Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 28.06.2019., 23:39   #1591
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
To cudo jos radi ili samo vracju novce kako prodje koja utrika sa "problemima" oli ti pola utrke black screen ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline  
Staro 28.06.2019., 23:52   #1592
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Propao prijedlog vraćanja starih gume na pola ove sezone. Bilo 5 momčadi za i 5 protiv.

Isto tako se priča da bi Verstapen mogao u Mercedes a Vettel nazad u RB. Bit će zanimljivo.
__________________
dean225 je offline  
Staro 28.06.2019., 23:55   #1593
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ko je bio ZA stare gume, a tko PROTIV? Ferrari i Red Bull sigurno ZA, Mečka sigurno PROTIV. A dalje?
Brko je offline  
Staro 29.06.2019., 00:01   #1594
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ko je bio ZA stare gume, a tko PROTIV? Ferrari i Red Bull sigurno ZA, Mečka sigurno PROTIV. A dalje?

Ferrari, Alfa, Haas, Red Bull i Toro Rosso ZA


McLaren, Renault, Williams, Force Indija, Mercedes PROTIV
draksa je offline  
Staro 29.06.2019., 00:02   #1595
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,786
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To cudo jos radi ili samo vracju novce kako prodje koja utrika sa "problemima" oli ti pola utrke black screen ?
FP sessioni nisu bili problematicni, a cim se ugase crvena svjetla nesto krepa ili netko zapne za kablove
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline  
Staro 29.06.2019., 00:24   #1596
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Ferrari, Alfa, Haas, Red Bull i Toro Rosso ZA


McLaren, Renault, Williams, Force Indija, Mercedes PROTIV
Dakle Ferrari i Honda ZA, Merc i Reno protiv. Mogao sam i misliti :/

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 29.06.2019., 00:42   #1597
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Dakle Ferrari i Honda ZA, Merc i Reno protiv. Mogao sam i misliti :/

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Mercedes očekivano jer njima najviše odgovaraju ove gume. Njihove lutke Force Indija i Williams moraju pratit. (iako im ne odgovaraju realno gume)
Renaultu i McLarenu isto odgovaraju gume. (u odnosu na druge koji su oko njih) + Renault je povezan sa Mercedesom


Od ovih što su za Haasu, Ferrariju i Red Bullu ne odgovaraju gume. Alfa Romeo i Toro Rosso vjerojatno prate nadređene, iako bih rekao da i njima smeta što im direktnim konkurentima odgovaraju gume.
draksa je offline  
Staro 29.06.2019., 06:24   #1598
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Evo food for tought iliti teorija zavjere

Zanimljivo kako su 2/3 tjedna prije glasanja o gumama renault powerd bolidi istodobno profunkcionirali u temp.managmentu istih. Btw.nisam znao ovo za renault, kak su oni povezani s merc?
__________________
Gigi1 je offline  
Staro 29.06.2019., 07:35   #1599
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Da su promijenili gume, Ferrari bi bio jaci. Tu su lani ugl i lomili Mercedes.

Jbg momci, F1 je oduvijek kurvanjska politika 😉

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 29.06.2019., 08:17   #1600
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To cudo jos radi ili samo vracju novce kako prodje koja utrika sa "problemima" oli ti pola utrke black screen ?
Resubscribeao sam se na VN Kanade ... pa nisam mogao gledat zbog black screena. Vratili su pare. A bas sam se bio nadao da su uspjeli slozit obican stream.

Francuska je prosla bez greske. Vidjet cemo sto ce biti s Austrijom.

