Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2019., 10:33   #1
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Mydataknox.hr (infomacije i iskustva)

Evo otvaram temu jer smo u firmi u potrazi za vlastitim hostingom (da ne placamo trecu osobu) pa me zanimaju iskustva ako ih netko ima sa doticnom firmom jer mi cijene nekako djeluju prejeftino

osim hostinga za web stranicu zanimaju me i iskustva sa njihovim windows vps-om

stranica je https://mydataknox.hr/ a vidim da je maticna firma IT SOFT D.O.O.
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 11:08   #2
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
Evo otvaram temu jer smo u firmi u potrazi za vlastitim hostingom (da ne placamo trecu osobu) pa me zanimaju iskustva ako ih netko ima sa doticnom firmom jer mi cijene nekako djeluju prejeftino

osim hostinga za web stranicu zanimaju me i iskustva sa njihovim windows vps-om

stranica je https://mydataknox.hr/ a vidim da je maticna firma IT SOFT D.O.O.
Mi imamo shared hosting kod njih + linux vps. U načelu je sve ok. Mi plaćamo premium support, tako da support rješava sve upite i eventualne probleme u kratkom roku.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.02.2019., 11:19   #3
Matta
El Mattador
Moj komp
 
Matta's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Ljubuški<->Metković
Postovi: 1,819
Ja sam prebacio privatni paket sa PlusHosting na njih. Njihovi najjeftiniji paketi su manje više međusobno usporedivi, 450kn kod Plus Hostinga, 100 kuna kod MyDataKnox - velika razlika za godinu dana.
Par puta sam zatrebao podršku, javljaju se dosta brzo i sa točnim i relevantnim informacijama.
PlusHosting nema mrlje, podrška je ultrabrza i bez zadrške ali jednostavno, za neke nebitne i sitne hostinge, razlika u cijeni je prevelika.
__________________
Matta je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 12:37   #4
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Citiraj:
Autor Matta Pregled postova
PlusHosting nema mrlje, podrška je ultrabrza i bez zadrške ali jednostavno, za neke nebitne i sitne hostinge, razlika u cijeni je prevelika.
Mi smo isto imali kod njih VPS, no upravo zbog supporta smo prekinuli suradnju.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je online   Reply With Quote
Staro 04.02.2019., 14:00   #5
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Kod njih sam imao 2 hostinga i 3 vpsa.

Decki su odlicni i uvijek spremni pomoci.

Ali ako vam treba brzi vps onda bolje ne kod njih jer vps i dalje im je na diskovima tocnije sshd te dok to ne prebace na cist ssd ne bude dobro.

Npr imao sam gore mining pool i morao sam uzeti dodatni vps u italiji i njemackoj da bi to radilo dobro sa njihovim sshdom.

Ako ne trebate brzi vps onda su ok i povoljni. Ako trebate jeftina a dobra opcija je talijanska Aruba ili njemacki Contabo

Ostali vps u Hr su preskupi.
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2019., 04:22   #6
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Imam websjat na dataknoxu, za tu cjenu su dobri , supportu treba 2 do 4 sata za odgovor

za VPS nebi išao na njih , tu su preskupi i malo nude kao što FRipper kaže.


Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Ako trebate jeftin a dobar VPS: opcija je talijanska Aruba ili njemacki Contabo

Ostali vps u Hr su preskupi.
Potvrđujem ovo !


Trenutno imam na Arubi VPS za 1E - đabe za TimSpeak sa 20 GB SSD, imao sam i Contabo mrvicu bolji od Arube

Ne sjecam se gdje sam vidio da besplatno uz VPS nude SSL certifikat i ostalo ...


Za VPS:

NFO nuclear fallout - ima odlican support odgovaraju u roku 5 do 20 min i jos su jeftini s obzirom na briznu i kvalitetu usluge.

obican ali kapacitetom velik HDD

Xeoni iz 2012

Jedini VPS koji za koji pouzdano znam da ima odllcan core load cak i sa starim singl thread programima



... na drugim VPS-ovima sve jezgre nebi bile ravnomjereno opterecene , cak neke jezgre nebi bile uopce opterecne i program bi stekao i dolazilo je do laga na drugim VPS serverima.







