Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.04.2018., 15:15   #331
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Moja iduća vešmašina je Miele. Kao i fridž

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2018., 15:33   #332
Rino
[ZA DOM]Rino
Moj komp
 
Rino's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Kutina
Postovi: 762
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Moja iduća vešmašina je Miele. Kao i fridž

Sent from Mobara
Uz to što je precijenjen ni Miele nije imun na kvarove.
__________________

Rino je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.04.2018., 16:06   #333
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Pozdrav,
pošto nisam u tom điru, može preporuka perilice-sušilice do cca 3500kn? ili bar neke smjernice, koje proizvođače/serije izbjegavati. Znam da bi bilo bolje odvojeno, ali nazalost nemamo mjesta u stanu za odvojenu perilicu i susilicu.

kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 11:05   #334
tizhu
Premium
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 722
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Moja iduća vešmašina je Miele. Kao i fridž
Citiraj:
Autor Rino Pregled postova
Uz to što je precijenjen ni Miele nije imun na kvarove.
mislim da nije u redu reći precijenjen bez obzira što je skup ko kuga. ja bi uzeo miele ali nisam si mogao priuštiti. papreni su za nas obične ljude. uzeo sam samsung fridž i perilicu skupa - dobio 25% na svaki. stvarno rade već 3 god bez problema što je i normalno.
siguran sam da samsung ili neki dobri brendovi jednako dugo traju i jednako dobro rade kao i miele, ali s razlogom je miele tamo gdje je jest u bijeloj tehnici kao i svaki brend.
mora biti neka hijerarhija kako s cijenama tako i s kvalitetom u svemu. lakše je kupcu da se snađe i da si uzme razred koji si može priuštit.
tizhu je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 11:07   #335
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
A ja sam neobični ljudi? Miele vešmašina se naše za 5 do 6kkn na akcijama kad model izlazi, samo ih nitko ne gleda jer je pretpostavka da su preskupi.
Jebeni Gorenđe ima modele za koje ljudi daju 3500 na 12 rata. Osobno radije bi se protegnuo još 1500 kn i kupio bolju stvar.

Sadašnja i dalje radi odlično, od 2009. pa ćemo vidjeti koliko bude još potegnula.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 11:24   #336
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Kao i sa svim ostalim stvarima, ovisi o sreći kakav te primjerak pogodi.

Može raditi 30 godina, može raditi 2 i pol i krepati, a može krepavati dio po dio svakih par tjedana / mjeseci i stalno biti na servisu.

Svuda im stoji da je uređaj ispitan na radni vijek od 20 godina i onda kupcu daju garanciju od 2 godine.

Što plaćaš osim imena onda i lažne sigurnosti?

Doma imamo Samsungovu, nakon isteka jamstva (2 godine) su počele odlaziti stvari. Srećom, dijelovi su bili brzo dostupni i mogli (znali) smo si ih sami promijeniti. Da smo ta 3 puta morali zvati servis, vjerujem da bi isplativije bilo kupiti novu.

Vešmašina je dosta jednostavan uređaj, jednostavno ne vidim opravdanje u 2-3x višoj cijeni za iste karakteristike, a manje garancije.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 11:31   #337
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
U obitelji imamo tri Miele perilice sušilice, pa ono, da napišem dojmove.

Prvo i osnovno, sve imaju oko sto kila. Kad se otvori gornji poklopac, vidi se da se nije štedjelo, dapače, sve izgleda kao da bi moglo izdržati nuklearni udar.

Prva mašina je stara više od deset godina. S njom apsolutno nije bilo nikakvih problema osim što prije tri-četiri godine je trebalo očistiti neku posudu u njoj od kamenca. Količina kamenca koji je bio unutra je bila zapanjujuća. Mašina i pol.

Druga mašina je stara sedam godina, za razliku od prve, ima plastični rotor ventilatora koji se raspao nakon pet godina. Popravak je bio parsto kuna. Serviser je našao neki prepolovljeni metalni komad unutar bubnja za koji nismo uspjeli utvrditi što je, samo ima Miele žig na sebi. S vremenom je postala malo bučnija nego na početku, ali osim toga, nikakvih posebnih problema, radi kao urica.

