Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.05.2019., 09:32   #1
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
Dopunsko zdravstveno osiguranje

Pozdrav ekipo,
molim za savjet stalno me dave doma da si počem uplačivat DZO jer "nikad neznaš" a ja ono u najboljim godinama


Ali eto pametniji popušta pa molio bi savjet koje DZO uzeti ? ako se uzme u obzir da neidem kod doktora ono baš nikad.


Jer svi su počeli nuditi taj DZO odem u lokalni dučan uzeti sedvić samo čekam kada će me pitati dali želite DZO uz to hehe


Po Vama koje DZO uzeti ?
Hvala svima na odgovoru
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 09:36   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ja sam do sada imao HZZO, 70kn mjesečno.
Sada ću uzeti Croatia u PBZ-u jer tamo imam stambeni + trajni nalog i košta nešto manje (oko 60kn).

Uglavnom, plaćaj si to.
Ja sam sjebao koljeno, nenadano završio na hitnoj operaciji, nije me koštala ništa, ovako bi mora platiti preko par tisuća kuna.

Nikad ne znaš, a 70kn mjesečno s trajnim nalogom ni ne osjetiš.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.05.2019., 09:41   #3
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Ako nisi baksuz, možeš naći i ova sporcka dopunska koja su nešto jeftinija ali i pokrivaju manju sumu koliko možeš potrošit.

Bila je akcija na Uniqu mislim, 35kn. Smješna cifra, uz neke limite.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 10:01   #4
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Ja sam nakon par godina plaćanja, odustao jer nema mi smisla. Nikad nisam bolestan i kod doktora ne idem, jedini benefit dopunskog mi je neplaćanje participacije kod zubara (par puta godisnje po 15 kn).


Od kolegice muz imao neki problem, kvrge po zglobovima i koljenima+bol, ukupno je 12 dana bio po bolnicama, pretragama, nisu mogli točno diagnosticirat sta mu je pa je toliko potrajalo. Nije imao dopunsko i na kraju je morao doplatit (samo)500 kn za tih 12 dana natezanja po bolnicama. Mislim da ima definiran max iznos koji osiguranik moze platit, i mislim da je to nekih 3k kn, ali da bi platio toliki iznos trebaju ti valjda presadit bubreg. ZNači kod nas se nasrecu ne moze dogodit američka varijanata, da nakon nekog sranja dobijes racun na vrtoglavi iznos.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 10:09   #5
vcendaki
Premium
 
Datum registracije: Apr 2016
Lokacija: u svemiru :)
Postovi: 197
netko ima iskustva sa Allianz DZO ?
vidim da ima za 45kn



https://www.allianz.hr/dopunsko
vcendaki je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 10:13   #6
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
ja bi reko hzzo i ništa drugo
ako se i nešto treba platit, do platit nebudu te gnjavili


a svi ovi ostali imaju neke cake


ja ima situaciju da za sebe ne plačam hzzo
nije nit žena trebala, al svako malo bila po bolnici + ljekovi koji se extra plačaju (alergija na pelud, ambrozija itd)
I od kad sam počeo plačat hzzo, em ona manje obilazi bolnice + ti mjesečni ljekovi su skoro badava, a plačao i neke po 200 kn .. sad uz hzzo doplata samo 10-20kn
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 13:02   #7
Keano16
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 780
Samo HZZO. Mozda 10-20 kn vise, ali si 100% siguran.

Neka dop. zdr. osiguranja imaju "limite".
Keano16 je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 15:38   #8
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ja bi reko hzzo i ništa drugo
ako se i nešto treba platit, do platit nebudu te gnjavili


a svi ovi ostali imaju neke cake


ja ima situaciju da za sebe ne plačam hzzo
nije nit žena trebala, al svako malo bila po bolnici + ljekovi koji se extra plačaju (alergija na pelud, ambrozija itd)
I od kad sam počeo plačat hzzo, em ona manje obilazi bolnice + ti mjesečni ljekovi su skoro badava, a plačao i neke po 200 kn .. sad uz hzzo doplata samo 10-20kn
isto to ja imam ali za gorenavedenih 45kn
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.05.2019., 16:15   #9
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
ako gledaš tako na dupunsko onda ti ne treba lista B lijekova pa ti jeftinije
allianz ima svake godine u 27 ožujka mjesecu jedan dan za 29kn mj ako se ne varam ako želiš riskirati pa čekati
imao uniqa s njome je problem što moraš platiti pa slati račun pa da ti vrate novce, dok za allianz toga nema

