Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2023., 23:41   #871
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Dobra prilika posto je kod nas najjeftiniji 350 eura,ako se može kako riješiti iz DEClick image for larger version

Name:	IMG-20231229-WA0008.jpg
Views:	251
Size:	63.3 kB
ID:	26962

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 07:35   #872
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor joolka Pregled postova

Ako ti je dolce gusto izbor, uzmi genios S PLUS aparat. Imas program za espresso posebno, zatim XL funkciju kao i podesavanje temperature. Dobar mu je i mehanizam za izbor duzine kafe, meni puno bolji od S TOUCH
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 14:41   #873
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Dobra prilika posto je kod nas najjeftiniji 350 eura,ako se može kako riješiti iz DEPrivitak 26962

Poslano sa mog SM-A546B koristeći Tapatalk

Koja prodavnica je ovo u DE
DSA je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 14:57   #874
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Koja prodavnica je ovo u DE
pise u linku u privitku, Metro
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 19:07   #875
WraGG
Premium
 
WraGG's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Stuttgart
Postovi: 1,548
Za Metro ti treba kartica da mozes uci, i placas ovu "crnu" (vecu) cijenu. Mislim da je i u HR Metro isto tako, ali svejedno da napomenem da se netko ne bi zaletio.
Ako je slucajno netko blizu Stuttgarta i zeli kupiti ovaj aparat (ili bilo sto drugo) u Metro, slobodno se javite. Imam karticu, a i Metro mi je tu blizu. Ne kupujem nikome ni ne saljem, iskljucivo ako se tu i zelite osobno otici kupiti.
WraGG je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 19:28   #876
RainZG
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 526
U HR kartica nije potrebna nekih godinu dana, mozda i vise. Samo se na blagajni trazi maloprodajni racun
RainZG je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2023., 19:36   #877
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Crvena cijena je bez PDV kao i kod nas što je

Poslano sa mog
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 16:18   #878
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,217
https://www.amazon.de/Electric-Grind...ws_feature_div

Jel ima ko iskustva sa ovakvim mlincima?
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 20:59   #879
Vuco
Moderator
Moj komp
 
Vuco's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb, Tresnjevka
Postovi: 9,500
Koga zanima, nakon neuspješne sage sa Philips EP5443/90 gdje je u 6mj u 3 navrata promijenjeno sve što se može, žena je dobila povrat novca i vratili smo aparat nazad gdje smo ga kupili. Usprkos cijelom remontu, curila je voda uokolo, onaj pretinac za otpatke kave je bio pun vode i kave (a trebala bi biti čista kava). I meni je kava bila loša, vjerojatno radi tog modula koji je puštao vodu po svuda.

Žena se nije htjela pomiriti da nemamo potrebe za kafe aparatom, te je odlučila kupiti onda za manje love Delonghi Magnifica Evo ECAM290.81.TB EX:2, direktno sa stranice iz Italije.

Njoj je Philips kao bolji (ima ekran, profile, postavke razno razne na ekranu, lakše se čisti za mlijeko posuda), ali svima ostalima pa i meni je Delonghi bolji. Ionako pijemo ili capuccino ili caffe latte u 99% slučajeva. Pjenica je puno bolja kod Delonghija, ali i caffe latte/cappuccino je puno finiji (ista kava u zrnu kao i na Philipsu - Starbucks Blondie iz Malla). Aparat je tiši od Philipsa.

Ženu živcira što joj je kava prevruća kad je gotova (vjerojatno radi te pjene koja je gro toplija nego kod Philipsa).

Zanimljivo je da sam kod Philipsa imao mljevenje na skoro najfinije (pa pred kraj na nagovor servisa na 4 od 12), a ovdje imam na 7/7 kod Delonghija jer inače nije skoro ništa mljeo. U pretinac za otpatke su padale četvrtine sprešane kave, nakon što je kava bila napravljena...

Za sada, više kave pijem kod Delonghija jer mi je finija. Razlika je oko 150e u korist Delonghija.
__________________
"Everything with a heartbeat can knock you down"
Vuco je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2024., 21:32   #880
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
https://www.amazon.de/Electric-Grind...ws_feature_div