Imam i MAXtv Arenu, ali ne mogu podnijet komentatore Loleka i Boleka, skupa s jednim te istim reklamama svakih 7-10 krugova.
IcyTexx je offline  
Staro 29.06.2019., 10:49   #1601
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Mercedes očekivano jer njima najviše odgovaraju ove gume. Njihove lutke Force Indija i Williams moraju pratit. (iako im ne odgovaraju realno gume)
Renaultu i McLarenu isto odgovaraju gume. (u odnosu na druge koji su oko njih) + Renault je povezan sa Mercedesom


Od ovih što su za Haasu, Ferrariju i Red Bullu ne odgovaraju gume. Alfa Romeo i Toro Rosso vjerojatno prate nadređene, iako bih rekao da i njima smeta što im direktnim konkurentima odgovaraju gume.
Pa nisi očekivao da će filijale biti kontra svojih? Alfa da joj i pašu gume bi rekli da im ne pašu.

Ali fino si to ublažio. Williams i FI su Mečkine lutke, a Alfa i Haas su samo podređeni i onda meni pričaš nešto o objektivnosti Alfa je Ferrarijev Toro Rosso osim po vlasničkoj strukturi. Haas nije ništa dalje od toga.

Sve je to biznis. Nije to samo "evo ti motor". Ima tu puno još toga kao i stvari "jel da da ćemo se složiti oko XY stvari". Nažalost, najnormalnija stvar u tome.

I osobno, sretan sam što gume ostaju kakve jesu. Ne zbog Mercedesa koliko zbog Red Bulla i Ferrarija samo da vide kako to izgleda kad voda ne ide samo na tvoj mlin

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 29.06.2019. u 10:58.
Brko je offline  
Staro 29.06.2019., 11:00   #1602
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Pa nisi očekivao da će filijale biti kontra svojih? Alfa da joj i pašu gume bi rekli da im ne pašu.

Ali fino si to ublažio. Williams i FI su Mečkine lutke, a Alfa i Haas su samo podređeni i onda meni pričaš nešto o objektivnosti Alfa je Ferrarijev Toro Rosso. Haas nije ništa dalje od toga.



Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Ublažio sam jer je očito da Haasu ne pašu gume, Alfi i Toro Rossu tako tako ,al njihovim direktnim konkurentima odgovaraju. Force Indiji i Williamsu ne odgovaraju ,al jebiga nemaju svoj glas


A Mercedes i Renault/Nissan su partneri već dugi niz godina u autoindustriji. Čak mi se čini da je Mercedes pomagao Renaultu oko F1 motora prije koju godinu?
draksa je offline  
Staro 29.06.2019., 11:07   #1603
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Općenito nisam za neke velike promjene na pola sezone. Ako bi htjeli nešto mijenjati onda iduće godine. Ali nikako za 2, 3 utrke.

Ferrari bi vjerovatno pregazio mercedes sa starim gumama. Ali neka, nisu zaslužili.
__________________
dean225 je offline  
Staro 29.06.2019., 11:08   #1604
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
@draksa
Ma sve 5 ali ovo glasanje je dokaz koliko si "neovisan" u F1 ako nisi jedan od Top Cats. Zato bi bilo dobro kad bi se pojavio još barem jedan engine manufacturer i još jedan gumar.
Works momčadi diktiraju svojim Customerima. Kupuješ od njih i još moraš jest servirano...

Williamsu tak svejedno koje gume. Oni mogu i Sava Kovačević Eskim imati na svojim felgama, kad im je glavno pitanje kad će ih Lujkan obići za krug, nakon 1/4 ili 1/3 utrke.

Ali bome i Fors Inđija isto gubi korak. Sve rijeđe i rijeđe u u prvoj polovici grida i to na stazama gdje bi trebali biti brži. Haas isto tone lagano. Dok su McLaren i Reno sve bolji i bolji.

@dejo
Odakle takva samouvjerenost u gaženje i pregaženje?
Uhvatili bi koju pobjedu, nebi bilo 8-0 za Merc, ali bi i dalje Lujkan/Merc bili prvi. Ferrariju nisu rak rana gume koliko downforce. Da, i gume im ne pašu, ali DF je problem.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 29.06.2019., 12:34   #1605
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ne znam Brko. A ni nećemo znati jer se to neće dogoditi. Prošla godina je bila gusta. A bila bi i ova sigurno da su gume stare. Razumijem, nije pošteno da se Mercedes muči s gumama. Nije uopće uredu da se u F1 priča o gumama. Ali dobro.