isto tako ovdje imaš za uniqu
https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrva...bolio/7716789/


uglavnom pročitaj sitna slova uzmi što ti najviše odgovara, platio u cijelosti jer neki nude popust kao i pogledaj da ako ne koristiš policu dobiješ sljedeće godine popust

Zadnje izmijenjeno od: intel freak. 31.05.2019. u 20:39.
intel freak je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 21:18   #10
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 458
Trenutno koristim Croatiu, zadnje dvije godine, pa imam par pitanja.
1. Vidim da daju akciju na besplatno testiranje na antitijela, ali koliko vidim to je samo za nove korisnike ili?
2. Ima li sto jeftinije od croatie, sada placam 70kn, znaci da mi pokriva sve sto i croatia, i da ne moram placati pa slati racune za povrat novca, nego da je sve automatizirano.
3. Ako se odlucim za nesto novo, policu mogu raskinuti kada god zelim ili moram cekat datum kad sam je ugovorio?
dzajko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2020., 21:45   #11
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Ja koristim allianz ima pola godine, mislim da pokriva sve sta i drzavno dopunsko + jos nesto vise. Inace je 45 kn mjesecno, a bila je neka akcija kad sam uzimao da je prva godina 30 kn mjesecno.

Iskreno nije da koristim nesto pretjerano zdravstveni sustav pa ti ne mogu rec neka iskustva osim toga da placam nesto manje.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 22:18   #12
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Možeš otkazati, ali ti je otkazni period 3 mjeseca koji moraš podmirit i za to ti vrijeme vrijedi dopunsko.

Najveća caka je ako raskineš ugovor, npr ostaneš bez posla ili slično pa nemaš za to. Odlučiš opet uplaćivat dopunsko, ali Zavod može izdati novu policu koja počinje vrijediti od dana raskida prethodno važeće police. Znači budu ti naplatili sve mjesece koje nisi uplaćivo.
Ne znam kako je kod privatnih dopunskih.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2020., 23:36   #13
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Alliance dopunsko.
Pokriva a+b listu lijekova, a povrat rade nakon sto se poslika racun i posalje putem njihove app.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 09:19   #14
dzajko
Premium
Moj komp
 
dzajko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Ehhhh
Postovi: 458
Znaci mogu raskinuti kada želim, ali raskid btraje tri mjeseca?
Ne razumin bas ovo sto je croatia navela za raskid, jabkoliko razumin ako sam potpisao ugovor 1.04 na neodređeno, da trebam trazit raskid nakon 9mjeseci, i tako svake godine 3 mjeca prije toga 1.04?
dzajko je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 09:41   #15
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Nemožeš raskinut kad želiš, obično se ugovara na godinu dana, samo možeš plaćati svaki mjesec ili odjedanput.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 10:39   #16
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
E treba vidit za croatiu, ja sam pričo za hzzo.
Ja si isto gledam da pređem na neko privatno osiguranje, juče sam malo gledo, pa to ti dođe skoro pa na isto što se cijene tiče.
Glavni razlog zaš bi prešo sa hzzo-a je taj da se taj novac tak i tak razj u državnoj blagajni.
Da mogu, uplaćivo bi si privatno osnovno zdravstveno. A planiram ženi uplaćivat dodatno zdravstveno.. jer je kronični bolesnik i tak i tak moram plaćat privatne poliklinike dok zagusti.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 11:17   #17
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Pa ne.dođe baš na isto. Hzzo za 75kn pokriva samo "a" listu lijekova ostalo placas.
Alliance je nesto jeftiniji u premiji i pokriva a+b listu lijekova. Znaci nista ne plaćaš od lijekova i participacija.
Konkretno ja imam alliance preko firme đaba, a članovi obitelji za 45kn. Sad ne znam dal je to jedna od standardnih ponuda ili su moji zganjali nesto vanserijski
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 11:54   #18
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Pa ne.dođe baš na isto. Hzzo za 75kn pokriva samo "a" listu lijekova ostalo placas.
Alliance je nesto jeftiniji u premiji i pokriva a+b listu lijekova. Znaci nista ne plaćaš od lijekova i participacija.
Konkretno ja imam alliance preko firme đaba, a članovi obitelji za 45kn. Sad ne znam dal je to jedna od standardnih ponuda ili su moji zganjali nesto vanserijski
Pa i nije da si baš u potpunosti oslobođen plaćanja, to ti ni jedna kuća neće omogućit.
Druga stvar... postoje lijekovi koje ti ni jedna osig. kuća uopće neće pokrit, znači niti djelomično. Govorim iz iskustva.
A hzzo je 70kn mjesečno, tak da i nije neka razlika. Jedino mi je dobro kaj kod alianza dobiš povrat jednogodišnje premije nakon 5god ak nisi taknuo dopunsko.
Tak da.. sve je to u krugu 10% plus/minus.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 12:09   #19
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Sva dopunska zdravstvena osiguranja osim HZZO-a su za zdrave ljude.

