Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2017., 10:39   #8341
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Mit.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Mit je i energetski certifikat koji pokazuje da plasma troši minimalno 2x više struje nego LCD istih dimenzija?
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 10:41   #8342
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Nazalost nisu. Ni blizu. Uvijek ima neki kompromis.
Nemoj me krivo shavati i naljutit se, ali ti u Kanadi kupis TV za 'male novce', tamo je sve jeftinije, a mi takav TV tu moramo platit preko 10 000 kn, tak da takav TV skoro ovdje nitko nema i normalno da onda plazma ima bolju sliku od prosjećnih LCD/LED-ova koje su mogu priuštit građani ''lijepe naše''.

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Razlog je LCD mafija između ostalog.
Plasma stara 10 i više godina ima bolji prikaz slike od top LCDa.
Opjevani OLED ima tipičnih lcdeovskih 300 MR dok je plasma imala nativnih 1080 MR prije deset godina.
Pokopali su superiornu tehnologiju i gurnuli inferiorni LCD.
Rekao bi da je tak nešt u pitanju, a ne potrošnja struje.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pokopali su je jer svijet ne bi mogao proizvesti toliko struje koliko bi tolika količina plasma TV-a potrošila.

Negdje sam davno čitao da na 30 milijuna plasma TV-a dolaze 2 nove nuklearne elektrane.
Ma je, da je tak onda bi ljudi imali svijeće i fenjere, a ne žarulje u lusterima. Koliko se samo ljudi grije na struju? U Irskoj npr. velika većina, koliko onda elektani treba za njih?
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 11:07   #8343
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Opskrbi prosječnu EU državu plasma TV-ima i izračunaj potrošnju.

Ne znam jel živiš u nekom balončiću, ali kod nas (u Hrvatskoj) se ljeti zbog klima uređaja troši više nego što se proizvede. Dodaj u priču i plasma TV-e i imaš garantirani kolaps električne mreže u nekom trenutku.

Klima uređaj u prosjeku radi dnevno manje nego prosječan TV, a i nema ga svako kućanstvo, dok je TV u svakome i to minimalno 2 komada.

Povećana potrošnja struje znači povećan rad elektrana, znači više zagađenja, a to danas nije kul i povlači masu gluposti na koje zeleni skaču. Sorry, ali ja ne vidim drugi razlog zašto plasma nije opstala.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 13.04.2017. u 11:20.
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 11:09   #8344
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Tak je, mislim da sve dostupnije klime su digle drastično potrošnju. Plazma troši duplo od lcd-a iste dijagonale.
A i neučinkovitija je sigurno, panel lijepo grije
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 11:34   #8345
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Mit je takodjer i ta superiornost plazme. Kao i svaka druga tehnologija imala je vrline i mane u prikazu. Ja se ne bih vratio na nikakvu plazmu osobno a svjestan sam svih nedostataka alternativa i potrosnja mi nije nikakav faktor.
Plasma je uz sve mane superiorna LCDu u prikazu slike.

Na kraju krajeva to čudo od OLEDA od 40000 kn ima patetičnih nativnih 300MR dok je plasma imala 1080MR u vrijeme P4 i A64

