Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2011., 08:41   #61
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Probaj ostavit voltazu na auto i stavit offset voltazu na recimo 0.060v. Mozes i sve ostalo ostavit ukuljuceno, osim turba. Pogledaj dal izasao jos koji bios. Ne samo sluzbeni nego i po forumima. Ja sa UD3p imao takav bios da 2600k nije htio raditi ni na defaultu bez bsoda. Latencije i voltazu memorije narihtaj rucno i obrati paznju tocno koji je takt jer ta ploca dize 100.2 koliko se sjecam dok ostale 99.8 sto je 40mhz razlike, dovoljno za nestabilnost.

btw. koji test i Primeu koristis za stabilnost CPUa?

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 04.05.2011. u 09:11.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2011., 09:37   #62
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Koristio sam LinX 50 pasova po 777 mb i prime (priority 9, 3 i pol sata) na 1.344 radi sve .vidjet cemo u igrama i ostalim stvarima.

Edit : evp stavio F3d bios i na istim postavkama ne prolazi ni 1 pass u linX-u? pa ko tu kog yebe ?

Evo slika biosa s neta, sto da ovdje promjenim : http://images.bit-tech.net/content_i...ud4-bios10.jpg

trenutno je vcore : 1.35 i sve na auto i srusi se s bsodom D1 u linx-u ,kolko sam citao trebam vtt dizati.Jedino ak me rami ne jebu ?

Edit 2 : rami istestirani 5 passova u memtestu znaci nisu oni. Sad cu prebacit rame u 2. i 4. slot i prefleshat f3b bios i sve ponovno majku mu i procu.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.

Zadnje izmijenjeno od: JuiceBox. 04.05.2011. u 11:35.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 14:56   #63
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
Evo i ja sam se odlucio na prelazak istoga. Sutra uzimam i7 2600k te Asrock p67 Extreme6. kako se nisam do sada susretao niti s biosom na asrocku niti sa overclokiranjem ovih procesora jel mi mozete dati neke smjernice sto i koliko dirati u biosu na Asrock ploci za nekakav 24/7 overclock tipa 4.5ghz. Takodjer koliko cca voltaze i koje dati procesoru. Jel moguce da memoriju takodjer dignem na 1866mhz uz taj procesor? Znam da sam morao na svojoj ploci automatski dizati QPI/VTT automatski kad sam dizao svoju memoriju na 1810Mhz. zahvaljujem se na smjernicama)
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 22:39   #64
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Evo i ja sam se odlucio na prelazak istoga. Sutra uzimam i7 2600k te Asrock p67 Extreme6. kako se nisam do sada susretao niti s biosom na asrocku niti sa overclokiranjem ovih procesora jel mi mozete dati neke smjernice sto i koliko dirati u biosu na Asrock ploci za nekakav 24/7 overclock tipa 4.5ghz. Takodjer koliko cca voltaze i koje dati procesoru. Jel moguce da memoriju takodjer dignem na 1866mhz uz taj procesor? Znam da sam morao na svojoj ploci automatski dizati QPI/VTT automatski kad sam dizao svoju memoriju na 1810Mhz. zahvaljujem se na smjernicama)
Tu ćeš sve nać..
http://www.xtremesystems.org/forums/...d.php?t=265903
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 22:52   #65
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
Evo i ja sam se odlucio na prelazak istoga. Sutra uzimam i7 2600k te Asrock p67 Extreme6. kako se nisam do sada susretao niti s biosom na asrocku niti sa overclokiranjem ovih procesora jel mi mozete dati neke smjernice sto i koliko dirati u biosu na Asrock ploci za nekakav 24/7 overclock tipa 4.5ghz. Takodjer koliko cca voltaze i koje dati procesoru. Jel moguce da memoriju takodjer dignem na 1866mhz uz taj procesor? Znam da sam morao na svojoj ploci automatski dizati QPI/VTT automatski kad sam dizao svoju memoriju na 1810Mhz. zahvaljujem se na smjernicama)

