Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.12.2011., 14:45   #1
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
Čudna slika na novom monitoru

Prije 2 dana sam u ADM-u uzeo AOC e2243Fw jer je dobio odlične ocjene u vezi slike, a i jeftin je. Međutim primjetio sam da je lijeva strana monitra nekak žućkastija, a desna plavkasta i to se primjeti više kada se gleda monitor s desne strane. Isto sam primjetio da je donji dio monitora svijetliji a gornji tamniji, a s time su i boje svakakve i ako želim vidjeti boju kakva je moram gledat ravno baš u taj dio ekrana, a ne pod bilo kakvim kutem. Zanima me jel ja sad s tim mogu na servis jer iskreno iritira taj disbalans bijele i nikakvo namještanje kontrasta ne pomaže. Na jednom forumu sam dobio objašnjenje da negdje probija pozadinsko osvijetljenje.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 14:51   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Pa nosi na servis to, što se čeka? Ja bih im već visio za vratom da sam na tvom mjestu.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.12.2011., 15:03   #3
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Koliko para toliko muzike.

Inače imao prilike raditi na sličnom modelu koji ima iste simptome. Sumnjam da će ti to proći na servisu pod neispravno, a i da prođe opet ćeš dobiti isto. Ti monitori imaju katastrofa kut gledanja.

Evo trenutno sjedim ispred prastarog LG 192WS koji ima bolju sliku nego taj AOC.
Onda se meni ljudi čude što prodajem 20,22" monitore za 100-150kn jeftinije neg u trgovini i uletavaju sa "skupo bum si kupil u trgovini" Onda kupe takva smeća pa im bude jasno zašto je takva cijena.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 15:11   #4
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
A još gledao po internetu i svugdje dobiva odlične ocjene za boju, nigdje ne spominju moj problem, i ljudi koji su ga kupili isto su komentirali da je odličan i sve.. Zato sam ga i uzeo jer nemam 1500-1700 kn za monitor. Onda il je moj neispravan il su oni slijepi jer ovo se nemože da se ne primjeti.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 15:30   #5
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Gle ljudi koji kupuju 22" monitor za 800kn nemaju pojma o monitorima. Jer da imaju ili bi uzeli manji i kvalitetniji ili ušparali koju kunu za nešto donekle ok.

za 1200-1300kn uzmes dobar 22" LCD.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 15:43   #6
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
Pa da imam 1300 kn nebi uzimao monitor za 900 kn, dugo sam tražio i ovaj se činio dobrim odabirom. Poslao sam mail u servis i ako kažu da se garancija ne priznaje mislim ga vratiti jer nisam zadovoljan.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 17:10   #7
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Pa o tom ti ja pričam. Za te novce ne možeš dobiti kvalitetan 20" LCD , a ne 22". A te plačene testove ne treba uzimati kao 100% točne. Moj prijedlog ako možeš ikako vratiti ili zamjeniti za nešta drugo, jer garantiram ti i da dobiješ drugi opet će bit loš.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2011., 17:27   #8
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
a koji bi onda mogao uzet, ima od LG neki 23 inčni koji ne izgledaju loše, sam nema nikakav rewiew. Ono nije on tak loš, al ja neželim izvodit vratolomije tu da bi slika bila kak sapada, a onih 170 stupnjeva kut gledanja nek ne se*** možda 17 ak ima.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 22:06   #9
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
evo dns nadoplatio za novi monitor, uzeo sam LG E2251T-BN, puno bolja kvaliteta slike i puno bolji kut gledanja.
Hazz je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 23:53   #10
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Eto drago mi da si riješio, drugi puta manje review-a, više iskustva iz prve ruke
samsung89 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2012., 15:05   #11
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Nažalost, bezveze si dao 1044 kn jer taj LG ne vrijedi tolko. Vidi za kolko se može kupiti IPS monitor koji ima kudikamo bolju sliku. Stalno tulimo da se za tako malu razliku u cijeni ne isplati kupovati jeftine TN monitore, ali ljudi ih i dalje kupuju.

EDIT:
Imam još jedan savjet. Kupi si bolje napajanje, jer neznam kolko dugo ti bude živio taj MS s naklokanim kompom. Xilence 420, LC POWER 460 GP3, LC POWER 560 GP3, XFX 450 ili najjeftinije MS 400 FSP.
Nadam se da se moderator ne bude ljutio na ovaj moj osvrt.

Zadnje izmijenjeno od: ShanTech. 04.01.2012. u 15:11.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 16:06   #12
Hazz
Premium
Moj komp
 
Hazz's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Hrvatska/Zagreb
Postovi: 75
Ponudili su mi zamjenu, ja vidio da imaju taj LG, i nadoplatio tih 144 kn, ja znam da je monitor sa IPS matricom bolji, al sad da mi se nije isplatilo nebi reko, monitor je stvarno super. A sad AOC opet i to za 1150 kn IPS i 23 inča sa HDMI i zvučnicima, nekak se nebi u to upuštao, več sam kupio jeftiniji monitor i to AOC pa gle kako je završilo. A za napajanje znam da je šrot, bio je plan kupiti napajanje, al kad je stari CRT otišao u vječna lovišta monitor je postao prioritet. Al uskoro ide XFX 450 W u komp
Hazz je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na