Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.02.2019., 17:53   #1
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Cdkeys me prevario

Nisam našao adekvatnu temu, pa da bude svima vidljivo, pišem svoje iskustvo. probat ću što kraće, nitko ne voli čitat previše. (ako treba premjestit, deletat, što god - napravite to)

Kupio sam Dirt 2.0 Deluxe Edition https://www.cdkeys.com/pc/games/dirt...ition-steam-pc

Sve 5, platio Paypalom, stigla 2 ključa. Prvi ključ je za standard edition, drugi za deluxe.

ukucam prvi, aktivira se igra, sve ok. Ukucam drugi, dobijem:



Ok, prvo gledam jesam što fulao, sam sebe uvjeravam da ukucavam nešto krivo, ali ipak ništa, key je duplikat.

Ništa, otvaram support ticket na cdkeys, i razgovor bolje da ne opisujem, samo ću pejstat par odgovora:

''Upon checking with your order, I see that both codes have been sent only to your email ID''

ok poslali ste, a ja vama poslao screenshot da je key duplikat, što sad?

naravno, odličan prijedlog supporta:

''Please reboot your PC and check again.''

Jer do kompa je ako key ne radi. Fkors.

I zadnje od cdkeysa što su mi poslali jeste:

''please contact Steam support as they'll be able to find out what happened.''

Na što ja odgovaram da naravno da neću kontaktirat steam, kontaktiram tamo gdje sam kupio, pa se vi natežite s njima, uostalom, sa steam sajta:



tu je priča završila, više ne odgovareaju. Ja sam otvorio paypal dispute, nadam se povratu love, nisam to nikad radio i neznam kak će završit.



ne mogu vjerovat da se takvoj firmi, koja dnevno valjda proda milijun keyeva, da zajebavat samnom, i da mi jednostavno nisu poslali novi key.



Dvije stvari za zaključak:

1. Da, znam da je to non legit sajt, nije ofišl reseler, sve to znam. Ako ne dobijem povrat - sam sam si kriv, okej sam s tim.

2. Imam tamo pol steam igara kupljeno, ni na kraj pameti mi nije bilo da me mogu zajebat. Masa vas ovdje također tamo kupuje, dirt je kolega kupio također, dobio je 2 ispravna koda i sve mu je ok. No, ja sam dobio korišteni key i ne mogu igrat kupljenu igru.
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 17:57   #2
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Nažalost to je jedan od rizika kad se hoće uštedjeti a ne platiti ofišl reselleru tj Steamu cijenu koju developeri traže
nickross je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2019., 17:58   #3
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
točno, to sam i stavio pod zaključak u točku 1

ovo je više moja osobna dužnost bila podjelit s kolegama na forumu, da nebi bilo još ovakvih tema
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 18:03   #4
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,746
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
Nisam našao adekvatnu temu, pa da bude svima vidljivo, pišem svoje iskustvo. probat ću što kraće, nitko ne voli čitat previše. (ako treba premjestit, deletat, što god - napravite to)

Kupio sam Dirt 2.0 Deluxe Edition https://www.cdkeys.com/pc/games/dirt...ition-steam-pc

Sve 5, platio Paypalom, stigla 2 ključa. Prvi ključ je za standard edition, drugi za deluxe.

ukucam prvi, aktivira se igra, sve ok. Ukucam drugi, dobijem:
/CUT/
Daj mi molim te objasni na koju foru si dobio 2 ključa i zašto nisi prvo probao Deluxe ključ ukucat? Mislim, tu si verziju kupio i logično bi bilo iskoristiti prvo taj ključ.
Sinac je offline  
Staro 24.02.2019., 18:06   #5
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
kak misliš na koju foru, imaš prvi screenshot, vidiš code 1 i code 2, šta ja znam na koju foru je to njima

zašto nisam prvo ukucao deluxe? pa zato što sam dobio standard, pa deluxe addon key tek poslije (zna xgame, i on je tako dobio)
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 18:17   #6
denied
Premium
Moj komp
 
denied's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,182
Ja se za sad držim g2p (ako nađem nešto dobro), al dobro je znati koju stranicu treba izbjegavati
denied je offline  
Staro 24.02.2019., 18:19   #7
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moj savjet vam je da bolje piratizirate nego kupujete sa takvih shady stranica. Na kraju krajeva tko zna što financirate, developeri tu neće vidjeti ni centa. Bilo je nekih priča da oni to pokupuju sa ukradenim karticama tj. da se radi o pranju love.
Manuel Calavera je offline  
Staro 24.02.2019., 18:20   #8
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
poanta mog posta nije da nešto posebno rentam na njih, samo imajte na umu da postoji mala, malecka šansa da vam se ovo dogodi

cdkeys se odlično od toga ogradio, time više mi kupci trebamo pazit:

No returns or refunds are accepted. For any technical disputes with any games publisher, you release CDKeys.com (and its affiliates and subsidiaries, officers, directors, employees and agents) from any and all claims connected with such dispute.


