Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.06.2007., 16:40   #1
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
sve sto mi treba za izradu site-a

tetak me zamolio da mu napravim stranicu za apartmane...
Pa kolko bi koštala godišnje domena recimo www.imeapartmana.hr
sa 100MB prostora.. I još kako bi se namjestio da kada se upiše u google apartmani da se izlista na prvoj stranici Cijena..Neznam kako se kreću ali što jeftinije...hvala na pomoći..
Može i neki linkovi di se kupuju te domene i to
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 18:53   #2
walbandon
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Valbandon-blizu Pule
Postovi: 972
walbandon je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2007., 19:08   #3
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
za google se prije u dreamweaveru umetali meta tags,ali sada ti nakon nekog vremena nakon sto uploadasa stranicu dolaze googlovi roboti i automatski ti ju stavljaju na trazilicu,sam neznam kak da bude bas prva...
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 22:33   #4
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor walbandon Pregled postova
Pa walbi di mu bas plus.hr preporuci, ja gorih nisam vidio ...

Inace, tu, je bilo govora o hostingu.
Za Google nemozes nikako sredit da ti bude odmah na prvoj stranici .
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 23:22   #5
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Što se tiče dolaska na prvu stranicu u Googleu za neku ključnu riječ, to je malo kompleksnija tema. Goooglaj za SEO (Search Engine Optimization) i naći ćeš dosta o tome.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2007., 23:46   #6
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
moj site je prvi i na hrvatskom jeziku i na engleskom (Google)

"tenis tereni"
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 16:19   #7
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Citiraj:
Autor zahpic Pregled postova
moj site je prvi i na hrvatskom jeziku i na engleskom (Google)

"tenis tereni"
Super izgleda!

Jel bih te mogao zamoliti da mi objasniš optimizaciju site-a za sve web preglednike!? Moja stranica super izgleda u IE-u ali je koma u FireFoxu!

PS: Si to radio u Dreamweaver-u ili...? Ako da, dali je važno raditi u frame-ovima ili to nije bitno?

Pliz mi daj par hintova, hvala unaprijed
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 17:32   #8
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
frame-ovi su proslost. zaboravi na frame-ove...
mat je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 17:46   #9
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Super izgleda!

Jel bih te mogao zamoliti da mi objasniš optimizaciju site-a za sve web preglednike!? Moja stranica super izgleda u IE-u ali je koma u FireFoxu!

PS: Si to radio u Dreamweaver-u ili...? Ako da, dali je važno raditi u frame-ovima ili to nije bitno?

Pliz mi daj par hintova, hvala unaprijed
Gledaj, izrada web stranice nije dječja igra i ne možeš za dan naučiti izraditi jednu suvislu i estetski dotjeranu web stranicu. Time se bave profesionalci. A ako se ti želiš time baviti, preostaje ti naučiti HTML, CSS, a poželjno je i dobro snalaženje u nekom od grafičkih programa.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 19:02   #10
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
@frANZi, se to može preko nekakve literature učiti ili se mora ići na tečajeve?

Jerbo ne znam kak mi može to pomoć ako radim u Dreamweaveru dizajn i on mi sam piše automatski sav potreban "code"!

Napravio sam stranicu koja lijepo izgleda u IE, ali u FireFoxu je totalna koma, sve je razbacano na sve strane

Jel znaš možda kakvu dobru školu web dizajna ili nekaj takvoga što bi mi moglo pomoć?
Bartuc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.06.2007., 19:14   #11
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Za početak ti je najbolji www.w3schools.com. Tamo imaš sve potrebne informacije za učenje.