Čim se netko, nedaj bože razboli, i da mora ići u državnu bolnicu na liječenje, privatnici prekidaju ugovor ili ne produžuju ugovor. To su moja saznanja. Nađite nekog ko mora npr. ići na dijalizu a da ima privatno dopunsko zdravstveno osiguranje-

Tako da, privatna se isplate dok si mlad i zdrav, pa da ti se refundira neka doplata ako moraš kupiti neki lijek. Kasnije... nikako. Čak bih rekao da privatna zdravstvena osiguranja snižavaju kvalitetu usluge javnog zdravstva jer uzimaju dio novca za sebe, a vrate kikiriki preko refundacije doplate ljekova
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 12:14   #20
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Sva dopunska zdravstvena osiguranja osim HZZO-a su za zdrave ljude.

Čim se netko, nedaj bože razboli, i da mora ići u državnu bolnicu na liječenje, privatnici prekidaju ugovor ili ne produžuju ugovor. To su moja saznanja. Nađite nekog ko mora npr. ići na dijalizu a da ima privatno dopunsko zdravstveno osiguranje-

Tako da, privatna se isplate dok si mlad i zdrav, pa da ti se refundira neka doplata ako moraš kupiti neki lijek. Kasnije... nikako. Čak bih rekao da privatna zdravstvena osiguranja snižavaju kvalitetu usluge javnog zdravstva jer uzimaju dio novca za sebe, a vrate kikiriki preko refundacije doplate ljekova

Evo čovjek sve napisao... Vi stvarno mislite da su osiguravajuće kuće altruisti koji rade zbog društvenog dobra? Well, think again! Sve je to uvod u privatizaciju zdravstvenog i osiguravajućeg sustava koje prati zdravstvo. Poslije toga zubar vam budu kombinirke iz Lidla... Just my 2 cents ofkors...
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 12:37   #21
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,018
Ali, država nam je takva kakva je, je dozvolila liberalizaciju tog tržišta. Međutim, isto tako treba znati da HZZO nemože odbiti zahtjev HR državljaniniu za dopunsko zdravstveno osiguranje u bilo koje trenutku. Tako je omogućila rad privatnicima sa zdravim ljudima koji kad se razbole sugerira im se prelazak na HZZO. I taj novi HZZO dopunski osiguranik ima sva prava i sve mu se plaća kako i nekome tko plaća dopunsko 20 godina ili od kad već dopunsko i postoji....

I onda se čudimo zašto u zdravstvu nedostaje novaca. Nje ovo jedini razlog naravno, ali nije ni zanemariv.