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 11:34   #8346
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Mit je i energetski certifikat koji pokazuje da plasma troši minimalno 2x više struje nego LCD istih dimenzija?
Zadnje plasme su trosile malo više od LCDa.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 12:10   #8347
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,010
Citiraj:
Autor lobo64 Pregled postova
Začuđujuće, moj iz 2014. (37", model LE320E) ima.
Meni - slika - napredno upravljanje - pozadinsko osvijetljenje.
Doduše, koštao je 5000+ kuna.
Sad sam malo u panici jer sam baš škicao jedan 55" (CUF8472ES) pa ako su ga tak srezali u opcijama moram gledat negdje drugo...
nemam "napredno upravljanje".
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 12:24   #8348
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Zadnje plasme su trosile malo više od LCDa.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Da, ako usporediš 65" LCD i 32" plasmu. Ako uzmeš jednake dijagonale, nemaš šanse...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 12:29   #8349
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Zadnje plasme su trosile malo više od LCDa.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Potrosnja nije na strani plasmi ali toj tehnologiji je najprije presudila nemogucnost prikazivanja 4k rezolucija koje su danas standard za top modele televizora. Skupa proizvodnja. Nikad do kraja rijeseni neki problemi sa plasma panelima (npr burn in, treperenje slike),ulazak oled tehnologije na trziste tv-a koji su zapravo alternativa plasmama. Meni osobno na plasmama najvise smeta sum u slici tj slika djeluje kao da je "zasnijezena" a to se najvise primjeti kada su na ekranu jako tamne scene. Nema nikakve sumnje da su panasonic plasma tv jaci modeli iz 2012-2013 u prostoru sa reduciranim svjetlom bolji od bilo kojeg danasnjeg led lcd-a. Imaju bolji prikaz boja koje djeluju zasicenije (slicno kao na oledu),bolji prikaz crne boje, savrsen vidljivi kut sto je ozbiljna prednost. Nedostatak je spomenuti sum u slici pa ista nikad ne moze djelovati tako cisto i bistro kao na lcd-u. Slabiji prikaz bijele boje na vecem djelu ekrana, dakle slabija ukupna svjetlina slike.
Da mi danas neko nudi potpuno nov plasma tv panasonic 55zt60 iz 2013 ili novi najbolji qled samsung 2017 model ja bi uzeo plasmu bez puno razmisljanja.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 12:40   #8350
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Plasma je uz sve mane superiorna LCDu u prikazu slike.
To je dosta subjektivno i ovisi najvise u kojim uvjetima osvjetljenja se gleda.

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Zadnje plasme su trosile malo više od LCDa.
Bas i nisu malo, a i ne zaboravi da su sve plazme imale brightness limiter.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 15:20   #8351
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Opskrbi prosječnu EU državu plasma TV-ima i izračunaj potrošnju.

Ne znam jel živiš u nekom balončiću, ali kod nas (u Hrvatskoj) se ljeti zbog klima uređaja troši više nego što se proizvede. Dodaj u priču i plasma TV-e i imaš garantirani kolaps električne mreže u nekom trenutku.

Klima uređaj u prosjeku radi dnevno manje nego prosječan TV, a i nema ga svako kućanstvo, dok je TV u svakome i to minimalno 2 komada.

Povećana potrošnja struje znači povećan rad elektrana, znači više zagađenja, a to danas nije kul i povlači masu gluposti na koje zeleni skaču. Sorry, ali ja ne vidim drugi razlog zašto plasma nije opstala.
Jel vi to usporedjujete plazmu sa klima uredjajima koji su 3.5kW snage, sa 150-200W plazme?!
Stavis dvije Led zarulje u kucu i potpuno si ponistio potrosnju jedne plazme

Ovo sa nuklearnim elektranama me dobro nasmijalo.

Prvenstveno zasto je Panasonic rekao zbog cega su ukinuli plazme je bila trenutno jako visoki trosak i ulaganje u tehnologiju da proizvedu 4K panel.
Nije bio problem potraznje, potrosnje, itd.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 16:42   #8352
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Jel vi to usporedjujete plazmu sa klima uredjajima koji su 3.5kW snage, sa 150-200W plazme?!
Stavis dvije Led zarulje u kucu i potpuno si ponistio potrosnju jedne plazme

Ovo sa nuklearnim elektranama me dobro nasmijalo.

Prvenstveno zasto je Panasonic rekao zbog cega su ukinuli plazme je bila trenutno jako visoki trosak i ulaganje u tehnologiju da proizvedu 4K panel.
Nije bio problem potraznje, potrosnje, itd.
Klima uređaj nije 3,5 kw već nazivne snage 1,5kw.
Moderni inverter od 3,5kw ucina troši u prosjeku oko 800w.

Poslano sa mog E6653 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 16:45   #8353
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Tako je, jer klima vuče 3.5 kW od početka pa do kraja upotrebe...

