Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.04.2014., 15:55   #91
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Oke, iskoristivši jedan trik s game opcijama, za sada nisam imao crasheva. Malo je blesav "fix", al za sada radi. Obrišite user file, ALI, ako vam se igrin izbornik zbuga, "killajte" igru, vratite user file i pokrenite je nazad. Odite pod opcije i obavezno tim redom mijenjat. Prvo postaviti render; ako imate Win7 ili 8, tada obavezno postaviti na Full Dynamic Lighting (DX10). Postavite li bilo što drugo, igra se češće ruši. Nakon toga postavite overall qualitiy, isključite HBAO i soft water. Ostale opcije postavite sebi po volji. U game opcijama isklučite tijelo svojeg lika i tek onda promijenite kontole sebi po želji. Spremite promjene, izađite iz igre, pokrenite je, startaje/loadajte, napravite hard save i držite fige da će se manje crashati

Btw, imam još jedan porblem; na kojoj je tipci detektor? o.O U opcijama ga nema.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 16:05   #92
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
detektor nema tipku
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2014., 16:08   #93
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Citiraj:
Autor JoZ@ Pregled postova
detektor nema tipku
O jbt, ja mislio da su to uzeli iz Clear Skya i CoP-a i uvdje uveli
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 17:45   #94
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Skuzio sam da FPS kolje nenormalno,tipa 40-50 fps cim to ukljucim bilo na dx9 ili dx10 slideshow bude,jest da je ljepse,ali brate mili kao da sam svijetli da cu dobiti epilepsiju kao Disney igra,a ne STALKER
blava je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 19:54   #95
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Gdje naći jaknu bandita jbg. u dark Valy-u

Bogme slab izbor oružja kod trejdera, do love se teže dolazi, a ja volim biti milijunaš otpočetka a bogme nema ni nekog izbora helmet-a barem kod Sidorovića i u glavnoj bazi sve u svemu naspram nekih modova ovo je dosta aljkavo napravljeno i prezentirano pogotovo što se izlazak čekao 6god. jbg. bez obzira što je igra zasebno napravljena i u biti nije mod-opcija.
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 20:14   #96
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Ok, ajmo na trenutak na stranu staviti bugove, oružje i slično.. Mene zanima jedna stvar pa bi volio da to malo pojasni onaj tko igra LA:

1. Ako kažete da su glavne misije iste, zanima me čemu onda nove lokacije pošto se ionako glavne misije obavljaju po već poznatim lokacijama?
2. Dali te nove lokacije služe za neke sporedne kvestove ili su čisto onako dodane da upotpune mapu, sa pokojim stash-em, NPC-em i slično?
3. Ukoliko glavne misije nisu iste, dali su barem dobro napravljene kroz upravo te nove lokacije?
4. Znači igra je malo otežana? Ma neka je

