Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.02.2019., 08:42   #5221
tintin
Premium
Moj komp
 
tintin's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: negdje
Postovi: 1,690
Na CoreElecu mi je zvuk malo lošiji nego na kodiju na androidu. Sve ostalo mi radi bolje/fluidnije.
Box je Beelink MiniMX III.
tintin je offline  
Staro 19.02.2019., 18:29   #5222
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
evo da pitam, koji je daljiinki, air mouse ili neka mini tipkovnica trenutno najbolja za box? Krenuo sam kupovati i totalno se izgubio u izboru..
G.ost je offline  
Staro 19.02.2019., 20:23   #5223
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
šta ste zapeli toliko za to da ne valja ?
ja koristim i nemam nikakve brige
kakav libreelec i coreelec ???
pa sve radi na andoridu naj normalnije
Dakle, ne ulazeći u to koliko valja ili ne valja, moj glavni razlog zašto sam zauvijek prekrižio Rockchip je bila podrška za Android kernele, odnosno manjak iste. Za neke starije tablete/boxove/developer boards bi izdali samo "trenutnu" verziju Androida i na tome je ostalo.

Upravo zbog toga i činjenice da nema nikakve garancije da će oni složiti sljedeću verziju Androida ili da će je napraviti netko drugi, skeptičan sam prema kupovini takvih kineza. Što otvorenije i popularnije, to bolje.

Da, nema ni za Amlogic garancije da će ići upgrade Androida, ali puno više developera radi na toj platformi i uvijek ćeš imati 'goli' Libreelec ili nešto od njegovih verzija, koji imaju svojih prednosti u usporedbi s Kodijem preko Androida (npr. HD audio passthrough, refresh rate switching i slično).

Dakle, ako trebaš Android pod obavezno, onda je svejedno Amlogic ili Rockchip, pod pretpostavkom da ne očekuješ previše po pitanju updateova ili upgradeova Androida. Ako trebaš pretežno ili samo zbog Kodija, Amlogic je puno bolje i dugoročnije rješenje.
franzD je offline  
Staro 19.02.2019., 22:51   #5224
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Dakle, ne ulazeći u to koliko valja ili ne valja, moj glavni razlog zašto sam zauvijek prekrižio Rockchip je bila podrška za Android kernele, odnosno manjak iste. Za neke starije tablete/boxove/developer boards bi izdali samo "trenutnu" verziju Androida i na tome je ostalo.

Upravo zbog toga i činjenice da nema nikakve garancije da će oni složiti sljedeću verziju Androida ili da će je napraviti netko drugi, skeptičan sam prema kupovini takvih kineza. Što otvorenije i popularnije, to bolje.

Da, nema ni za Amlogic garancije da će ići upgrade Androida, ali puno više developera radi na toj platformi i uvijek ćeš imati 'goli' Libreelec ili nešto od njegovih verzija, koji imaju svojih prednosti u usporedbi s Kodijem preko Androida (npr. HD audio passthrough, refresh rate switching i slično).

Dakle, ako trebaš Android pod obavezno, onda je svejedno Amlogic ili Rockchip, pod pretpostavkom da ne očekuješ previše po pitanju updateova ili upgradeova Androida. Ako trebaš pretežno ili samo zbog Kodija, Amlogic je puno bolje i dugoročnije rješenje.
Koja je po tvom mišljenju dobra kombinacija boksa i libreeleca da dobiješ ovo što si pisao, HD audio passthrough, refresh rate switching itd
DSA je offline  
Staro 19.02.2019., 23:30   #5225
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Koja je po tvom mišljenju dobra kombinacija boksa i libreeleca da dobiješ ovo što si pisao, HD audio passthrough, refresh rate switching itd
Frame rate switching zapravo više-manje dobro radi čak i preko Androida, iako svako malo naletim na ljude koji imaju problema s time (AFAIK, neke verzije Mi Boxa su se mučile od onog što sam pratio), ali ja recimo na Fire Sticku 4K koji je licenciran za Dolby Atmos ne mogu dobiti Atmos HD passthrough, dok na Amlogic S905 boxu (Tronsmart Vega) s CoreElecom uredno radi i trebalo bi raditi na bilo kojem S905(X/W) i S912 boxu.