Treća (moja) je kupljena prije tri i pol godine uz jako dobar popust jer je dolazio noviji model i uspio sam ju ćopiti na rasprodaji. Dakle, tvornički zapakirana mašina sa normalnim jamstvom. Dvije godine je radila bez iti jedne greške. Mjesec dana nakon isteka jamstva, sušilica je prestala raditi i pojavila se greška F5. Nakon peripetija sa ovlaštenim servisom, skužili su da je uzrok slab kontakt na nekom elementu na termostatu. Cijena popravka: 400 kn. Prije mjesec dana, počela se pojavljivati greška "dovod vode". Dijagnosticirano je začepljenje mlaznice vode u sušilici. Objašnjenje je da zbog štednje vode mlaznice u "novijim" modelima imaju manji promjer i lakše se začepe nego nove. I kao, bar jednom tjedno je preporučljivo koristiti sušilicu. Nisu imali odgovora na moju konstataciju da imam malu djecu i da koristim sušilicu skoro pa svaki dan. Cijena popravka: 350 kn.
Poslao sam im jedan lijepi mail i kao ispriku dobio veliki paket Miele deterdženata.

Uglavnom, da opet kupujem, opet bi kupio Miele, no ni oni nisu savršeni i čini mi se da su se počeli klizati prema prosjeku. Za ilustraciju, puničini prijatelji iz Njemačke imaju Miele perilicu staru 40 (!) godina koja dan-danas radi.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Kao i sa svim ostalim stvarima, ovisi o sreći kakav te primjerak pogodi.

Može raditi 30 godina, može raditi 2 i pol i krepati, a može krepavati dio po dio svakih par tjedana / mjeseci i stalno biti na servisu.

Svuda im stoji da je uređaj ispitan na radni vijek od 20 godina i onda kupcu daju garanciju od 2 godine.

Što plaćaš osim imena onda i lažne sigurnosti?

Doma imamo Samsungovu, nakon isteka jamstva (2 godine) su počele odlaziti stvari. Srećom, dijelovi su bili brzo dostupni i mogli (znali) smo si ih sami promijeniti. Da smo ta 3 puta morali zvati servis, vjerujem da bi isplativije bilo kupiti novu.

Vešmašina je dosta jednostavan uređaj, jednostavno ne vidim opravdanje u 2-3x višoj cijeni za iste karakteristike, a manje garancije.
Gle, začudio bi se. Imao sam prilike koristiti Candy top modele, nekoliko Gorenja (i sad na moru imam jednu njihovu perilicu-sušilicu), ekipa oko mene ima Beko i Samsung. Ali sve njih Miele šije za dva koplja, iako su im nominalno karakteristike vrlo slične. Samo otvori gornji poklopac pa usporedi ili stavi centrifugu na 1600 okretaja i skužiš da se se mašina skoro ne čuje i samo lagano "treperi", dok druge na 1200 hoće iskočiti iz prostorije.

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 09.04.2018. u 11:37.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 17:21   #338
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Pa nije nikakvo čudo da miruje kad ima 100 kg, pola od toga ode samo na utege i amortizere.

Iskreno, previše kvarova si imao na nečemu što vrijedi skoro dva puta više od prosjeka. Mi nijednu mašinu nismo morali popravljati unutar 10 godina, a bilo je svega, od Quadra, Gorenja, Končara i evo posljednja LG.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 17:51   #339
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
A što da ti kažem, slažem se.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 12.04.2018., 22:30   #340
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Nastavak priče, zaboravio sam poslati update.

Zamijenio sam programator za malo korišteni rabljeni (cijenjeni kolega igorba mi ga je nekad davno ustupio s još nekim dijelovima), usput očistio nekoliko kilograma kamenca i plijesni iz dozirne posude uz pomoć par litara octa i poskidao hrđu koja se počela hvatati na šipki dozatora. Sve spojio natrag i radi, ali ne bez greške.

Motor povremeno, umjesto da krene vrtiti, samo kratko trzne bubanj pa nakon par sekundi opet dok malo ne drmnem cijelu mašinu. Bubanj nije opterećen, ima možda pola dozvoljene težine veša. Da ne bude nesporazuma, ovaj problem sam imao i prije ikakvog zahvata.