Moglo bi biti zanimljivo u Qualama. Nadam se da će biti.

Uvesti 2, 3 proizvođača guma, vratiti nadolijevanje goriva. Uvesti minimalno 2 boksa po utrci, vratiti šljunak 1m kraj staze. Ukinuti potrošnju goriva i max protok.. Jaaaaoooo kakve bi utrke imali.
__________________
dean225 je offline  
Staro 29.06.2019., 12:39   #1606
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Meni više smeta što ove gume kažnjavaju one koji se kvalaju od 7-10. mjesta jer nije dovoljno velika razlika u brzini između softa i medijima za razliku u potrošnji koja je ogromna. Cijelu sezonu je bolje bit 11. nego ući u top 10 na softu i onda si sjebat strategiju u utrci
draksa je offline  
Staro 29.06.2019., 13:09   #1607
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Gledam ja zadnju indy utrku i mislim si decki, al bi vi najebali u f1. Pa kazni i kazni bi nadobivali, a ne se nagurivali onako za prvo mjesto.
Blue_Fatal1ty je offline  
Staro 29.06.2019., 13:24   #1608
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor dean225 Pregled postova
Razumijem, nije pošteno da se Mercedes muči s gumama. Nije uopće uredu da se u F1 priča o gumama. Ali dobro.
Ajme ...

Ajde da se dogovorimo konačno pa da pušemo u isti rog. Znači po tvom:

1. MERCEDES = FIA

2. MSI radi Afterburner koji najbolje boosta Mercedesove motore (najviše u desno mogu slajderi)

3. Hamilton preko tjedna dođe sa bolidom u Pirelli tvornicu u Tursku i vozi bolid po parkingu tvornice pa kaže je li gume valjaju ili ne valjaju za njih.

4. Toto na platnoj listi ima sve race stewarde i kad je dvojbena odluka, samo uputi mrki pogled prema njima i puf 5 sekundi Vettelu.

5. Vettel NIJE kriv za lanjsko neosvajanje naslova.

6. Vettel NE PUCA pod pritiskom i trenutno je najbolji vozač na stazi.

Ok, čisto da znam da se više ne trudim oko nekih stvari.

Živio!

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 29.06.2019., 13:49   #1609
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
znam da vam je dosadno. jel mi može netko kratko objasniti slijedeće:
1. kako mogu jebene gume imati "toliki" utjecaj na brzinu bolida ako znamo da se svi jednako pripremaju sa istim gumama prije sezone bez obzira koje to vrijeme bilo.
2. vezano na pitanje iznad: ako i nekoj ekipi NE odgovaraju gume zar ne bi onda barem nakon 3 ili 5 utrka ostale ekipe mogle vidjeti u čemu je fora s tim jebenim gumama pa da se više o tome ne priča.

nisam baš taraba i znam dosta o gumama za bicikle i civilne automobile, ali WTF???

ako se nekom da
tizhu je offline  
Staro 29.06.2019., 14:00   #1610
Roso
Premium
 
Roso's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Split
Postovi: 691
Računala, to je problem.
Dakle, i najslabija momčad, Williams, koristi te gume optimalnije nego šta je nama smrtnicima iti zamislivo. Ali uz svu silu senzora, simulacija i supreračunalnih kalkulacija, netko dođe do najboljeg omjera svih varijabli i kako to najbolje iskoristit da se pređe neka udaljenost u najoptimalnijem vremenu.
Roso je offline  
Staro 29.06.2019., 14:01   #1611
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor tizhu Pregled postova
znam da vam je dosadno. jel mi može netko kratko objasniti slijedeće:
1. kako mogu jebene gume imati "toliki" utjecaj na brzinu bolida ako znamo da se svi jednako pripremaju sa istim gumama prije sezone bez obzira koje to vrijeme bilo.
2. vezano na pitanje iznad: ako i nekoj ekipi NE odgovaraju gume zar ne bi onda barem nakon 3 ili 5 utrka ostale ekipe mogle vidjeti u čemu je fora s tim jebenim gumama pa da se više o tome ne priča.