Pa nek mi sad netko kaže da se nije išlo na ruku privatnim osiguravateljima.
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 12:51   #22
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Nitko od vas ne kuži da je to pilanje grane na koju ćeš kat tad doći sjesti. Dok si zdrav plaćaš jednu do dvije kave manje mjesečno i pomažeš da se usluga u državnom dopunskom osiguranju po obimu i kvaliteti smanjuje a u isto vrijeme puniš novčanik ovim pivatnim osiguranjima koje će te šutnuti nogom u dupe čim ti se nešto dogodi ili se ozbiljno razboliš, a onda ćeš silom prilika morati na to državno dopunsko osiguranje koje će imati znatno nižu kvalitetu usluge baš zbog toga jer si svoje novce poklonio privatnim osiguranjima.


Da imalo koji od onih koji su na tim privatnim osiguranjima razmišlja shvatio bi da dobiva na kratke staze no dogoročno pila granu na koju će kat tad doći sjesti.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2020., 13:17   #23
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,860
Citiraj:
Autor domina Pregled postova
Pa i nije da si baš u potpunosti oslobođen plaćanja, to ti ni jedna kuća neće omogućit.

Druga stvar... postoje lijekovi koje ti ni jedna osig. kuća uopće neće pokrit, znači niti djelomično. Govorim iz iskustva.

A hzzo je 70kn mjesečno, tak da i nije neka razlika. Jedino mi je dobro kaj kod alianza dobiš povrat jednogodišnje premije nakon 5god ak nisi taknuo dopunsko.

Tak da.. sve je to u krugu 10% plus/minus.
Trenutno trosim lijek sa "b" liste koji kosta 200kn kutija onda. Kod Alliance osiguranja imam povrat placenog, sto kod hzzo nisam imao. Znaci a" i b" lista lijekova je besplatna. Kod hzzo imas samo "a" listu lijekova đaba ili uz djelomičnu participaciju. B" lista lijekova je uglavnom ona skuplja.



Edit:

Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Sva dopunska zdravstvena osiguranja osim HZZO-a su za zdrave ljude.

Čim se netko, nedaj bože razboli, i da mora ići u državnu bolnicu na liječenje, privatnici prekidaju ugovor ili ne produžuju ugovor. To su moja saznanja. Nađite nekog ko mora npr. ići na dijalizu a da ima privatno dopunsko zdravstveno osiguranje-

Tako da, privatna se isplate dok si mlad i zdrav, pa da ti se refundira neka doplata ako moraš kupiti neki lijek. Kasnije... nikako. Čak bih rekao da privatna zdravstvena osiguranja snižavaju kvalitetu usluge javnog zdravstva jer uzimaju dio novca za sebe, a vrate kikiriki preko refundacije doplate ljekova
Uz lijek koji sam gore pomenuo, zadnjih 5 godina preko hzzo koristim biološke terapije Humira" koje ju vrlo, vrlo skupe (oko 800e je mjesecna doza od 2 pen injekcije) i jednako sam ju koristio dok sam bio osiguran preko hzzo kao i sada preko Alliance. Nista se nije promijenilo. Skupe terapije koje se ostvaruju preko hzzo komisije i dalje se ostvaruju preko komisije, toplice također.

Jos jedan od ozbiljnijih slucajeva iz prve ruke je kolegina operacija koljena, koja je povukla lezanje u bolnici, magnetnu rezonancu, a kasnine i toplice.
Sve je prošlo kao i sa hzzo dopunskim i nije morao nista placati.
Tako da ... Ne znam za ostala osiguranja, al za Alliance dopunsko za sada samo rijeci hvale.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 29.12.2020. u 16:38.
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 01:03   #24
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,890
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Da imalo koji od onih koji su na tim privatnim osiguranjima razmišlja shvatio bi da dobiva na kratke staze no dogoročno pila granu na koju će kat tad doći sjesti.
Frende, usporedi iznos koji ti od plaće mrknu svaki mjesec za "zdravstveno osiguranje" (za zvanično prosječnu plaću od 6500 HRK neto taj iznos je cca 200 ojra) sa iznosom klasičnog "dopunskog" osiguranja od tih 70kn tj niti 10€. To je 5%, u kolikoj mjeri očekuješ da 5% može umanjiti kvalitetu usluge u sustavu zdravstva gdje se javno niti ne zna koliki je deficit a koliko dugovi veledrogerijama?

