Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.11.2021., 08:11   #3751
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Jel mi se to čini, ili ja ne vidim vertikalne serklaže.
Ovi blokovi ispod horizontalnih seklaža mi ne djeluju šuplje i armirano
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 08:31   #3752
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Jel mi se to čini, ili ja ne vidim vertikalne serklaže.
Ovi blokovi ispod horizontalnih seklaža mi ne djeluju šuplje i armirano
to je više na shemu ko plutajuči pod

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.11.2021., 09:42   #3753
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Da, to bi sve moglo otplutati cccc...
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 10:13   #3754
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Takozvana "sendvič" konstrukcija, dijelovi koji nisu dovoljno dobri samo otkližu i ostane zdravi dio objekta. Nešto tipa self-healing tehnologije
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 12:03   #3755
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
druga il treća Marčana bura i ode
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 12:35   #3756
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
ovo ko da je moj mali od 5g slagao.

Malo gore mrežicu stavit da to sve drži na mjestu i fasadu i ko da bu kupac znao kaj kupuje
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 13:00   #3757
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
koja je firma izvođač radova(pitam za frenda)

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2021., 15:54   #3758
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,099
Citiraj:
Autor zgmmax Pregled postova
ovo ko da je moj mali od 5g slagao.

Malo gore mrežicu stavit da to sve drži na mjestu i fasadu i ko da bu kupac znao kaj kupuje
Ne bude to dugo mrežica na okupu držala
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 13:58   #3759
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
čovjek treba biti maštovit

chief_wolfinjo je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 14:51   #3760
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Imam pitanje koje ce najvjerojatnije znat odgovoriti Osječani

Odjednom su mi u kucu poceli masovno ulazit komarci, i nije mi jasno odakle jer imam komarice na svim prozorima, stavio sam komaricu cak na otvor od nape, a ima i klapnu. Ali primjetio sam, da se na komarici nakupi jako puno komaraca, pretpostavljam jer ih privlaci topal zrak kad prozracujem prostorije.

Sumnjam da uđu sa hodnika/stubišta u tih 5 sekundi sto su otvorena vrata i jos se rasporede po prostorijama 2 u sobu 3 u kuhinju 1 u wc.
Kolika je sansa da ulaze kroz komaricu? jer cini mi se da ne dihta najbolje ona: https://youtu.be/zdF2qi5aJ0o
Kako to rijesit? ili postoji neki drugi krivac?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.11.2021., 16:13   #3761
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Da ne dolaze možda iznutra? Tak sam ja naivno gledo svako jutro kak ima mrtvih osa na prozoru. Pa ih je počelo bit sve više. Uspostavilo se da su na tavanu imale gnjezdo širine 80cm/visine cca 20cm između betonske deke i kosine krovišta te su kroz vunu i brodski pod našle izlazile u boravak.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 05.11.2021., 16:39   #3762
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ma komarci se zavuku kroz rupicu, nekoliko mm u promjeru im je dosta. Provjeriti okolo spojeve mreže, okvira ili kako je već ugrađena. U ovo doba godine crkavaju vani na hladnoći pa se zavlače na toplo. Mi imamo najezdu smrdljivih martina, čak i skakavci oni ogromni mi se drže za mrežu izvana. Jučer našao puža s kućicom pred vratima na terasi, a ima i tragova sluzi na komarniku
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2021., 20:07   #3763
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Ima li netko informaciju drito iz rukava, gdje se u ZG/HR mogu kupiti zidne tapete, da imitiraju kulturu drveta, ala magagonij, zlatni orah, palisander, znaci nesto plemenito tamnije?



Navedenih folija za ravne podloge, ima na bacanje, te su neke prekrasne, bas kakve trebam, ali za zid postoji samo epidemija koja se zove fototapete.

Fototapete su uzele toliko maha, da je lakse naci poster velicine igralista s bilo kojim motivom/slikom, nego jedostavnu stvar kao sto je ova

Dobio sam svakakve firme, prelistao, ali sve se svodi na foto price i slaganje. Zanima me profi ljepilo za zid, nikakve samoljepivosti. Ili da su barem od proizvodjaca deklarirane da mogu na zidne povrsine.

Ako netko zna, bio bih jako zahvalan.




