Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.07.2018., 02:55   #2581
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,098
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
Zato ne postavlja klimu bilo tko.
Ovlašteni su bili u pitanju.
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2018., 00:48   #2582
Amepshi
Premium
Moj komp
 
Amepshi's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 738
Citiraj:
Autor Billy007 Pregled postova
A koja je to cijena tj. kolika je bila cijena za Fujitsu?
Bez instalacije 4000kn.
Amepshi je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2018., 08:39   #2583
Tihomir111
ZeNgE_Tiho_Cro
Moj komp
 
Tihomir111's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Virovitica
Postovi: 465
EKUPI jos danas

Darujemo vas s poklon bonom na sve klima uređaje u iznosu 250 kn!

Vaš kod za poklon bon od 250 kn je:

94303

ponuda vrijedi od 07.06. do 09.07.2018. do 23:59h!
Tihomir111 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2018., 12:29   #2584
FitzTN
Premium
Moj komp
 
FitzTN's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Samobor, HR
Postovi: 1,552
Ima u Sancta Domenici ponuda za Panasonic klimu CS-Z35TKEW + CU-Z35TKE
cijena je negdje kao za Toshiba Suzumi Plus, što kažete na ponudu?
FitzTN je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2018., 23:17   #2585
QS
Premium
Moj komp
 
QS's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 283
Pozdrav ekipa,

molio bih preporuku za konkretnu klimu - primarno za grijanje - situacija je slijedeća:

TLOCRT

Radi se o zaokruženom dijelu koji trebam grijat/hladit. Površina cca 37 kvadrata, otvara se u hodnik. Crvenim pravokutnicima je označeno gdje bi unutarnja i vanjska jedinica trebali stajat.

Kuća prizemnica okrenuta balkonom prema jugu (i vanjska jedinica je dakle okrenuta prema jugu). Izolacija klasična dalmatinska, termo žbuka i nekakav stiropor ispod deke/estriha nad koji će u bližoj budućnosti ići još jedan kat - temperature +5 do +35/40, rijetko se spušta ispod +5, malo češće ide preko 40

Ja bih rado nekakvog japanca (mislim da jedino oni i igraju radi grijanja koje je prioritet) ostale sobe se griju uljnim radijatorima ili električnim grijalicama. Nabacite par modela/serija pa da pogledam di se šta može nabavit po prihvatljivim cijenama.

P.S. Može i sa wifi điđimiđijima

Hvala!
__________________
QS je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 10:22   #2586
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Razina buke

Može li mi netko, ako ima volje, pojasniti ovo:

“Razina buke min/max: 50-47-44-39 dBA ”.

Ako se ne varam, ovo je dosta bučno za unutarnju jedinicu.

Hvala i lp
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 10:30   #2587
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Mislim da to nešto ne štima. Pre glasno je to. Gree klima koliko vidim ?
buljaka je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 13:53   #2588
catus69
guts and glory.
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Bok!


Klima mi treba isključivo za hlađenje, prostor je cca 35 m2. Kuhinja, blagovaonica + dnevni boravak, sve jedna prostorija. Stan je u potkrovlju, 3. kat, sjeverna strana. Iznad je deka, dobro izolirana modernim materijalima. Stan ima 10 cm termo izolaciju, novogradnja.



Je li mi za navedeno nužan Daikin, ili će biti dobar i Haier? Napomena: Haier mogu dobiti po VP cijeni...
__________________
Origin: Francis_Bac0n
catus69 je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 15:49   #2589
Gumby
Premium
Moj komp
 
Gumby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 499
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Mislim da to nešto ne štima. Pre glasno je to. Gree klima koliko vidim ?
Je, GREE GWH18QD-K3DNA5G/I WI-FI (R32).

Ne mogu se odlučiti dali uzeti nju s WiFi modulom, ionizatorom, ovim i onim, za cca 6900kn ili DAIKIN FTX50GV/RX50GV golu za cca 6500kn.

Zanima me isključivo hlađenje, eventualno dogrijavanje u prijelaznom razdoblju (nije nužno).
__________________
Doctor!!!...
Doctor!!!...
MY BRAIN HURTS...
Gumby je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 16:16   #2590
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor Gumby Pregled postova
Može li mi netko, ako ima volje, pojasniti ovo:

“Razina buke min/max: 50-47-44-39 dBA ”.

