Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.11.2023., 11:38   #70501
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Da, čuo sam da je CO postao gori od osiguranja Agram grupe po tom pitanju

Da, sreća u nesreći je što Croatia osiguranje načelno zastupa njihova pravna služba koja je katastrofalno loša, dok Agram grupu zastupa njihovo odvjetničko društvo koje je jako dobro.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 11:54   #70502
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
CO poslala poznanicu u svoju poslovnicu u drugom gradu na drugom kraju države da bi nakon 2 mjeseca restrukturirali tu poslovnicu i ženi dali otkaz jer njeno radno mjesto više ne postoji.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 15:33   #70503
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Stari je bio već spreman odriješiti kesu, ali rekosmo probat još jednom.
Usput smo zamijenili protočnik/senzor usisa i senzor na EGR grani. Pošto se u turbake niš ne kužim, zadržavam pravo pogrešnog imenovanja stvari, korekcija dobrodošla

Došao je auto u godine kad su se sitnice skupile, a sa 300kkm na oriđiđi turbini, mislim da je zaslužila mirovinu - tj. kad opet počne otkazivati.

Kombi instrument je isto u polu-banani. Cajgeri temperature vode i koliko je goriva u tanku imaju svoj mozak. Display je onak, može proći.
Trebalo bi na renovaciju - znaš možda kome u ZG to dati, a da složi to u 2-3 dana?
Može se promjeniti cajger s ispravnim i prekodirati kilometražu da odgovara itd.

za ostalo, treba prvo doći na dijagnozu da bi se uspostavilo kaj treba odradit, ali ne znam kada bi mogao dobit termin kod mog VAG doktora
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 17:39   #70504
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Kad i ako bude vremena idući put kad navratim - javim se direkt na pm. Pa ako onda budeš imao volje za daljnje savjete, možda i riješimo problem.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 19:01   #70505
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Današnji ulovi

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2023., 19:11   #70506
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
@Jopis, @Colop, @Hamm

hvala na potvrdi.

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Croatia osiguranje su postali totalne seronje, sve živo osporavaju i onda krenu u parnicu i gube parnice
Prosle godine sam naveo razgovor, mog Blazuna, koji je i ovlasteni za potvrde stete najvecim kucama, te sam ga u cudu gledao, kad sam prvi put lakireru isao davati punomoc, da moze, ako bude prepreka, sve realizirati bez da mene vise treba. Veli, bezobrazluk i zavlacenje je prevrsilo svaku mjeru.

Zele umanjiti, odgoditi koliko je god moguce. Bonitet i velicna imena vise nista ne znace, Pita sefove na nekom skupu - koja je poanta kad vecinom gube?

Vele glavonje - Tocno, ali ako 30% ljudi nista ne poduzima i ne zali se, nama se i dalje isplati! A svi znamo, da je broj znatno veci, onih koji ce trpiti i cekati.

Zbog takvog ponasanja osiguranja, tko se god nije od jako malih limara/lakirera udruzio, brzo je propao i zatvorio obrt. Jer kad ne mozes naplatiti nekoliko steta zaredom, jako mali to ne mogu dugo izgurati. Zato je u zadnje dvije godine niz manji imena zatvoreno. Druga stvar, vise puta sam cuo od ljudi iz branse, da je HR postala premala za broj osiguravajucih kuca, te da im je kolac postao premali, za njihove prijasnje apetite.

@Svima

bacite oko na komentari interesantniji su od naslova.


...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 08:40   #70507
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Renault stvara novu firmu za EV nazvanu Ampere. U sklopu nje trebali bi lansirati novi Twingo i još neke modele.
https://sports.yahoo.com/renault-poi...112755412.html
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 09:14   #70508
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Baš nam fino ti budget EV pokazuju koliko male plaće imamo. 20 000 eura za početni mali auto. Bili i ostali sirotinja
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 09:22   #70509
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Baš nam fino ti budget EV pokazuju koliko male plaće imamo. 20 000 eura za početni mali auto. Bili i ostali sirotinja

Problem je (naravno) inflacija. Pred 20 godina si mogao za 15.000 Eura kupiti normalan obiteljski auto donje srednje klase sa pristojnom opremom. Nov. 0km. Danas moras bar 30k za isto izdvojit + cca 10k ako je EV (s tim da ce u narednim godinama taj jaz vjerojatno zbog poreza biti veci....vidli bumo). Danas za 20k mozes kupiti pristojan rabljeni auto (kaj nije bas neka utjeha). Tu smo di smo.
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 10:30   #70510
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Renault stvara novu firmu za EV nazvanu Ampere. U sklopu nje trebali bi lansirati novi Twingo i još neke modele.
https://sports.yahoo.com/renault-poi...112755412.html
Ajde cool. Učili od seata. Stavili logo nazvali auto cupra i evo brate novo kolo sporcko.