...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 23.11.2021. u 20:14. Razlog: Link na sliku....
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2021., 09:28   #3764
strgani
Premium
 
strgani's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb-Križevci
Postovi: 552
U najmu sam stana, raspao se tuš, gdje kupiti najjeftiniji mogući komplet tuša poput ovog?

U kauflandu je znalo biti za 150kn takvih kompleta, da je glava velika gore na vrhu i dolje pomični s običnom glavom.

Znači stvarno naj najjeftiniji mi treba. Ne planiram u tuđi stan ulagat

Zadnje izmijenjeno od: strgani. 30.11.2021. u 09:43.
strgani je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2021., 16:46   #3765
zgmmax
(-(-(-(--)-)-)-)
Moj komp
 
zgmmax's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,615
Bauhaus ima modele ispod 500kn, mozda cak i oko 300
zgmmax je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2021., 17:44   #3766
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ima li netko informaciju drito iz rukava, gdje se u ZG/HR mogu kupiti zidne tapete, da imitiraju kulturu drveta, ala magagonij, zlatni orah, palisander, znaci nesto plemenito tamnije?



Navedenih folija za ravne podloge, ima na bacanje, te su neke prekrasne, bas kakve trebam, ali za zid postoji samo epidemija koja se zove fototapete.

Fototapete su uzele toliko maha, da je lakse naci poster velicine igralista s bilo kojim motivom/slikom, nego jedostavnu stvar kao sto je ova

Dobio sam svakakve firme, prelistao, ali sve se svodi na foto price i slaganje. Zanima me profi ljepilo za zid, nikakve samoljepivosti. Ili da su barem od proizvodjaca deklarirane da mogu na zidne povrsine.

Ako netko zna, bio bih jako zahvalan.




...
Ako išta pomaže

https://dekoracije.hr/flis-tapeta-za...2-3ad20b82e333

https://dekoracije.hr/flis-tapeta-za...2-5457c0492ea6

https://www.mivali.hr/foto-tapeta-te...030624T254184A

https://www.mivali.hr/foto-tapeta-te...030644T254184A

https://www.mivali.hr/foto-tapeta-te...030656T254184A

https://www.mivali.hr/foto-tapeta-drvo-T030671T254184A

https://dekoracije.hr/luksuzna-priro...pilo-besplatno

https://dekoracije.hr/luksuzna-priro...pilo-besplatno

https://dekoracije.hr/luksuzna-priro...pilo-besplatno

Mada, mogu ti reć da jedna samoljepljiva stoji na zidu kod stola moje stare u kuhinji već godinama.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2021., 20:39   #3767
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
U najmu sam stana, raspao se tuš, gdje kupiti najjeftiniji mogući komplet tuša poput ovog?

U kauflandu je znalo biti za 150kn takvih kompleta, da je glava velika gore na vrhu i dolje pomični s običnom glavom.

Znači stvarno naj najjeftiniji mi treba. Ne planiram u tuđi stan ulagat
Pevex je imao neke akcije ali ne u svim poslovnicama. Samo pazi jer neki "super-duper" modeli imaju jako slab protok i pritisak pa ide slabo voda iz njih. Što kraći to bolji i bez previše pregiba/kompliciranih switcheva
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 14:48   #3768
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ima li netko informaciju drito iz rukava, gdje se u ZG/HR mogu kupiti zidne tapete, da imitiraju kulturu drveta, ala magagonij, zlatni orah, palisander, znaci nesto plemenito tamnije?



Navedenih folija za ravne podloge, ima na bacanje, te su neke prekrasne, bas kakve trebam, ali za zid postoji samo epidemija koja se zove fototapete.

Fototapete su uzele toliko maha, da je lakse naci poster velicine igralista s bilo kojim motivom/slikom, nego jedostavnu stvar kao sto je ova

Dobio sam svakakve firme, prelistao, ali sve se svodi na foto price i slaganje. Zanima me profi ljepilo za zid, nikakve samoljepivosti. Ili da su barem od proizvodjaca deklarirane da mogu na zidne povrsine.

Ako netko zna, bio bih jako zahvalan.




