Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 02.01.2008., 14:54   #31
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
onda smo se prešli negdje, izgleda da je forcebook stvarno dobar.

syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 15:25   #32
don_jazz
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: đakovo
Postovi: 23
hm..

i ja kad sam kupovao gledao sam forcebook ali nisam se odlučio na njega samo zbog loših iskustava drugih ,.,..,.ne znam dal je pametno dat novce za forcebook iako ne mora bit da su ove nove serije loše ,.,.možda su baš ok,.,.neznam
don_jazz je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 02.01.2008., 16:34   #33
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor syncmaster1306 Pregled postova
I da.Da se osvrnem na to kuciste i tipkovnicu.Jest da je klimavo i malo losije ali jos i dan danas je takvo..Hehe..A stalno je mobilan.Svakome dajem za pravo da komentira da je losa.Ali i svakome dajem za pravo da si ju poprave sami ako hg-šrotaci nezaju kak treba..Nista,ja nisam pozalil kupivsi taj model,iako sam stvarno skeptican bio,kad sam ga kupovao..!Pozdrav svima
A jel ti ikako nosas taj lap? Ili ga koristis samo doma/posao?... meni upravo to kuciste i tipkovnica dignu zivac kad radim na FB-u. Nekvalitetno je i bilo mi me strah nositi ga u torbi svaki dan na fax... a tek grijanje, to je posebna prica, grije se dosta.
Dobre strane su mu da je jeftin, ima dobar ekran i da se moze naci FB lap za malo para da moze pokrenuti najnovije igre (iako je meni pomalo glupo kupiti laptop radi igranja...)

IBM i HP su ostavili skroz drugi dojam. IBM mi je zasad br.1 sto se tice robusnosti i kvalitete izrade.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 16:35   #34
Panzer
Premium
Moj komp
 
Panzer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Sv. Nedjelja
Postovi: 1,814
Citiraj:
Autor syncmaster1306 Pregled postova
Evo ovak ja koristim taj forcebook diablo vec od 7 mj..Laptop jos uvjek radi prfektno,bez ikakvih problema.Decki iz hga stavljaju unutra Geilovu,procesor se uopce ne grije,ko neki glupani koji nikad ni nisu imali taj prjenosnik u rukama tvrde.Istina je da imaju malo losije kuciste i tipkovnicu,ali hej ljudi,ostale komponete su super,a sto vise ultra-brutalno,jos dan danas jake.I to za prihvatljjivu cjenu. Ni jedna igra na full detaljima ne steka.Pa cak ni Crysis!!!!!!A programi katiya ili Auto CAD takoder rade puno,ali puno bolje nego na ostalim racunalima.I da jos jedna stvar.laptop je izuzetno tih,display je ultra dobar.Ima cistiju sliku nego mnogi drugi.Pa onda vi tako veliki protivnici forcebooka,a naravno samo glasine zadrzite svoje hpeice i toshibice ili nest trece,a ja ostajem na forcebooku.I da jos jedna stvar,ovo mi je 9 laptop po redu kojeg posjedujem,od hpa(raznoraznih modela) pa do gericoma i toshibe.A radio sam s malom miljom njih,kao serviser.I da decki,pa mislim da bi vec bilo krajnje vrijeme da se ostavite malograđanskih sranja ili ostalih gluposti kad vecina vas vozi korejance,japance ili ne druge automobile i veoma ste zadovoljni njima,a do prije par godina lomili ste jezik da je to najvece sranje koje moze biti.Mili,ajde odrastite.P.S. Nista osobno.Svima,sretna i veselija nova 2008. g.!
Ovo mi smrdi na reklamu, 2 posta - oba u istom topicu. Forcebook se hvali sve u 16. Nesto tipa Raptoxxx-a.

To da si igro Crysis na full pricaj nekom drugom, mislim je laptop jak al ni priblizno toliko da vrti igru kak spada. Na svojoj kanti imam slideshow, onda si mogu zamislit tvoj dozivljaj igranja.

Necu pricat o kvaliteti jer lap nisam vidio, (niti me zanima) al po pricanjima ostalih sigurno nebi riskirao 8k kn i kasnije lupo glavom u zid jer nisam sluso savjete.

