Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.08.2020., 11:58   #361
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
da popuni ovaj segment od 1000-3000 kuna?
Po novoj klasifikaciji, ovo više nije low end, ovo je poor end segment
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 12:13   #362
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor ppm3 Pregled postova
To me i čudi, tj čudi me potražnja u ovom konkretnom primjeru za 2xxx kada izađu ove 3xxx.

Fora je što njih ni nema puno. Trgovine to što imaju u ponudi - ili nemaju ili imaju par komada. Kad bude naručeno, a oni nemaju - povuku od dobavljača. Dakle nije to situacija da trgovine imaju 100 komada, dođe nova generacija, pa ne znaju što će s njima...


RTX serija se ne proizvodi već mjesecima... Jedino još ovo ranga ispod (GTX)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 12:24   #363
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Možeš segment zvati kako god hoćeš, ali on je tu. I poprilično je jak.
Ako gledamo Steamovu statistiku, može se zaključiti da su 1660 i 1650 modeli bili velik prodajni uspjeh.
Da li će se opet dogoditi isto? Tj. da li će najprodavanije gaming Ampere biti "fake" verzije bez RT, bez AI... koje se izbace bez pompe?

A vidiš kako nisu blesavi... Ne nude ih uopće prije Božića. Da im ne unište prodaju ovih gdje se vrhnje bere.
  Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 12:58   #364
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
A ne ide to baš tako, premda bi trebalo.
Mislim da se nikad još nije desilo da starija generacija padne cijenom ispod trenutne tj cca ekvivalenta iz trenutne.
A još su i zaustavili proizvodnju većine modela iz serije 20xx tako da bi IMHO nema šanse da će pojeftinit, to samo ako se neki shop odluči za popust da se riješi lagera (vj na svoju štetu).
Dogodilo se, gtx 9xx serija izašla je sa 50-100usd nižom cijenom od prethodne gtx 7xx serije
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 13:11   #365
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 13:25   #366
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 609
Čekaj 01.09. kada će sve biti službeno, ali sumnjam da će biti kartica do polovice 9. mjeseca.
imik je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 13:25   #367
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 136
Ma treba čekat da izbace sve modele grafe zajedno s AMD-om i gotovo. I to bi bila najbolja računica i na kraju "strpljen spašen".
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 13:26   #368
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
paper launch stoposto
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 13:47   #369
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Citiraj:
Autor picajzla0707 Pregled postova
Dogodilo se, gtx 9xx serija izašla je sa 50-100usd nižom cijenom od prethodne gtx 7xx serije
Mislim da me nisi razumio (ili ja sada tebe ne razumijem ). Ja sam mislio na to da npr kad već spominješ te dve serije...npr GTX 970 bubam košta 400$, a onda da je nV npr spustila 780 Ti koja joj je bila praktički ekvivalent padne na npr 300$. Na to sam mislio da se nikada nije dogodilo. Da nV spusti prošlu generaciju na cijenu ispod cijene ekvivalentne kartice novije generacije.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma kakav AMD u GPU segmentu. Pare idu Kožnatnom, uopće me ne zanima šta će AMD izbaciti u GPU consumer segmentu. Nek ode sve u rudnike jer se po Radeonke ni ne saginjem a kamoli da dam par tisuća kuna za DRND2 grafičku pa da opet slušam i čitam tu od kolega forumaša "pa ne moraš baš te igre igrat" kao nekad.
He he, razmišljaš kao i ja, evo baš neki dan je kolega u Ati PDF-u napisao da je sve OK sa X driverom (neki stariji jer zadnjih par novijih, naravno ne valjaju), ali da npr ne radi dobro sa prvim Rage-om iz 2011. E ovo je meni gadan minus, em volim igrati starije igre, em volim Rage (odigrao ga do 100% i dobar mi je unatoč tomu što je većinom popljuvan).
I uz to što su im driveri općenito u banani (ne, ne zanimaju me one priče o tome da su to priče iz prošlosti i da je odavno sve OK, jer po internetima vidim da je daleko od OK), em su jako zapostavljeni u emulatorima koje isto tako jako volim, a tu ih nV šiba uzduž i poprijeko (zapravo ekipa sve razvija za nV jer je zastupljenija).