...
Nisam vidio ovo pa mozda malo kasnim. Inace radim fototapete i konkretno imamo glatke ili hrapave(canvas) sve su iste kad gledas iz daljega ali hrapava je na dodir kao slikarsko platno, cijena nije bas mala (cca 250-400kn m2). Ako gledas neke firme po zagrebu savjet je da pitas dali rade na "Mactac WW Canvas" negdje je jos dodatno nazvan "Decomurall" definitno najace ljepilo sto sam do sada vidio na naljepnicama. Kad radim svijetlece reklame zaljepim trakice od toga da mi se kablovi od ledica ne pojave ispred svijetla.

https://www.mactacgraphics.eu/en/product/ww-canvas

Ono di sam dozivio jedino problema je kad se radi preklop folija ako je full nanos crne zna se nakon nekog vremena malo odljepiti, samo se malo ufenira i dura opet dalje.

Klasicne tapete tesko da ces vise naci u tolikom izboru, danas se to sve svodi na jumbo plakate i papir koji se zove "blue back" i to je uzasan materijal nevrijedi ni te male pare koje naplate.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2021., 21:58   #3769
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor strgani Pregled postova
U najmu sam stana, raspao se tuš, gdje kupiti najjeftiniji mogući komplet tuša poput ovog?

U kauflandu je znalo biti za 150kn takvih kompleta, da je glava velika gore na vrhu i dolje pomični s običnom glavom.

Znači stvarno naj najjeftiniji mi treba. Ne planiram u tuđi stan ulagat
Ako nisi već uzea, pogledaj novi kaufland katalog, 200kn od sutra
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 11:17   #3770
shamtam
Registered User
 
shamtam's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 51
Zna li netko što označava ova posljednja pozicija na ovom radijatorskom ventilu? Jasno mi je ovo I, II, III, IIII, ali što mu dođe ovo?
https://ibb.co/T48Gwx7
shamtam je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 11:48   #3771
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
https://www.fero-term.hr/_SHOP/files...u.pdf?id=16363

ta oznaka je ujedno i "max" i mora biti u ravnini s ovim bijelim pokazivačem prilikom montaže ventila.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 11:53   #3772
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor shamtam Pregled postova
Zna li netko što označava ova posljednja pozicija na ovom radijatorskom ventilu? Jasno mi je ovo I, II, III, IIII, ali što mu dođe ovo?
https://ibb.co/T48Gwx7
Maltene otvoren ventil, ili ne zatvara ili tek kada postigne 30 °C u prostoriji, što u konačnici dođe na isto.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 12:36   #3773
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Ispred kuce na betonu su se nastanili neki lisajevi ili sta ja znam, ugl kad padne kiša klizavo je ko led.

Kako da to riješim, jel ima koja (kemijska) opcija osim miniwasha?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 12:48   #3774
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Peroksid ili komercijalni odstranjivač plijesni (npr. https://www.iskra.hr/proizvod/odstranjivac-plijesni/).
Koncentrirani ocat bi isto uradio trik, no mogao bi disklorirati beton jer ga nagriza.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2021., 13:04   #3775
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Trebao bi oprati fasadu (termo sa stiroporom, mislim da je silikatna). Malo je pocrnila na jednom mjestu gdje je bilo nešto naslonjeno dulje vremena i ptičurine (lastavice) su mi nanijele nešto blata u jedan ugao.
Mislio sam probati miniwashem na lagano, a prije toga nekom kemijom. Pitanje je kakvo sredstvo za to?
Ili možda bolje pustiti do proljeća pa onda kad bude suše vrijeme?
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 14:01   #3776
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Ima li tko za preopručiti PVC firmu u ZG?
Došlo je vrijeme za zamijenit prozore, htio bi da budu kvalitetni, ali ništa sad da me izuje iz cipela. dvostruko ili trostruko staklo, 5 ili 6 komora, a da firmi neće trebat tjedan dana za ugradnju nego da to mogu riješiti u dan dva (3 veća prozora i 1 manji), da usput odrade i zidarske radove/špalete...
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 14:26   #3777
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Ima li tko za preopručiti PVC firmu u ZG?
Došlo je vrijeme za zamijenit prozore, htio bi da budu kvalitetni, ali ništa sad da me izuje iz cipela. dvostruko ili trostruko staklo, 5 ili 6 komora, a da firmi neće trebat tjedan dana za ugradnju nego da to mogu riješiti u dan dva (3 veća prozora i 1 manji), da usput odrade i zidarske radove/špalete...
Ako ikako mozes, zaobidji PVC, osim ako vec nisi obuven u isti u prostoru u kojem zivis. Imas u Sesvetama firmu iz (Hercegovina?) koja je prosle godine prilicno konkurentno prodavala drvene prozore obucene u aluminij.