Problem kod raspadanja stranica jednim dijelom upravo i leži u tim programima koji sami pišu kod i zbog toga oni za početnike nisu preporučljivi. Dakle, trebao bi prvo naučiti HTML, pa se onda eventualno možeš koristiti Dreamweaverom kad već razumiješ bit i znaš šta ti on stavlja u kod.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 19:16   #12
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
moja preporuka je knjigu u ruke (više njih) i isprobavaj...na vlastitim greškama se najbolje nauči ja sam također totalni početnik, ali mislim da se bolje doma nauči uz knjigu i svoj komp ali da se baš primiš posla a ne da surfaš po "nepoznatim stranicama" ...al to sam samo ja možda nekome bolje odg. tečajevi al to meni većinom ispari vanka....

i da, uzmi si neko "kvalitetno" štivo a ne da je ono na par stranica opisano kak napravit sajt di piše "Ovo je moja test-stranica" i to je to ...ipak ako želiš nešto više uzmi si nešto deblje
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 19:18   #13
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
@Franzi, puno hvala na linku, bum to proučio!

Inaće sam zadovoljan svojom stranicom jedino bi to htjeo malo optimizirati za ostale preglednike!

Ostalo je sve super... i brzo otvara, nema greški (osim tog sa FireFoxom) i penje se na Google ljestvici

Hvala još jenput

Edit:

@Zahpic, hvala i tebi na savjetu! Budem pogledao u algoritmu kakvvih knjiga ima o tome!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 02.06.2007., 20:40   #14
speedy-3
Premium
Moj komp
 
speedy-3's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 458
ako ces uciti onda knjige i tutaci s neta,,,,, tecajevi su jako slabi,,,,, evo i sam sada jedan zavrsavam i s obzirom da sam vec 85% o web dizajnu znao i neko se vrijeme time bavio prije tecaja,,,, mogu ustvrditi kako totalni pocetnik bez nekog predznanja tesko da moze nesto pametnoga nauciti,,,,

sad sto sajtove rade takvi koji idu na tecaj samnom ono izgleda kao da je klinac predskolske dobi u wordu radio
speedy-3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 11:28   #15
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
kako da dospije site na google? jel se može staviti na site neki oglasi od google-a a da meni google za nagradu da da mi je site na prvih par stranica od pretražicača..ili ona fora kad se upiše u google recimo apartmani..sa strane ima par linkova psoebno izdvojenih...
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 11:38   #16
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Dobri meta tagovi, linkanje na drugim stranicama i to ti je to. Samo se nasmijem kada vidim da firme kao uslugu nude "ubacivanje vase stranice na pretrazivace".

"prodaja vode u kanti sa rupom"
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 12:58   #17
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
Citiraj:
Autor atha Pregled postova
Dobri meta tagovi, linkanje na drugim stranicama i to ti je to.
Citiraj:
Samo se nasmijem kada vidim da firme kao uslugu nude "ubacivanje vase stranice na pretrazivace".
a nasmijes se zato jer znas da firma nece napraviti dobre meta tagove i osigurati linkove na stranicama svoje i svojih partnera firmi, koje su vec dobro pozicionirane na trazilicama?
mat je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 14:28   #18
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
a nasmijes se zato jer znas da firma nece napraviti dobre meta tagove i osigurati linkove na stranicama svoje i svojih partnera firmi, koje su vec dobro pozicionirane na trazilicama?
Svaka stranica može doći na pretraživače. Na to je atha mislio. Posao je dovesti je među prvih 5 ili 10.

Inače, na pozicioniranje na Googlu utječe puno faktora, među ostalim i dobri ulazni linkovi, dobra optimiziranost stranice (učestalost ključne riječi) i sl. Međutim, Google meta tagove već neko vrijeme ne uzima u obzir u pozicioniranju web stranica.

Blozeru, ne možeš nikakvim plaćanjem dospjeti na prvu stranicu (u normalnom pretraživanju). Možeš plaćati mjesečno za Google Adwords (druga strana adsensea gdje si ti oglašivač) i na taj način dospjeti na prvu stranicu (u odvojene oglase). Međutim, to iziskuje relativno mnogo financijskih sredstava, pogotovo ako je velika konkurencija.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 14:30   #19
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Svaka stranica može doći na pretraživače. Na to je atha mislio. Posao je dovesti je među prvih 5 ili 10.
Thx na dodatnom pojasnjenju.