Ali opet, neću brzat ovu generaciju, da mi se ne desi kao sa 3,5+0,5 RAM-a (desilo se mislim 2mj nakon što sam kupio 970); što se doduše do dan-danas nije pokazalo negativno ni u kojem smislu kod igranja (očito su u drverima isključili onih krnjavih 0,5gb RAM i time riješili moguće probleme).
Svejedno pušem i na hladno, a opet ne otpisujem crvene baš skroz, ali ajmo reći da su šanse da ih kupim cca 10% u odnosu na zelenu kožicu.
Crveni imaju love više nego ikada, u CPU segmentu su pokazali da mogu i znaju, a isto tako bi mogli i sa RDNA2 i driverima. Stoji i ono što su i sami rekli da je RDNA 1 bio neki hibrid sa GCN i da zato ima hrpu problema.
Vidjet ćemo uskoro da li su muljali ili nisu.

BTW, ciljam na 3060/70, iznad toga mi ne treba (1080p/60), a i treba vidjeti cijene, potrošnju i slično (EDIT: A i fizičku veličinu kartice jer mi mislim max stane 29cm u hižište).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 13:55   #370
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ma kakav AMD u GPU segmentu. Pare idu Kožnatnom, uopće me ne zanima šta će AMD izbaciti u GPU consumer segmentu. Nek ode sve u rudnike jer se po Radeonke ni ne saginjem a kamoli da dam par tisuća kuna za DRND2 grafičku pa da opet slušam i čitam tu od kolega forumaša "pa ne moraš baš te igre igrat" kao nekad.

Interesantno, meni R9 270, R9 285 i R9 Fury nikad nikakvih problema nisu imale s driverima. Niti jednom. A sad RX580 odmah počela sa black screenom. Ali sam otkrio da je onaj sharpening jedan od glavnih uzroka, pa s isključenim sharpeningom bez problema radi i po 6-7 sati u igrama, gotov nikad se ne freeza. Black screen je 100 puta rijeđi nego prije. Ni ne želim radit update drivera, da se ne pokvari dodatno O tome da ventovi i ovako nemaju nikakvu kontrolu (polako ubrzavaju dok ne dođu do 3000 o/min) bez MSI Afterburnera bolje da i ne govorim...


Što se tiče nove generacije GPU-a, činjenica je da je i "kožnati" konkurencija "babi" pa možda blago korigiraju cijene kad izađe cijeli lineup jednog i drugog konkurenta. Nema se što izgubit malim čekanjem čak i da se planira kupit nV no matter what.


No, ti si brko... ti kupuješ sve dok je svježe CPU AMD, GPU nV

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 26.08.2020. u 14:02.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 14:03   #371
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Stric i nećakinja će se sve dogovoriti jer vrana vrani ne kopa oči, a na nama je samo da damo pare.

Iskustvo veli da se pričeka revizija 2.0 kad se mijenja arhitektura i node (a u slučaju 3090 i hladnjak).
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 14:40   #372
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mislim da me nisi razumio (ili ja sada tebe ne razumijem ). Ja sam mislio na to da npr kad već spominješ te dve serije...npr GTX 970 bubam košta 400$, a onda da je nV npr spustila 780 Ti koja joj je bila praktički ekvivalent padne na npr 300$. Na to sam mislio da se nikada nije dogodilo. Da nV spusti prošlu generaciju na cijenu ispod cijene ekvivalentne kartice novije generacije.



He he, razmišljaš kao i ja, evo baš neki dan je kolega u Ati PDF-u napisao da je sve OK sa X driverom (neki stariji jer zadnjih par novijih, naravno ne valjaju), ali da npr ne radi dobro sa prvim Rage-om iz 2011. E ovo je meni gadan minus, em volim igrati starije igre, em volim Rage (odigrao ga do 100% i dobar mi je unatoč tomu što je većinom popljuvan).
I uz to što su im driveri općenito u banani (ne, ne zanimaju me one priče o tome da su to priče iz prošlosti i da je odavno sve OK, jer po internetima vidim da je daleko od OK), em su jako zapostavljeni u emulatorima koje isto tako jako volim, a tu ih nV šiba uzduž i poprijeko (zapravo ekipa sve razvija za nV jer je zastupljenija).

