Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2007., 19:21   #1
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
Wink Igre budućnosti

evo, zanoma me kako gameri zamišljaju (pa i ne tako daleku) budućnost svijeta igara.

evo mojih zamisli:

igre će biti totalno realne, tako da će biti isprogtramirana svaka travka, kamenčić, drvo do sitnih detalja (a ne kao što ih sada vidimo kao kulise)
lica ljudi, isprogramirana do svake emocije, svaki mišić, dlaka, kosa.
mora, rijeke i sve ostalo do sitne kapi.
jednom riječju igre će izgledati kao filmovi.
jasno da će to morati pokretati procesorčina sa x jezgri, a o grafulji da ne govorim, RAM-a barem 15-20GB.
(ko će to hladiti?)

nabacujte svoje ideje

i ne ljutite se zbog threda, ali ovdje vam je dopušteno da malo sanjarite
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 19:28   #2
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ja ću krenuti u malo drugom smjeru. Hm da, meni je uvijek san, da to sve krene u smjeru virtualne stvarnosti. Gdje bi imali kao neko odijelo na sebi i naočale, odnosno bili bi u igri. Možete li samo zamisliti kako bi se mogli uživjeti u igranje, priču i sve. Ono odijelo bi bilo tako napravljeno da bi ti svaki udarac metka osijeto putem odijela. Kakva bi to samo atmosfera bila u AvP-u, ma da ti se krv sledi u žilama. Eh znam da se i to po malo razvija.

Kaj se tiče grafike meni ne bi smetalo da ostane ovako kako je, uz manje promjene. Po meni je FarCry savršenstvo grafike (dobro ovo je malo diskutabilno), i kad se samo pogleda kako taj engine žvaće igru, pa što nam treba više. Game developeri bi trebali više ulagati u samu priču i igriviost. Naročito trebaju obratiti pozornost na dužinu igre. Kao da je trend posljednjih godina da su igre sve kraće. To treba prestati. Na žalost u budućnosti vidim sve više ljudi u mmorpg igrama bez mozga.

edit:
Također se nadam da ću igrati igre i za 20 godina. Super je to sve gledati kako se razvija.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2007., 19:37   #3
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
[Red]Dragoon, imaš pravo, totalno sam zaboravio na igrača u samoj igri. to bi bilo luuuudo. slažem se s tobom
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 19:44   #4
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
Holodek je daleka budućnost. I ako ću bit u kolicima, moći ću hodat. Dreaming.. Potpuno se slažem sa Red-om, igrivost je ono što razlikuje dobru igru od loše. Mogućnosti se trebaju povečavat. Nelinearnost igre je i dalje developerima problem, a čini igru znatno zanimljivijom. Što se tiče duljine igre, stvar je da što si stariji, si i iskusniji (da ne ulazim u IQ problematiku, samo ću reći - kristalizirana inteligencija ti raste), spontano prihvaćaš sučelje kakvo god ti igra nabaci, treba manje vremena za privikavanje (ergonomija), brži procevi - brže ide load i save, pa na kraju i brže prelaziš igre. Zato svi imamo dojam da su igre kraće. Naravno, nikakav grijeh ne bi bio da su ipak dužeee.
Mislim da si ne možemo niti predočit što će biti za 20 godina. Ono, tad će postojat zubne paste sa nanobotima koje će uništavat karijes - zbogom zubaru. AI će nas sve potuć, kao danas u šahu.
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 20:10   #5
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ja sam definitivno protiv virtualne stvarnosti. Čemu virtualna, kad imaš pravu?
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 20:15   #6
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
da, imaš pravu stvarnost pa se ti po njoj vozi 300 km/h po gradu, slupaj se, nek te izrešetaju, a možeš i sam voditi naciju i cijele postrojbe i ratove.
ja ne znam kako bi to radio u stvarnosti

BTW, frANZi kad sam pogledao imao si super broj postova (666)
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:33   #7
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ja sam definitivno protiv virtualne stvarnosti. Čemu virtualna, kad imaš pravu?
Slažem se u potpunosti!

