Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Operativni sustavi
Ime
Lozinka

Rezultati ankete: Hoćete li prijeći na Windows Vistu kada izađe finalna verzija?
DA 160 51.61%
NE 150 48.39%
Glasači: 310. Ne možete glasati na ovoj anketi

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2006., 14:48   #61
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Mislim da ce nas na zalost M$ prisilit da odemo na Vistu ranije nego sto zelimo jer koliko vidim idu dosta agresivno s politikom prelaska. Ja cu osobno ostat na XP-u koliko god je moguce ali bojim se da cu ubrzo nakon izlaska Viste ostat u kamenom dobu. Jedini trcak nade ostaju ljudi koji ce "na crno" prilagodavat dx 10 Xp-u i slicno. I hoce li M$ uspjet natjerat softwerashe da pisu aplikacije iskljucivo za Vistu
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2006., 02:11   #62
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Uf....

MS vec godinama nesto pokusava, pa mu nejde bas od ruke... Tak da....

Osim toga ak bu se i dalje igrali boga linux je na vratima
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2006., 13:03   #63
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Uf....

MS vec godinama nesto pokusava, pa mu nejde bas od ruke... Tak da....

Osim toga ak bu se i dalje igrali boga linux je na vratima


Je, Linux je već godinama pred vratima pa isto ništ' od toga.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2006., 17:14   #64
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Moj stav prema windows OS-ovima do sad je bio: isprobati kad izađe SP2
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 01:09   #65
Mr.Ex.President
Torrent freek
 
Mr.Ex.President's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Split
Postovi: 3,912
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Moj stav prema windows OS-ovima do sad je bio: isprobati kad izađe SP2
Slično razmišljamo s tin da san ja malo ranije. Ono ne idem odma na nešto jer je to ''novo''. Ne patim za tim, a i sve te novotarije imaju ''dječije bolesti'' koje se kasnije polako ispravljaju, a meni se ionako ne žuri, ***e me se
__________________

CPU: AMD Ryzen 5 1600X MHz - cooling: Corsair H100x
MBO: MSI B450 Gaming Plus
RAM: 2x 8 GB DDR4 G.SKILL 3000 MHz (Aegis F4-3000C16D-16GISB)
VGA: Asus GeForce 970 4 GB STRIX
HDD: SSD Kingston 256 GB [KC400] || Toshiba 3 TB [DT01ACA300]
Case: NZXT S340 - Rear exhaust 120mm - 7V
PSU: Corsair RM550X 550W


Periferija

LCD: HP ZR24w
Keyboard: Logitech Illuminated Keyboard
Mouse: Logitech G400
Gaming Wheel: Driving Force™ Pro
Sound: Genius SP-HF1201A
Printer: HP LaserJet 1020
Scanner: HP ScanJet 4300
Headphones: Philips SHC 2000
ADSL: Siemens Gigaset SX763 router [T-com Flat - 10/640]
Switch: D-Link DGS-1005A 5-port giga
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1



CPU: AMD X2 A4-5300 cooling: BOX
MBO: Gigabyte GA-F2A85XM-HD3
RAM: Kingmax 1x4GB DDR3, 1600 MHz CL9 [FLGF]
HDD: WD Green 2TB [WD20EZRX]
PSU: Antec SU380
Case: Antec NSK2400 (ispuh: 120mm - 5V)

TV: Samsung 43E450 @HDMI
OS: Window 7 PRO x64 edition + SP1
Remote: Logitech K230 + Logitech M180 mouse

LINK

Mr.Ex.President je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 12:17   #66
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor Fleks Pregled postova
Osim toga ak bu se i dalje igrali boga linux je na vratima
ahahahahhahahhaha LOL LOL LOL LOL
fleks covjece dobar si, ovu cu zapisat
hahhaha strasno
mat je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 13:13   #67
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
gle, linux neće nikada postati općeprihvaćen zbog MS-a niti ikoga drugog. problem je u korisnicima (a naravno, ponajviše o administratorima i IT managerima) koji su još uvijek neobrazovani, lijeni i ksenofobični. tak da.... tek kada se to promjeni, projekti poput GNU aplikacija i OS-ova (poput GNU Linuxa i onog GNU-ovog kernela koji sam zaboravio kak se zove) će moći zaživjeti. ne prije toga. mislim... kad mi ljudi poput Denisa (Beren) još uvijek unatoč tome što provode jako puno vremena sa zabrijolcima poput mene govore "Ma s Linuxom se niš nemre... mora se uložiti beskonačno vremena da bi se nešto instaliralo ili konfirguriralo".
iako je ta rečenica neistinita i ne stoji već godinama, većina ljudi se "ne da krstiti". i to je to. pa čak niti oni totalno open-minded poput Berena i još nekih koje poznajem a isto tak briju.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 13:22   #68
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Ali problem Linuxa kad gledas ovako malo "sire" je sto u odnosu na recimo BSD (nebitno koji) je lagana nekonzistentnost razvoja a samim time i potpuni nedostatak standardizacije. LSB je nedovoljan korak u tom smjeru. Istina je da od svih Unix i Unix-like sustava ima najvise drivera ali za_____ kad se partizanski razvija bez nekakve medjusobne interakcije. Kvaliteta nekih GNU projekata je izvanredna no opet ima toliko smeća da je to za popizditi

Neznam , nekako mi OpenSolaris obecava i to jako
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 13:42   #69
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
"Ali problem Linuxa kad gledas ovako malo "sire" je sto u odnosu na recimo BSD (nebitno koji) je lagana nekonzistentnost razvoja a samim time i potpuni nedostatak standardizacije"