NHF to all, samo iznosim svoje misljenje. Vase pare, vi odlucujete.
I da, koristim "pisljivi" FS kojeg sam dobio za smjesne pare, a igre ostavljam za komp. Ukupno me kostalo nekih 1500kn vise od tog forcebooka. (kroz 2god. jer stalno mijenjam komponente)
__________________



UPGRADED...
MBO: Gigabyte M59SLI-S4 cooled by HR-05 SLI & Zalman ZM-NBF47
CPU: AMD Athlon64 X2 3600+ cooled by Scythe Infinity @ 2.7GHz / 1.25V
RAM:2x 1GB Kingmax DDR2 800
VGA: Sapphire HD3850, 256MB Accelero S1 & 120mm AC @750/1900MHz
HDD:Western Digital 160GB (S-ATA, 8MB)
HDD 2: Western Digital 640GB AAKS
CD/DVD : DVD RW Pioneer DVR-112D Silver (Color match with case)
Powered by OCZ GameXtream 600W
Everything in Chieftec LCX-04SL-SL-A (HDD cooling – 3x92mm Sharkoon, ispuh 1x120mm CoolerMaster)
Coolers controled by Zalman ZM-MFC1
Visual expirience by Samsung 940BW

Notebook: Fujitsu Siemens Amilo Pro V3205 (12", CoreDuo 1.6, 1536MB RAM, 80GB) & Ubuntu 8.04

Audio sistem: Monitor Audio Silver RS1, Monitor Audio PureFlow Speaker Cable, Marantz PM310 pojacalo, Pioneer PD-S501 player, van den Hul M.C. THE BAY C5 Hybrid interkonekt.



Panzer je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 16:37   #35
syncmaster1306
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 5
Hehe..Pa za sad su jos uvjek tu...(space i enter)To ih samo moj debilni mozak tesko pritisce.A gledajte,to sto se tice kvarova...Nema tu nekog genralnog principa..Moj hp nx 6100 kvari se vec dvije godine konstantno.I vise je u melcompu na servisu nego kod mene.Tak da.kak naletis na kojeg.Moje misljenje,ako kupujete laptop iz bilo kojeg razloga,a zelite igrat igre,al niste kod love,za nest jos jace,taj diablo je definitivno izbor.Necete pozalit.Stvarno i iz iskustva velim.Evo stavit cu slike i njegove testove na 3d marku i cpu marku i ostalim benchmark programima..Malo kasnije..
syncmaster1306 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 18:20   #36
dawy
Registered User
 
dawy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Evo, ja sam prije par mjeseci kupovao sebi lap. Uzeo sam toshibu satellite a200-10hw i mogu reć da je poprilično čvrsta, jedino me zaslon malo zeza, ali i to je normalno za prijenosnike.
Prije toshibe sam u rukama imao hp-e, ibm-ove(koji mi se čine čvršći od moje toshibe), ma skoro sve laptope, ali samo sam kod forcebooka i fujitsu siemensa osjetio izrazito lošu tipkovnicu i konstrukciju.
E sad, to je sve samo moje osobno mišljenje, ali taj forcebook spada pod samo dno svih laptopa koje sam ikad imao prilike držati u rukama (konstrukcijski naravno, s tim kakav je iznutra nisam jako upoznat).
dawy je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 19:17   #37
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Nit je riba meso, nit je Forcebook laptop. Prije bih rekao da je neka plastična igračka made in China. Mislim da ne moram ovo posebno argumentirati jer mišljenje većine vjerojatno znate i sami... Jbš lapić kojeg ne smiješ ni krivo pogledat, a da mu ne pukne kućište ili ne otpadne par tipaka.

A ovo da Crysis na tom čudu glatko radi - jedan veliki, ali stvarno veliki
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 20:57   #38
syncmaster1306
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cakovec
Postovi: 5
Znate sto ljudi..Meni je i ovak i onak svejdno koje prenosnike cete vi imati i za sto ih trebate.Odnosno netrebate.Ovo je samo bilo moje osobno misljenje stvarno stanje stvari s mojim laptopom.Ali malo bi ipak trebali stat na kocnicu i prestat biti skepticni prema proizvodacima koji su novi na trzistu,i shvatiti da svakim danom postaju sve bolji i bolji.Zeko je jos u sumi.A do tad.Vidimo se i lijep pozdrav svima.Jer tko zna sto ce se dogoditi do tad.Mozda forcebook kupi odjel laptopa Hpa,kao sto je sad blizzard kupio studio igara activision..Hehe.A do prije wowa i nije bas bio veliki igrac na tom podrucju.
syncmaster1306 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 21:04   #39
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
forcebook nit je novi, niti su strani njegovi problemi... u biti forcebook laptop kao takav ne postoji, nego clevo radi barebone za njih ako se ne varam (i za druge hgspot-like igrače).

kažeš da imaš serviserskog iskustva i onda baciš 7-8k kn na forcebook lap?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2008., 22:22   #40
Zmalamuth
Inquisitor DeathWatch
Moj komp
 