Ako se ne varam, ovo je dosta bučno za unutarnju jedinicu.

Hvala i lp



Nije to nista posebno bučno.


Ja bi radije isao na golu daikin nego na opremljeni Gree
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 17:40   #2591
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Pozdrav svima,

može li preporuka klime za potkrovlje? Primarno bi služila za hlađenje i za dopunu grijanju na drva, ali bi se ponekad možda koristila i kao samostalni izvor grijanja.

Dakle, radi se o potkrovlju sa vunom od 5cm kao izolacijom krova i stiroporom od 8cm kao izolacijom zidova, gdje ih ima haha, jer zidovi su visine od 0,7m pa do 3m. Stolarija je PVC sa dvostrukim Low-E staklima.
Ukupna površna je 75m2. Lokacija je Zadar.

Nije čak potrebno ni da klima pokriva svih 75m2 već koliko ta jedna jedinica uspije pokriti. Cijena za jedinicu u rasponu 4-5k kn. Nema nikakvih uvjeta glede dodatnih mogućnosti klime i slično.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 19:17   #2592
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Pozdrav svima,

može li preporuka klime za potkrovlje? Primarno bi služila za hlađenje i za dopunu grijanju na drva, ali bi se ponekad možda koristila i kao samostalni izvor grijanja.

Dakle, radi se o potkrovlju sa vunom od 5cm kao izolacijom krova i stiroporom od 8cm kao izolacijom zidova, gdje ih ima haha, jer zidovi su visine od 0,7m pa do 3m. Stolarija je PVC sa dvostrukim Low-E staklima.
Ukupna površna je 75m2. Lokacija je Zadar.

Nije čak potrebno ni da klima pokriva svih 75m2 već koliko ta jedna jedinica uspije pokriti. Cijena za jedinicu u rasponu 4-5k kn. Nema nikakvih uvjeta glede dodatnih mogućnosti klime i slično.

slicna situacija kod mene, potkrovlje, dobro izolirano, uzeo za dnevni Daikin FTXP/RXP35K3, a za sobu 2.5 kilowatni model
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 20:34   #2593
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Hm, taj model već prelazi budžet koji imam. Budžet mi je više za ulazne modele.


Iako, među ostalim, gledao sam i Daikin ali model FTX35J3/RX35K. Nešto slabiji model od ovog kojeg preporučuješ.


Ali ne znam da li bi bio dovoljan ako bih se odlučio da bude osnovni izvor grijanja ili ima nešto bolje za tu neku cijenu.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2018., 20:40   #2594
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Hm, taj model već prelazi budžet koji imam. Budžet mi je više za ulazne modele.


Iako, među ostalim, gledao sam i Daikin ali model FTX35J3/RX35K. Nešto slabiji model od ovog kojeg preporučuješ.


Ali ne znam da li bi bio dovoljan ako bih se odlučio da bude osnovni izvor grijanja ili ima nešto bolje za tu neku cijenu.
Taj j3 model mi je na katu ispod, hladi lijepo, prazan je stan taj pa nije se grijalo, je nesto malo... al je dobro izolirano i fino ugrije...

Obavezno nadoplati za wifi modul ako se odlucis za daikin
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 09:41   #2595
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Imam situaciju da se isparivac klime zaledio do te mjere da je led pojeo filter zraka i izbio kroz plasticne resetke kucista unutarnje jedinice. Ne pitajte. Klima je ugasena, otvorena, filter se taman odvojio i imam sta vidjeti - santu leda na isparivacu.

Moram li cekati da se otopi sam od sebe ili to mogu nekako ubrzati, npr paljenjem grijanja? Nemam fen Ovo ce se topiti cijeli dan, u najboljem slucaju

Edit: Dobro je, led je samo povrsinski i brzo ce dolje. Nije se ulovilo unutar isparivaca.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.

Zadnje izmijenjeno od: xlr. 10.08.2018. u 10:52.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 12:48   #2596
catus69
guts and glory.
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor catus69 Pregled postova
Bok!


Klima mi treba isključivo za hlađenje, prostor je cca 35 m2. Kuhinja, blagovaonica + dnevni boravak, sve jedna prostorija. Stan je u potkrovlju, 3. kat, sjeverna strana. Iznad je deka, dobro izolirana modernim materijalima. Stan ima 10 cm termo izolaciju, novogradnja.