Citiraj:
Autor Kraesimirus Pregled postova
da, imaš pravu stvarnost pa se ti po njoj vozi 300 km/h po gradu, slupaj se, nek te izrešetaju, a možeš i sam voditi naciju i cijele postrojbe i ratove.
ja ne znam kako bi to radio u stvarnosti

BTW, frANZi kad sam pogledao imao si super broj postova (666)
E da ali kad bi sve to radio u stvarnosti bilo bi sve puno više adreanalina.
NPR kad igraš CoD2 ili neku drugu igru nikoga nije briga da ako te ubiju ne bi moga ponovo, tj. svi jurišaju kao ludi a u stvarnosti bi to bilo znatno drukčije!
Bit ovoga predavanja je da niti jedna igra u sadašnjosti i u skoroj budućnosti neće moći dočarati adreanalin,strah i brutalnost bojišta ma kako ona bude savršena!!!
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:35   #8
F@NTOM
Darth Pope
 
F@NTOM's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: localhost
Postovi: 224
ja bi jedan holodeck i ja zadovoljan do kraja zivota
__________________
F@NTOM je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:41   #9
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Samo vi i dalje sanjajte. Ali razmislite sa druge strane. Koje bi znanje trebali imati programe, dizajneri i svi ostali koji sudjeljuju u izradi igre da realiziraju takve stvari. Pogledajte samo kakvo je stanje danas, studiji koji izrađuju igre imaju stotine zaposlenika, koriste najbolje programe i imaju ogromne buđete. A njihove su igre daleko od savrsenog. To znaci da mozda doba virtualne stvarnosti nikad i ne dođe.

Svi koji imaju neki komentar, neka ga postaju.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 21:42   #10
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
Citiraj:
Autor Kraesimirus Pregled postova
da, imaš pravu stvarnost pa se ti po njoj vozi 300 km/h po gradu, slupaj se, nek te izrešetaju, a možeš i sam voditi naciju i cijele postrojbe i ratove.
ja ne znam kako bi to radio u stvarnosti
i onda jednom voziš se po autocesti, zaboraviš da je to stvarnost, navučeš tri stoje, slupaš se, umreš i kasnije se sjetiš da ti je playstation ostao kod kuće...
Buger je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2007., 21:54   #11
Kraesimirus
Moj komp
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 81
a mislim da će takve igre imati i po 1TB.
Kraesimirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:00   #12
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Sto se mene tice fan sam Star Trek-a tako da sanjam o holodeku i repliakotoru (osim ovog dvoga mi nista ne treba ).

@Kraesimirus Da, ali ce do tada i prenosni mediumi imati kapacitet xyzTB
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:07   #13
snake 1
Premium
 
snake 1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Porec
Postovi: 147
Sta nitko nema sta reci na moj post.
snake 1 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:25   #14
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Što se tiče samog načina upravljanja u igrama mislim da se u (bližoj) budućnosti neće puno promijeniti, nego će se miševi, volani itd. dalje usavršavati i dobivati na funkcionalnosti.

Duboko bi se razočarao da razvoj igara nastavi smijerom kojim trnutno ide. Mislim, pogledajte igre od prije 7-8 godina, ovo danas je samo sa malo uljepšanom grafikom, upitno boljim AI-om, i odprilike istim feelingom i igrivisti kao i te igre.

Najveći napredak će doći kad se usavrši univerzalni AI, text-to-speech postane savršen, a teksture se budu same generirale na temelju parametara. Grafika ipak ide u dobrom pravcu iako je po meni prezahtjevna (još uvijek mi je nedokučivo kako PS2 bez problema vrti PES6 a za komp ti treba bar 6600gt koja je miljama naprednija od PS2, i druge slične gluposti) tj. trenutni hardver može daleko bolje nego što to radi!
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:45   #15
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor Roso Pregled postova
upitno boljim AI-om
upravo zbog toga u zadnjih vec xy godina mi 95% igara izgubi smisao vec nakon par sati.. nije da ne volim igre ali stvarno su rijetke koje me uspiju zaintrigirati (locomania je zakon ), a los AI je upravo to. zivio fallout2...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 22:50   #16
Red_Dragon
Lost soul still wondering
 
Red_Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Aiur
Postovi: 474
Ako se smijem nadovezati na kolegu Rosa, slažem se da je danas sve samo u grafici, te uopće nije bitno ništa drugo. Dok je dobra grafika prodaje se. Smatram da to najviše zahvaća gamere koji se tek počinju upoznavati sa igrama, mlađu generaciju, te je njima grafika na prvom mjestu. A kad im pokažeš stariju igru neupitne kvalitete onda te blijedo gledaju kad vide kakva je grafika. Nije mi se dogodilo jednom.

Čak i mislim da su developeri starijih igara upravo radi ograničenih mogućnosti hardwarea tada bili prisiljeni uložiti više u samu atmosferu, priču i igrivost nego u samu grafiku. Ja mislim da su starije igre imale puno bolju atmosferu, gdje bi se zapravo totalno uživio u igru i gdje me prolazili trnci.

