Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.02.2019., 22:21   #1
trex
Premium
Moj komp
 
trex's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 649
Ima netko Asus Rog serije monitor da proba nešto?

Naime kupio sam Asus ROG PG248Q
Za one koji neznaju, to je FullHD 24 incha TN matrica s g-syncom i 144hz (overklokabilno do 180)
Koliko sam primjetio imaju bug u softveru/firmveru od monitora kojeg bi sigurno progurali pod feature da se ne razilazi s onim što su napisali u manual.

Radi se o tome da bilo koja promjena parametara slike (svjetlo ili kontrast) se resetira na default vrijednosti, kada se prebaci da drugi profil i ponovo vrati na profil gdje su prethodno promijenjene vrijednosti.

Zanima me da li netko ima neki model iz serije(idealno PG248Q) i kako se ponaša kod vas?

Moj neki kratki review bi bio da je OK monitor, matrica je brza i gsync radi.
Matrica je brza što je i za očekivati od TN-a s 1ms, ali je kvaliteta slike dosta loša kada je slika OK. Nije baš ni slika uvijek OK, tj. ponekad se pojave nekakve čudne pikselizacije na nekim bojama kao slabo vidljiv 'snijeg' na starim analognim CRT TV-ima.
Navedeni bug s revertanjem također ubija dobar dojam definitivno.
Osim toga prilikom prikaza 2D ekrana unutar 3D aplikacije (map load ekran iz CS:GO) na tim ekranima uredno jako treperi slika. Iste sekunde čim sve loada i prebaci na ingame 3D prestane treperenje i sve radi OK
Prilikom overclocka na 180 HZ na slici se pojavi hrpa slabo vidljivih smetnji, kao neke slabo vidljive crtice koje bi se mogle nekada vidjeti kada bi pustili signal preko analognog VGA kabla koji bi prolazio blizu nekog jakog potrošača pa bi dobio smetnju na finalnoj slici.
Uglavnom čini se kao totalni nemar od strane Asusa, a znam da ovo nije izolirani slučaj (vezano za softverski bug) jer ima na netu, na njihovom forumu, da je lik slao 2 monitora nazad dok nije dobio jedan na kojem sejvanje radi.
Uglavnom poluproizvod high end klase u kojem postoji 1 HW sklop (g-sync) koji košta kao 3 obična monitora a nitko od firminih testera se nije potrudio proći kroz menu i vidjeti da li sve radi kako treba. Tipično Asus
Ja svojeg vraćam, ali bi htio čuti kakva su vaša iskustva.

U P D A T E :
Došao je 'novi' monitor, nakon kalvarije reklamiranja kod njemačkog Asusa preko treće strane. Na novome monitoru sada pamti postavke. Iako je isti model, primjećujem da ovaj ima neki service konektor i čak mi se čini da je bolja slika / bolji panel(neka ranija, bolja serija), ali ovo je možda subjektivno.
Povedite brigu ako netko ima monitor iz te serije jer pouzdano znam da ih je dosta prodano s tim bugom, a Asus mučki šuti. Ako se javite da imate grešku OK, a ako ne skužite - još bolje.

Zadnje izmijenjeno od: trex. 19.03.2019. u 16:08.
trex je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na