanje za znalce.
Gumena traka vezana sa žicom na isparivaču unutarnje jedinice.
Može li se to odcvikati i maknuti ili to "drži" nešto?


https://imgur.com/317v2QT


https://imgur.com/24ZukP3

Zadnje izmijenjeno od: Groowix. 17.07.2019. u 23:57.
Groowix je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 22:02   #2878
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Pozdrav ljudovi. Pitanjce, jel se da nac neka ok klima za 3000 max.3500kn?
Iskljucivo samo hladjenje, soba je cca 17m2.
Tnx
zvonac je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2019., 22:39   #2879
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Pozdrav ljudovi. Pitanjce, jel se da nac neka ok klima za 3000 max.3500kn?
Iskljucivo samo hladjenje, soba je cca 17m2.
Tnx
https://klimacentar.com/proizvodi/ak...oyg-09llcc-71/

ili se rastegni 200 kn za ovaj noviji model s R32 plinom

https://klimacentar.com/proizvodi/kl...oyg09kpca-911/

iako ce hladjenje obavit svaka klima, al sam uvijek fan uzet japanski model, em zbog dugotrajnosti, buke, garancije i sl.
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2019., 12:10   #2880
Did58
Registered User
 
Did58's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 74
LG klima uredaj S12EQ

U Centar Tehnike 3.249,00 kn


Imam LG 10+ godina i ladi ka prvog dana
Did58 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na