__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10
atha je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 14:37   #20
LUKA MX
Rakija
Moj komp
 
LUKA MX's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Pozega
Postovi: 484
a koji su uvjeti da stranica bude među prvih 5-10?Ono jel fora u posjecenosti stranica ili?
__________________

LUKA MX je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 19:22   #21
Matesonik
prcknedl
Moj komp
 
Matesonik's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,131
A kako se uredi da se site ne vidi na googleu?
Matesonik je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 19:32   #22
svebee
/
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: /
Postovi: 2,053
@LUKA MX
ne mora bit, moja ima jaaaaaako malo posjeta pa je prva

@Matesonik
dobro pitanje... i mene zanima ovo
svebee je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2007., 23:20   #23
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Ja mislim da je poredano po posječenosti za traženi pojam! Tek kad sam napravio stranicu, bila je daaaaleko od prve stranice... sada za podosta pojmova (iz teksta na stranici i imena slika) mi je web stranica na prvoj ili na drugoj stranici na guglu!

Najbolji score mi je za određene pojmove koji mi izbace stranicu na trečem mjestu na prvoj stranici gugla!

PS: Uglavnom, koliko sam ja skužio, google traži prema tekstu na web stranici, imenima slika (ono pod ALT komandom) i po meta keywords... Također je odlično imati reklame iliti linkove na drugim siteovima jerbo te google također i preko toga traži!

Besplatan oglas vam je na http://www.hr/
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 00:21   #24
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
znači da stranica sadrži važne ključne riječi..Tpa apartmani,hrvatska,cres,cijena..šta bi bilo najbolje ..Cilj mi je da se vidi barem na prvih 5 stranica google-a.Hvala vam na pomoći
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 09:40   #25
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
>> već: Apartmani [oni], Apartman [taj], Apartmanima [njima]...), ak me kužiš? Što se više spominje to su bolji rezultati!

Isto tak za ostale ključne riječi!
-->
Imaj puno teksta na stranici, i često spominji ključne riječi! Znači ako je jedna od ključnih riječi apartman, onda ih nemoj oslovljavati u tekstu sa zamjenicama (Oni, Taj, Njima... ---->>> već: Apartmani [oni], Apartman [taj], Apartmanima [njima]...), ak me kužiš? Što se više spominje to su bolji rezultati!

Isto tak za ostale ključne riječi!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 10:38   #26
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Ne, poredak se ne generira po posjećenosti.

Da se razumijemo, najvažniji su dobri ulazni linkovi. Dakle, veoma je dobro imati linkove na svoju stranicu postavljene na neke dobro pozicionirane stranice na Googleu (PageRank: 4+).

Ključne riječi u tekstu i sl. su finese. Kao što su i, uvjetno rečeno, pravila da stranica bude po w3c standardu, da se koristi css layout (divovi), da stranica bude semantički ispravna, da se koristi više h1/2/3 tagova, da se stavlja alt atribut kod slika i kod linkova i ostalo.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 10:54   #27
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Imam pitanjce...

Ako ja sada napravim potpuno novu Web stranicu, i stavim je pod istim imenom na istu domenu i sa istim sadržajem (klime/klimatizacija) umjesto trenutne stranice, da li ja gubim onda mjesto na Google-u ili se apsolutno nikaj ne mjenja?

Htjeo bih napraviti novu stranicu ali se bojim da me onda Google nebu tražio kak me sada traži
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 11:34   #28
frANZi
Dr. Gonzo
Moj komp
 
frANZi's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 954
Vjerojatno se tvoja pozicija neće drastično promijeniti, osim ako ne napraviš veoma lošu, neoptimiziranu stranicu i izgubiš ulazne linkove.
frANZi je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 16:44   #29
Bartuc
The All Seeing Eye
Moj komp
 
Bartuc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,103
Hvala frANZi, nadam se da nebu loša... namjeravam napraviti bolju od ove kaj je sada! A ova trenutna je sasma super, osim onog problema sa preglednicima, ali to bum već nekak rješio

Linkove valjda nebum izgubio jer svi vode drito na Home Page kojemu se adresa ne mjenja!
Bartuc je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2007., 18:46   #30
horza
ono ispred konpjuktora
Moj komp
 
horza's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: zagreb
Postovi: 3,659
Citiraj:
Autor frANZi Pregled postova
Za početak ti je najbolji www.w3schools.com. Tamo imaš sve potrebne informacije za učenje.