Jel ima ko iskustva sa ovakvim mlincima?
Svačija baba I kod skupljih je problem sa konzistentnosti, a mogu mislit kod ovih po 20ak eura. Ne znam kakvu ces kavu tocno pravit, al evo ti primjer sta se meni dogadja sa espressom. Imam 1zpresso J-Max, moze se namjestat finoca mljevenja po 8.8 mikrona. Kupujem svjeze mljevenu kavu iz specialty shopova, bude oko 2-3 tjedna stara max. Kroz mjesec dana koliko mi treba da spalim vrecu, svakih par dana moram za jedan zub (8.8 mikrona) promjeniti finocu da mi i dalje ekstrakcija ostane idealna jer kako se zrno susi i bude sve manje masnije, tako mi brze iscuri espresso i cak krene malo neurednije curit van pa sprica okolo. Pomaknem za 1 zub u tom slucaju, i opet imam idealnu ekstrakciju sa finim mlazom koji ne curi nigdje okolo. Mozda si vec i procitao u temi da je uglavnom bitiniji mlin od kafe aparata, i evo mogu i ja koji nisam toliko duboko zasao u svijet kave reci da je to stvarno istina.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 08:14   #881
nikoss
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 42
Vi koji koristite philips aparate za kavu na koliko vam je namjesten mlinac za kavu. Meni je jos na tvornickim postavkama. Aparat je 4300 serija.

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
nikoss je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2024., 13:42   #882
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
Isto na tvornickim postavkama

Poslano sa mog SM-S908B koristeći Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2024., 10:50   #883
pero_dinamit
Registered User
 
pero_dinamit's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
https://www.singuli.hr/pages/narudzba-dijela


Ovdje mozes naručiti dio koji ti treba, i onda ga sam ugradiš.
Citiraj:
Autor vlatko27 Pregled postova
Je ali mislim da će ga dobro naplatit. Moje iskustvo je bilo otprilike Singuli za ladicu DeLonghi skoro 100€, Tehnovital mi za 60 naručio i ugradio. Neka vidi i kod jednih i kod drugih. Ja sam svoje iskustvo podjelio.
Evo samo da javim da mi je Singuli odgovorio, ali su tražili 50 evrića za sve s time da bi oni to trebali servisirati jer su 3 od 4 brtve dio servisnog dijela. Tehnovital mi se nije javio.

Na kraju naručio dijelove iz Njemačke (https://schraub-doc.de/) preko kuma za 20€ i sam promijenio brtve za 20min posla od čega je 10min otišlo na otvaranje i zatvaranje samog uređaja, na videu to ide lakše
pero_dinamit je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 13:52   #884
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor nikoss Pregled postova
Vi koji koristite philips aparate za kavu na koliko vam je namjesten mlinac za kavu. Meni je jos na tvornickim postavkama. Aparat je 4300 serija.

