Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.10.2006., 19:55   #1
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Angry Kriva maticna u HG-Spotu

Evo prije mjesec dana sam odlucio kupiti novu maticnu za AMD... i da sad ne duzim odluka je pala na Sapphire PURE Inovation koja se u HG-Spotu prodavala za ~470 kuna.... e sad na njihovim web stranicama je stajala slika od doticne ploce a i njezine specifikacije, samo je problem sto ne dobijete tu plocu sa slike nego neku drugu...
Tu sam nepravilnost primjetio odmah u prodavaonici jer ne samo da sam znao kako izgleda maticna, nego sam zao i kakva je kutija i sto sve dolazi od opreme sa njom, jer poucen prijasnjim iskustvima nikada nejdem u trgovinu kupiti nesto a da neznam 100% sto cu kupiti... ipak sam uzeo tu maticnu jer kao zamjene nije bilo Asrocka koji je kostao gotovo isto..... nakon sto sam dosao doma i probao maticnu shvatio sam da ona uopce nema veze sa Sapphireom premda se na pasivnom cooleru od chipseta nalazi njihov znak i premda je pakirana u njihovu kutiju....
Ko tu koga *ebe ja neznam, ali nakon sto sam pogledao na netu nasao sam tu maticnu pod ovim imenom PC PARTNER RX480AK9-A58X te ju odlucio vratiti jer definitivno to nije ono sto sam trazio, a i ne zelim imati maticnu od nekog proizvodaca za koji prvi put cujem :mad:

Za maticnu su mi vratili pare, a koliko vidim i nakon mojeg zaljenja na njihovim stranicama je osvanula slika od doticne PC PARTNER maticne, ali su zato ostavili specifikacije od Sapphire maticne premda doticna nema nikakve veze sa Sapphireom jer na njihovoj stranici nisam nista nasao o toj maticnoj....

Ovo je samo upozorenje svim kupcima doticne maticne da znaju sto dobivaju, : hello2 :

EDIT:

Samo da nadodam, maticna koju sam ja narucio je ova

http://www.firingsquad.com/hardware/...on_pi-a9rx480/

a dobio sam ovu

http://www.pcpartner.com/product_det...7134745-508850

tako da se nadam da me razumijete zasto sam nezadovoljan....
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 20:51   #2
Crash009
Banned
Moj komp
 
Crash009's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Orahovica
Postovi: 7,361
pa fino ju odnesi nazad i reci u čemu je stvar, mislim da bi trebao dobiti ono sta si narucio, koja ti ploča pise na racunu?
Crash009 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.10.2006., 21:01   #3
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,418
Crash009, ovaj dio nisi razumio...
Citiraj:
Autor EvilM@ster Pregled postova
.....Za maticnu su mi vratili pare, a koliko vidim i nakon mojeg zaljenja na njihovim stranicama je osvanula slika od doticne PC PARTNER maticne, ali su zato ostavili specifikacije od Sapphire maticne premda doticna nema nikakve veze sa Sapphireom jer na njihovoj stranici nisam nista nasao o toj maticnoj......
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 21:03   #4
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,395
Nije mi jasno kako ti cijena ploče nije bila malo preniska? Naime, ploča koju si tražio dođe 170-180 $ što je puno više od ove u HGspotu.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 22:56   #5
joolka
music freak
 
joolka's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Sibenik
Postovi: 3,257
.."sapphire" je dio pc partnera odnosno samo njihov "brand"....pc partner proizvodi i graficke pod "sapphire" brendom (jedno te isto) tako da se nemoras uzbudjivati sto se toga tice,a maticna je skroz ok,za te pare dobijes gigabitni lan,firewire,5-pci utora i pasivno hladjenje chipseta,jos da je dobar overcloker ..ovo je skroz solidna ploca,uzimam je u obzir jer mi trebaju pci slotovi,jesi probao clockati
__________________
LENOVO LEGION 5 gaming laptop (AMD 5800H,RTX 3070)
LENOVO LEGION 5 pro gaming laptop (AMD 5600H,RTX 3060)

Zadnje izmijenjeno od: joolka. 31.10.2006. u 23:11.
joolka je offline   Reply With Quote
Staro 31.10.2006., 23:35   #6
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Radi clockanja sam i uzimao tu plocu, i radi niske cjene i odlicnog izgleda ... jest da mi je malo bila cudna toliko niska cjena zato sam i prodavaca pitao jeli to ta ploca, on je rekao da je pa sam ju narucio jer za te pare definitivno nisam mogao naci bolju.... Prva stvar koju sam napravio je da sam probao clockati, i sistem mi se nikako nije htio podignuti ako je FSB bio preko 220, ili se smrzla dok je dizao windowse ili u windowsima, jednostavno se onda vise nisam htio zafrkavati s njom i drugi dan ujutro sam ju isao vratiti...

@joolka

Maticna je solidna ali definitivno nije niti blizu onoga sto sam ja narucio, zato i jesam napisao ovo tako da se i drugi ne zalete... sada je to malo teze posto su zamjenili sliku maticne sa pravom, ali to jos uvjek nije pure inovation : nono :
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 09:31   #7
smoks1
Guest
Moj komp
 
smoks1's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 343
slicno se nesto meni dogodilo u Ve-milu,ispricali su se,promijenili opis maticne na netu i zamjenili mi maticnu za tu pravu...
smoks1 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 19:08   #8
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
meni se nisu ispricali nego me tip gledao kao da bi me najradije natukao s tom maticnom po glavi dok sam ju vratio : bonker :..... A i bilo bi ljepo od njih da osim slike promjene i opis maticne ploce...
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 22:35   #9
buzz11
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 89
nije kriva ploča. pcpartner i sapphire su jedna firma. nekad je pcpartner radio odlične ploče za pIII pa su upali pod sapphire i sad rade za njih. razlika je u dizajnu, ali ista stvar samo u drugoj boji. jedini problem s tom pločom je ako kopaš po biosu (bilo koje postavke) odmah počne trokat. stabilna je jedino na defaultnim postavkama.
buzz11 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2006., 23:00   #10
EvilM@ster
Ev1LMa5ter
Moj komp
 
EvilM@ster's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 675
Pa kako nije kriva ploca, kad je slika i opis od Pure Inovation a ovo ni izdaleka nije to... tu plocu i jesam uzimao zato sto se dobro da clockati na njoj i zbog jako dobroga dizajna, jer sam se dvoumio izmedu nje i asrocka i sitni su detalji bili u korist ove maticne.... sorry ali ne slazem se sa tobom, to je isto kao da sam narucio crveni golf V GTi sa dodatnom opremom a dobio bjeli SDi bez opreme : suicide
__________________
androidhrvatska.com
EvilM@ster je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na