Problem kod raspadanja stranica jednim dijelom upravo i leži u tim programima koji sami pišu kod i zbog toga oni za početnike nisu preporučljivi. Dakle, trebao bi prvo naučiti HTML, pa se onda eventualno možeš koristiti Dreamweaverom kad već razumiješ bit i znaš šta ti on stavlja u kod.
kako ovo potpisujem! html i css su totalno lijepi i jednostavni, tak da definitivno trebaju svi naučiti kaj je to... ne treba sve moguće finese i kombinacije, ali barem da znaju strukturu i svojstva tagova.
Citiraj:
Autor blozer Pregled postova
kako da dospije site na google? jel se može staviti na site neki oglasi od google-a a da meni google za nagradu da da mi je site na prvih par stranica od pretražicača..ili ona fora kad se upiše u google recimo apartmani..sa strane ima par linkova psoebno izdvojenih...
ne, google ti neće dizati rank jer ih oglašavaš. ali možeš platiti (adwords) da ti stranica bude u istaknutim linkovima (oni s desne strane i na vrhu)
Citiraj:
Autor mat Pregled postova
a nasmijes se zato jer znas da firma nece napraviti dobre meta tagove i osigurati linkove na stranicama svoje i svojih partnera firmi, koje su vec dobro pozicionirane na trazilicama?
ne, nego zato što nijedna firma nema toliku snagu da ti digne rank za 1, čak ni ako ima +100 stranica sa rankom >4. sadržaj je glavna stvar. ostalo sve je sporedno.
Citiraj:
Autor LUKA MX Pregled postova
a koji su uvjeti da stranica bude među prvih 5-10?Ono jel fora u posjecenosti stranica ili?
puno parametara. google je to fino opisao. sadržaj, vanjski linkovi, struktura, čak i dizajn...
Citiraj:
Autor Matesonik Pregled postova
A kako se uredi da se site ne vidi na googleu?
robots.txt (googlaj)
Citiraj:
Autor blozer Pregled postova
znači da stranica sadrži važne ključne riječi..Tpa apartmani,hrvatska,cres,cijena..šta bi bilo najbolje ..Cilj mi je da se vidi barem na prvih 5 stranica google-a.Hvala vam na pomoći
sadržaj. puno sadržaja. dobro strukturiranog. u kojem se spominje dovoljno ključnih riječi. i hrpa linkova unutar sajta (internal links) kako bi crawler skužio da je stvar kao dobro strukturirana.
Citiraj:
Autor Bartuc Pregled postova
Imam pitanjce...
Ako ja sada napravim potpuno novu Web stranicu, i stavim je pod istim imenom na istu domenu i sa istim sadržajem (klime/klimatizacija) umjesto trenutne stranice, da li ja gubim onda mjesto na Google-u ili se apsolutno nikaj ne mjenja? Htjeo bih napraviti novu stranicu ali se bojim da me onda Google nebu tražio kak me sada traži
ne gubiš mjesto, ali imaj na umu da napraviš SEF stranicu tak da ti se rank i malo podigne. (redizajn pozitivno utječe na rank)
__________________

Horza (death dwarf)
birthsign: rebel

character perks
+95 excel organisation, +50 weather resistance, -20 energy, -35 image of reality, -80 house choirs

major skills
open-source, discussion, self-hypnosis, poetry, schtulichism

greater powers
final waves (alcohol hypnosis +30, self)
bat brotherhood (skip sleeping, -20 energy/night)
misunderstanding jokes (demoralise +50 in 30ft radius)
summon unknown female (demoralise +75 on target)

artifacts of choice
tv remote (hibernate +20 on self)
lounge chair (fortify sleeping +60 on self)
linux (destabilise system +45 on target)

little is known about this dwarf. he is known to be active overnight and unpredictable.
Cyrodiil citizens have witnessed him in a "thompson" tavern near his lair.
horza je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na