Ma sijećam se Blood 2 ili prvog AvP pa to je bila atmosfera da me je bilo sve strah igrati. Takvu atmosferu mogu teško doživjeti od neke današnje igre.
__________________
Da nije nas bile za grabu bi spal
Red_Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:12   #17
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor [Red]Dragoon Pregled postova
Ako se smijem nadovezati na kolegu Rosa, slažem se da je danas sve samo u grafici, te uopće nije bitno ništa drugo. Dok je dobra grafika prodaje se. Smatram da to najviše zahvaća gamere koji se tek počinju upoznavati sa igrama, mlađu generaciju, te je njima grafika na prvom mjestu. A kad im pokažeš stariju igru neupitne kvalitete onda te blijedo gledaju kad vide kakva je grafika. Nije mi se dogodilo jednom.

Čak i mislim da su developeri starijih igara upravo radi ograničenih mogućnosti hardwarea tada bili prisiljeni uložiti više u samu atmosferu, priču i igrivost nego u samu grafiku. Ja mislim da su starije igre imale puno bolju atmosferu, gdje bi se zapravo totalno uživio u igru i gdje me prolazili trnci.

Ma sijećam se Blood 2 ili prvog AvP pa to je bila atmosfera da me je bilo sve strah igrati. Takvu atmosferu mogu teško doživjeti od neke današnje igre.
Blood 2 ,AVP 1 ah the memories,jednom smo ja i frend to igrali ( i pili malo usput) i onda sam (pošto sam znao otprilike di se gamad nalazi) mu reko da će doć alien,i naravno on čeka i dođe facehugger,nakon njegovog paničnog urlanja granatiranja po zidu u lupanja po mojoj tipkovnici tražeći esc tipku ,trebalo mu je 10 ak minuta da se smiri( i da mi prestane mamu posovat )

Inače slažem se ,danas imaš grafiku koja je uber a ostalo je zanemareno,zato i jedva više kaj igram,sve mi je loša kopija prošlosti

Što se tiče AI-a ,može se on poboljšat( sjetite se 98 i HL1 AI),samo je stvar u dobroj staroj profitabilnosti,igra če se bolje prodat klincima a lijepo zgleda a AI rutine se svode na "trči + pucaj" nego ak igra lošije izgleda i ima odličan AI,makar je sve više " zrelih " gamera ,i dalje se smatra da je igranje " igrica" za klince iz osnovne,stoga im je ciljna grupa djeca

danas imaš eye candy a igru prođeš prije nego misliš da je gotova ,i nakon toga si misliš " Wait THAT was it?" Tak sam bar ja kad sam odigrao Episode 1 prije par dana ,dobra je ali je instalacija praktički duža od igre...
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:27   #18
Botlorn
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: rijeka
Postovi: 533
Samo da se kratko nadovezem, cini mi se da je od najvece vaznosti upravo AI. Grafika mi se cini sve besmislenijom. Jedan primjer. Neki dan ponovno instaliram Carmagedon. Igra mi je super, najvise zbog nostalgije, ali i zabavnog koncepta. I ono sto je najbitnije, uopce nisam primjetio "losu" grafiku. Uzivao sam u igri na potpuno drugaciji nacin. Pritom sam potpuno integrirao dozivaljaj igranja u sebe, i mastom nadogradio igru i njezinu vizualnost do puno vece razine, nego sto mi to pruzi jedan CMR 5.
Nisu mi jasni ljudi koji hvale svaki kamen koji sadrzi 100 000 poligona ili nesto slicno. Zar itko zeli stati dok igra, gledati svaki kamen ili list, uzimati screenshot i pokazivati ga okolo koliko korespondira sa stvarnim svijetom? Mislim da svi znamo u koliko je detalja ovaj svijet napravljen. Zar ne bi bilo lijepo da je u virtualnom vise paznje posveceno inteligenciji (npr., igrate assasina, a dok se suljate hodnikom trazeci svoju metu, sretnete jos jednog, suparnickog, koji pokusava ubiti istog covjeka. Ne smijete se napasti jer ce se oglasiti alarm i oboje cete poginuti - svatko nastavi svojim putem, on je brzi i ubije ga. Vi ga docekate na straznjim vratima, uzmete mu trofej i ubijete ga.)
Ili nesto slicno, nije bitno. Nesto da razvija prave ljudske sposobnosti, a ne da se divimo eksplozijama samo. A da ne govorim o atmosferi i slicnim stvarima koje ne opterecuje grafiku i ne namecu potrebu na ovim bespotrebnim hardwareom. Danasnji razvitak grafike ide u sulude detalje, a nimalo u sirinu, niti kompleksost samih scena...
Botlorn je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:38   #19
Sand
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: ZG Travno
Postovi: 332
@ Deathwish
Da sam bio star kad sam igrao AvP1 i 2 mislim da bi srčani doživio. Igranje te igre po mraku je bilo stvarno samodestruktivnost. Facefuckersi su nešto naj groznije što sam ja ikad vidio. Ma kakav Doom1,2,3 ili sl.
Bolja grafika, bolji AI - bolje sve. Sve što ste nabrojali je točno. Nema aspekta koji igra smije zapostaviti, a da bude dobra.
Holodek će pružati sigurno više adrenalina od CoD2 ili sl. Ali, stvar je navikavanja. Kad sam prvi puta išao igrat nešto online bio je to Cod2, pa ja sam se bojao maknuti na početku s mjesta (neki bi to nazvali kempanjem), od straha. Imam samo 1 život.
Sand je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:39   #20
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Ali nažalost, mislim da neće biti nekog velikog razvoja u AI-u, pošto se igre sve više okreću na multyplayer i online igranje, tako da će igre sa kvalitetnim AI-om bit okarakterizirane kao tamo neke ružne, jer će ih radit manji timovi sa ograničenim budgetom.