Takve informacije mi/nam trebaju, jer za bugove pretpostavljamo
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 20:22   #97
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Mape su ogromne i ako ćeš hodati i istraživati bogme ćeš se naigrati pošteno
glede novih lokacija još nisam stigao jbg. i ovako sam predaleko došao jer obavljam samo glavne misije i uopće se nešetam kroz to svo žbumje,granje,cvijeće ima nekih novih živina barem što sam do sada naišao i to u dark valy-u prije par trenutaka
Neki questovi su izmjenjeni tj. zakomplicirani kao npr. trenutna situacija "treba naći bandit jacket kako bi upao u bazu u Valy-u jbg probao se ušunjati unutra ali su me odmah smaknuli i propade opcija zadatka dakle nije isto kao u SoC-u origigi jer se tamo može ići na oruk samo sve posmicaj i sve OK
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 20:35   #98
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Aha, hehe, mi lajk it..
Thx na info, tako nam piši/pišite kada dođete do neke fine lokacije, ili nove beštije, ili nešto slično
Bez spojlanja
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 20:51   #99
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Iskreno, nije mi jasno zašto je toliko ljudi ljuto i razočarano na zeleniji Černobil
Igrina radnja odvija se u 2006. godini i ukoliko neki ne znaju, Černobil u današnje vrijeme nije Sahara, nego je prepun zelenila. Jest da je sve radioaktivno, ali vegetacije ima. I meni je atmosfera i sve to nenadjebivo u originalu, ali nije da je ovo loše, ovo je super napravljeno. Možda nekima smeta što nije sve cijelo vrijeme tmurno, ali odite li u Černobil ne znači da će vam se sivi oblaci nad glavom ukempati. Iako je sve puno zelenila i cvijeća, morbidno je to što je i dalje sve opasno na dodir te iako je ljepota pristuna u obliku latica cvijeća, njihova karpela i dalje ima oblik mrtvačke glave.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 21:07   #100
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Nije da sam baš razočaran ali...... jbg. nakon toliko vremena koliko su upotrijebili i sve to trajalo očekivali smo/sam dosta bolje/više jbg. mnogi developeri izdaju komplet igru pa i dvije u tom periodu i ne toliko bugovitu, naravno podržavam otežavajuće igranje i malo veću disciplinu glede igre, a ne ko indijanac bez glave udri i bježi tako sam obićno igrao Stalker serijal ali sam ga mnogo puta prešao i sa dosta modova koji su joj dali ono nešto što me zadržalo i dan danas da igram istu, za razliku od drugih koje odigram i idem dalje ali se Stalkeru uvijek vraćam kao floki čiku
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2014., 21:09   #101
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Htio sam se malo odmoriti od izrade COP-modova, pa ajde da to skinem i odigram. Zainteresiralo me što ima dosta lokacija, što je mod rađen 6 god. (valjda su nešto dobro napravili), što su na spisku autora poznata imena iz serijala STALKER (imam osjećaj da je to marketinška prijevara ili su ti ljudi izgubili svoj talent) i dr. Prvo što se tiče grafike. Nisu daleko odmakli od prvog SOC-a- Promjena na bolje je u izgledu neba i prikaza vremenskih prilika/neprilika i što ima mogućnost dinamičkog osvjetljenja DX10. Ostalo po starom (nešto su čak uspjeli pokvariti uvodeći novitete u funkcijama). Moja filozofija je - što je dobro ostavi na miru, a loše poboljšaj. Osim toga ako se u folderu text otvore dijalozi ili zadaci (task) vidljivo je da na mnogim lokacijama ima samo par razgovora i nađi neki predmet. Ne znam kako drugima, ali meni je važna grafika, zvuk, ali i priča i ozbiljniji zadaci koji tu priču dižu na viši nivo. Napisano je da je za DX10/11 preporučljiv CPU i7. Zašto? Imam CPU 8400, DDR2 memoriju, jedino grafičku nešto bolju GTX660 i mod u kojem sam grafiku dotjerao skoro do realnosti (7 GB) i na maksimum postavkama ide glatko. Može se igrati i na osrednjem kompu ako svi parametri usklađeni. Kad sam na jednom slovenskoj stranici, gdje skidam igre, filmove i ostalo napisao kakvo je to zelenilo i cvijeće (kao da je Valentinovo) skočili na mene kao da sam rekao da kranjska kobasica nije njihova. Valjda zato što gdje god se okrenu sve je zeleno. Moja ocjena 5/10 i to samo zato što sam manijakalni ovisnik svega što počinje sa STALKER.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 21:11   #102
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Koji kralj, koji kralj...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 21:18   #103
Omerta
Premium
Moj komp
 
Omerta's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Grobnik - Rijeka
Postovi: 3,243
Priznaj da ti je ovo sa Kranjskom kobasicom bilo genijalno jer meni je

Hm, Bakica pa ako ti tako kažeš onda stvarno je 5/10, no tek kada počnem igrati ću moći nešto više reći.
Upravo to, čemu dirat nešto što je genijalno u Stalkeru a to je npr. atmosfera.
Također sam više očekivao PRAVIH misija a ne nekih rendom nabacanih kvestova "odi tamo, donesi to i to"..

Kod mene je poželjna situacija jer ja ionako opet mislim prelazit SoC a ovo je jedini MOD koji ću igrati ali samo zato jer je standalone i što zapravo i nije mod već je više igra/mod.

Inače, mene nikad mod-ovi nisu zanimali, Stalker mi je genijalan onakav kakav je u originalu, nikakvo poboljšanje grafike, neba, oružja ovog onog.. I zato kažem, ovo će biti jedini "mod" kojeg jedva čekam počet, ali tek kad se malo popatch-ira
__________________
We are the best, *uck all the rest.. MiR
Odgovoran trgovac:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Omerta je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 21:26   #104
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,529
Citiraj:
Autor Omerta Pregled postova
Upravo to, čemu dirat nešto što je genijalno u Stalkeru a to je npr. atmosfera.
Također sam više očekivao PRAVIH misija a ne nekih rendom nabacanih kvestova "odi tamo, donesi to i to"..
Točno tako i ja mislim
Niej loše, ali niej to to...