Zmalamuth's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb-Rijeka
Postovi: 918
Citiraj:
Autor syncmaster1306 Pregled postova
Znate sto ljudi..Meni je i ovak i onak svejdno koje prenosnike cete vi imati i za sto ih trebate.Odnosno netrebate.Ovo je samo bilo moje osobno misljenje stvarno stanje stvari s mojim laptopom.Ali malo bi ipak trebali stat na kocnicu i prestat biti skepticni prema proizvodacima koji su novi na trzistu,i shvatiti da svakim danom postaju sve bolji i bolji.Zeko je jos u sumi.A do tad.Vidimo se i lijep pozdrav svima.Jer tko zna sto ce se dogoditi do tad.Mozda forcebook kupi odjel laptopa Hpa,kao sto je sad blizzard kupio studio igara activision..Hehe.A do prije wowa i nije bas bio veliki igrac na tom podrucju.

Ako smijem pripomenuti. Udruzili su se Activision i Vivendi, a Blizzard je pod Vivendijevom kapom. Jer Blizzard je samo proizvodjač igara, a ne izdavač.

A Forcebook je i dalje kanta od lapa.
__________________


i7 4770K cooled by Noctua NH-D14
Asus Sabertooth Z87
Corsair Vengeance Pro 2x8Gb 1866Mhz
EVGA GTX 1080 - 8gb -FTW GAMING
Logitech G500 & G510 Keyboard
OCZ Vertex4 256gb/Samsung SSD 850 Evo 500G /640Gb WD Black/2TB WD Black/3x2TB WD in sharkoon docking station
LG GH22
Corsair HX620W
Corsair Carbide 678c
Arctic Bionix F140mm x3
Phillips Brilliance 240PW - 24'''
Zmalamuth je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.01.2008., 22:45   #41
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
Citiraj:
Autor syncmaster1306 Pregled postova
Znate sto ljudi..Meni je i ovak i onak svejdno koje prenosnike cete vi imati i za sto ih trebate.Odnosno netrebate.Ovo je samo bilo moje osobno misljenje stvarno stanje stvari s mojim laptopom.Ali malo bi ipak trebali stat na kocnicu i prestat biti skepticni prema proizvodacima koji su novi na trzistu,i shvatiti da svakim danom postaju sve bolji i bolji.Zeko je jos u sumi.A do tad.Vidimo se i lijep pozdrav svima.Jer tko zna sto ce se dogoditi do tad.Mozda forcebook kupi odjel laptopa Hpa,kao sto je sad blizzard kupio studio igara activision..Hehe.A do prije wowa i nije bas bio veliki igrac na tom podrucju.
prestat cu biti skeptican kada forcebook bude ustvario bio brand a ne rebrand...

sisa pusti covjeka vidis da si je on kupio lap koji mu se svidja i super za njega. meni osobno je forcebook smece osim najjeftinijih modela koji mogu proci al samo to...

inace blizzard nije bio veliki igrac? pa nije on ni sada veliki igrac u industriji igara al je prodao starcraft u 4milijuna primjeraka... tako da ak uzememo kad je to bilo i sta je sad wow. onda je wow jos beba...
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 12:49   #42
Tex Willer
Premium
Moj komp
 
Tex Willer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 277
Proizvođač tog laptopa je Compal a model je IFL90 upiši to u google pa pogledaj šta stranci kažu o tom laptopu.
Ja posjedujem Forcebook Infinity više od godinu i pol i mogu reći da sam zadovoljan njime, jedina mana mi je malo veće zagrijavanje procesora i mali kut vidljivosti ekrana, ali ni to nije strašno, e da još sam i overclockao grafičku 7600 koja mi bez problema radi na 510/840. Menije je taj laptop upaljen stalno, gasim ga samo kad putujem.
Tex Willer je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 12:58   #43
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Da da, svaki Cigan svojeg konja hvali (dok ga drugome ne uvali). Napiši kaj hoćeš ali Forcebook se ne može mjeriti sa Toshibom, Asusom, IBM-om...
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 13:46   #44
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
kažeš da imaš serviserskog iskustva i onda baciš 7-8k kn na forcebook lap?
da da, naravno da ima, pa pogledaj mu profil godina, uostalom i ovo mu je 9 laptop po redu. Uzmimo da je poceo raditi sa 16, do sad je mogao zaradit taman toliko novca da kupi te laptope, ali niti kruh ni kavu ikad, heh..

gluposti..