Ali opet, neću brzat ovu generaciju, da mi se ne desi kao sa 3,5+0,5 RAM-a (desilo se mislim 2mj nakon što sam kupio 970); što se doduše do dan-danas nije pokazalo negativno ni u kojem smislu kod igranja (očito su u drverima isključili onih krnjavih 0,5gb RAM i time riješili moguće probleme).
Svejedno pušem i na hladno, a opet ne otpisujem crvene baš skroz, ali ajmo reći da su šanse da ih kupim cca 10% u odnosu na zelenu kožicu.
Crveni imaju love više nego ikada, u CPU segmentu su pokazali da mogu i znaju, a isto tako bi mogli i sa RDNA2 i driverima. Stoji i ono što su i sami rekli da je RDNA 1 bio neki hibrid sa GCN i da zato ima hrpu problema.
Vidjet ćemo uskoro da li su muljali ili nisu.

BTW, ciljam na 3060/70, iznad toga mi ne treba (1080p/60), a i treba vidjeti cijene, potrošnju i slično (EDIT: A i fizičku veličinu kartice jer mi mislim max stane 29cm u hižište).
nije to bas tako....

Citiraj:
.5gb ram just works slower as its on a narrower bus width. but 3.5gb will run at 7/8 speed and .5gb will run at 1/8 speed if it the card is using more than the first 3.5gb

sto se tice rdna, frendu sam pred cca 4/5 mjeseci sastavio novi komp sa 5700xt, inace nije bas hw pismen tako da bi me za svaki glitch zvao, složio mu settingse za grafu i sejvao u .xml te rekao samo uredno updejtaj drivere kad ti javi da postoje novi i nakon updjeta loadaj .xml datoteku.....jos me nije niti jedno zvao, ima dosta sl.vremena zbog posla kojim se bavi odnosno puno vremena provodi za kompom uz gaming...tako da prema njegovom slucaju driveri rade ajnc a.


sto se ampera tice navnodno najveci die za gaming seriju gpu ce brojati 628mm2

za usporedbu turing je na 2080ti brojao 754mm2 na 12(16)nm, znaci sam cip ce kod ampere-a kostati dosta novaca(osjetno više nego kod turinga), uz to se jos treba nadodati 24gb gddr6x, bliže mi se cini 1999usd msrp za 3090 osim ako koznati nije izmuzao neku bolesno nisku cijenu stancanja kod samsunga
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 26.08.2020. u 14:47.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:11   #373
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 136
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
nije to bas tako....




sto se tice rdna, frendu sam pred cca 4/5 mjeseci sastavio novi komp sa 5700xt
E pa sad spominjat konkurenciju u Nvidia temi. A mogu i ja dozvoliti si i napisat da ja sa svojom Nitro XT sasvim zadovoljan (bolnim početkom al...)

Ja sam još uvijek za onu da vidimo sve, pa da na kraju bitke hvalimo generale.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 15:19   #374
imik
Premium
 
imik's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 609
NVIDIA confirms 12-pin power connector and V-shaped PCB for GeForce RTX 30 series

https://videocardz.com/newz/nvidia-c...-rtx-30-series
imik je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 16:19   #375
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Zamisli jos da se netko sjeti postavit konektor na kraju grafe, a ne na boku i to uz plocu, a ne ovaj vanjski dio pa da mi kablovi za napajanje ne moraju ic posred kucista... pff
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 18:00   #376
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Moglo bi biti kao dosad:

Nvidia

- paper launch ili problemi sa količinama minimum 2 mjeseca
- do Božića se napune zalihe i kreće bjesomučna prodaja
- taman od tad krenu i mainstream modeli (3060)

AMD

- prvo kasne za zelenima
- do kraja godine izbace referentnu, opet hot & loud, AiB modela nema na vidiku ove godine
- nakon par mjeci nadođu, dođe AiB modela, no Nvidia ih dotad utukla sa prodajom, marketingom (spominjanjem) i TWIMTBP naslovima
- kasnije nadolaze sebi sa mainstream modelima
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 18:03   #377
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,513
Jezik pregrizao, meni treba jedna 3090 do kraja sljedećeg mjeseca ...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 18:14   #378
Momir
Premium
Moj komp
 