Daj se informiraj malo...

Citiraj:
Actually, in terms of overall electricity usage in households, air conditioners use the most on a continual basis, followed by refrigerators. But on a unit per hour basis, air conditioners are not that bad, even though they’ve been made the villain by the media. Broadcasters, in particular, are offering tips to households on how to cut down on energy consumption and the main suggestion is to set your air conditioner at 28 degrees centigrade. Because so many people, in particular the elderly, have fallen victim to heat stroke, no one is saying to turn off the air conditioner any more, but the general consensus is that the average air conditioner in the average home uses about 130 watts of energy and, overall, accounts for a bit less than a fourth of the summer electricity bill, which gives you some idea of the savings potential.

What the media doesn’t say, according to an article in the most recent issue of Shukan Post, is that there is another appliance in your house that actually uses more electricity. A typical large screen (over 37 inches) LCD television set uses on average 220 watts, or 70 percent more energy than the air conditioner if both are being used continuously, but, of course, media companies aren’t going to suggest you turn off the TV because that would hurt their business.

And according to the Nomura Research Institute, since air conditioners work on something akin to fuzzy logic, they save more energy the longer you keep them on. The point is not to turn them off and on. If a room is, say 32 degrees and you turn on an air conditioner set to 27 degrees, it requires 800 watts right at the beginning, but after only a minute the energy consumption drops to 600 watts and then after 17 minutes it can drop to as low as 80 watts. What tends to be the concern of energy producers is not so much that households use their air conditioners, but rather that they don’t all turn them on at the same time. By the time an air conditioning unit is maintaining its set 27-degree temperature it may be using as little as 20 watts. The problem is, once you turn the air conditioner off, you have to start from zero again. Also, it should be noted that these figures are for rooms that are fully insulated.

In comparison, three incandescent 60-watt light bulbs use 162 watts, continuously. And TVs are worse: 220 watts isn’t a whole lot better than the old CRT TVs. Though LCD and plasma displays are touted as being more energy efficient by the industry, the comparisons are being made for equivalent screen area. For sure, a 28-inch CRT TV uses about 87 watts, and a same-size LCD screen only uses 42 watts, but the energy consumption increases exponentially from there. When you get to 40 inches, the LCD consumption jumps to 230 watts. And the whole point of flat screen TVs is that they take up less room and thus families are buying larger and larger ones. A 50-inch plasma screen uses 400 watts.

Also, there’s a big difference in manufacturer specifications. Some makers are much more energy efficient than others, but the point is that the TV is not only using a lot more electricity than your aircon, it’s also heating up your room, making more work for your aircon. Even when the TV is on standby it’s consuming about 3 watts of power. So turn it off. There’s nothing to watch anyway.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 18:06   #8354
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Da, još neki ne znaju sa je 3.5kw snaga hlađenja, 4kw snaga grijanja, dok stvarna potrošnja el. komponenti je 1-1.5kw.
Moj nverter na "srednjoj" snazi oko 300-400w prosječno, max 800w na hlađenju, 950W na grijanju na max (3.5kw/4kw model)


On topic.

Moja plazma 107cm troši prosječno 200-220W,(deklarirana je na 255W) ovisno o svjetlini i dinamici prikaza.