Je li mi za navedeno nužan Daikin, ili će biti dobar i Haier? Napomena: Haier mogu dobiti po VP cijeni...

Anyone? Danas kupujem.
__________________
Origin: Francis_Bac0n
catus69 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 14:27   #2597
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imam situaciju da se isparivac klime zaledio do te mjere da je led pojeo filter zraka i izbio kroz plasticne resetke kucista unutarnje jedinice. Ne pitajte. Klima je ugasena, otvorena, filter se taman odvojio i imam sta vidjeti - santu leda na isparivacu.

Moram li cekati da se otopi sam od sebe ili to mogu nekako ubrzati, npr paljenjem grijanja? Nemam fen Ovo ce se topiti cijeli dan, u najboljem slucaju

Edit: Dobro je, led je samo povrsinski i brzo ce dolje. Nije se ulovilo unutar isparivaca.



Ne mogu ne pitati, pa kako ti se to dogodilo?


Citiraj:
Autor catus69 Pregled postova
Anyone? Danas kupujem.

Klima je po meni stvar koja se kupuje jednom u 10 god, i u svakom slučaju bi isao na Daikin, pogotovo ako ce se učestalije koristiti. Ne znam koja je točna razlika u cijeni (Daikin/Haier) ali ako nije prevelika, definitvno bi isao na Daikin.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 14:50   #2598
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Ne mogu ne pitati, pa kako ti se to dogodilo?
Uredska klima, radi ajmo reci 24h/5dana u tjednu. Ocito se filter zaprljao, u kombinaciji s vlagom u zraku (svaku vecer ostanu otvoreni prozori na ventus radi svjezeg zraka a radne stanice griju do te mjere da treba 3-4h da prozracis ured ukoliko bi gasili klimu navecer). Zadnjih tjedana je vlaga navecer bila uzasna. Prasina s filtera se valjda ovlazi, ohladi i smrzne. To blokira cirkulaciju zraka, vlaga se gomila u led, jos slabija cirkulacija i dogodilo se da 2 dana nista nije ispuhivala van. Danas slucajno idem cackati po njoj kad ono viri led kroz plasticnu resetku/masku. Gasi klimu jebote, imamo problem!

Probat cemo kad nismo u uredu drzati mod za odvlazivanje, a hladiti dok se dela. Dobro da nije sve otislo u klinac. Btw filter nije bio bas toliko prljav koliko vidim, definitivno se nije zastopao samo od prasine...

Ako netko ima bolje objasnjenje, slusam, prvi put sam ovo dozivio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 14:54   #2599
catus69
guts and glory.
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 60
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Klima je po meni stvar koja se kupuje jednom u 10 god, i u svakom slučaju bi isao na Daikin, pogotovo ako ce se učestalije koristiti. Ne znam koja je točna razlika u cijeni (Daikin/Haier) ali ako nije prevelika, definitvno bi isao na Daikin.

Razlika je cca 1000 kn.
__________________
Origin: Francis_Bac0n
catus69 je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 15:13   #2600
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Za tu razliku bi uzeo Daikin, sigurno ima tišu unutarnju/vanjsku jedinicu, bolji daljinski, vise opcija, kvalitetnija i duze ce trajat, a 1000 kn nije neka razlika.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 15:23   #2601
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Uredska klima, radi ajmo reci 24h/5dana u tjednu. Ocito se filter zaprljao, u kombinaciji s vlagom u zraku (svaku vecer ostanu otvoreni prozori na ventus radi svjezeg zraka a radne stanice griju do te mjere da treba 3-4h da prozracis ured ukoliko bi gasili klimu navecer). Zadnjih tjedana je vlaga navecer bila uzasna. Prasina s filtera se valjda ovlazi, ohladi i smrzne. To blokira cirkulaciju zraka, vlaga se gomila u led, jos slabija cirkulacija i dogodilo se da 2 dana nista nije ispuhivala van. Danas slucajno idem cackati po njoj kad ono viri led kroz plasticnu resetku/masku. Gasi klimu jebote, imamo problem!

Probat cemo kad nismo u uredu drzati mod za odvlazivanje, a hladiti dok se dela. Dobro da nije sve otislo u klinac. Btw filter nije bio bas toliko prljav koliko vidim, definitivno se nije zastopao samo od prasine...

Ako netko ima bolje objasnjenje, slusam, prvi put sam ovo dozivio.