Citiraj:
Inače, mene nikad mod-ovi nisu zanimali, Stalker mi je genijalan onakav kakav je u originalu, nikakvo poboljšanje grafike, neba, oružja ovog onog.. I zato kažem, ovo će biti jedini "mod" kojeg jedva čekam počet, ali tek kad se malo popatch-ira
Ja sma reinstalirao igru i začudo sada radi brže i kudikamo bolje, ne ruši se tolko () i igrivo je.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 21:29   #105
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Ljudi covjece ljudi ogavna smo rasa,citam okolo komentare bugovi,kreševi ,zelenilo, prica ista..kme kmee dođe mi rigat ,kad bi vecina znala koliko je tesko kodat za usrani xray engine i koliko je malo ljudi radilo na modu nebi ovoliko plakali za besplatnu igru .
-BF4
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 21:44   #106
JoZ@
Premium
Moj komp
 
JoZ@'s Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: VG-ZG i okolica
Postovi: 739
meni OK al moja kanta to nemre gurat
nemrem izač iz smeča jer se ruši
nemrem popravit oružje jer se ruši a ni odjelo kod foxa jer se ruši
htjel sam skratit ove kišne dane al eto pričekaču zimu a do tad če valjda ispačirat a ja bar uzet neku grafu i još rama

mislim da če ovaj mod bit dobar za napravit bolje modove
neki stalker LA complete mod XY

p.s. ima ko za neke male pare neš bolje od 8600GT
JoZ@ je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 22:24   #107
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Ljudi covjece ljudi ogavna smo rasa,citam okolo komentare bugovi,kreševi ,zelenilo, prica ista..kme kmee dođe mi rigat ,kad bi vecina znala koliko je tesko kodat za usrani xray engine i koliko je malo ljudi radilo na modu nebi ovoliko plakali za besplatnu igru .
-BF4
Moglo je i bez tog 'ogavna rasa', jer ta rasa je dosta toga prošla i propatila tijekom svoje povijesti. A što se tiče 'riganja' to je slobodna odluka. Kritika, neka vrsta recenzije ili pohvala dozvoljena je u svakom demokratskom društvu. To što je 'besplatna' , pa baš i nije. To što nisi dao neki novac ne znači da ne košta. Čekanje da se skine (zna bome nekad i potrajati), nestrpljivo očekivanje da se snimi i da počneš igrati, a onda puf - razočaran. 'Teško kodati usrani xray engine'. Teško je popravljati automobile ako nisi mehaničar, teško je popravljati elektriku ako nisi električar i sl. a xrEngine su radili programeri (barem su tako napisali) koji imaju dugogodišnje iskustvo. Uostalom problemi nisu toliko u xrEnginu koliko u greškama u skriptama. To znam iz iskustva sa COP-modovima, jer nakon što sam ispravio uočene grješke problemi nestali. P.S. Puno pozdrava Šibeniku pošto su mi korijeni otuda.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 22:53   #108
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ljudska rasa je krivi termin. Ljudska vrsta je ispravan.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 23:06   #109
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
Gospoda koja su radila igru opčenito serijal Stalker primaju i plaću za svoj rad valjda jbg. pa ako nisu sposobni riješiti taj vječni problem 1.6 xray engine koji ruši igru od samih početaka izlaza iste bolje da se prijave na burzu
Igra se i najviše ruši upravo zbog neoptimiziranosti kako same vanilla igre tako i s upotrebom raznih modova uvijek taj x-ray jbg. mamicu mu maminu

