Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.07.2023., 14:11   #721
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Kupio sam na pijesak ovu https://www.rajzaigracke.hr/filtraci...ar-4m3-p214363
Umjesto pijeska ići će perive kuglice koje su kao i bolje, više nego duplo jača je pumpa, uz to sam uzeo i skimer ... pa eto, javim kad stigne dojmove.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 13:31   #722
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Ostani na ovoj koju imaš. Pumpa je samo marketing najčešće.
Kupi skimmer, on će ti riješiti masu problema.
Uz nezaobilazni algicid, klor i ph plus ili minus, ovisno o potrebi.
Imas neku konkretnu preporuku gdje i koje kemikalije kupiti ili samo odem u bauhaus/pevex i kupim prvo sto vidim?
Ne bi se htio zajebavati jer ce biti i djece u bazenu. Mali bazen sto smo uzeli za probu, ispod 2 kubika vode, ovaj sto se napuse samo gornji rub. Gledam sad ovaj skimmer sto je Doxy uzeo i ja to nemam di prikljuciti na ovaj bazen. On ima samo dve rupe za odlijevanje vode i jos jednu na koju se moze prisarafiti crijevo. Pretpostavljam da onda mogu tj moram bez toga.

Sto se tice pH i klora, koliko sam shvatio to treba odrzavati na odredjenoj razini. Kupe se trakice i onda se dolije u vodu sto treba?
Ovo za algicid jos nisam ulovio kako se koristi? Ima na stranicama bauhausa uz algicid i neki pdf ali ja tamo ne vidim nikakve detalje.

Redosljed bi trebao biti: prvo pH, onda klor i onda mjeriti jednom tjedno i odrzavati koncentracije? Opet me muci algicid jer ne znam jel bitno kad se dodaje.

Isprobali smo bazen na 5 dana bez icega i voda je bila skroz cista, na oko barem, al su stijenke nakon 4 dana postale sluzave.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 14:52   #723
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Citiraj:
Autor hash Pregled postova
Imas neku konkretnu preporuku gdje i koje kemikalije kupiti ili samo odem u bauhaus/pevex i kupim prvo sto vidim?
Ne bi se htio zajebavati jer ce biti i djece u bazenu. Mali bazen sto smo uzeli za probu, ispod 2 kubika vode, ovaj sto se napuse samo gornji rub. Gledam sad ovaj skimmer sto je Doxy uzeo i ja to nemam di prikljuciti na ovaj bazen. On ima samo dve rupe za odlijevanje vode i jos jednu na koju se moze prisarafiti crijevo. Pretpostavljam da onda mogu tj moram bez toga.

Sto se tice pH i klora, koliko sam shvatio to treba odrzavati na odredjenoj razini. Kupe se trakice i onda se dolije u vodu sto treba?
Ovo za algicid jos nisam ulovio kako se koristi? Ima na stranicama bauhausa uz algicid i neki pdf ali ja tamo ne vidim nikakve detalje.

Redosljed bi trebao biti: prvo pH, onda klor i onda mjeriti jednom tjedno i odrzavati koncentracije? Opet me muci algicid jer ne znam jel bitno kad se dodaje.

Isprobali smo bazen na 5 dana bez icega i voda je bila skroz cista, na oko barem, al su stijenke nakon 4 dana postale sluzave.
Ma sa trakicama samo provjeriš stanje vode, i sukladno tome dodaješ što treba. Ako je ph u banani, stvarat će se alge i ide algicid u omjeru sa boce, klor dodaš isto sukladno trakicama, nesmije ga biti previše, a ako ga skoro pa i nema, onda voda ima čudan miris.

Skimer ide na sve bazene, njegovo crijevo spajaš na izlaz vode iz bazena u pumpu, tamo gdje je onaj filter s unutarnje strane prišarafljen, njega odšarafiš, i prišarafiš nastavak za skimer koji dobiš s njim u paketu, i na njega ide crijevo skimera. Zlatna stvar taj skimer, žao mi je što ga prije nisam kupovao.

Uz skimer, i algicid neće biti sluzavog, još ako se suzdržiš bez noćnog kupanja s tuđom ženom, onda pogotovo.

I da, update na moju kupovinu...
Pumpa je triput jača i bolja od ove koju sam imao, i evidentno je voda bolja, bistro čista, na oko šiba vodu podosta jače, i naravno brže zavrti vodu u samom bazenu, i izmjeni je 3 puta brže. A ima samo 130W.
Sad dok prođe još koji dan, vidjet ću što se događa sa kemijom vode.
Razmišljam preći na tablete, navodno su idealne, ne treba dodavati ručno flokulant/algicid/klor, već sama se otapa, a miks je u tableti posložen prema količini vode u bazenu, samo treba kupit tabletu koju trebaš sukladno bazenu koji imaš.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2023., 21:08   #724
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Znaci algicid ide tek kad vidim da se boja zeleni sto se u teoriji ne bi smjelo dogadjati ako pazim na klor i pH?

