Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.11.2009., 23:33   #1
Luxie_DK
Premium
Moj komp
 
Luxie_DK's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
(riješeno) Asus P5B Deluxe - front panel audio spalio integrirane mrežne kartice?

Imam sljedeci problem. Nedavno sam promjenio kuciste (manje bitno) nakon vracanja svih komponenata unutra na tom kucistu takoder su bili konektori ac 97 i audio HD, za front koje sam takoder ukopcao. Upalio stroj, radilo sve normalno internet,... Nakon toga uzeo sam slusalice da probam dali su front konektori ispravni. Kada sam ukopcao rozi(mikrofon) nista se nije dogodilo, a kada sam ukopcao zeleni (zvuk) racunalo se resetiralo. Onda sam stisno gumb na napajanju da ga ugasim i krenuo iskopcat AC 97 i audio HD. Konektor AC 97 bio je normalan, dok audio HD konektor je bio za prste ispec od vrucine i cim sam priblizio ruku uz taj dio maticne ploce osjetio sam da se ne normalno grije. To sam uspio iskopac upalio racunalo sve radi i dalje, vise se ne grije osim sto su mi obje intergrirane mrezne off. Doljnja "radi" kabel je ukopcan svakih par sekundi zasvjetli naranđasta lampica, dok zelena uopce ne radi. Gornja mrezna koja bi mi trebala je off skroz u device manager je uopce nema.
Sta napravit? Driveri za mreznu ako netko ima moze pm link za download radi se o Marvell driverima.
Luxie_DK je offline   Reply With Quote
Staro 03.11.2009., 23:41   #2
Speedbreaker
Premium
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 545
Ako je svaki pin odvojen od tih konektora onda je moguće da si krivo spojio i usput mrežnu skurio.Mrežne su jako osjetljive.
Speedbreaker je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.11.2009., 23:44   #3
Luxie_DK
Premium
Moj komp
 
Luxie_DK's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Ta dva konektora od ac 97 i audio hd imaju samo jednu "rupu" zatvorenu i ne mogu se na opacke stavit.
Luxie_DK je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 05:18   #4
thopok
Guest
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Splity
Postovi: 3,003
Ali se zato očito pomiješalo 2 standarda...
thopok je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2009., 08:58   #5
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 537
Prema tvojem opisu meni zvuci da si ti ukopcao oba konektora???
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2009., 09:11   #6
Luxie_DK
Premium
Moj komp
 
Luxie_DK's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 73
Citiraj:
Autor ti.le Pregled postova
Prema tvojem opisu meni zvuci da si ti ukopcao oba konektora???
tako je, i skurio obje mrezne. Poslije sam isao vidjet manaul od ploce i vidio gdje sam pogrijesio
Luxie_DK je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na