Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2017., 16:58   #121
signum88
Premium
Moj komp
 
signum88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb - Dubrava
Postovi: 29
iPon garancija i kako vas vući za nos!

Moram podijeliti iskustva s ovom firmom
U 11. mjesecu kupio komponente u vrijednosti 500 EUR
i stigla nesipravna memorija (što mi se nikada u zadnjih 25 godina nije desilo da je "nova" memorija bila neispravna)
Reklamirao je i poslao nazad i ustanovili kvar
i kao 15.12. poslali nove

NARAVNO DA TO NIKADA NISU NAPRAVILI
- poslali nepostojeći tracking broj
- i unatoč takvom broju slijedećih 10 dana uvjeravaju da je sve uredu i da samo što nije stigla da oni imaju informaciju da stiže 24.12. u toku dana !!!
- zatim 3-4 dana ne javljanja
- zatim kao transportna kuća izgubila paket
- tražim dokaz da su poslali (nemaju jer oni to vode elektronski :-)) i opet šalju nepostojeći tracking broj
- zatim javljaju da rade s nekom njemačkom transportnom firmom (moš se mislit kako švabe gube pakete)
- zatim se javljaju da su poslai odštetni zahtjev transportnom kuriru
i da moram čekati dok se oni ne jave
- tražim dokaz - nema javljanja
- zadnje jučer - nema memorija dok transportna kuća njima ne isplati odštetu ( vjerovatno za 2-3 mjeseca) i da ću TEK ONDA DOBTI MEMORIJU

Uglavnom ako želite tamo kupovati s ovakvom garancijom čisto da znate što vas čeka!
signum88 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 17:07   #122
duggi
Premium
Moj komp
 
duggi's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 597
eto ti uštede ,vec milion puta rečeno bolje potrošiti malo više kn i miran si
duggi je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 17:42   #123
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
I sad je kupac kriv jer je firma go***?
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 19:28   #124
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Da nisam ovo dozivio u slicnim firmama (mobileshop.eu) ne bih vjerovao. Laz, zavlacenje tjednima, onda "izgubljen paket" pa opet poslano i nastupa tisina kad se trazi tracking. Da ne bu paypala ostao bih bez 5000kn. Po meni se ovako isplati uzimati samo komponente koje se bas ne kvare ili na takvoj "akciji" da je vrijedno rizika i da garancija provjereno vrijedi u HR. Ostalo pusiona.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 21:58   #125
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Da nisam ovo dozivio u slicnim firmama (mobileshop.eu) ne bih vjerovao. Laz, zavlacenje tjednima, onda "izgubljen paket" pa opet poslano i nastupa tisina kad se trazi tracking. Da ne bu paypala ostao bih bez 5000kn. Po meni se ovako isplati uzimati samo komponente koje se bas ne kvare ili na takvoj "akciji" da je vrijedno rizika i da garancija provjereno vrijedi u HR. Ostalo pusiona.
Mobileshop.eu i edigital je ista stvar. Ljudi su naručivali s mobileshopa i dobijali račun od edigitala.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 09.01.2017., 22:07   #126
Night bird
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 136
Molim svakog sa lošim iskustvom da ih prijavi nabavi jer bez nabava.net nebi ni znao za te smradove...
Night bird je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 09:02   #127
Doc
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 430
Baš je nabavu briga za vaša loša iskustva. Oni njima uredno plaćaju da budu njihove cijene gore, a iskustva s njima treba tražiti na forumima.
Doc je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:39   #128
signum88
Premium
Moj komp
 
signum88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb - Dubrava
Postovi: 29
Naravno da sam poslao mail i nabavi.net ali se uopće nisu ni udostojili odgovoriti...očigledno je da od takvih firmi dobivaju lovu da budu najjeftiniji i pri vrhu...
signum88 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 15:46   #129
panasonic
Banned
 
Datum registracije: Jan 2014
Lokacija: EU
Postovi: 1,215
A šta očekuješ da ti nabava odgovori? Normalno da ih baš briga za tebe i tvoj slučaj, najbolje da će se on još baviti s takvim stvarima i istraživati da li je to sve što si napisao uopće istina.
Šta ti misliš da to tako funkcionira, javi se neki anonimus, popljuje trgovinu i to je dovoljno da ovi prestanu s njima surađivat? :facepalm:

iPon je firma kao i svaka druga i ima pravo biti izlistana na nabavi, ti ako imaš problema s njima onda ih prijavi europskom potrošačkom centru, a ne privatnom servisu.
panasonic je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 16:52   #130
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Citiraj:
Autor signum88 Pregled postova
...nabavi.net ali se uopće nisu ni udostojili odgovoriti...očigledno je da od takvih firmi dobivaju lovu da budu najjeftiniji i pri vrhu...
Lol, iPon je na vrhu s najnižom cijenom ne zato što je podmitio nabavu.net nego zato što ima najnižu cijenu svog proizvoda.

Prijatelj je jučer dobio neki procesor s ipona, sve mu odlično radi i ušparao si je oko 100kn. Nisu svi kupci "prevareni".
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 17:06   #131
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Kupio procesor i sve mu radi odlicno. I to bi kao trebala biti pozitivna recenzija

Ali slazem se da nabava nema nista s tim. Mobileshop su cigani da nema vecih pa mi svejedno ne pada na pamet tuziti ih nabavi.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 10.01.2017., 19:01   #132
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ma ja uopće ne čitam recenzije gdje je sve super poslano, super došlo i super radi, jer je to, uostalom i njihov posao.

Ali kad treba reklamirati, tj. raditi tu povratnu logistiku, to su prave recenzije.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2017., 22:35   #133
signum88
Premium
Moj komp
 
signum88's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb - Dubrava
Postovi: 29
vidim da su ovdje neki gurui ushićeni što procesor radi :-)))

Ukratko da završim storiju s iPonom...budući da sam platio preko PayPala- otvorio case i ekspresno za 2 dana vratila lovu...dakle nikakvog daljnjeg pokušaja transportnog izmotavanja nije ni bilo jer jednostavno NIKADA nisu ni poslali memoriju.
signum88 je offline   Reply With Quote