Znam da Fire Stick 4K nije reprezentativan uređaj jer nije čisti Android (TV) (a isto RK čipset), ali na njemu Kodi za passthrough radi loše jer zvuk kasni.
franzD je offline  
Staro 20.02.2019., 10:47   #5226
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Fire Stickovi na akciji na Amazon.de. Fire TV stick (stari) 25€ umjesto 40€, Fire Stick 4K 35€ umjesto 60€.

Oba imaju novi Alexa voice remote (nevažno za Alexu, sam daljinac je bolji nego onaj na international editionu).

Pripazite, koliko znam obični fire stick nema podršku za USB hubove/USB stickove, ali ako vam to ne treba (ili ako ne trebate 4K), najjeftiniji je uređaj za HD streaming Netflixa/HBO-a/Prime Videa.

Narudžba obavezno na adresu u Njemačkoj, koristite mailboxde.com ili tetku u Njemačkoj za forvardiranje Besplatna dostava na tu adresu u njemačkoj, Mailboxde izađe oko 10€ preko GLS-a.

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 20.02.2019. u 20:13.
franzD je offline  
Staro 20.02.2019., 11:09   #5227
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
fala na info .. eto ja prošao proceduru ..i amazon veli da barem 2 moram naručit
ova obična fire TV .. da mogu dalje naručit
za 1 komad, no go ..


jel želi još ko ? pa da djelimo troškove ?
dadoremix je offline  
Staro 20.02.2019., 11:18   #5228
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,984
Franz ovaj firestick 4k bi mogao pogoniti kodi? Mene zanima samo quasar i Fullhd filmovi nič drugo,youtube i netflix.
rodriguez je offline  
Staro 20.02.2019., 11:23   #5229
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Fire Stick 4K vrti Kodi, ali s trenutnom verzijom firmwarea ima manji problem s Audio Passthroughom, zvuk kasni parsto milisekundi. Ako gledaš na telki bez AV receivera ili dekodiraš zvuk na sticku, nema tog problema. Sve piše ovdje.
franzD je offline  
Staro 20.02.2019., 11:30   #5230
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ja kupio 2 komada OLD one .. za iptv sasvim dovoljno a vjerujem i za kodi
uglavnom javim dojmove kad stigne
ili bude završilo na tržnici .. al sumljam .. iptv mu je namjena i to bi moralo radit
dadoremix je offline  
Staro 20.02.2019., 20:06   #5231
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Na Fire Sticku 4K RADI, ali vam je za napajanje potreban OTG/power splitter kabel jer on ne može napajati Fire Stick 4K preko običnog OTG adaptera, čak i kad mu date 5V.
Dakle nisi ništa isprobao kaj se tiče periferija ili sticka/harda?
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 20.02.2019., 20:07   #5232
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
Dakle nisi ništa isprobao kaj se tiče periferija ili sticka/harda?
Pa jesam. Sve piše u tom postu. Probao sam USB stick i mrežu, miševe/tipkovnice/airmouseve nisam.

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 20.02.2019. u 20:15.
franzD je offline  
Staro 20.02.2019., 21:30   #5233
frezer
Premium
Moj komp
 
frezer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2018
Lokacija: Šibenik
Postovi: 460
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova

jel želi još ko ? pa da djelimo troškove ?
Ja bih uzeo jednog, ako ponuda još vrijedi.
frezer je offline  
Staro 21.02.2019., 11:25   #5234
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Fire Stickovi na akciji na Amazon.de. Fire TV stick (stari) 25€ umjesto 40€, Fire Stick 4K 35€ umjesto 60€.