Nešto kao današnje war simulacije. Većina od vas i ne zna šta je to, BUG-ov novinar je lud za njima. Uglavnom, samo sučelje izgleda kao neki poluzavršeni program, ali su igre duboke za poludit. Ko ih počme igrat ne završava fakultet
Roso je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 00:05   #21
Girrari
drug Mile
Moj komp
 
Girrari's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 356
Teško mi je baš tako jednostavno govoriti o tome. Virtualnu stvarnost ću zasad ostaviti po strani, to mi je još uvijek jedno veliko špansko selo i teško je reči kojim će se pravcem razvijati.
Što se samih igara tiče (tu govorim prvenstveno o auto trkama, budući da njih najviše igram), igru čini puno faktora i niti jedan ne bi smio biti zanemaren.
Ako ćemo o grafici, istina je da sam odrastao na Test driveu s Commodorca i prvih PC-a, NFS-u prvih generacija i sl., ali ne mogu reči da mi je sasvim svejedno kako izgleda grafika. Slažem se da je gameplay užano bitan, ali kad danas pogledam jedan model auta iz novog TDU-a, meni je to prekrasno... svaka kvaka je 3D, perfektno detaljni djelovi, savršen interijer... ne mogu nikako reči da mi to nije jako bitno. Isto tako je s okolinom... žice koje se njišu na vjetru, trava isto tako, ptičurine... ma kvragu... važna mi je grafika.

AI ne trebam ni spominjati... sjećam se MM-a gdje nisi mogao stati na semaforu, a da te AI ne pokupi. Danas je to puno bolje... još nije izbrušeno kako treba, ali već je to dobro i dosta daje na realnosti igre. Na to se nadovezuje fizika koja mora biti što realnija, ali ipak s dozom odmaka da ti sve to skupa bude i zabavno.

Mislim da je budućnost u velikim igrama koje će ujedinjavati puno žanrova od vožnje do FPS-a, strategije odnosno tycoon priča i sl... nešto na tragu Mafije i GTA, ali u širokim pojavnim oblicima.

Da rezimiram, treba brusiti sve aspekte igre, jer danas se ja npr. ne mogu zadovoljit igrom super priče, ali šugave grafike. Nekoć sam se mogao, ali danas ne. Isto vredi i obrnuto. Isto tako, ne bih se složio da su igre loše ili lošije nego prije. Svi mi imamo tendenciju vezivati to uz doba nekog našeg djetinjstva ili mladosti, ali stvari treba stavit realno pa se sjetim kolko sam pizdio zbog nevidljivih zidova u NFS-u i staze s koje nisi maltene mogao skrenuti ni milimetra. Mene je osobno više strah budućnosti PC-a u celoj priči oko igara i postepene dominacije konzola.
__________________
Ne postoje glasni ventilatori, postoje samo nedovoljno glasni zvučnici!
Girrari je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 01:17   #22
Michel
Premium
Moj komp
 