ako kupujete neku igru za siću oke, ali ako kupujete nešto malo ''skuplje'' razmislite 2x
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 18:23   #9
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Meni se jednom dogodilo na G2A, od njih stalno kupujem i skoro nikad problema, eto jučer uzeo MGS Phantom Pain za 4 eura, na steamu 20 ili 30.
Ne sjećam se što sam tada kupovao ali sam lupio screenshot, žalio im se, ispunio ticket i dobio cashback i potrošio lovu na nešto drugo. Tako da s te strane ok. Ali treba uvijek uzimat od sellera s ratingom 98+% ofc, jako male šanse su onda za zajeb (iako nije nemoguće naravno).
Na CDKeys još nisam uzimao ništa.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline  
Staro 24.02.2019., 18:26   #10
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
pa eto, to sam očekivao od njih

kad sam ukucao key i dobio da je korišten, nije me uopće razočaralo u tom trenu ili da sam se prepao nešto pretjerano, rekoh poslat ću mail supportu i riješit ćemo to za čas, no očito nećemo
__________________
mamutarka je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2019., 18:48   #11
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Platio si paypalom, imaš buyer protection, otvori dispute i trebalo bi bit ok.

I možda je debilno, ali pazi dal je nula ili slovo "o" u keyu kad ukucavaš. Meni su oba njihova keya prošla.
nub je offline  
Staro 24.02.2019., 18:50   #12
TheProfiler
Gamer 2 the Bone
Moj komp
 
TheProfiler's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb, oko centra...
Postovi: 1,640
Gle, ja isto preferiram kupnju preko Steama kad god je moguće ali često nije jer su im cijene previsoke, čak i na akcijama a ja ne zarađujem 10k kuna mjesčno pa da me boli ćufta hehe.
Ali ionako na G2A i sl kupujem igre po 2-3 eura, 5 eura najviše pa i ako popušim karinu nije bed, ali nikad se ne bih usudio uzeti nešto skuplje. Onda ipak provjereni Steam, npr evo sad čekam da izađe Mortal Kombat 11, to je nešto s čim ne želim riskirati i spušiti € tako da ću to preko steama, iako će na cdkeys i g2a bit i po 25-30€.
Velim, igre po par eura možeš riskirati, tko ga šiša. Za skuplje debelo razmisli.
__________________
- Nothing in this world is certain.
That's the only certain thing I know. -
TheProfiler je offline  
Staro 24.02.2019., 18:53   #13
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor nub Pregled postova
Platio si paypalom, imaš buyer protection, otvori dispute i trebalo bi bit ok.

I možda je debilno, ali pazi dal je nula ili slovo "o" u keyu kad ukucavaš. Meni su oba njihova keya prošla.
ma bez brige sv kombinacije sam probao, samo je jedna nula u keyu, i ima okomitu crtu..naravno probao sam i sa slovom O

a paypal dispute sam otvorio, javit ću kako će proć, prije 3 dana sam otvorio
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 19:12   #14
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
ma šta e bojiš .. paypal bude refundao
jedino možda ne sve
jer jedan key ti radi, drugi dio ne
dadoremix je offline  
Staro 24.02.2019., 19:19   #15
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,930
S obzirom o kakvom se seleru radi, baš ne zanima reakcija pay pala.
Ja sam imao par situacija se nekim lijevim selerima (neki GPS map update je bio u pitanju i to do proizvođača=amatera) i paypal je riješio bez muke.
mkey je offline  
Staro 24.02.2019., 19:32   #16
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
ma šta e bojiš .. paypal bude refundao
jedino možda ne sve
jer jedan key ti radi, drugi dio ne
ma ne bojim se, ja sam se pozdravio sa svih 45€ već, ak refundaju refundaju

meni key ovaj aktivirani netreba, ako postoji mogućnost da refundaju sve a ja maknem key to ću napravit, iako se s tim ključem više niš nemože
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 19:34   #17
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Poznavajući PayPal, dobit ćeš lovu nazad.

Nisam nikad kupovao sa Cdkeys, no vjerojatno 80-90% mojeg Steam librarya od 400+ igara je sa raznih site-ova u zadnjih desetak godina. Bilo je duplicate keyeva, krivih regija, ma svašta. Jedino kad sam izgubio lovu je za neku rusku verziju Skyrima, nije mi se dalo natezati za par EUR.

Tako da mislim da će sve biti ok, a cdkeys unaprijed izbjegavam, tnx za upozorenje.
Garro je offline  
Staro 24.02.2019., 20:25   #18
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
A jbt, bas sam mislio te pitat ak si uspio rijesiti zavrzlamu :/
Nisam nikad imao problema s keyevima koje sam kupio na Cdkeysu pa ne znam kakvo je stanje s tim, ali Paypal ne jebe zivu silu, oni stavljaju korisnika na prvo mjesto i vrlo vjerojatno ce ti vratit sve novce i ostat ces sa free standardnom igrom
xGAME je offline  
Staro 24.02.2019., 20:46   #19
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
samo za info na g2play.com sam imao slican slucaj i uredno su rijesili, dobio povrat.
 