nisam baš taraba i znam dosta o gumama za bicikle i civilne automobile, ali WTF???

ako se nekom da
Ne kužiš.
Kao i sve u životu, tako je i u očima navijača bilo kojeg sporckog kluba.

Eto ti sad ovo: gume ne valjaju jer pogoduju Mercedesu. Ali gume bi bile super kad bi pogodovale Ferrariju.

Ili igraš nagradnu igru za auto. Dobije susjed tvoj, automacki je "narihtano, mafija, lopovi". Dobiješ ti "fala bogu ima još poštenih nagradnih igara, nisu svi lopovi".

Mercedes ih brže dovede na radnu temperaturu i ima bolji grip sa njima. Na sporim i srednje brzim stazama je to velika prednost. Na fast stazama poput Kanade je to bilo malo manje bitno.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 29.06.2019., 14:40   #1612
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Naravno da se moze podesiti da gume vise odgovoraju odredjenom bolidu, ne budite naivni.

Mil faktora je u receptu, a gume vazan sastojak, nije ni sol ista, obicna kuhinjska, kamena, ili himalajska, svaka daje svoj smek.

E ali kada ne znas kako ta sol djeluje u tvom receptu, i ne mozes pronaci tocan omjer... A netko drugi zna taj omjer.... i onda pokusavas, kuhas, isprobavas, i prodje xy utrka dok to shvatis...

Mercedes to zna od pocetka sezone, i to sigurno nije slucajno. Moje misljenje, nista vise.
Gabre je offline  
Staro 29.06.2019., 15:36   #1613
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
Kimi i srednji prst haha 😀

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Staro 29.06.2019., 16:02   #1614
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Toooooooooooooo. Pole position bravo Čarli majstore.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 29.06.2019., 16:05   #1615
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Neloše Quale. Bojim se da je Ferrari pogriješio sa gumama za sutra. Budemo vidjeli. Hoće Ham dobiti kaznu za ometanje Kimija?
__________________
dean225 je offline  
Staro 29.06.2019., 16:05   #1616
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Sreća. Vettel out, Čarli pole.
IcyTexx je offline  
Staro 29.06.2019., 16:05   #1617
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Vise akcije petak/subota nego zadnjih par utrka a moglo bi sad jos kazni past, potencijalno Hamilton par mjesta za blokiranj Kvyata i tako.
Moglo bi svega biti sutra, McLaren super izgleda, Alfa bi se mogla u midfieldu dobro potuc, staza super za pretjecanje. Jedva cekam
GoGzS je offline  
Staro 29.06.2019., 16:10   #1618
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Sreća. Vettel out, Čarli pole.
Vettelu 2 kvar na autu u zadnje 2 utrke.
__________________
dean225 je offline  
Staro 29.06.2019., 16:17   #1619
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor GoGzS Pregled postova
Vise akcije petak/subota nego zadnjih par utrka a moglo bi sad jos kazni past, potencijalno Hamilton par mjesta za blokiranj Kvyata i tako.
Moglo bi svega biti sutra, McLaren super izgleda, Alfa bi se mogla u midfieldu dobro potuc, staza super za pretjecanje. Jedva cekam
Ako sam dobro razumio, Ham kreće na medium gumama, a Lelcerc na soft. Znači da će drugi stint biti obrnut.
Ako start bude dobar, ovo bi mogla biti repriza Kanade barem u top 2.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Brko je offline  
Staro 29.06.2019., 16:21   #1620
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Vidjet ćemo još kaj će bit s Hamiltonom...
IcyTexx je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na