Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.04.2008., 19:03   #91
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Jup ja sam štopao svoje XPe točno 8min od ubacivanja boot CDa do boota potpuno spremnih XPa sa Acronis imageom...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2008., 19:20   #92
Odojak
Premium
 
Odojak's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 267
Citiraj:
Autor strasilo Pregled postova
Možeš li me uputiti na temu ili dio foruma gdje je to malo detaljnije objašnjeno i sa kojim programima se to radi ... THX

Acronis True Image (nije besplatan) i upute http://www.whatsabyte.com/P1/Acronis_image.htm

DriveImage XML (besplatan) i upute http://www.runtime.org/driveimage-xml.htm i http://www.youtube.com/watch?v=PTEnKA7tOXM i http://frozenpixels.wordpress.com/backups-part-1/


Moj glas ide Acronisu, brz, jednostavan i fleksibilan
Odojak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.04.2008., 19:49   #93
Z-man
¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤¤
Moj komp
 
Z-man's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Bjelovar - Zagreb
Postovi: 1,079
ja sam instalirao pravi (build 5512) i zasad nikakvih problema, dapače, neke stvari su mi se ubrzale (kao recimo start up) ili se to meni samo čini.....štagod, ne mislim ga uninstalirat jer nemam razloga još
__________________
««-´`-´`·..·´`-´`-»»
Z-man je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2008., 20:23   #94
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
nemojte instaliravat SP3 koji je skinut s nekih drugih stranica..

evo sa jednog foruma...

IMPORTANT - READ THIS FOR YOUR OWN SAFETY
This is for your own good. So many people having been sharing the Windows XP Service Pack 3, but it is not real and there is a high chance that it may contain a keylogger which captures everybutton you've entered. So for your own safety be patient for the next couple days as they have confirmed that is will come out on the 29/04/2008 which is about 5 Days from now. THIS IS FOR YOUR OWN GOOD!!

ja sam osobno našao jedan *.reg key, ubacio u registry, i preko windows updejta skinuo SP3 i instalirao.. i sve radi..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2008., 21:11   #95
strasilo
Premium
Moj komp
 
strasilo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: pozega
Postovi: 152
THX...
strasilo je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2008., 03:09   #96
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
evo danas presudio visti i isao vratiti dobre stare XP pa rekoh sto ne bih odmah stavio SP3. napravim slipstream instalaciju, sprzim i pokrenem instalaciju. otisao van, reko kad se vratim sve ce ionako biti gotovo. kad sam dosao kuci imao sam sto vidjeti, sve stoji na enter product key screenu.
malo u cudu ukucam ga ponovno i nista, ne prima.

da se razumijemo, kljuc je orginalan windows xp pro, ne neki s neta ili akademski. no - ne radi, nece kurva da ga primi.
pa sad, ili s tim SP3 koji je na netu dostupan nesto opasno ne valja ili cu imati posla za MS hrvatska SZK.
cisto napomena, normalno se instalira na vec instalirane win s tim istim kljucem, isprobano sad u vmware
tako da se ja ne bi zaletao i slipstreamao medije s njim, cekajte onaj "pravi" na MSovoj stranici.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2008., 09:10   #97
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Da nisi kojim slučajem slipstream radio pod Vistom? Pošto se baš taj problem spominje ovdje.
Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Čini se da bez problema ide slipstream SP3 na instalacijski disk na kojem se već nalazi SP2, samo je preporučljivo da se slipstream ne radi pod Vistom.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2008., 16:40   #98
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
bome jesam....eto, jedna misterija rjesena

vec sam planirao MSu mater spominjati...iako, nije da nisu zasluzili jer i za taj problem je kriva njihova vista.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 14:49   #99
strasilo
Premium
Moj komp
 
strasilo's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: pozega
Postovi: 152
Citiraj:
Autor Odojak Pregled postova
I sam znaš da je to dvosjekli mač, imaš na torrentima i izdanja s prepravljenim "sadržajem". Sumanjm da će ti itko uspjeti pomoći jer nitko ne zna koji i odakle si skinuo (nemoj slučajno linkati) tako da probaj s "pravim" ponovo pokrenuti instalaciju ili pokušaj taj isti obrisati. SP3 se nakon instalacije pojavi u Add/Remove programs.

Sretno
evo mene ponovno ...

našao sam SP3 u add/remove i maknuo.... ali problem nije nestao.... možda nije bilo do toga....
strasilo je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 15:02   #100
evilstoy
>>>
 
evilstoy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Enterprise bridge
Postovi: 285
Jednom kad ga stavis, vise nema povratka )
Inace, za kloniranje preporucujem Clonezilla-u, a SP3 ima za skinut na Majorgeeks - sto bi trebao biti pouzdan izvor.
__________________
Ubuntu 8.10
cpu Intel Q6600 @3GHz (333x9) w/Scythe MINE Rev.B - 29C idle
mbo Gigabyte P35-DS3 ram 8GB Kingston DDR2 667MHz
gpu Asus EN9600GT hdd 2xWD3200AAKS - RAID1
case Chieftec BX-03B-B-B psu Fortron BS 400W
evilstoy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.04.2008., 15:07   #101
Artistar
Vječni Student
Moj komp
 
Artistar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 316
Citiraj:
Autor Odojak Pregled postova
Moj glas ide Acronisu, brz, jednostavan fleksibilan
Acronis u zadnje vrijeme radi smeće od softvera, a True Image 11 je perjanica te ponude. Bezobrazluk koji dotična firma prakticira spram vlastitih korisnika je neviđen, jer izdati posljednju nadogradnju gotovo neupotrebljive verzije tamo negdje u 11. mjesecu prošle godine je sve samo ne profesionalno. Za isto vrijeme im je forum zatrpan problemima i molbama korisnika da nešto naprave, dok gospoda, barem kako kažu, rade na novoj verziji bugova - True Image 12.

Svima preporučam da prije korištenja gore navedenog softvera posjete njihov službeni forum pa se uvjere sami šta se događa. Također, ako vam TI trenutno radi dobro, ne znači da neće prvom prilikom nešto zeznuti. Meni je - bezbroj puta.

Koga zanima, dostojna alternativa je ShadowProtect.

Btw, isprika na totalnom OT-u, ali morao sam se nadovezati da se ljudi ne bi čudili kada im u kritičnom trenutku TI javi kako je image corrupted, i sl....
__________________

Artistar je offline   Reply With Quote
Staro 28.04.2008., 15:46   #102