Poslano sa mog M2003J15SC koristeći Tapatalk
ja jos uvijek nakon 2 godine drzim na tvornickim postavkama. To je ona serija koja nema ekran a ima americano, espresso, long espresso...
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 14:23   #885
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Pitanje za vlasnike Philipsa. Da li i kod vas ponekad mlinac vrti u prazno? Ponekad imam osjećaj da uhvati par zrna, to samelje i onda zvuk postane drugačiji, kao da ne melje ništa. Sad imam naviku prije svake pripreme kave da s rukom prođem okolo onog kotačića gdje se namješta finoća mljevenja i malo ga protresem da se zrna bolje rasporede.
Aparat je EP2224/40, znam da je neka početna klasa, kriv sam. Žena me nagovarala 2-3 mjeseca nek nađem neki aparat a ja malo zanemario pa je navalila na ovog jer je bio na "akciji" na jednom web shopu 🤣
Usput, star je 3 mjeseca, potrošilii 2,5kg kave i nisam namještao mlinac.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 14:34   #886
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Par puta mi se to dogodilo da je drukciji zvuk mjevenja a kave ima....tako da moze biti da se to dogodi dok ne zahvati zrna. Iako je kako ti kazes pocetna klasa nama je aparat top...naravno ima i boljih ali za tu cijenu best buy
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 14:36   #887
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pitanje za vlasnike Philipsa. Da li i kod vas ponekad mlinac vrti u prazno? Ponekad imam osjećaj da uhvati par zrna, to samelje i onda zvuk postane drugačiji, kao da ne melje ništa. Sad imam naviku prije svake pripreme kave da s rukom prođem okolo onog kotačića gdje se namješta finoća mljevenja i malo ga protresem da se zrna bolje rasporede.
Aparat je EP2224/40, znam da je neka početna klasa, kriv sam. Žena me nagovarala 2-3 mjeseca nek nađem neki aparat a ja malo zanemario pa je navalila na ovog jer je bio na "akciji" na jednom web shopu 🤣
Usput, star je 3 mjeseca, potrošilii 2,5kg kave i nisam namještao mlinac.
Ja imam taj aparat i to se dogodi jedino kad ostanem bez kave
Čudno, ne bi se trebalo događati po defalutu. Vjerojatno ti i kava onda ima razvodnjen okus...
Možda je neko tvrdoglavo zrno kave zapelo negdje na ulazu i blokiralo slobodni pad do mlinca, ako ti se da zezat, možeš to gore rastavit sa par šarafa i provjerit...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 14:57   #888
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pitanje za vlasnike Philipsa. Da li i kod vas ponekad mlinac vrti u prazno? Ponekad imam osjećaj da uhvati par zrna, to samelje i onda zvuk postane drugačiji, kao da ne melje ništa. Sad imam naviku prije svake pripreme kave da s rukom prođem okolo onog kotačića gdje se namješta finoća mljevenja i malo ga protresem da se zrna bolje rasporede.
Aparat je EP2224/40, znam da je neka početna klasa, kriv sam. Žena me nagovarala 2-3 mjeseca nek nađem neki aparat a ja malo zanemario pa je navalila na ovog jer je bio na "akciji" na jednom web shopu 🤣
Usput, star je 3 mjeseca, potrošilii 2,5kg kave i nisam namještao mlinac.
Da, ali samo dok nema kave. Par puta je počeo normalno, pa onda "viši" zvuk vrtnje u prazno. Ali nakon toga izbaci poruku da se nasipa kave. A ono što je samljeo, to odbaci, tj. kad krene s novom kavom, kreće ispočetka.
Ne znam kako je toj seriji koju imaš, ali na EP5447 je posuda formirana kao lijevak, pa zrna automatski klize ispod šarafa za namještanje finoće.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 18:03   #889
axo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 1,368
Citiraj:
Autor mamikulcic Pregled postova
Pitanje za vlasnike Philipsa. Da li i kod vas ponekad mlinac vrti u prazno? Ponekad imam osjećaj da uhvati par zrna, to samelje i onda zvuk postane drugačiji, kao da ne melje ništa. Sad imam naviku prije svake pripreme kave da s rukom prođem okolo onog kotačića gdje se namješta finoća mljevenja i malo ga protresem da se zrna bolje rasporede.
Aparat je EP2224/40, znam da je neka početna klasa, kriv sam. Žena me nagovarala 2-3 mjeseca nek nađem neki aparat a ja malo zanemario pa je navalila na ovog jer je bio na "akciji" na jednom web shopu 🤣
Usput, star je 3 mjeseca, potrošilii 2,5kg kave i nisam namještao mlinac.
snimi i pošalji philipsu pa ćeš znati bolje dali je do aparata.
Mislim da kod mene se to ne dogada tj kao ostali jedino kada nema kave.
axo je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 20:03   #890
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Ne dešava se svaki put ali kad se desi onda je pomalo razvodnjen okus kako je netko napisao. Supruga ni ne primjećuje taj zvuk, valjda je cijepljena protiv neobičnih i drugačijih zvukova a meni pa je to profesionalna deformacija da čujem da nešto ne radi kako bi trebalo raditi 🤣
Dok nestane kave pogledati ću da li je možda nešto zapelo, da li se može očistiti i sl.
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2024., 23:55   #891
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,984
Ima li netko preporuku za aparat za firmu, mala je firma, možda 100-injak kava mjesečno. Ima masa firma koje nude free aparate ako se uzme određen broj kapsula. Problem je što stvarno ne znam koju odabrati, bilo bi jako ako bi se mogli raditi ne samo kave nego i oni praškasti fejk napitci tipa nescaffe irish i sl. Za zg.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 08:50   #892
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,877
Espresso ili veći izbor napitaka?
Moja ekipa u uredu je uzela aparat i kavu od Quahwe. Ako sam dobro shvatio, to je rentano. Ja nisam probao, pa ne znam, ali kažu da im je fina kava.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 09:13   #893
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ima li netko preporuku za aparat za firmu, mala je firma, možda 100-injak kava mjesečno. Ima masa firma koje nude free aparate ako se uzme određen broj kapsula. Problem je što stvarno ne znam koju odabrati, bilo bi jako ako bi se mogli raditi ne samo kave nego i oni praškasti fejk napitci tipa nescaffe irish i sl. Za zg.

100tinjak kava mjesečno ti je kila kave mjesečno.
Mislim da ti se ekonomski više isplati tu kupiti automatski espresso aparat, nego rentati ova riješenja na kapsule.


Citiraj:
Autor sinisa1989 Pregled postova
Espresso ili veći izbor napitaka?
Moja ekipa u uredu je uzela aparat i kavu od Quahwe. Ako sam dobro shvatio, to je rentano. Ja nisam probao, pa ne znam, ali kažu da im je fina kava.

Quahwa ima super kavu, najbolju koju sam probao.