Al ak LCD od 37+ incha troši prosječno 220w, onda je to isto ko i spomenuta plazma od 107cm i lcd po ničemu nije učinkovitiji ako se gleda neka ekologija i potrošnja plazme+ spomenuta kvaliteta i dinamika prikaza slike
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 18:17   #8355
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Bog televizora po mom skromnom sudu. Navali tko hoće. Da je 4k ne bih dvojio ni trena
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-21745707
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 18:47   #8356
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Nije to lako dati za jedan takav tv 6000kn bez ikakve garancije. Nek sutra kihne mozes samo plakat. Moze biti dobra investicija ali veliki je rizik cijela ta priča. Stvarno nikad nisam vidio kuro plasmu uzivo pa ne znam kako stoji u usporedbi sa najboljim panasonic modelima.
Kod tv-a tesko moze bita argument-jer nije 4k necu ga kupiti. Trenutno je daleko vise sadrzaja u fhd rezoluciji nego 4k, a tako ce i ostati u doglednoj buducnosti. Jedino ako netko zeli tv spajat na komp i da to bude primarna zadaca 4k ima smisla.
Recimo to ovako. Danas da biram izmedju dva panela jednake kvalitete slike full-hd vs 4k izabarao bi ovaj 4k naravno.
Medjutim ukoliko je jedan ekran osjetno bolji fhd a ovaj 4k ima slabiju sliku nema se sta tu razmisljati, obavezno uzeti ovog prvog

Zadnje izmijenjeno od: darkijas. 13.04.2017. u 19:04.
darkijas je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 18:50   #8357
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Da, još neki ne znaju sa je 3.5kw snaga hlađenja, 4kw snaga grijanja, dok stvarna potrošnja el. komponenti je 1-1.5kw.
Moj nverter na "srednjoj" snazi oko 300-400w prosječno, max 800w na hlađenju, 950W na grijanju na max (3.5kw/4kw model)


On topic.

Moja plazma 107cm troši prosječno 200-220W,(deklarirana je na 255W) ovisno o svjetlini i dinamici prikaza.

Al ak LCD od 37+ incha troši prosječno 220w, onda je to isto ko i spomenuta plazma od 107cm i lcd po ničemu nije učinkovitiji ako se gleda neka ekologija i potrošnja plazme+ spomenuta kvaliteta i dinamika prikaza slike
kako i sam pises, potrosnja struje vezano uz plazme je cisti marketinski bullshit prodan od strane prodavaca tv-a. Isto kao potrosnja plina, nadopunjavanje, pa da nije dobra za gledanje po danu, i takve idiotarije, s kojima se dizala prodaja LCD-ima na kojima su imali i imaju puno bolje zarade nego s plazmama.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Tako je, jer klima vuče 3.5 kW od početka pa do kraja upotrebe...

Daj se informiraj malo...
upsoredba tv-a i klime je po meni i dalje smijesna. TV palis i gasis kad hoces, a klimu bogme ces drzati upaljenu cijelo vrijeme ako zelis da ti se odrzava odredjena temperatura u stanu/kuci. A i dalje trosi daleko vise nego TV.
Kako sam napisao, dvije LED zarulje i potpuno si ponistio potrosnju plazme.

Ja jednostavno ne vjerujem da je ljudima i danas prvi argument protiv plazme potrosnja struje. Najbolje da takvi ni nemaju tv.

To koliko tv potrosi struje mjesecno je valjda jedna kutija cigara ili jedan kebab.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 19:03   #8358
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Bog televizora po mom skromnom sudu. Navali tko hoće. Da je 4k ne bih dvojio ni trena
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-21745707
lol, jaka razlika izmedju 4k i full hd

Sent from my MI MAX using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 19:43   #8359
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Bog televizora po mom skromnom sudu. Navali tko hoće. Da je 4k ne bih dvojio ni trena
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-21745707
nikakvi novci za taj tv.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 20:03   #8360
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor burmuz Pregled postova
Bog televizora po mom skromnom sudu. Navali tko hoće. Da je 4k ne bih dvojio ni trena
http://www.njuskalo.hr/lcd-plazma-tv...oglas-21745707
A hvalospjeva u oglasu. Daleko bolji od OLEDa Odlicni televizori za svoje vrijeme ali tu famoznu crnu vidis samo ako zivis u pecini. OLED ne izgleda ovako na danjem svjetlu: http://i25.tinypic.com/ip06l5.jpg niti ovako pri slabijem osvjetljenju: https://i.ebayimg.com/00/s/NTc2WDEwMjQ=/z/j3cAAOSwSlBYyb~9/$_86.JPG
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2017., 20:44   #8361
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Remixer Pregled postova
Nemoj me krivo shavati i naljutit se, ali ti u Kanadi kupis TV za 'male novce', tamo je sve jeftinije, a mi takav TV tu moramo platit preko 10 000 kn, tak da takav TV skoro ovdje nitko nema i normalno da onda plazma ima bolju sliku od prosjećnih LCD/LED-ova koje su mogu priuštit građani ''lijepe naše''.