Sve stoji za cijenu, ali pitaj posteno bilo kojeg postavljaca, koliko izmedju sebe smatraju da traju PVC prozori/vrata, neki smatraju da se nakon 7 godina treba sve mijenjati. Ali PCE smo forum, moze se to grunfati, odrzavati, ali kad vidim staticku prljavstinu na PVC-u, kako ljudi polako odustanu od borbe da ih ciste, posebno plasticne dijelove - meni je to uzasno

Znam, u mnogocemu, ekonomski/cijena, moj upis je promasen, previse ih ljudi koristi. Samo apeliran, ako si neodlucan, pogledaj alternativu, jer PVC je tuzan u mnogocemu kao izbor.

Kolio cujem od majstora, preporuku (ako moras) dobiva firma koja ima zensko ime, ako se ne varam. Imaju poslovnice od Ilice do Sesveta. Netko ce prepoznati na koga mislim, jer na jeziku mi je ime.

...

...
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 14:43   #3778
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Ako ikako mozes, zaobidji PVC, osim ako vec nisi obuven u isti u prostoru u kojem zivis. Imas u Sesvetama firmu iz (Hercegovina?) koja je prosle godine prilicno konkurentno prodavala drvene prozore obucene u aluminij.

Sve stoji za cijenu, ali pitaj posteno bilo kojeg postavljaca, koliko izmedju sebe smatraju da traju PVC prozori/vrata, neki smatraju da se nakon 7 godina treba sve mijenjati. Ali PCE smo forum, moze se to grunfati, odrzavati, ali kad vidim staticku prljavstinu na PVC-u, kako ljudi polako odustanu od borbe da ih ciste, posebno plasticne dijelove - meni je to uzasno

Znam, u mnogocemu, ekonomski/cijena, moj upis je promasen, previse ih ljudi koristi. Samo apeliran, ako si neodlucan, pogledaj alternativu, jer PVC je tuzan u mnogocemu kao izbor.

Kolio cujem od majstora, preporuku (ako moras) dobiva firma koja ima zensko ime, ako se ne varam. Imaju poslovnice od Ilice do Sesveta. Netko ce prepoznati na koga mislim, jer na jeziku mi je ime.

...

...

Razmumijem skroz, i sam ne volim, baš ne volim plastiku, i izbjegavam PVC gdje god mogu. Međutim, ako će me drvo-aluminij kombinacija financijski izuti iz cipela, a kolik osma se već raspitivao, hoće onda će biti PVC ipak...


Imam još uvijek drvene prozore doma i najradije ih ne bih mijenjao. Drvo nije trulo niti su ga živine nagrizle, jednostavno je vrijeme učinilo svoje stakla su polako pohabana i zamućena, ne daju se oprati kako treba, drvo ne dihta dobro, kvake su postale lagano "razlohane", i sve to reparirat i mijenjat stakla i kvake recimo i reparirat drvo, kitat, opet košta vremena i novaca, a drvo svejedno neće postati mlađe, tako da sam već u biti odlučio ić na PVC.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 15:20   #3779
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Ma kakvo mijenjanje PVC-a naokon 7 godina o čemu vi to je plastika to drži bar 50 godina ako je premazano sa UV reflektivnim slojem, a mislim da su svi renomirani proizvođači stavili to, tu i tamo brtve promjenit i to je to.

Na selu sam mijenjao prije 10 godina prozore i vrata sve u PVC, bio sam tamo 15 puta od onda, to je sve ko novo i dalje a niti se cisti niti se održava.
Zet ima alu zelene 6-7 godina, već su se počeli ljuštit

Doma prije 3 to je prenovo za komentirat. A prije su bili drveni, svake il svake druge godine brusi pituraj maži začepi, umeli me živog.

A iskreno ne kuzim to drvo zamotat u aluminij? kao izolacija ili šta? Ali nije bolje pur pjenu u aluminij onda?
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2021., 15:31   #3780
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Aluminij-drvo, toplinska izolacija od drveta pomiješana sa odličnom trajnošću aluminija.

Ali kad se dobije cjenik za PVC projekt, uzmeš tu cifru, pomnožiš s dva i dobiješ cijenu takvih prozora.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na