S ovim se potpuno slažem, pogledajte samo korisničko sučelje - kao da se vraćam u doba DOS-a, imaš wordstar, wordperfect i word, i treba si par mjeseci samo da se navikneš na sučelje. Tako i na linuxu, može GIMP sučelje nekome biti genijalno i vrhunac user-friendly, ali koja korist kad prelaskom na bilo koji drugi program moraš sve iznova učiti. Nek je standardno, makar trebao biti učinjen i neki (loš) kompromis

Pošto sam se sa linuxom zabavljao još dok se instalirao sa disketa (slackware VRLO davno) mogu reći da je bez obzira na veliki napredak glede sučelja, M$-ov napredak bio još veći

Linuxu fale samo 2 stvari:

1. standardizacija
2. igre
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 13:58   #70
Zond
Rabotnik
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 779
Sto se tice igara Loki Games je bio na dobrom putu ali je propao no nemozes ocekivati navalu izdavaca za igre na Linuxu uz situacije tipa "za ovaj driver potreban vam je Kernel X.X.15" , ti imas X.X.13 a u 15tici je strgana podrska za nesto sto ti je nasusno potrebno. Solaris je tu miljama daleko, jedan driver i za Solaris 7,8,9 i novu 10tku

Doduse za igre situacija nije ni tako lose, stavis Mame ili Xmame i uzivas do prekosutra Ah mladosti
__________________

Zond je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.08.2006., 13:58   #71
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
ne mogu se složiti s gornja tri posta... ok, s BSD-em ne radim kao s desktopom, tak da njegov GUI nikada nisam niti vidio

ali što se ostalih distri tiče, bode me standardizacija.
naime, MS je taj koji nema stvari standardno napravljene. RFC-što je to? mi radimo svoje standarde.

naime, razvoj GNU aplikacija je jako organiziran i daleko ažurniji od komercijalnih. uključujući MS-ove. da ne pričamo o poštivanju standarda i reviziji kvalitete.
sorry ljudi, ali krivo brijete. davno je prošlo vrijeme kada su dva frika radila jednu aplikaciju. to je sad sve daleko organiziranije i posloženije. i da, žalosno je što se ne rade lijepi GUI-i za aplikacije, ali to je za sada posao onih koji te aplikacije stavljaju u svoje distre. npr. Novell i Fedora to odrađuju donekle dobro. iako se i oni malo previše oslanjaju na korisnika i njegove vještine. velki je to posao, ali ono... žuri se prema tome i siguran sam da će se već ove godine vidjeti još veći napredak na tom polju.
a igre... igre dolaze nakon korisnika. žalosno, ali istinito. ne isplati se jednom CroTeamu razvijati igru za daleko ograničenije tržište. smatram da će se i to srediti s vremenom.
trenutno je, po mom mišljenju bitno jedno...
linux distre su odlične (daleko bolje) za poslovne primjene (barem od MS-a i OSX-a).
potrebno je educirati IT managerčiće i pokrenuti njihove lijene, ksenofobične, konzervativne guzice i pokazati im koliko je njima njihov posao lakši s nekima od distri.
i to je to. kada se to malo jače pogura, stvari će se drastično zakotrljati. već se one i kotrljaju, ali kao i uvijek malo je ljudi koji dobro rade svoj posao i brinu o tome da tvrtka za koju rade dobije najbolju moguću stvar za najmanje para. u velikim firmama (preko par tisuća zaposlenika) to se već vidi jer je ondje i najveći dobitak... a proširiti se na srednje, pogotovo na tržištima poput naših nije nimalo lako.
ali dovoljno govori što je to uspjelo na serverskom segmentu... isto tako će s vremenom i na klijentskom.

po pitanju drivera... Zond, mislim da baljezgaš bezveze. nebitno je koji je driver ako distra ima kvalitetne repozitorije i posao skidanja i instalacije odrađuje sama i po mogućnosti bez znanja korisnika. meni sve super radi po tom pitanju. čak i doma (fedora 5 + npr. ATI driveri)... jedini problem mi je s wireless karticom, ali zgleda da su i to sredili... zadnja 2 kernel update-a su prošla bez reinstalacije.
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 14:14   #72
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
meni su se recimo ATI driveri normalno instalirali, nikakve poruke o grešci (64-bitni Suse 10.1). međutim, bilo koja igra koju probam pokrenuti izvali nešto tipa "ova igra traži 3D podršku. Vaša grafička kartica to ne podržava blabla..."

Prije 10 godina (bez žene i djece na vratu) ja bi vjerojatno potrošio 300 radnih sati da to riješim. Sad jednostavno ne želim.

Simple as that
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 15:03   #73
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
kada izade linux koji ce biti user-friendly, originalan, SVE-funkcionalan i sa 24-satnom podrškom za svaki, pa i najmanji detalj, poput Windowsa... tad mozda dio ljudi koji ce tek kupovat i priblizavati se racunalima, se okrenu linuxu umjesto windowsima.
a ono sto je najsmjesnije u cijeloj prici... nema linuxaša koji ne koristi i windowse. a ima jako puno korisnika windowsa, koji ne koriste linux. ne zato jer neznaju sto je. (sam imam instaliranu jednu distribuciju i jos njih 3-4 na cd-ima) ne zato jer im se ne svida. nego zato jer su im win ugodniji. tu je kraj price.

a svi ratnici u krizarskom pohodu na microsoft nikako da shvate da vode nepostojecu bitku. linux je osvojio neka podrucja i tu mu je kraj. dalje je samo dobar vic na bozicnim zabavama u microsoftu, nista vise
mat je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 16:17   #74
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
@ Horza
Bas sam prije par dana skuzio da Konzum koristi Red Hat za OS na blagajnama
mozda ipak ima nade heheh
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 17:48   #75
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
yes
95% ducana ima distru linuxa na onim kantama
mat je offline   Reply With Quote