Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.01.2012., 10:12   #1
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
ECS - NF650iSLIT-A Maticna

Evo ovako, znaci nedavno sam si nabavio ovu plocu kao privremeno rijesenje za komponente koje imam a bile su neiskoristene zbog nedostatka ploce.
Naravno konto sam si da ce sve proci u najboljem redu jer je ploca dokazano skroz ispravna kao i sve moje komponenente.

1. Ugl i pocnem ja spajat i napatim se kao nikad do sad, spajanje + dizanje windowsa me kostalo jedno 10h rada sveukupno..
Prvo sto sam primjetio neprimjereno jesu bili rami.. Ubo sam 2x 1gb kingmax 800mhz rama koje sam dobio na posudbu i radi sve u redu a ako ubacim jos svoju jednu plocicu od gige istih ram-a ne radi nikako ili mi crasha blue screen (to me je i patilo tokom dizanja windowsa dok nisam skuzio problem) , rami su ispravni i moji i ti posudjeni, testirani zasebno i u svakom utoru.

2. Probam si clockat procesor, Intel E4600 2.40Ghz na nekih 2.60Ghz otprilike i nista, pc nije htio uopce bootat dok nisam clear cmos. Takodjer mi nije jasno jer cisto sumnjam da sam pretjerao s necim, i nije mi prvi put da overclockam ni taj konkretno proc a pogotovo opcenito.

3. I sta me jos zanima je sljedece...
Ovaj mali cooler na sredini ploce http://gadgets.softpedia.com/images/...herboard-1.jpg , je u zadnje vrijeme poceo stvarati extremno iritantan zvuk, kao neko zujanje , brujanje nesto tako.. Usudjujem se reci stvara 3 puta vise buke nego svi ostali ventovi zajedno, bez tog malog vjerujem da nebih ni znao da mi je pc upaljen
E sad zanima me da li je moguce i koliko je pametno taj malo cooler zamjeniti sa nekim iste velicine ili koja mi kompatibilnost vec treba (izvinite na neznanju ) , ako je cak moguce da stavim pasivni da totalno ignoriram buku sa tog dijela

Iako sam se zabavljao sa pc-evima podosta , ipak sam jos totalni amater, bilo kakva pomoc je dobrodosla , hvala unaprijed
Gavroo je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 10:56   #2
SetH
Premium
Moj komp
 
SetH's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: ZG/Borongaj
Postovi: 3,320
1. stavi rame i odvrti memtest
2. nove biose?
3. možeš stavit pasivac

i imaj u obziru da je to ECS,ne baš pretjerano dobar proizvođač
SetH je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2012., 10:58   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,316
2. ECS ploče su low end i kao takve nisu namijenjene klokanju. Dakle, to možeš slobodno prekrižiti.

3. 40mm zujalice su poznate po tom ventiću koji ima sklonost da shebe ležajeve. Možeš ih zamijeniti nekim većim ventom uz 'sam svoj majstor' opciju pričvršćivanja, staviti umjesto nje Zalman pasivac (npr. ovakav) ili malo solidnije coolere kao što su ovi.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 11:24   #4
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Plus, to je NF650 ploča, a one su poznate kao problematične i izbirljive. A i zagrijavanje tog čipseta je nenormalno.
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2012., 11:31   #5
Gavroo
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 39
Hmm.. hvala na odgovorima

@Coconut
Hvala na prijedlogu za pasivac, ali ne osjecam se bas da bih ulagao i lipe u ovo :P

Inace.. Imao sam i nekih low end ploca na kojima sam clockao proc bez problema doduse za relativne male frekvencije jer nisam nikad previse ulagao u dodatno hladjenje i slicno, ali bitno je da je sve bilo stabilno, i na urednoj temperaturi. A opet neznam stvarno nista o ovoj ECS-ovoj sim sto uspijem naci po netu.. ali interesantno i nakon 2god+ na njoj jos sve relativno radi dobro, dok neke tzv kvalitetne ploce koje sam imao su znale krepavati u roku od 8-12 mj iz nekih divljih razloga..
Gavroo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na