Ja tebe uopce ne kuzim. Svaki puta pitas sve zivo pa makar ti svi odgovori stoje pred nosom. Umjesto da budes uzbuden i sretan da ces se susrest sa necim novim i da bar malo vjerujes u svoje iskustvo i mogucnosti ti ispitujes sve zivo i mrtvo. Svi odgovori na tvoja pitanja su napisani vise puta ovdje i u drugim SB temama. Koliko dat voltaze procesoru, na koji strap da stavimu i sl...ko da si jucer iz vrtica izaso iako bi i u toj dobi mogao prokuzit koliko je osnovni OC na SBu jednostavan, za 10min sam bez ikavih pitanja. Asrockice nemaju nekih specijalnih musica i sve je jednostavno do bola. Digni multi, ukljuci XMP i dokle ide. Kad stane dodaj malo voltaze itd..Jos bi shvatio da imas sve doma pa da su neki problemi ali jos nisi ni dobio a vec ..

Moje misljenje je da bas zbog tavlih ispitivaca, PCE postaje sve dosadniji i dosadniji. Ne citaju se postovi, ponajvise on konstruktivni i bitno da se ispituje pa makar odgovor bio vec 5 puta napisan.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 19.05.2011. u 23:08.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 00:00   #66
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
fleshao bios na asrokici iz windowsa sve po uputama s njive stranice i sam dobijam Bsod odmah. Mogu samo u bios. Sto da radim?
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 00:09   #67
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Clear cmos.

Koje postavke, stock ili neki OC. OS? Gdje dode BSOD.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 00:48   #68
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
reinstalirao windowse ali sad nemogu instalirat drivere za cd romove jer mi kaze da je sistem preslab. Driveri original. Vec se 3put jebem s tim i ludim! Bsod je bio odmah cim se widows poceo podizat. Neznam sad opet radim reinstal i ako sad to nebudem mogao neznam vise.
NemoRS je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 00:54   #69
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Porobaj iskljucit ACHI i dignut u IDE modu. Ne bi treabo bit uzrok ali mozda je.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 01:02   #70
donniedarko133
Registered User
Moj komp
 
donniedarko133's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 80
Citiraj:
Autor NemoRS Pregled postova
reinstalirao windowse ali sad nemogu instalirat drivere za cd romove jer mi kaze da je sistem preslab. Driveri original. Vec se 3put jebem s tim i ludim! Bsod je bio odmah cim se widows poceo podizat. Neznam sad opet radim reinstal i ako sad to nebudem mogao neznam vise.
Ne kužim točno kak sistem može biti preslab za CD-ROM drivere, ali ako i dalje imaš probleme koje si opisao probaj slijedeći postupak:
1. Prvo učitaj "Optimized Defaults" postavke u BIOS-u i nemoj ništa drugo dirati. Clear CMOS radiš samo u slučaju da uopće ne dođeš do Windows boot ekrana.
2. Napravi čistu instalaciju nemodificiranih Windowsa. Znači bez ikakvih dodatnih drivera.
To bi trebalo riješiti sve probleme ako su na razini OS-a.
Dalje kreneš s instalacijom drivera za uređaje koje Windowsi nisu prepoznali. A tu trebaš biti pažljiv i ne instalirati ništa osim apsolutno nužnog. Ja sam imao sličan problem s Intel Rapid Storage driverima. Maknuo ih i sad sve radi super, a mislio sam ploču na reklamaciju.
donniedarko133 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2011., 01:14   #71
NemoRS
Premium
Moj komp
 
NemoRS's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 518
ma nemogu nikako. vec 3 put instaliram windowse i sad se kajem sto sam uopce mjenjao konfiguraciju.probao sam stavit i ide i achi i nemogu ih instalirat nikako. prvi put sam mogao i neznam sto je sad.ploca mi ni ne podrzava corsairove 2 plocice od 4gb.to sutra idem reklamirat isto. stavim drugu i nemogu uci ni u bios.uzas.hebem se cijeli dan i nista nisam napravio. a gdjeje jos klokanje.

Zadnje izmijenjeno od: NemoRS. 21.05.2011. u 01:25.
NemoRS je offline   Reply With Quote