Sad ne znam je li problem ovaj kondenzator za motor, jesu li potrošene četkice ili je neki namotaj dobio pa nema snage pokrenuti bubanj u određenom položaju. Ako uhvatim vremena prije leta za Španjolsku, probat ću izmjeriti otpor među namotajima na motoru i napone dok radi.
Riješeno. Nije ništa od navedenog nego opet talog svega i svačega u gumi oko vrata, a nije se vidjelo izvana. Tek kad sam skinuo vrata i djelomično odvojio gumu, vidio sam čudesa unutra, pogotovo između nje i bubnja. To je sve stvaralo dodatni teret i otežavalo vrtnju bubnja pa se vjerojatno aktivirala neka zaštita. Nakon čišćenja je oprano 10-ak tura veša i zasad radi bez greške. Slijedi natapanje bubnja u octu jer nisam uspio očistiti dublje dijelove.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.06.2018., 23:44   #341
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Bosch perilica serija 4. Stavi se rublje, deterđenti. Stisne play, ona dva puta zapišti i neće da krene. Otvoriš zatvoriš vrata, nekad krene nekad ne.

Šta bi moglo biti?
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 07:48   #342
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,981
Pa kaj u manualu piše za ta dva beepa?
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 07:51   #343
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,204
Pa ništa, nemogu naći da išta piše. Tražio i po netu pa ništa.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2018., 08:39   #344
killuminati
Premium
Moj komp
 
killuminati's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 351
Najčešće prekidač vrata, stisni malo jače da "ulovi".

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
killuminati je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2018., 19:41   #345
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Tražim perilicu/sušilicu rublja (brand nebitan), a da je čim plića. Ne mora biti "baš" do 45cm, ali je poželjno.
Imate li štogod za preporučiti?
__________________

HP Obelisk Desktop PC - 875-0040ny
Intel i7 9700F
32GB Hyper-X DDR4-2666
2TB 970Pro PCIe NVMe M.2
Palit GeForce RTX 3060 StormX 8GB
Windows 11 Professional

Periferija
2 x 27" Dell P2723D
Corsair SP2500 2.1
Logitech MK270

Lenovo Legion 5 17ACH6H 82JY007GSC
17,3 FHD IPS 144Hz
AMD Ryzen 7 5800H
16GB DDR4-3200 RAM
NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB GDDR6
1TB PCIe NVMe SSD
Windows 11 Professional

Sony Playstation 5
Philips The One 75PUS8807/12 LED UHD 4K 120 hz
Logitech K400 wireless keyboard
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2018., 15:02   #346
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Mi imamo Elektrolux EWW1476WD

Normalna cijena joj je oko 4200-4300kn. Kupili u Emmezeti izložbeni + neki dodatni popust na kartici i izašla nas oko 3600. Imamo ju 3 mjeseca i za sada radi ok

Ispod nje smo stavili gumenu podlogu za vešmašine i na 1400rpm ne mrda. Za 5 godina kad se istekne jamstvo (10god na motor), za tu lovu slobodno i prdne
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 12:33   #347
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ekipa,moze preporuka perilice rublje do 1600,max 1800 kn,posto se nimalo ne razumijem,htio bi samo da stane sto vise rublja,da ima te neke ekonomicne/brze programe pranja,naravno da sto manje trosi i da ima sto vise jamstva.
blava je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 12:56   #348
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Ekipa,moze preporuka perilice rublje do 1600,max 1800 kn,posto se nimalo ne razumijem,htio bi samo da stane sto vise rublja,da ima te neke ekonomicne/brze programe pranja,naravno da sto manje trosi i da ima sto vise jamstva.

Stvarno skromni zahtjevi za 1600 kn
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 13:04   #349
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Stvarno skromni zahtjevi za 1600 kn
haha,a dobro gle,kad kupujes gledas da sto bolje/povoljnije prodes,ne ocekujem za te pare space ship,samo eto onda barem 5 godina jamstva i sto vise rublja
blava je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 15:32   #350
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
Beko, WCC modeli. Trk danas u Elipso, imaju neke stvari na dodatnim popustima.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2019., 09:18   #351
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Ima li netko savjet za pristojnu perilicu rublja do max 3000kn?