Evolution-host (OVH resellers , OVH - French Company since 1999, has 27 datacenters in 19 countries hosting 300,000 servers)

https://evolution-host.com/ssd-vps-hosting.php ima relativno jeftin VPS sa SSD -om i obicnim HDD-om i odlicnu Anti-DDoS i OVH Game Anti-DDOS ( za Game servere ) zaštitu koju ce vam rjetko tko moc ponuditi po toj cijeni.

supportu u prosjeku treba 30 min - 4h za odgovor

procesori novije generacije i7-7700K ( 2017g )

OVH Anti-DDoS zaštita











https://game-vps.com/ ima također dobru OVH Game zaštitu i noviji hardware, nešto je jeftiniji od evolutiona ali support im je komaaaaa

1 do 3 dana im treba za odgovor + stranica za napravit ticket im je u banani - imao sam min 3 do 5 pokušaja da se pošalje 1 upit

tako da ga izbjegavajte ako vam treba bilo kakav support.

bio sam kod njih 1 mjesec probno u 11/2018
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977

Zadnje izmijenjeno od: Blue Spirit. 05.02.2019. u 08:09.
Blue Spirit je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2019., 10:44   #7
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
odlicne informacije, hvala svima
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 19:31   #8
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Evo da ne otvaram novu temu, isto za MyDataKnox....

želio bih hosting primarno za mail, točnije IMAP. Mydataknox ima 150 GB (Maxi) paket za 830kn+PDV, što je više nego prihvatljivo. Mi imamo 15 korisnika, i 150 GB za IMAP bazu je više nego dovoljno.

Pitanje: mislite li da će brzina pristupa biti dovoljna? Ili, ako imate alternativni prijedlog... želio bih IMAP ili nešto slično... MS Exchange bi me izašao 5000 kn godišnje, ovo je 6x manje.

Dakle trebam mail dostupan na više uređaja (kućni komp, uredski, laptop i mob), mailboxe oko do 30 GB max user, ili zbrojeno oko 100 GB total, i da to funkcionira više manje OK.
vinja je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 21:56   #9
Max Rockatansky
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zg/Zd
Postovi: 674
Imam L paket kod njih zadnjih 3 godine i sve ok (prešao iz Plusa zbog previsokih cijena).
Ne kužim pitanje za brzinu ... na svojoj strani imam 200/100 optiku i nisam primjetio da su nešto sporiji ali i ne koristim ništa više od maila (također koristim kao IMAP).
Prostor mi za sada nije problem jer s vremena na vrijeme napravim pospremanje i starije mailove koje želim trajno sačuvati prebacim u lokalnu arhivu.
Support sam koristio samo jednom, na početku kod migracije weba, i bili su ok.
Max Rockatansky je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2020., 22:15   #10
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Namecheap na black friday ja preporučujem
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2020., 23:52   #11
vinja
Premium
Moj komp
 
vinja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 786
Citiraj:
Autor Max Rockatansky Pregled postova
Imam L paket kod njih zadnjih 3 godine i sve ok (prešao iz Plusa zbog previsokih cijena).
Ne kužim pitanje za brzinu ... na svojoj strani imam 200/100 optiku i nisam primjetio da su nešto sporiji ali i ne koristim ništa više od maila (također koristim kao IMAP).
Prostor mi za sada nije problem jer s vremena na vrijeme napravim pospremanje i starije mailove koje želim trajno sačuvati prebacim u lokalnu arhivu.
Support sam koristio samo jednom, na početku kod migracije weba, i bili su ok.
ma upravo to me zanimalo, brzina s njihove strane prilikom korištenja IMAPa. Hvala, puno si pomogao
vinja je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na