Rekao bi da je tak nešt u pitanju, a ne potrošnja struje.



Ma je, da je tak onda bi ljudi imali svijeće i fenjere, a ne žarulje u lusterima. Koliko se samo ljudi grije na struju? U Irskoj npr. velika većina, koliko onda elektani treba za njih?
nisam odgovorio na ovaj komentar na kanadu i cijene. Cijene hardvera u kanadi i hr su vrlo vrlo slicne. Ovisno o primanjima i zivotnim troskovima mozes zivjeti boljim ili losijim standardom nego u hr. Ja si ne mogu priustiti tv od 10000kn (2,000 dolara) puno je to kako god okrenes.
Ovdje je stanovanje postalo abnormalno skupo.

Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
A hvalospjeva u oglasu. Daleko bolji od OLEDa Odlicni televizori za svoje vrijeme ali tu famoznu crnu vidis samo ako zivis u pecini. OLED ne izgleda ovako na danjem svjetlu: http://i25.tinypic.com/ip06l5.jpg niti ovako pri slabijem osvjetljenju: https://i.ebayimg.com/00/s/NTc2WDEwMjQ=/z/j3cAAOSwSlBYyb~9/$_86.JPG
te slike nista ne pokazuju, dapace, glupost su. Sto cu morat ic sada naslikavati svoju. Ta siva se dobije u nekim prebacivanjima izmedju ulaza, ili tipa kod ucitavanja netflixa, i slicno, kada tv dobije nekakav sivi signal, ni sam nisam shvatio kad se to dogodi i sto. A i frajer slika sa blicom pa je dobio refleksiju od panela.
OLED su mrak, ali trebaju jos koju generaciju razviti da bi dobili dobar motion bez umjetne interpolacije.

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 13.04.2017. u 20:55.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 09:12   #8362
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,525
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova

Moja plazma 107cm troši prosječno 200-220W,(deklarirana je na 255W) ovisno o svjetlini i dinamici prikaza.

Al ak LCD od 37+ incha troši prosječno 220w, onda je to isto ko i spomenuta plazma od 107cm i lcd po ničemu nije učinkovitiji ako se gleda neka ekologija i potrošnja plazme+ spomenuta kvaliteta i dinamika prikaza slike
40" Grundig u dnevnom boravku vuče cca. 60W iz utičnice
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2017., 12:38   #8363
burmuz
Premium
Moj komp
 
burmuz's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 464
Slažem se da je OLED bolji ( pogotovo jači modeli ) od Kuro plazme no isto smatram da je danas Kuro bolji od barem polovice mid-low end LED televizora. S obzirom koliko je stariji i gledajući da se radi o tehnologiji, zaista je zanimljivo.
burmuz je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 00:37   #8364
john_tranzistor
Premium
Moj komp
 
john_tranzistor's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Čakovec
Postovi: 80
nova telka

Pozdrav, Trebal bi neki savjet i preporuku dal sam na dobrom putu glede kupnje tv.a
Trenutna situacija: telka Blaupunkt stara 27 godina koja nikako da krepa Maksimalna veličina koju uzimam je 43'' radi rupe u namještaju (namještaj s početka 90-ih, nemam namjeru u dnevnoj mijenjati namještaj)