Radi manjeg prostora u obzir dole samo perilice sa gornjim otvaranjem. Apsolutno se ne razumijem u te strojeve niti znam sta gledati pri odabiru.

Trenutno sam bacio oko na ovo.

Ima li ikoga sa ponekim savjetom za tu marku/model? Bolje izbjeći, šta je sigurno, tko ima dobra iskustva s ostalim markama itd...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2019., 14:19   #352
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,106
Evo ti samo jedan primjer perilice sa prednjim punjenjem dubine samo 33cm!
https://www.elipso.hr/bijela-tehnika...-CS3-1052D2_S/
ima ih još samo treba tražiti.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 19:28   #353
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Drapila mi perilica rublja pa uzimam novu. Da li se isplati dati 400/500kn više za istu perilicu samo zbog inverter power drive motora?
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 19:32   #354
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ja sam se raspitivao prije par mjeseci, svi kažu da da.

Da je tiša, da produljuje vijek trajanja itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 21:01   #355
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Tiša je kod pranja 5 db a na centrifugi 3db u odnosu na model koji ima klasičan motor i remen tak da si tu tišinu mogu objesit mačku pod rep. E sad dal je tu neka extra kvaliteta glede osovine i ležajeva onda bih je sigurno uzeo. Trenutna gorenje nije uspjela navući 7 godina od kupnje upravo zbog ležaja,a bila je top model kad je kupljena.

Ako netko ima model perilice rublja sa inverterom neka slobodno iznese iskustva...
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 21:28   #356
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Kako ih sad rade (planirano raspadanje nakon cca 2 - 3 god.), ova sa 7 god. je još dobro i preživjela.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2019., 23:05   #357
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,381
Ja ne znam što je s tim novim mašinama, sve što sam do sada čuo su glasne u 3pm, čuju se 2-3 kata dalje. U bivša dva stana gdje sam bio podstanar su bile odvratno glasne. Dvoje susjeda su kupili neke nove, isto glasne. Pa moja stara Končar combo je tiša valjda 5 puta od ovoga što se danas prodaje. Zatvorim vrata od kupatila i čujem samo tiho brujanje, nikakvi visoki tonovi i vrištanje. Koje su mašine danas provjereno tihe?
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 08:24   #358
bixsy the king
Premium
Moj komp
 
bixsy the king's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hercegovac
Postovi: 956
Sve to danas jedno veliko sranje. Naprave tako da izdrži 5 godina garantnog roka i kupuj drugu. Šta mi vrijedi davat soma eura za Miele perilicu kad u 15 godina kupim 3 nove slabijeg zvučnog proizvođača? Kak stvari stoje uzet ću drek od gorenja 7kg/1200 bez invertera i nakon 5 godina uzet drugu. Ta mi je solucija uvjerljivo najisplativija.
bixsy the king je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 09:56   #359
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor bixsy the king Pregled postova
Sve to danas jedno veliko sranje. Naprave tako da izdrži 5 godina garantnog roka i kupuj drugu. Šta mi vrijedi davat soma eura za Miele perilicu kad u 15 godina kupim 3 nove slabijeg zvučnog proizvođača? Kak stvari stoje uzet ću drek od gorenja 7kg/1200 bez invertera i nakon 5 godina uzet drugu. Ta mi je solucija uvjerljivo najisplativija.
Takvu ja imam od Gorenja. Platio 1998kn na akciji. Tri takve kupis za 6000kn i sve skupa imas 15g garancije.

Ali lagao bih da kazem da si nikad necu kupit Bosch i Miele. Dao Bog da budem jer ce to znacit da imam 3-4 tisuce kuna dat za bolju kvalitetu pranja i manju buku.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 30.05.2019., 10:29   #360
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,273
Je bixy ali nije skuplja ni za sto. Npr. doma u staraca imamo ugradbenu bosch od 5k kn, a di sam bia podstanar "novu" koncar od 2200 kn. Razlika nebo-zemlja, od kvalitete pranja do glasnoce sta je najkonkretnije primjetno. Vidi se na dodir cim taknes vrata da je ovdi neki mizerni lim koji se savija na dodir, dok su kod boscha ko vrata od bunkera.

edit: nisam se jos probudia, falia sam perilicu, pricam o posuđu. mea culpa.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na