a forcebook kao i ostali laptopi te vrste su i uvjek ce ostat losi, ali iz tog razloga i jeftini i tu nema diskusije, neki modeli ce bit kvalitetniji od ostalih (istih tih generickih) neki ne, al to je sve slucajnost dok recimo hp, dell, lenovo itd ulazu u razvoj, poboljsanje i testiranje svojih modela, a ne samo da naguraju komponente pa da to radi, al to kosta.

i danas vise ne postoji niti jedan razlog zbog kojeg bi ja kupio takav laptop, nekad su bili jeftini, njih se dalo dobit za 5000kn, dok su ostali bili 6-7 minimalno, al danas kad jedna toshiba (koja nije bas nesto poznata po niskim cjenama) nudi laptop za ispod 5000kn onda gdje je kvaka uopce?!

osobno znam dvoje ljudi koji imaju forcebooke, jedan ima nekog jeftikanera s kojim nikad nije bilo problema, doduse koristi se relativno malo, samo za net povremeno i kad negdje ide, a drugi kolega je kupio onog sa 78(9)00gt(x) karticom, wow naj turbo mega, njemu veselje nije dugo trajalo, zbog pregrijavanja (moja pretpostavka da je to uzrok kvarova) je vec vise od nekolko puta bio laptop na servisu sto njegovu fuknciju kao prijenosnog racunala izrazito ogranicava, posto cesto nije dostupno kad bi ga se nekud trebalo prenositi.
Tak da nema sanse da cu ikad povjerovat da je neki laptop noname klase iole dobar, to je kao usporedba dacie i thalie, dijele iste djelove u potpunosti skoro, al svi bitni i jesu isti, da dacia je novija, ali thalie osim problema s turskom elektronikom nisu bile strasne sto se kvarova tice dok su dacie katastrofalne (ne pricam napamet, osobno iskustvo i pracenje ljudi s doticnim autima i njihovim problemima)
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2008., 15:10   #45
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Tex Willer Pregled postova
jedina mana mi je malo veće zagrijavanje procesora i mali kut vidljivosti ekrana, ali ni to nije strašno, e da još sam i overclockao grafičku 7600 koja mi bez problema radi na 510/840
bravo... to se inače radi na laptopima bez greške.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 16:38   #46
Pugsley Adams
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 63
Evo ako se predomislis u vezi FB pogledaj http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prika...&Sifra=5500156

Inace jedan moj prijatelj ima Diabla i veli da je, ne racunajuci tu plastiku, zadovoljan i da se nije kvario.
Pugsley Adams je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2008., 17:16   #47
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Efektivno me nije bilo preko pola godine na forumu. Vec sam se zabrinuo kak bum sve pohvatao opet, ali vidim da se neke stvari nisu maknule sa mrtve tocke



* Prijedlog

Mozemo li napisati kratki STICKY zasto ne kupovati forcebook pa da stalno stoji kao disklejmer na temi?
  Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 12:41   #48
Sava css
Premium
Moj komp
 
Sava css's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 81
Ja cu ovdi samo dat jedan plus(+) za forcebook posto sam ga koristil jedno vrijeme i stvarno je bil ok(od laptopa sam do sad imal jednog Acera, Forcebooka i trenutno imam Toshibu). Taj fb nije bil nist losiji od ova dva s obzirom na vrijeme kad sam ga imal, kolko je kostal, jacinu komponenti i kvalitetu istih.
Vidim da se puno pljuje ali neka - ima ovdi puno "experta koji paraju nosom oblake" tak da to nije nist cudno.
Sava css je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 12:58   #49
RisingPower
čudovište
 
RisingPower's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 757
Citiraj:
Autor Sava css Pregled postova
Ja cu ovdi samo dat jedan plus(+) za forcebook posto sam ga koristil jedno vrijeme
Koje vrijeme? 2 tjedna?

Citiraj:
Vidim da se puno pljuje ali neka - ima ovdi puno "experta koji paraju nosom oblake" tak da to nije nist cudno.

Yep, ima ovdje purana zagorskih, ali to nema veze sa (ne)kvalitetom Forcebooka.

Citiraj:
* Prijedlog

Mozemo li napisati kratki STICKY zasto ne kupovati forcebook pa da stalno stoji kao disklejmer na temi?
Apsolutno podržavam ovo!
RisingPower je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2008., 13:55   #50
Sava css
Premium
Moj komp
 
Sava css's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 81
Citiraj:
Autor RisingPower Pregled postova
Koje vrijeme? 2 tjedna?
Acer - 2god
Fb - 1god (prodal sam ga frendu koji ga jos uvijek koristi za net,mjuzu i video)
Toshiba - za sad 2 mjeseca
Sava css je offline   Reply With Quote