modeli koje sam gledao:
sony w756 - 4200-4500kn
dal se isplati uzeti noviji model tipa sony 43xd8005 - zbog kodeka h.265, hdr - pa to gledam kao neko ulaganje u budućnost (ako ima pet godina garancije onda ga planiram imati bar 5 godina). ulazni signal je dvb.c iliti kabelska, a tu je rezolucija 560p il kolko već. Strah me uopće pomisliti kak bu izgledalo na novom tv.u al za starce će privremeno biti OK dok im ne složim neku satelitsku ili nekaj... Meni je jedino bitno da mogu staviti KODI i tjedno pogledati epizodu, dvije tri serije ili koji film.
vidim da se tu unazad par stranica spominje i 43UH7507 kao dobar izbor.
Zapravo više sam u dvojbi dal kupiti noviji sony, a o lg-u nemam pojma. Ili uzeti nešt deseto.
john_tranzistor je offline   Reply With Quote
Staro 26.04.2017., 07:29   #8365
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Svi ti imaju HEVC, dakle razlika je samo što ovaj skuplji sony i lg imaju HDR. Al svakako bi išao na HDR, razlika je par sto kuna.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2017., 13:10   #8366
Snowrider
Premium
Moj komp
 
Snowrider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Lika
Postovi: 859
LCDi, Plazme i ostali televizori - pročitaj prvi post prije postavljanja pitanja

Trebam savjet oko kupnje tva.
Uvjeti :
40"- 43"
HD / UHD rezolucija
I da ima media player tj. da mogu povezati s PCom i s njega reproducirati filmove/serije...
Cijena : do 3000kn

Može i kombinacija...Tv + neki media player u toj cijeni ukoliko je uopće moguće u toj cijeni uzet što tražim 🤔

EDIT :
Naletio sam na ovaj GoGen....ima li itko iskustva s tim proizvođačem ili je rang Vivax itd.

https://edigital.hr/led-televizori/g...evizor-p478594

Sent from my iPhone using Tapatalk
Snowrider je offline   Reply With Quote
Staro 02.05.2017., 17:06   #8367
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
bog, nekidan uzmem ovaj tv za drugu sobu https://www.svijet-medija.hr/art/tel...-tv-t2s2/78548

http://www.lg.com/hr/televizori/lg-32LH530V

i jos uvik nisan skuzija kako promjenit ime kanala (bnet analogija, kanali nemaju ime). U uputstvima nema ništa a ono šta san naša na guglu....pa nemogu virovat da nema jednostavniji način...



Ako ko ima taj ili sličan tv da potvrdi ili negira.....nevjerovatno da tv nema rename funkciju.....dafuq

ee da, nakon ove više mi ne pada napamet ikad uzet TN telku...bukvalno s vrata na prvu vidiš da je IPS...tolika je razlika

Zadnje izmijenjeno od: alen.s. 05.05.2017. u 19:48.
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 14:46   #8368
Ludy
Banned
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 204
Pozdrav svima, trebam preporuku televizora u rasponu 4-5,5 tisuca kuna ovisi sto nudi. Uvjete posebne nemam, osim da je barem 107cm, a primarno sta me zanima je kvaliteta slike ostalo sve je manje bitno. TV ce vecinom sluziti za filmove, serije (kodi), eventualno kasnije PS4. https://www.sancta-domenica.hr/led-t...xd8088-4k.aspx , gledao sam ovako nesto, da li 4K reza na ovu dijagonalu uopce ima smisla?
Ludy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 16:01   #8369
Green_FanBoy
FC Bayern <3
Moj komp
 
Green_FanBoy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Varaždin
Postovi: 255
Može mi netko objansiti razliku između ova 2?

UE40MU6172 i UE43KU6072

Osim dijagonale, to je očito

Isplati li se uzeti skuplji? Ili ima nešto bolje za te novce?
Green_FanBoy je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2017., 21:41   #8370
darkijas
Premium
Moj komp
 
darkijas's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,791
Osim razlike u diagonali 43ku6072 je samsungov model za 2016 godinu a 40mu6172 je model 2017. Mozes ocekivat nesto noviju smart tv platformu na "mu" modelu a ostale karakteristike kao i prikaz slika trebalo bi biti manje - vise jako slicno.
Telke same po sebi nisu los izbor ali nekak mi se cini da moze to biti i jeftinije.
darkijas je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na