Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.11.2012., 16:41   #61
m4dm4n
Does youer dewg byte?
Moj komp
 
m4dm4n's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,916
Citiraj:
Autor Visage
/cut

Pa di si ti dosad?
__________________
" Have you tried turning it off and on again ? Are you sure it is plugged in ? "
m4dm4n je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 17:00   #62
Paxton
Expert from the shadow
Moj komp
 
Paxton's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Sibinj
Postovi: 687
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
čekić.

dok ne dobijes po prstima
Paxton je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 17:02   #63
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
http://www.telegraph.co.uk/health/84...chemicals.html

nije toliko kvaka u tome sto stedne zarulje sadrze (jer i obican toplomjer ima živu) nego sto emitiraju dok rade... i kao sto visage kaze, upitno je samo do koje mjere nas nesto truje. ali u neku ruku moram priznati da su te zarulje djecja igra prema nezamislivim otrovima koji se plasiraju kroz hranu, vodu, lijekove, cjepiva i slicno.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 17:22   #64
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
/cut
Sorry ali promašio si loptu.

Je, stoji to što ti pišeš da se plasira sve i svašta od strane raznih kompanija, ali to nitko ne spori.

Moj citat 'nitko normalan ne bi pustio u prodaju nešto tako otrovno' se odnosio isključivo na toksičnost samih žarulja jer na više mjesta sam naletio da ljudi pričaju kako je potrebno doslovno izvršiti evakuaciju kuće ako se razbije štedna žarulja, a to je notorna glupost.
I NE, nema šanse da će tvrtke kao Osram i Philips masovno štancati žarulje prepune otrova, a sve moguće agencije po Njemačkoj, Švicarskoj, Austriji i ostalim EU zemljama to sve ODOBRAVATI, znači - nema šanse.

Amerika je nešto drugo i u to ne ulazim, u EU su puno strožiji kriteriji oko svega, pogotovo kad je ljudsko zdravlje u pitanju.

Na kraju krajeva, ako ćemo gledati na štedne žarulje kao na teoriju zavjere i na nešto što nam se želi nametnuti, pitanje je - a ko to ima korist od štednih žarulja i kako 'oni' to s njima pokušavaju nama naštetit?
Ja još nisam naletio na suvisli odgovor, jedino je David Icke u emisiji 'na rubu znanosti' pričao o tome ali je njegov odgovor toliko smješan da ni ja koji inače vjerujem u dosta toga nisam povjerovao ni jednu riječ.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 18:07   #65
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,103
I nasi LCDi nam dodju ko velike stedne zarulje

EU norma je jos i donekle humana kad se sjetim Westinghouse (ime koje je "posveceno" ekologiji i zastiti okolisa) LCD monitora koje nisu mogli zbog kolicine zive u lampama nigdje izvesti, osim, dilati po drzavama doma. Pa su na kraju uvalili, na tko zna koliko tisuca po drzavnim uredima. Znam da su lampe skoro i ugasene svjetlile koliko su bile zdrave za okolinu. Navodno su davale fantasticno pozadinsko pa je cak i Sun u oglednom 24" modelu imao spomenute. Znajuci da monitore nece nigdje moci izvoziti, a Sun barem voli izvoziti i voziti se (tada) na vladinim ledjima, odlucio se za kompletnu utrobu Samsunga (SyncMaster 244T).


Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
cjepiva i slicno.
Prijatelj Jost je jos prije datuma linka upozoravao tadasnjeg ministra i slao uz nekolicinu uglednijih znastvenika dopise da im se sprema eksperimentalna cjepivo koje ce uzeti zivote djece. Ovaj se kleo da nema sanse da HR to uveze, a onda... vecina zna sto je nedavno planulo o podacima o smrtnosti i tragediji za koju, kao i obicno, nitko nece odgovarati kod nas. Ista stvar kod susjeda i kod svih se ustanovilo da je novac nasao put do etika/istine i zdravog razuma. Pricamo o zivotima skupine na koju bi svaki normalan covjek trebao biti najosjetljivji.

Spomenuta vakcina je isto od "boga dana" sigurnoscu i prolaskom najvisih provjera, dapace, toliko je sigurna, da proizvodjac u HR i EU, uopce ne zeli potpisati zemlji (!) uvoza bilo kakvu odgovornost za valjanost svog eliksira! Toliko o normalnosti pustanja u prodaju i opticaj. A to je tek kap u moru.

Ovo koristim i kao odgovor Rade0nu koji vidim da se pojavio.

@Rade0n, dalo bi se na to siroko odgovoriti ali bojim se da bi morao biti odvratno opsiran, za sto nemam veceras vise volje. Eu je ionako na putu da postane 52 drzava. 51 je zauzeta, ali je javna tajna koja se ne pise po forumima

dosta OT od mene.
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 29.12.2012. u 12:32.
Visage je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 20:41   #66
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Znam da je tema o klasičnim žaruljama ali...

Pevec - 3 Philipsove E27 štedne žarulje (2x23W + 1x14W, 2700K, 6000h) za 59,99kn.
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2012., 20:48   #67
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
... ali u neku ruku moram priznati da su te zarulje djecja igra prema nezamislivim otrovima koji se plasiraju kroz hranu, vodu, lijekove, cjepiva i slicno.
i otud meni toliko pucanje spolnog organa za dijelove žarulje kao što sam ranije napomenuo
syss je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2012., 11:03   #68
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Od žarulja do teorija zavjere o farmaceutskoj industriji.

Mala digresija u OT:

Zanimljiva izlaganja i dobro argumentirana, pa ipak, unatoč svim tim:

- otrovima u vodi, hrani, tlu i zraku, nastalim radi produljenja krivulje rastućih prinosa i maksimizacije profita korporacija;
- sprezi vladajućih i kapitala s ciljem ostvarivanja najveće moguće koristi na štetu većine;
- pretpostavkama da farmaceutska industrija razvija nove patologije kako bi mogla naplaćivati njihovo liječenje;
- kontinuiranim dizanjima granica tolerancije spram, za ljudsko zdravlje prihvatljivih količina toksina u okolišu, uz istovremeno licemjerno sustavna prikazivanja kliničkih stanja u kojima opada tolerancija na razinu određenih elemenata u organizmu koji ne zahtijevaju liječenje;

Valja, makar i paušalno, uzeti u obzir i činjenice da u globalnom prosjeku:

- ljudski vijek nikada nije bio dulji;
- mortalit novorođenčadi nikada nije bio niži;
- s neizlječivim se bolestima živi sve dulje;
- razina svijesti o prevenciji sve je viša;

Iz ovoga se da izvući više, čak i oprečnih zaključaka, a jedan od mogućih je, ako je danas bolje nego prije 100/500 godina, kako je tek moglo biti.

btw, samo vulgaris žarulje kod mene
listerstorm je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na