Sad ja ovo čitam, ok, dogodi se, ali zasto navece sirom otvarate prozore (koji su otvoreni do ujutro) a klima rade 24h? To mi nema logike, zapravo zato se to i dogodilo, ogromni i beskonačni dotok vlage je uzrokovao leđenje na isparivaču.


Bolje vam je otvorit nakratko prozore dok ste u uredu (u svrhu izmjene zraka) nego ih imati otvorene tokom noci kad je relativna vlaga u pravilu 100%.


Svaka klima ce se izborit sa 100% vlaznim zrakom, ali pod uvjetom da cijelo vrijeme ne ulazi 100% zasićeni zrak u hlađeni prostor i to se bas dogodilo kod vas.



To nema veze sa prašinom na unutranjoj jedinici.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 15:42   #2602
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Vjerujem da u tome lezi problem, a uzrok je ovo sparno i vruce vrijeme vani. Nocni zrak ne hladi kao sto bi trebao pa moramo hladiti

Situacija je da ako nema hladjenja, prostor se zagrije komotno do 27+C preko noci usprkos otvorenim prozorima. Prozori moraju biti samo na ventus zbog kise i vjetra. Kad dodjemo u pon na posao bude pakao jer klima ne dela 2 dana hehe. Nema bas propuha i treba nekako istjerati toplinu pa opet imamo situaciju otvoreni prozori (hladniji jutarnji zrak) i klima na max dok sve dodje na normalu.

Da nema tih kompova, tj da ne moraju ostajati upaljeni/online/spremni za backup bilo bi lakse.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:35   #2603
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Aha, pa jel vam nije jednostavnije ostavit klimu i preko vikenda sa zatvorenim prozorima i onda nemate brige oko temperature, vlage, ledenih siga iz klime? Ako imate neki smislen inverter stavite malo visu temperaturu i do ponedjeljka ce izdrzat+sto necete doću u saunu/mikrovalnu.


Ventilaciju rijesit na način da otvorite prozore kad dodjete u pon. u ured koliko treba i gotova stvar.
__________________

srale7 je online   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 16:50   #2604
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Nekako sam izbor suzio na ova 3 modela:
- Daikin RX35K / FTX35J3
- Fujitsu AOYG12LLCE / ASYG12LLCE
- Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC


Koji bi od ovih po vama bio najbolji za moju situaciju?
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 17:04   #2605
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Nekako sam izbor suzio na ova 3 modela:
- Daikin RX35K / FTX35J3
- Fujitsu AOYG12LLCE / ASYG12LLCE
- Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC


Koji bi od ovih po vama bio najbolji za moju situaciju?
ja bi isao na Hitachia, mislim da je tu kolega nexteen nekoliko puta hvalio tog hitachia, za tu cijenu jer dobijes vecu učinkovitost, snagu, vise opcija na dlajinskom, nego pocetni modeli daikina i fujitsua
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 17:41   #2606
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
Imam situaciju da se isparivac klime zaledio do te mjere da je led pojeo filter zraka i izbio kroz plasticne resetke kucista unutarnje jedinice. Ne pitajte. Klima je ugasena, otvorena, filter se taman odvojio i imam sta vidjeti - santu leda na isparivacu.

Moram li cekati da se otopi sam od sebe ili to mogu nekako ubrzati, npr paljenjem grijanja? Nemam fen Ovo ce se topiti cijeli dan, u najboljem slucaju

Edit: Dobro je, led je samo povrsinski i brzo ce dolje. Nije se ulovilo unutar isparivaca.
Uz necistocu fali toj klimi i plina
Nedostatak plina dovodi do smrzavanja

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 18:41   #2607
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
ja bi isao na Hitachia, mislim da je tu kolega nexteen nekoliko puta hvalio tog hitachia, za tu cijenu jer dobijes vecu učinkovitost, snagu, vise opcija na dlajinskom, nego pocetni modeli daikina i fujitsua

Tako i mene nekako naginje na Hitachi gledajući specifikacije ta tri modela.


A onda mi opet dođe u glavu da ima dana kada sam tako umoran da mi se ne da zezati oko paljenja kamina, pa mi u tom slučaju klima postaje glavni izvor grijanja, a onda bi mi dobro došle specifikacije Fujitsua.


Pa onda opet razmišljam vezano uz wifi opciju koju ima Daikin kako ima trenutaka kada bi mi i to dobro došlo, a uz to prema pričama nekih, Daikin je i najtiši u radu i rad mu je nekako najugodniji.