Michel's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 1,279
Kakav holodek tamo moraš hodat
Kaciga kroz koju negledaš , nego ti direktno elektromagnetskim impulsima "masira" dio mozga za percepciju stvarnosti i upucava igru u mozak.
U biti spavaš , a igre doživljavaš kao stvarnost i sve osječaš, vjetar , miris oktana , g silu u zavoju
Back to reallity igre su daleko od realnog i proći će još koje desetljeće do ovog što sam napiso
Medicinsko tehnički gledano u mozgu se odvijaju svi poznati nam procesi elektromagnetskim principom. Dakle u teoriji , bez obzira na težinu i stupanj tehnike potrebne za ovo u relativno brzo vrijeme ovo je - moguće.
Michel je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 03:16   #23
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Varate se ako mislite da AI u igrama nece napredovati...

Umjetna inteligencija i GP (genetsko programiranje) su buducnost. Dugo vremena neki manji, beznacajni instituti i skupine znanstvenika/inzenjera rade na razvoju AIa i GPa, ali odnedavno se i razni giganti primaju toga (Google, Microsoft, ...).

Trenutno postojece umjetne inteligencije su jos veoma lose i hardverski prezahtjevne da bi se implementirale u igre, ali, razvojem AI algoritama i hardvera, vjerujem da cemo uskoro u igrama susretati pravu inteligenciju.

To bi moglo biti veoma kul. Igre bi postale potpuno nepredvidive. Svaki put kada bi ju pokrenuli, sve bi bilo drugacije, a protivnici bi nas stalno iznenadjivali s novim forama. GP bi se mogao iskoristiti za dodatno randomiziranje igre. Pri svakom novom pokretanju, izgenerirali bi se drugaciji nivoi, drugaciji likovi, nova cudovista, ...

Takodjer, napredni algoritmi ce pratiti ponasanje i reakcije igraca u raznim situacijama. Recimo da igramo horor igru i neka funkcijica skuzi da velika cudovista ubijamo sa smjeskom na licu, a da nas je pojava hrpe malih visenoznih gamadi posteno zbrecala, te podatke ce iskoristiti za generiranje daljnih nivoa igre. Tako ce ispasti da je netko istu igru prosao uglavnom ubijajuci visemetarske nakaze s pokvarenim zubima po nekom vanzemaljskom kompleksu, a netko drugi tamaneci hrpe kukaca po spiljama...
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 03:34   #24
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor munst0r Pregled postova
Varate se ako mislite da AI u igrama nece napredovati...

Umjetna inteligencija i GP (genetsko programiranje) su buducnost. Dugo vremena neki manji, beznacajni instituti i skupine znanstvenika/inzenjera rade na razvoju AIa i GPa, ali odnedavno se i razni giganti primaju toga (Google, Microsoft, ...).

Trenutno postojece umjetne inteligencije su jos veoma lose i hardverski prezahtjevne da bi se implementirale u igre, ali, razvojem AI algoritama i hardvera, vjerujem da cemo uskoro u igrama susretati pravu inteligenciju.

To bi moglo biti veoma kul. Igre bi postale potpuno nepredvidive. Svaki put kada bi ju pokrenuli, sve bi bilo drugacije, a protivnici bi nas stalno iznenadjivali s novim forama. GP bi se mogao iskoristiti za dodatno randomiziranje igre. Pri svakom novom pokretanju, izgenerirali bi se drugaciji nivoi, drugaciji likovi, nova cudovista, ...

Takodjer, napredni algoritmi ce pratiti ponasanje i reakcije igraca u raznim situacijama. Recimo da igramo horor igru i neka funkcijica skuzi da velika cudovista ubijamo sa smjeskom na licu, a da nas je pojava hrpe malih visenoznih gamadi posteno zbrecala, te podatke ce iskoristiti za generiranje daljnih nivoa igre. Tako ce ispasti da je netko istu igru prosao uglavnom ubijajuci visemetarske nakaze s pokvarenim zubima po nekom vanzemaljskom kompleksu, a netko drugi tamaneci hrpe kukaca po spiljama...
Pa sorry, ali najlakse je "tako" randomizirati, kako ces to u multi player onda implementirati?
  Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 03:47   #25
munst0r
Premium
Moj komp
 
munst0r's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Bjelovar/Zagreb
Postovi: 357
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Pa sorry, ali najlakse je "tako" randomizirati, kako ces to u multi player onda implementirati?

Ne, tako "randomizirati" nije najlakse. Niti je moguce s danasnjom tehnologijom.