Momir's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,009
Citiraj:
Autor imik Pregled postova
NVIDIA confirms 12-pin power connector and V-shaped PCB for GeForce RTX 30 series

https://videocardz.com/newz/nvidia-c...-rtx-30-series

Evogac VIDEO od nvidie koji potvrđuje taj 12 pinski konektor, upravo izašao. U biti, skoro ništa novo što već nismo znali.
Momir je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 19:41   #379
picajzla0707
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: Zadar
Postovi: 309
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mislim da me nisi razumio (ili ja sada tebe ne razumijem ). Ja sam mislio na to da npr kad već spominješ te dve serije...npr GTX 970 bubam košta 400$, a onda da je nV npr spustila 780 Ti koja joj je bila praktički ekvivalent padne na npr 300$. Na to sam mislio da se nikada nije dogodilo. Da nV spusti prošlu generaciju na cijenu ispod cijene ekvivalentne kartice novije generacije.
.
hahahaha
ne da te nisam razumio, nego nisam kako spada pročitao
to je kad preletiš poruku pogledom i 'misliš' da znaš što je napisano
picajzla0707 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 20:46   #380
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Vidjet ćemo uskoro da li su muljali ili nisu.
Glavni muljatori su sad u Intelu, a između ostalog slažu i nove grafičke, dok istovremeno igraju ulogu nekakvog voCtva, jer su svi ostali dali ili dobili otkaz. Ne mora biti da budu ovaj put u AMD Radeon diviziji krenuli istim utabanim stazama, jer konzole su već gotove, specifikacije se znaju, čeka se samo finalna cijena (~500€?) i to je to. Raja i ex-marketing tim su nestali, pa shodno tome nema ni klasičnih twitter hype pizdarija kakve su znali plasirati u eter samo da se priča o nečemu, a nisu imali ništa konkretno, pogotovo sad kad nVidia za sljedeći tjedan sprema čuda tehnike. RDNA 2 za desktop možda stvarno ispadne OK, općenito i u usporedbi s novim RTX 3000 modelima.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 20:54   #381
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Glavni muljatori su sad u Intelu, a između ostalog slažu i nove grafičke, dok istovremeno igraju ulogu nekakvog voCtva, jer su svi ostali dali ili dobili otkaz. Ne mora biti da budu ovaj put u AMD Radeon diviziji krenuli istim utabanim stazama, jer konzole su već gotove, specifikacije se znaju, čeka se samo finalna cijena (~500€?) i to je to. Raja i ex-marketing tim su nestali, pa shodno tome nema ni klasičnih twitter hype pizdarija kakve su znali plasirati u eter samo da se priča o nečemu, a nisu imali ništa konkretno, pogotovo sad kad nVidia za sljedeći tjedan sprema čuda tehnike. RDNA 2 za desktop možda stvarno ispadne OK, općenito i u usporedbi s novim RTX 3000 modelima.
Uvjeren sam da nove amd kartice nece parirati top nvidijama no isto sam uvjeren da ce ponovo pokupiti mid range i best buy opcije sa ulozeno/dobiveno sto je u biti super.
Tko pati na frameove nek ide na nvidiu, tko pati na "dovoljno" uzet ce amd i svi sretni.
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 21:00   #382
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
E, to je ono kaj sam spomenul na prijašnjim stranicama teme - RTX 3090 bude priča za sebe, a sve ostalo bi moglo biti u finoj borbi s RDNA 2. Mislim, bilo bi super da tak ispadne.

Jedino, ako budale u AMD-u znaju da imaju nekaj bolje od RTX 3090, pa sad samo mudro šute, nitko ne smije pisnuti i čekaju da ovi sljedeći tjedan izbace sve na vidjelo.