I tako nikako da se odlučim
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 18:55   #2608
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Tako i mene nekako naginje na Hitachi gledajući specifikacije ta tri modela.


A onda mi opet dođe u glavu da ima dana kada sam tako umoran da mi se ne da zezati oko paljenja kamina, pa mi u tom slučaju klima postaje glavni izvor grijanja, a onda bi mi dobro došle specifikacije Fujitsua.


Pa onda opet razmišljam vezano uz wifi opciju koju ima Daikin kako ima trenutaka kada bi mi i to dobro došlo, a uz to prema pričama nekih, Daikin je i najtiši u radu i rad mu je nekako najugodniji.


I tako nikako da se odlučim
Između Hitachi i Daikin izbor je uvijek Daikin.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 19:30   #2609
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
@srale7: razmatramo sada sve opcije, nesto cemo morati mijenjati...

Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Uz necistocu fali toj klimi i plina
Nedostatak plina dovodi do smrzavanja

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Ovo nisam znao, ali tnx svakako! Narucili smo mestra za klimu i budem spomenuo da provjeri.

Kad si vec tu, imamo jedan problem sa drugom klimom, ovo je sada vec 2 godine za redom isti problem pa bi htio pitati:
Klima hladi, radi tiho, covjek bi rekao sve je ok. Ali recimo 3-4 puta na dan prestane hladiti i nastavi puhati zrak iz prostorije. Ne bi smio biti termostat jer smo probali staviti na 20C iako je u prostoriji konstantno oko 23-24C u razini stolova. Tako prodje 15ak min i pocne opet hladiti. Unutarnja jedinica definitivno ne radi onaj klik kada se prebacuje izmedju on/off moda u slucajevima kada odrzava temperaturu

Prosle god je majstor cackao nesto oko vanjske jedinice, cini mi se da je spominjao nekakav kondenzator i plocicu i ukapcanje/iskapcanje... Znam da nije nista mijenjao ali od njegove posjete nismo imali problema ostatak ljeta. Ove godine ista prica.

Klime su LG ESNH126LLAO (7712144028)
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2018., 20:28   #2610
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Između Hitachi i Daikin izbor je uvijek Daikin.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk

Možda da, ali ako sam ja dobro to sve shvatio, navedeni Daikin bi trebao biti ulazni model, a ovaj Hitachi bi trebao spadati u neku srednju klasu, pa se u ovom konkretnom slučaju možda i to mora uzeti u obzir.

Uz to, prije par dana sam sa frendom pričao kako sam trenutno u postupku nabavke klime, pa mi je rekao da on ima Daikin i da je imao problema sa wifiem na njoj. Da pokušam skratiti cijelu tu priču što mi je on ispričao...; priča je da je postojao problem sa IFTTT servisom, koji ili nije radio uopće ili bi radio jednom u mjesec dana. Daikin i dan danas negira da je bilo ikakvih problema na globalnoj razini iako se na internetu može pronaći veći broj prijava od strane korisnika. Čak se javio i jedan Daikinov zaposlenik koji je priznao da se radilo na rješavanju tog problema. IFTTT je priznao da je navedeni problem postojao ali da je dio sa njihove strane vrlo brzo riješen i da čekaju da Daikin riješi svoj dio.
Daikin je problem očito riješio nakon više od godinu dana (), a svakom od korisnika koji je bio prijavio problem rečeno je da je taj problem bio specifičan samo za njega i da korisnička služba nema previše detalja u čemu je točno bio problem ali da je riješen nekakvim updateom servera. Prijatelj kaže da i dalje nije 100% siguran da li sve radi kako treba.

U cijeloj toj priči me najviše zabrinulo negiranje i skrivanje problema i to što je trebalo više od godinu dana da se stvar riješi.

Isto tako, kada se pogleda reklama za taj Daikin wifi onda se stekne dojam da se tu dobije pregršt opcija kojima se može upravljati na daljinu, kao npr. pregled potrošnje struje, power saving mode, holiday mode, itd..., a zapravo sa ulaznim modelima doalzi samo ono osnovno: paljenje/gašenje i namještanje temperature. Tako da i to uzimam u obzir u ovoj troumici.

Zadnje izmijenjeno od: Janer Nevis. 10.08.2018. u 20:33.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na