Igra je trebala izaći kompletna i s puno manje grešaka jer je bilo dosta pa i previše vremena da ju se ispolira, ako naš cijenjeni kolega poriktava i prepravlja cijeli mod za CoP i nakon svega sve radi za 5+ pa bi i pojedincima mogao biti uzor kako onda ti tzv. "majstori developeri" takvo što nemogu riješiti ......
ECHO je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 23:13   #110
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Nema ko popravit engine. Oni najpametniji su otišli u 4A games i napravili Metro serijal. Ovi kaj su ostali su samo trpali na taj engine a nisu ga usavršavali.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 23:13   #111
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ljudska rasa je krivi termin. Ljudska vrsta je ispravan.
U pravu si. Ispravak: ne postoje ogavne ljudske vrste nego samo ogavni ljudski pojedinci, pa čak i u Zoni.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 23:22   #112
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Bakica47 Pregled postova
U pravu si. Ispravak: ne postoje ogavne ljudske vrste nego samo ogavni ljudski pojedinci, pa čak i u Zoni.
Da, pripadnici Dutyja
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2014., 23:53   #113
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Previše su onda ljudi očekivali od ovoga kako se meni cini ,jer mene nije razocaralo nista osim glavne price koja je ostala prakticki ista pa opet drzim jezik za zubima i čekam patch za neke sitne probleme.Ja osobno smatram da je ovo besplatna igra i sram me prigovarat o necemu na sta sam samo net bandwith potrosio/ovako i onako bi ga potrosio/....Za Stalker vise niko ne dobiva pare osim Grigorevica on ima prava na Stalker IP koliko ja znam,ljudi koji su originalno radili na xray enginu su razbacani okolo survarium,metro.../rasa ili vrsta/mislim da je poanta jasna
Odo igrat Autumn Aurora 2 + ENB
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 00:42   #114
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Odo igrat Autumn Aurora 2 + ENB
To je sad najbolji mod? Mislim da sam ja igru prelazio samo sa Complete i Oblivion Lost modovima.
  Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 00:45   #115
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Malo sam čeprkao po postavkama. Za one kojima je gustoća trava prevelika (teže se primjete tijela, predmeti) treba u opcijama videa otići pod Advanced i kod grass density skalu povuči ulijevo. Ja sam skroz lijevo. Spremiti izmjenu i potpuno izači iz igre da bi prihvatilo. Do sada nisam ni u jednom Stalkeru imao, isto pod Advanced, uključenu vertical sync jer je to radilo probleme pa sam je i ovdje isključio. Vidjet ću kako će se to odraziti. Za sada je u redu. U svakom modu stavljao sam quick save F5 a quick load F9, jer kad su te funkcije na tipkama koje su jedna do druge znao sam umjesto save stisnuti load. Međutim, ovdje se to ne može mijenjati. Kad sam stavio na F5 i F9 i kad dođe do učitavanja resursa izbaci iz igre.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 01:20   #116
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
To je sad najbolji mod? Mislim da sam ja igru prelazio samo sa Complete i Oblivion Lost modovima.
Da ok je sad jel najbolji to je tesko reci,,takoder odavno odigra Complete i OL,AA ti je nesto ko Misery izgledom,mehanikom i gameplay-om...
http://www.moddb.com/mods/autumn-aurora-compilation-mod
a ovaj ENB ti je nadodatak na AA,dodaje DOF te dosta mjenja svjetlosti i sjene u igri u biti eye candy
https://www.youtube.com/watch?v=X5yAcV9TWbc


Citiraj:
Kad sam stavio na F5 i F9 i kad dođe do učitavanja resursa izbaci iz igre.
Vrati se par stranica unazad spomenio sam da je to problem i da se rusi igra kad mjenjas kontrole /user.ltx ili fsgame je zbrljan/probaj pokrenit kao adminstrator te izgasi UAC iako sumnjam da ce to rjesit problem jer takoder mi se to desava ,patch je navodno 1.5 i to ce biti rjeseno valjda
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 02:22   #117
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Ne da mi vrag mira pa opet malo prčkao. Prvo stavio user.ltx iz Stalker COP, ali sam samo vratio na F6 i F7 i radi. U ovome user.ltx nije Extreme nego High. Pošto mi i sa cvikerima vid nije bog zna što, a i prsti nekad stisnu krivu tipku, tražio sam koja kombinacija save i load radi. Save F6 i load F8 i nema problema.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 06:06   #118
Bakica47
Premium
 
Bakica47's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 237
Pronašao sam jednu grešku. Kad se otvori PDA pri dnu su rubrike Show map, Show player's diary, Show stalker contact list itd. Svaka rubrika se može otvoriti. Međutim, kad se spremi igra nakon ponovnog učitanja ako se želi otvoriti Show stalker contact list igra krešira (svejedno je spremi li se kao quick save ili pod nekim nazivom). Navodno će patch to ispraviti. Zato je za sada bolje tu rubriku ne otvarati. U rubrici prije napisao sam da sam stavio user.ltx iz COP-a, ali na kraju nisam primjetio da je pomogao kod ovakvih grešaka, jer je problem u skriptama.
Bakica47 je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 07:55   #119
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
De se ti javi Dezowawetu. Likovi su za tebe potpuni amateri ili nek ti daju sve materijale pa da vide kak se pečevi delaju
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.04.2014., 11:23   #120
ECHO
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: CROATIA-Vukovar
Postovi: 2,354
da trebalo bi tako jer kolega je "spacemaster" za njih
ECHO je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na