To bi već bilo malo u Sci-Fi vodama kad je Radeon u pitanju, ali i Ryzen je iznenadil, do te mjere da Intel sad moli TSMC za wafer viška.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 21:17   #383
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Nikakve koristi od babe ak je sa rođakom dogovrila cijene. Da bi od nje bilo koristi treba nam ryzen 1700 za 1200 kn u GPU svijetu. a od toga niš. Tak da su isti kujac. Hebate za konzolu chip površine ko omanji tepih pa cijela može za 500eura (waferi valjda bagatela), to bi bio ekvivalent PC CPU 8/16, 2080 ti, 16 gb DDR 6, SSD iz svemira 1TB, matična ploča, napajanje, fensi kućište, blu ray čitač, dobar gamepad, napredna zvučna kartica
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 21:32   #384
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,404
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Nikakve koristi od babe ak je sa rođakom dogovrila cijene. Da bi od nje bilo koristi treba nam ryzen 1700 za 1200 kn u GPU svijetu. a od toga niš. Tak da su isti kujac. Hebate za konzolu chip površine ko omanji tepih pa cijela može za 500eura (waferi valjda bagatela), to bi bio ekvivalent PC CPU 8/16, 2080 ti, 16 gb DDR 6, SSD iz svemira 1TB, matična ploča, napajanje, fensi kućište, blu ray čitač, dobar gamepad, napredna zvučna kartica
Ne možeš uspoređivat konzolu sa PC-em. Em si oni mogu dopustit da gube lovu na prodaji HW-a, em konzola služi samo i jedino za igranje, a PC more svašta.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 21:38   #385
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ne možeš uspoređivat konzolu sa PC-em. Em si oni mogu dopustit da gube lovu na prodaji HW-a, em konzola služi samo i jedino za igranje, a PC more svašta.
Meni isti kujac, može još surfati i to je to

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Tako je. Trebamo dobar i jeftin AMD da možemo malo povoljnije kupiti nVidiju.
Potpis.
Ma ja bi kupil AMD/ATI, kad bi kupil crvenu srce mi je kucalo brže, kad bi kupil zelenu kao da sam kupil alat, čekić ili usisivač.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 21:39   #386
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Jel ima gdje preorder za RTX3080, zna li se šta?
I mene zanima, da odmah ubodem da se rjesim iščekivanja Godota.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 21:46   #387
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,751
Ne mogu staviti prednarudžbe u opticaj bez službenog preCtavljanja i kakve-takve cijene za orijentir. Budemo za 5 dana sve znali.

Do onda...
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 22:03   #388
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Pih, nemate ni vlastitu pjesmu, sramota.

https://www.youtube.com/watch?v=EIPggCgYK38
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 01:18   #389
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zakon ponude i potražnje. Boli Kožnatog kožnati što vi/mi u Hirvatistanu nemate/nemamo love i što su plaće rasle skoro pa nikako u 10 godina.

To što je pučanstvu ovog foruma nepojmljivo da je u 4 godine cijena nVidia kartica urvostručena, malo koga peče kožnati.

Reciklirate postove o neisplativosti godinama a one koji si mogu i oće priuštiti vama preskupi HW prezirete, jebete te ismijavate s nekavim perofmance per watt i performance po centu/po minuti isplativostima, oćeš CPU GPU automibil ili mobitel.

Naporni ste više sa kuknjavom oko cijena. Kome je skupo - nek preskoči. PC gaming nije životna potreba već skup hobi. Kome treba za rendering, za cijenu ne pita jer to i naplati.
Ma sve 5 ali ovo boldano nema veze sa pcekspert forumom.

Dapače, to je nešto što vrlo često spominju recenzenti renomiranih zapadnih pc portala koji se obraćaju puno široj i u prosjeku višestruko bogatijoj publici od one koja čita ovaj forum i koja si s lakoćom može priuštiti najskuplje kartice.

I u svojim recenzijama znaju biti dosta kritični u osvrtu na cijenu i isplativost proizvoda, u pogledu cijene čak puno kritičniji u odnosu na recenzije na pcekspert portalu.
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2020., 02:17   #390
sharyn
Premium
Moj komp
 
sharyn's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: grubišno polje
Postovi: 553
nekakvi leakovi plutaju netom; vjerojatno su fejk ko kardašijani al eto nek se nađe
__________________
sharyn je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na