U multiplayer ce se implementirati ono sto ce se zeljeti implementirati...
Mnoge multiplayer igre takodjer sadrze AI. Kompleksni i ogromni svjetovi novih MMORPG igara vise nece morati biti tako monotoni. Biljke ce rasti, zivotinje ce se razmnozavati, a mape ce se same prosiravati. Postojati ce evolucija kojom ce nastajati nova bica koja nikome od tvoraca te igre nisu nikada ni pala na pamet. A ti ces ih ponosno loviti i prodavati njihovo krzno za velike novce...


Naravno, obicne deathmatch pucacine ce sadrzavati daleko najmanje tih kul mogucnosti.
munst0r je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 07:36   #26
daytripper
Ultrabitchinfast
 
daytripper's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 880
Mislim da će igre biti tipa solitare ili tetris. Kockice rules. Bit ćemo toliko opićeni virtualnom tehnologijiom da će nam dosaditi i vratit ćemo se legendarnim igrama tipa Elite, Monkey Island i tipa melee Urquan vs. human.
Back to roots!
__________________
daytripper je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 08:50   #27
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
takve igrice su i najbolje.. sve ostalo samo daje povoda debilima poput maštruka da pisu gluposti...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 09:51   #28
KnezTame
Premium
 
KnezTame's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 489
Citiraj:
Autor [Red]Dragoon Pregled postova
Ma sijećam se Blood 2 ili prvog AvP pa to je bila atmosfera da me je bilo sve strah igrati. Takvu atmosferu mogu teško doživjeti od neke današnje igre.
Aaa AvP, after that game you understand true meaning of words Fear Of The Dark

A buducnost?

Zamislite se ogromnu igraonu, gdje imate igrace i imate gledaoce, a sve s velikom nagradnim fondom...

Pravila su takva, da solo igrac ne moze uc u natjecanje vec mora imat tim.
Sljedece, svaki puta se igra drugcija vrst igre, od nekog ratishta, pa sve do rpg spike, zmajeva goblina etc...

Zadaca svakog tima je da pobjedi ostale timove, te bestije iz same igre, te dodje do kraja, odnosno zavrsi zadatak igre, kako bi u stvarnom svijetu pokupio ogromnu nagradu.

Naravno za pristup igranju se placa poprilicno skupa pristupnica po timu (od toga se djelomicno skuplja lova za big prize, dok ostatak odlazi na odrzavanje opreme)

Svaki tim djeluje zasebno, razvija svoje taktike, a moze i sklapat aliance s drugim timovima...

Okk, a sad sama igra...

Neovisno o tome sto se igra (SF pucacina, ili srednjovjekovna tematika), igraci svakog tima ulaze u posebne tankove s posebnim zhelejem. Na igraca se kopcaju ostle opreme, kako bi stvarno dozivio svijet u koji ulazi.

Tank i zhele u koji je uronjen igrach, omogouchava da igrach stvarno iskusi virtualni svijet igre u koji ulazi.
To podrazumjeva, da osjeca vjetar na licu, miris cjevca, baruta, a bome i osjeca bol kad ga neko napuca, s tim da je ona bol kad te ubiju stravicno jaka...

Sad timovi pocnu igrat, em kaj se bore medjusobno jos se moraju i boriti protiv same igre, jer kompaniji koja ima igraonu je u cilju da igraci ne pokupe glavnu nagradu.
Kompanije se pak sluzi podlim trikovima, kao npr, na putu do dvorca kojeg cuva strasan zmaj, u kojem se nalazi blago koje morate pokupiti kak bi osvojili glavnu nagradu, docekaju vas bajne vile, koje bi se fu*** s vama: naivni igraci ce past na foru, pa ce se ljepo izmoriti, te nece imat snage za napad na dvorac i borbu...

E a gledaoci van igre, mogu sve to promatrat na velikim ekranima, bas ko sport, naravno kladjenje na odredjeni tim se podrazumjeva
__________________
Poslije BSG-a sve je glupo
KnezTame je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 12:12   #29
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Ja sam definitivno protiv virtualne stvarnosti. Čemu virtualna, kad imaš pravu?
Odmah idem uzeti svoj oklop, sjekiru od cca 125 Kg koja naravno ima i magične moći, pa je chance oh hit - lightning bolt. Nakon toga skačem na mounta - koji izgleda sumnjivo kao pravo zmaj ( clishe, ali ga volim ^^ ) i nakon toga idem priklati susjedu kravu - jerbo se onda otvara portal za end game raid ....


Ali osim toga nema razloga
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2007., 12:21   #30
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Hahahhaha....Paske ownage
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na