20k eura za kutiju šibica? Možda jednog dana kad mi odstrane pola mozga zbog neke opake bolesti odlučim kupiti takvu nekakvu gadariju.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 10:55   #70511
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Baš nam fino ti budget EV pokazuju koliko male plaće imamo. 20 000 eura za početni mali auto. Bili i ostali sirotinja
Da, jaz je sve veci. Nismo mi svjesni koliko nam je standard nizak.
A sjecam se nekoc, novi Golf 3, 1.8i sa svom opremom je kostao 25000DEM.
Inovator je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 11:04   #70512
zkljaja
Brat od Đon Vejna
Moj komp
 
zkljaja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: zg-vg
Postovi: 1,176
Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
Ajde cool. Učili od seata. Stavili logo nazvali auto cupra i evo brate novo kolo sporcko.
I onda imaš 1.5 tsi sa 250NM na 1400kg i 245/40-18, ali lijepi bakreni sporcki logo, jer Seat logo je bio bljak

Al ajde, barem su se ohrabrili metnut 2.5 tsi u nešto osim Avdija


Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
20k eura za kutiju šibica? Možda jednog dana kad mi odstrane pola mozga zbog neke opake bolesti odlučim kupiti takvu nekakvu gadariju.
Ubodeš mnogo dobar Superb i još ostane za mitigiranje potencijalnih poteškoća. Pobogu...
__________________
"South-Korea is the only nation whose national sport has a sequel."
zkljaja je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 11:37   #70513
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Baš nam fino ti budget EV pokazuju koliko male plaće imamo. 20 000 eura za početni mali auto. Bili i ostali sirotinja
Nije samo inflacija, EU regulative i sve veci zahtjevi da bi se auto uopce moglo homologirati... od sljedece godine za nove aute postaju obvezni neki aktivni safety elementi (poput ocitavanja znakova ogranicenja i upozoravanja/automatsko usporavanje).

Ako pogledas tezinu auta iz 90-ih ranih 2000-ih, i pogledaj moderne aute. Svi su dobili 120+ kg kroz godine a to sve kosta.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 12:05   #70514
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Naprijed esencija prvog i originalnog Twinga + ala tron okulari estetika, a odozada - Murina jel gledas? - kakti FR Mito.

Sve naknadne verzije originalnog Twinga su potpuno izgubile izgled originala, sto je neobicno, jer je bio odlicno prodavan. Najbolja stvar kod prvog modela, ne znam dal su i nasljednici, pa i recentni (dvojim) usvojili...

Pomicanje straznjih siceva do gepeka. Ako si povukao siceve do kraja, mjesta za noge je bilo, kao u visoj srednjoj klasi limuzine. Vise puta sam se zapitao, jesu li regulatori nesto branili (blizina gepeka) zasto solucija nije bila cesca u automobilima visih klasa?

Citiraj:
Autor tomek@vz Pregled postova
Problem je (naravno) inflacija. Pred 20 godina si mogao za 15.000 Eura kupiti normalan obiteljski auto donje srednje klase sa pristojnom opremom. Nov. 0km. Danas moras bar 30k za isto izdvojit + cca 10k ako je EV (s tim da ce u narednim godinama taj jaz vjerojatno zbog poreza biti veci....vidli bumo). Danas za 20k mozes kupiti pristojan rabljeni auto (kaj nije bas neka utjeha). Tu smo di smo.
Ili pogled u buducnost, gdje sve vise ljudi navodi, ne niza, nego i srednja klasa razreda vozila, na putu je da nestane. A kako Hamm nece moci najvisu kupovati, jer ce do tada imati 15 kredita za otplacivanje solarnih panela, dug za neplacanje socijalnog kredita zbog: Prehrane koja nije u kodu zelenog napretka, sto izaziva losu posturu pred monitorom, koju vidi kamera sustava, te anticipira bolesti od kojih ce se Hamm razboliti, te unaprijed treba isplatiti troskove buducih bolesti. Te Hammovo konstantno javno i privatno izrazavanje kritike naspram sustava, krsenje nekoliko "priznatih i poznatih" cinjenica o velikim vodjama, te opcenito konstantnom prokosenju sustavu...

Citiraj:
Autor Hamm Pregled postova
20k eura za kutiju šibica? Možda jednog dana kad mi odstrane pola mozga zbog neke opake bolesti odlučim kupiti takvu nekakvu gadariju.
onda ces ga jedino moci iznajmljivati, jasno, dok ne popravis score do 2035.

Ali najstrasniji trenutak spoznaje, kad ce ti poznati forumas objasniti, da je to zapravo dobro za tebe, te da ulazimo u napredak

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 16.11.2023. u 12:11.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 15:32   #70515
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Jedan od najbolje očuvanih E39 M5 koje sam vidio

__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 16:23   #70516
tomek@vz
Premium
Moj komp
 
tomek@vz's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: München/Varaždin
Postovi: 3,348
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Jedan od najbolje očuvanih E39 M5 koje sam vidio

Steta samo da nije plav…crni djeluje „obicno“…
tomek@vz je offline   Reply With Quote
Staro 16.11.2023., 20:28   #70517
Inovator
Premium
Moj komp
 
Inovator's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464