Stvar s ovim malim bazenom je sto s njim nisam dobio pumpu ni filter niti ja vidim gdje bi mogao prisarafiti pumpu. Na bazenu imam dvije rupe koje su za odvod i nemaju navoje nego kao samo "silikonsko crijevo" izlazi iz bazena na dva mjesta, jedno vise, jedno nize, u duljini od jedno 5 cm. Zatvara se s ovakvim cepom. Nemrem naci sliku na netu nikak. I uz to jos imam jedan ovakav odvod na saraf na koji se valjda prikaci crijevo.

I sad mi nije jasno gdje bi ja uopce prikacio skimer? Na ova dva izlaza sa nekom selnom?
hash je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 07:19   #725
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Daj link bazena.

Ako je jedna viša, druga niža, one su za pumpu.
Pumpe nejdu na navoj, nego je crijevo i šelna.

A skimer ne radi bez pumpe.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 10:16   #726
frunze
džabalebaroš
Moj komp
 
frunze's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Republika Pešćenica
Postovi: 114
Ekipa,

izgorilo mi je ložište na roštilju.
https://www.mall.hr/rostilji-na-uglj...american-style
Gdje ima za kupiti/napraviti zamjensko ložište?
Dimenzija je 42 x 36 cm.
Tnx
frunze je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 13:32   #727
hash
Premium
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: zg
Postovi: 1,431
Citiraj:
Autor DoxyTheCroat Pregled postova
Daj link bazena.

Ako je jedna viša, druga niža, one su za pumpu.
Pumpe nejdu na navoj, nego je crijevo i šelna.

A skimer ne radi bez pumpe.
Intex Easy Set 2,44m

Ne dolazi sa pumpom niti filterom, a u generickim uputstvima koja idu s njim se filter i pumpa spominju tek kod vecih bazena, ne sjecam se od koje tocno dimenzije. Rupe jesu jedna visa od druge i ako kazes da je na selnu onda je to to. Super hvala.
Jedino me jos muci ovo da skimmer ne radi bez pumpe. Zar nije to samo fancy ime za filter u koji ide pijesak (i ove kuglice sto kazes) umjesto papira pa i dolazi sa pumpom vec? Npr ovo kaj si linkao par postova iznad sam shvatio da ima pumpu u paketu.

Ima li smisla poksati odrzavati bazen samo s klorom i pH regulatorima bez filtera? Eventualno skupljati smece s mrezicom i sa dna kako je guls iznad opisao.
Planiram svakako preci na veci bazen pa ce mi skimer trebati ali mi se igra malo s ovim pa bi isprobao i vidio efekt ako nema nekih drugih faktora koje previdjam.

Malo sam jucer guglao pa sam nasao ovog lika ispod i spominje neku alaknost (alcalinity). Kemija mi nije jaca strana pa me zanima pazi li se i na to kod bazena jer mi je ovo sad prvi glas. Kaze lik da on podize i pH s podizacima alkalnosti jer su medjusobno povezani ali nemam volje sad vise traziti gdje je to bilo jer mi je lik do zla boga naporan.

https://youtu.be/UocaSS2Jxmg?si=1yX0p2DhcRGl1X9i&t=702

Zadnje izmijenjeno od: hash. 26.07.2023. u 13:41.
hash je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2023., 21:45   #728
mamikulcic
Premium
 
Datum registracije: Mar 2019
Lokacija: Ljubešćica
Postovi: 224
Majstori, da li može savjet oko kupnje brusilice?
Dvoumim se između ove dvije:
https://www.bauhaus.hr/elektricne-ku...30r/p/23781843
https://www.bauhaus.hr/elektricne-ku...750/p/24788014
Makita mi možda malo ljepše leži u ruci a Bosch ima po osjećaju kvalitetniji prekidač. Mislim da ću uzeti dva komada pa opasno razmišljam da uzmem obje 🤣
Koristile bi se za hoby bravariju i da Bosch brusilica koju trenutno koristim a koja je stara preko 30 godina malo predahne. Probao sam i Parkside ali nije to to...
Hvala 😉
mamikulcic je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2023., 00:08   #729
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Nećeš fulat ni s jednom.
Imam makitinu ali aku model, nikakvih problema s prekidačem.
Imam bosch električnu, isto nema problema s prekidačem.
Osobno, gledam ergonomiju, što veliš, kak leži u ruci.
Drugu stvar što možeš gledat je koja je lakša.
Razlika u snazi je mala pa to možeš zanemarit.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2023., 11:33   #730
DoxyTheCroat
Premium
Moj komp
 
DoxyTheCroat's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Ivanić Grad
Postovi: 333
Da, nemožeš pumpu prikopčati.

Možeš dodavati klor i algicid, ali ne i flokulant, pošto nema ga što pokupiti.
DoxyTheCroat je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2023., 21:28   #731
damba_
Premium
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Osijek
Postovi: 114
Koju boju uzeti za metalne stupove za dvorišnu ogradu?
Hammerite ili ima nešto bolje?

Zadnje izmijenjeno od: damba_. 28.07.2023. u 21:43.
damba_ je offline   Reply With Quote