Staro 24.02.2019., 20:57   #20
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Osobno sam kupio sigurno preko 10 igara preko cdkeys i nikada nisam problema imao. Čudi me samo da tako poznata stranica odbija vratiti novac ili dati novi key. Čisto sumnjam da će propasti za 30€ Ali kako se kaže: "za sve postoji prvi put" (nažalost, u ovom slučaju)
Mogy je offline  
Staro 24.02.2019., 21:08   #21
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
kolki uopće rok ovi imaju za reply na paypal dispute? nešto sam vidio 14.3. se spominjao
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 21:25   #22
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
I mene su jednom zezali za refund igre od 30 eura. Ne sjećam se više čega. I ubili menu pojam sa glupim provjerama kao i tebe. Na kraju otvorio na paypalu i priložio screenshotove i dobio pare natrag . Nisu čak ni odgovorili na PayPal dispute

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline  
Staro 24.02.2019., 22:10   #23
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Ako niš drugo, jedno sam naučio, a to je da uvijek kupujem preko paypala jer tu ćeš vrlo vjerojatno dobit novac natrag, a ako kupiš direktno preko kartice možeš se pozdraviti sa parama.

@mamutarka pojma ti nemam za taj rok, šta nije obično 48h ili tako neš?
Mogy je offline  
Staro 24.02.2019., 22:21   #24
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ovak izgleda dispute



što znači ovo dolje ''Escalate to PayPal'', da kliknem to?
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 22:22   #25
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
kolki uopće rok ovi imaju za reply na paypal dispute? nešto sam vidio 14.3. se spominjao


Prvo se kakti pokusava sa sellerom dogovorit, ak to ne prodje onda radis escalate do onog datuma koji si dobio.
Pricekaj dan dva i ak ti cdkeys ne odgovore dizi to paypalu i cekas par dana da oni odluce o tvom slucaju.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Staro 24.02.2019., 22:23   #26
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
da stisnem sada ovo escalate to paypal? 2-3 dana su prošla od podizanja disputa
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 22:28   #27
Mogy
Hala Madrid!
Moj komp
 
Mogy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Negdje iza brda i dolina :)
Postovi: 1,315
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
da stisnem sada ovo escalate to paypal? 2-3 dana su prošla od podizanja disputa
Ma odi direktno preko paypala to riješi tj. stisni taj escalate to paypal, jer koliko sam vidio po tvojim postovima ovi sa cdkeysa su te odjebali E pa sad ti njih sjebi
Mogy je offline  
Staro 24.02.2019., 22:30   #28
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
aj pričekat ću pošto je kakti vikend, pričekat ću sutra još možda nešto pametno kažu, pa ako nebude ništa onda ću poslat paypalu
__________________
mamutarka je offline  
Staro 24.02.2019., 22:35   #29
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ovak izgleda dispute



što znači ovo dolje ''Escalate to PayPal'', da kliknem to?
Čekaj par dana, cca 5 radnih i dodaj screenshotove u reply pa ako ne odgovore stisni to. To je kao da tražiš da se oni umiješaju , ali prvo PayPal želi da probate sami riješiti .

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
buljaka je offline  
Staro 24.02.2019., 22:58   #30
buljo
Strichek Moderator
Moj komp
 
buljo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 9,319
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
aj pričekat ću pošto je kakti vikend, pričekat ću sutra još možda nešto pametno kažu, pa ako nebude ništa onda ću poslat paypalu


Tak je nedavno meni kinez pametno rekao al pare nije uplatio (sto je i rekao da ce napravit)
Pa sam prvi put ubacio paypal u pricu.
__________________


/// Asus Maximus VII Hero /// Intel i7 4790K with Cryorig H5 /// 4*8GB Kingston DDR3 1600 /// Gigabyte 1070 Ti Gaming 8GB ///
/// HDD_0 Samsung 970 Evo Plus 500 GB SSD /// HDD_1 Samsung 860 Evo 500 GB /// HDD_2 WD 1TB Black /// HDD _3 WD 2TB Red /// HDD _4 WD 3TB Red /// HDD _5 WD 4TB Red /// DVD-RW Pioneer DVR-212 ///
/// Creative Gigaworks T20 /// Fnatic Gear Red /// Logitech G502 /// Razer Goliathus /// HyperX Cloud /// Corsair 650D Obsidian /// DELL U2719D + DELL U2719D /// CorsairHX650W ///
/// Synology 918+ = 2 x 4 TB WD Red & 2 x 6 TB Seagate IronWolf ///





/// Lenovo T480s /// i5 8250u, 16 GB, NVME 500 GB /// Lenovo ProDock ///




žmnpp
buljo je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na