Određenu pomutnju u to unose penzioneri, koji ne pune proračun ali (pretpostavljam dobrim dijelom?) uplaćuju dopunsko te su po nekakvim razmišljanjima i glavne mete "dopunskog osiguranja". Ali i ako uzmemo ugrubo da je omjer penzionera i onih koji pune proračun 1:1 te da svi penzioneri uplaćuju "dopunsko" ukupni omjer "zdravstvenog osiguranja" i "dopunskog osiguranja" je cca 10:1.

Da se razumijemo, ne zagovaram uplaćivanje u bilo koje osiguravajuće društvo umjesto HZZO, ali treba stvari staviti u odgovarajuće mjerilo.
mkey je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 01:52   #25
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Ne znam. Kad bolnica ispostavi račun, privatno osiguranje plaća odmah ... HZZO se čeka. To je bio odgovor kad sam u klinici pitao koja je njima razlika. Za korisnika razlike nema.

Croatia isto pokriva B listu lijekova, koliko mi je poznato.

Što se tiče kolege koji je odustao od osiguranja ... evo ja sam "ničim izazvan" (radilo se o sepsi) 2015. završio 4 dana na ECMO aparatu u zaraznoj + dijaliza i sve ostalo. Jedan dan na aparatu je 70k kn, ako se dobro sjećam. Sve zajedno preko 50 dana bolničkog liječenja. Drago mi je da nikad nisam vidio taj račun. 70kn je smiješna cifra za ne plaćat to.

Kao i sve ostalo, najskuplje je ono što je "besplatno". Veledrogerije bi sigurno imale drugu cijenu da si svatko sam plaća.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 30.12.2020. u 01:58.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 01:59   #26
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
HZZO se čeka. Privatnici se čekaju. Vjeruj mi radim sa jednima i drugima. HZZO čak i brže plaća od npr GRAWE i Croatia osiguranja

Druga stvar, ovaj tvoj račun bi te koštao maksimalno 3000 kn jer toliko je maksimalno što ti bolnica može naplatiti za neku uslugu u jednom trenutku. Npr da odeš 4x godišnje na takve veće zahvate plaćaš 4x 3000 kn. Ako odeš kao ti jednom,platio bi 3000.

Do 2018 je bio maksimum 2000 kn

Dakle odete na operaciju nekakvu, ne zanima vas što je trošak operacije 25000 kn, vaša maksimalna nadoplata je 3000 kn.

Sent from my Mi 9 Lite using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 09:03   #27
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Ma za starije osobe je hzzo dopunsko možda i najbolje, obzirom da kod privatnih cijena raste s godinama starosti osobe.
Makar mene ne dira dal je osiguranje 65 ili 75kn. Više me zanima šta se dobije u paketu, a doslovno bi trebo sjest i uzet si jedan cijeli dan i prikupit što više informacija tko šta nudi.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 09:12   #28
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
zanima me dopunsko preko privatnog osiguranja prvenstveno zbog sistematskog pregleda, kojeg bi volio počet radit periodički. Tko nudi sistematski godišnje ili dvogodišnje od ovih privatnih? Već imam hzzo dopunsko besplatno (kao davaoc krvi) ovo bi mi više bilo radi pregleda ako bi uzimao. Ima to uopce smisla?
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 09:18   #29
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
TO ti se zove dodatno osiguranje.. ima to smisla itekako.
domina je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2020., 10:21   #30
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Ima smisla itekako, barem jednom u 2 godine. Mene je sistematski poslao na operacijski stol i spasio da to ne moram prolaziti u starijim godinama kad se stvari zakompliciraju i krenu simptomi (urodjeni problem na bubregu, do tad sam imao nula simptoma).

Ne bi nikad nista ni saznao da nisam odlucio na nagovor promjeniti bransu i posao, a s poslom doslo free dodatno osiguranje itd...
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na