Konkretno ovu:

https://shop.quahwa.hr/trgovina/brazil-montecristo/


Al nije jeftin sport, jer te kila kave dođe oko 38 eura, a za te novce sa iznimkom Illy, mozes birati koju vrstu kave ćeš piti, u prosjeku sa PDV-om najskuplja kava te doše oko 23 eura.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 09:26   #894
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ima li netko preporuku za aparat za firmu, mala je firma, možda 100-injak kava mjesečno. Ima masa firma koje nude free aparate ako se uzme određen broj kapsula. Problem je što stvarno ne znam koju odabrati, bilo bi jako ako bi se mogli raditi ne samo kave nego i oni praškasti fejk napitci tipa nescaffe irish i sl. Za zg.
U mojoj prosloj firmi smo radili oko 200tinjak kava mjesecno i imali smo obican philips....i bio je odlican. Jeftin za odrzavanje sa dobrom kavom. Mislim da ti se ne isplati rentati za tako male kave
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2024., 09:30   #895
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
U mojoj prosloj firmi smo radili oko 200tinjak kava mjesecno i imali smo obican philips....i bio je odlican. Jeftin za odrzavanje sa dobrom kavom. Mislim da ti se ne isplati rentati za tako male kave

Mislim da se pogotovo ne isplati rentati ako se pije veći broj kava u uredu.
Osim ako nešto drastično nisu promjenili u cijenama ampula.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 15:05   #896
dinoo
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Mi smo za firmu izvrtili svašta od Jure, tri Krupsa, Philipsa, tri Delonghija, i tvrdim da nam je DeLonghi pravio najbolju kavu i to najjeftiniji i bazni model je bio i najbolji. Trenutno imamo Juru E60, odličan stroj, tih, robustan i kvalitetan, ali DeLonghi DeLonghi ECAM 20.116.B Magnificia S i DeLonghi ECAM 22.110.S rade fantastično i dan danas i svi smo složni da prave super kavu. Praktičniji su što se tiče održavanja i punjenja vode i slično.
Imaš ih na Computeruniverseu za 300e npr. https://www.computeruniverse.net/en/p/K005-99G

Ali recimo DeLonghi ESAM 3000 ili 3200 nam je bio najbolji i još uvijek žalimo za njim što smo ga bezveze rashodovali zbog Krupsa. Aparat za 190e pravio najbolju kavu.
dinoo je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 19:06   #897
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 358
Citiraj:
Autor dinoo Pregled postova
tvrdim da nam je DeLonghi pravio najbolju kavu i to najjeftiniji i bazni model je bio i najbolji.
+1

Imam ovaj popularni philips s mlincem i ne može dedici ec685 vode donijet.

De longhiju jednom u 6 mjeseci odradim decalc i ne znam da ga imam, a ovaj je već prije isteka jamstva već bio u singuliju jer je umro. Pa daj ga čisti, podmazuj, štelaj mlinac, pjevaj mu pjesmice, daj ajde... samo sam htio kavu skuhat. Plus kaj filips meni osobno napravi preslabu kavu.
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 22:33   #898
ruki31
Premium
 
ruki31's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 122
Nismo do nedavno doma imali niti jedan aparat za kavu i odlučili smo kupiti DeLongi Ecam290.61. Imamo ga sada malo više od 3 mjeseca i fkt smo zadovoljni s njim. Kavu kupujemo u Pevexu neku Lavazzu i nekako smo se navikli na nju pa nam ta paše. Popijemo nekih 6-8 kava dnevno i sve u svemu za sada je super, nadam se da će poslužiti
ruki31 je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 08:38   #899
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Ali nema pristijnih aparata za espresso do recimo 250 eura. Pjene me ne zanimaju.

Ako ne želim potrosit previše, a većinom će ic do 4 kave dnevno, jeli mi bolje ići na kapsule?

Probao sam nespresso sa lavazza kapsulama, skroz ok. Samo ne znam jesu li ovi aparati (do 250 eura) nebo i zemlja za kapsule?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2024., 09:11   #900
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
Ali nema pristijnih aparata za espresso do recimo 250 eura. Pjene me ne zanimaju.

Ako ne želim potrosit previše, a većinom će ic do 4 kave dnevno, jeli mi bolje ići na kapsule?

Probao sam nespresso sa lavazza kapsulama, skroz ok. Samo ne znam jesu li ovi aparati (do 250 eura) nebo i zemlja za kapsule?

Možda mala Gaggia? Classic pro koji je odličan je prek 400, no ovaj manji je 200
https://www.prometaroma.hr/proizvod/...sso-style-red/

Ili ak ti se neda zezat s mlincima, ručicom, zvekneš Nespresso aparat i kapsule.
Juice je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na