Oba imaju novi Alexa voice remote (nevažno za Alexu, sam daljinac je bolji nego onaj na international editionu).

Pripazite, koliko znam obični fire stick nema podršku za USB hubove/USB stickove, ali ako vam to ne treba (ili ako ne trebate 4K), najjeftiniji je uređaj za HD streaming Netflixa/HBO-a/Prime Videa.

Narudžba obavezno na adresu u Njemačkoj, koristite mailboxde.com ili tetku u Njemačkoj za forvardiranje Besplatna dostava na tu adresu u njemačkoj, Mailboxde izađe oko 10€ preko GLS-a.
Franz, može li se na Fire TV Stick 4K instalirati HBO GO za naše područje?
DSA je offline  
Staro 21.02.2019., 11:29   #5235
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Konačno sam istestirao sve UGreenove hubove/adaptere koji su mi došli pod ruku.
Da se dopunim, danas mi je stigao još jedan OTG hub bez mrežne kartice koji može napajati Fire Stick 4K bez dodatnog splittera.
Prodaju ga na eBayu kao "Fire Stick Raspberry Pi Micro USB OTG Hub Power Charging Cable". USB 2.0.
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Franz, može li se na Fire TV Stick 4K instalirati HBO GO za naše područje?
Naravno. HBO GO (Europe) - Android TV 5.9.0 (eu.hbogo.androidtv.production) apk radi kao i na Mi Boxu.
franzD je offline  
Staro 21.02.2019., 12:48   #5236
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Da se dopunim, danas mi je stigao još jedan OTG hub bez mrežne kartice koji može napajati Fire Stick 4K bez dodatnog splittera.
Prodaju ga na eBayu kao "Fire Stick Raspberry Pi Micro USB OTG Hub Power Charging Cable". USB 2.0.

Naravno. HBO GO (Europe) - Android TV 5.9.0 (eu.hbogo.androidtv.production) apk radi kao i na Mi Boxu.
Do kad im važi ova akcija? Ne mogu da nađem taj podatak
DSA je offline  
Staro 21.02.2019., 12:51   #5237
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Dok ne završi, nemaju običaj za takve nenajavljene akcije davati trajanje. Može biti par dana, može biti tjedan dana, može danas završiti.
franzD je offline  
Staro 21.02.2019., 15:36   #5238
G.ost
Premium
Moj komp
 
G.ost's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb / Malešnica
Postovi: 185
Jer je netko uspio na ovom fire sticku 4k osposobiti da čita ntfs externalni disk...sve sam probao i ništa..
to mi je totalno bezveze jer imam 4tb hard sa brdom uhd filmova, a izgleda nema šanse da ih preko ovog sticka pogledam...
G.ost je offline  
Staro 21.02.2019., 19:02   #5239
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 630
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
HBO GO (Europe) - Android TV 5.9.0 (eu.hbogo.androidtv.production) apk radi kao i na Mi Boxu.
Znaš li možda radi li max tv to go aplikacija ? Arena Sport kanali ?
Ante M je offline  
Staro 21.02.2019., 20:11   #5240
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor G.ost Pregled postova
Jer je netko uspio na ovom fire sticku 4k osposobiti da čita ntfs externalni disk...sve sam probao i ništa..
To nije do sticka već do Androida i teško da će se riješiti. Vuci ih preko mreže s nekog uređaja koji čita NTFS i gledaj preko Kodija/Plexa/itd.

Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Znaš li možda radi li max tv to go aplikacija ? Arena Sport kanali ?
Nisam probao (nemam na čemu) ali ne vidim zašto ne bi radilo, pošto ima Widevine L1 HDCP-2.2 certifikat. Radi sve ostalo, a Netflix je puno zaguljeniji po pitanju DRM-a.
franzD je offline  
Staro 22.02.2019., 08:58   #5241
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Dok ne završi, nemaju običaj za takve nenajavljene akcije davati trajanje. Može biti par dana, može biti tjedan dana, može danas završiti.
Kakav je wifi u poređenju sa mi boks?
DSA je offline  
Staro 22.02.2019., 13:05   #5242
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Na Mi Boxu S ga nisam koristio, tako da ne mogu usporediti. Ethernet adapter za Fire4K sam dobio tek prije par dana, do tada sam ga koristio samo i isključivo na Wifiju (2.4 GHz), nije bilo nikakvih ispada u streamingu. Na 5 GHz nešto slabije hvata kroz dva zida (granična kvaliteta signala, po njegovoj ocjeni), na istom mjestu s istog rutera na 2.4 GHz je "dobra" kvaliteta signala.

Izmjerim brzine večeras.
franzD je offline  
Staro 22.02.2019., 14:43   #5243
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ja htio upiknut jos 2 komada fire tv .. starijeg
i neda amazon .. veli .. 2 ti je dost
franzd jel znas, koliko dugo je ta blokada ? ili bude trebalo na novi acc poradit ?
dadoremix je offline  
Staro 22.02.2019., 15:05   #5244
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ja htio upiknut jos 2 komada fire tv .. starijeg
i neda amazon .. veli .. 2 ti je dost
franzd jel znas, koliko dugo je ta blokada ? ili bude trebalo na novi acc poradit ?
A zašto ne ići na 4K model, samo 10 eura razlika?? Bez obzira na tv koji imaš, ovaj je jači u smilsu procesora i još nekih stvari
DSA je offline  
Staro 22.02.2019., 15:39   #5245
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
Za kodi i iptv
Nebitno
Al eto, ako mi se ovaj pokaze ok, onda upiknem 2 komada 4k modela
Vise neda kupit
Nadam se da nakon mjesec dana ili ti ga do druge akcije bude dalo kupit barem 2kom
dadoremix je offline  
Staro 22.02.2019., 16:32   #5246
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Za kodi i iptv
Nebitno
Al eto, ako mi se ovaj pokaze ok, onda upiknem 2 komada 4k modela
Vise neda kupit
Nadam se da nakon mjesec dana ili ti ga do druge akcije bude dalo kupit barem 2kom

Šta znači ova opcija u narudžbi koju nudi " this order contains a gift"? Vidim ne mijenja cijenu kad se zakači
DSA je offline  
Staro 22.02.2019., 16:49   #5247
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,360
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ja htio upiknut jos 2 komada fire tv .. starijeg
i neda amazon .. veli .. 2 ti je dost
franzd jel znas, koliko dugo je ta blokada ? ili bude trebalo na novi acc poradit ?
Nemam pojma, imam 4K od prije, 4K i stari dostavljen u Njemačku i dao mi je još jednog 4K. Kad odem na kupovinu starog modela, pod količinu mogu odabrati samo jedan ili dva, dakle ova akcija je ograničena na dva od svakog modela.
Citiraj:
Autor DSA Pregled postova
Šta znači ova opcija u narudžbi koju nudi " this order contains a gift"? Vidim ne mijenja cijenu kad se zakači
Znači samo da neće pisati cijena na računu koji šalju uz proizvod.
franzD je offline  
Staro 22.02.2019., 18:27   #5248
DSA
Premium
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 257
Poručih i ja 2 komada 4K
DSA je offline  
Staro 22.02.2019., 18:58   #5249
extacod
Premium
 
extacod's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Milkywhey
Postovi: 201





Dakle imam ovakav daljinski i zanima me da li se na njemu može isključiti ili promijeniti da otvara aplikacije s android boxa kada se stisne crveni, zeleni, žuti ili plavi gumb.
Pitam zato jer bi te gumbe htio koristiti u siptv aplikaciji za favorite, epg, poredak, grupe
extacod je offline  
Staro 22.02.2019., 19:04   #5250
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
nebreš
ove funkcije sa color gumbima radi samo na lg i samsung smart tv
na androidu jok
dadoremix je offline  
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na