Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.08.2020., 17:36   #331
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
ali i dalje je na developerima da odluče koliko im se isplati dodatni rad na igri samo da bi poticale prodaju nečijeg hardvera.
Tri četvrtine GPU-ova kod igrača su Nvidia kartice, tako da je developerima u interesu da im igre rade dobro na platformi na kojoj ih misle prodavati, nema to nikakve veze s poticanjem prodaje nečijeg hardvera.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 17:37   #332
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Nvidia će sigurno sponzorirati najveće hitove, i do sada je to radila.


https://www.nvidia.com/en-us/geforce...shots-trailer/
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 17:44   #333
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Tri četvrtine GPU-ova kod igrača su Nvidia kartice, tako da je developerima u interesu da im igre rade dobro na platformi na kojoj ih misle prodavati, nema to nikakve veze s poticanjem prodaje nečijeg hardvera.
Dakle, ako igra nema DLSS neće dobro raditi na Nvidia karticama?

Zato trenutno imaš manje od 15 igara koje podržavaju DLSS.

Ponavljam, trošak implementacije u igru snosi developer, ako Nvidia neće odriješiti kesu, ništa od toga.

@Mladenxy - upravo tako, sponzorirati = platiti.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 17:47   #334
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Naravno da će platiti...tako se prodaje hardver, pokonzoliš PC platformu, postaneš ekskluzivan. Oduvijek mi se gade ali kud svi tud i mali Mujo.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:03   #335
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Glasine su da je Nvidia u testiranjima dobila 30% vecu potrosnju na Samsung 8nm procesu nego na TSMC 7nm. A Samsung sa svojih 5nm muku muci s yieldovima i dalje je potrosnja visa nego na TSMC 7nm. Tako da cak i ako nekim cudom Ampere bude 5nm i dalje to nije ni blizu 7nm od TSMC-a.
AMD kaze da RDNA ima 50% bolji "performance-per-watt" or GCN, a da ce RDNA2 imati 50% bolji od RDNA2. Jos uvijek nema potvrde hoce li RDNA2 koristiti 7nm ili neku poboljsanu verziju 7nm procesa.
EDIT: RDNA2 nije samo refresh od RDNA.
Ima ovo sve smisla, ali dijelim skepticizam sa guerrom da će radeonke biti efikasnije, jer i da je sve napisano točno nedostaje ključna informacija - koliko je ampere arhitektura efikasnija od turinga...

Budimo realni - RDNA2 kao i node su ipak samo evolucija postojećih proizvoda, RDNA na 7nm se po efikasnosti natjecao sa pascalom na 16nm i turingom na 12nm, a sad nvidia ide na full novu arhitekturu + novi full node....

Dakle čak da RDNA2 ne promatramo kao refresh nego full novu arhitekturu, node ostaje isti ili refresh istoga, dok nvidia ima i novu arhitekturu (čiji će pomak vjerujem biti veći od RDNA - RDNA2 glede efikasnosti) I na to još novi node (koliko god manje efikasan od tsmc 7nm, sigurno je osjetno efikasniji od 12nm).

Sudeći po dosadašnjim launchevima AMD nema dobar 'backtrack" da bi se u to sve samo tako povjerovalo, dok je nvidia dokazana da svakom novom generacijom ima brutalne pomake, čak i na istom nodeu (npr. 700 i 900 serija na 28nm) tj. nvidia ima dobar "backtrack" i kladioničarskim rječnikom favorit je i u priči o efikasnosti.

AMD nažalost upravo zato nikad ne može konkurirati nvidiji u high endu jer sav TDP i power consumption "headroom" potroši na gpu koja jedva konkurira drugoj najjačoj nvidiji. Vega64 je jedva konkurirala gtx 1080 uz veću potrošnju, RTX 2080 nije ni imala konkurenta, no da je AMD na RDNA1 napravio neku gpu do 280-300w vjerojatno bi jedva konkurirala istoj (možda sa 48CU bi potrošili sav headroom). Tako je vjerojatno i sada

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 25.08.2020. u 18:11.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:14   #336
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
RDNA 2 bi zapravo i bila prva prava skroz nova arhitektura, jer orginalni RDNA vuče GCN korijene i kojekakve ostavšine u sebi, pa to ni nije bila čista situacija kak god se okrene.

Kaj se Ampere kartica tiče, najveća boljka bude upravo taj Samsungov proizvodni proces, jer sve ostalo uopće nije upitno, zapravo sve ostalo sad trpi radi povećane potrošnje zbog Samsungovog procesa.

IMHO RTX 3090 bude priča za sebe, ali sve ostalo bi RDNA 2 mogla imati na našinu, a opet da ne košta ko da nema sutra.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:20   #337
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Kažem, tko garantira da je RDNA-RDNA2 veći pomak od Turing-Ampere glede efikasnosti po pitanju same arhitekture? Čak i da je ili egal, nvidija će SIGURNO imati veći pomak u nodeu (dakle ne bolji node, nego veći pomak), pa kad se usporedi sa aktualnim proizvodima - nvidia je ipak favorit
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:21   #338
MAHER
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,581
Tocno ampere ce vjerojatno u igrama biti brzi, ali ne zbog nekakvog rt ili dlss nego na ciste misice i watte.
Rt i dlss ce biti u naslovima gdje nvidija plati development i nigdje drugdje, a sumnjam da ce to biti vecina.
MAHER je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:26   #339
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
Tocno ampere ce vjerojatno u igrama biti brzi, ali ne zbog nekakvog rt ili dlss nego na ciste misice i watte.
Rt i dlss ce biti u naslovima gdje nvidija plati development i nigdje drugdje, a sumnjam da ce to biti vecina.
https://www.rockpapershotgun.com/202...-games-so-far/

Ray tracing games on the way:
Cyberpunk 2077
Dying Light 2
Atomic Heart
Doom Eternal
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
Watch Dogs: Legion
Enlisted
Justice
JX3
Synced: Off-Planet

DLSS games on the way:
Cyberpunk 2077
Atomic Heart
Watch Dogs: Legion
Justice
JX3
Serious Sam 4: Planet Badass
Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
Amid Evil
Stormdivers
The Forge Arena
We Happy Few
Kinetik
Outpost Zero
Overkill’s The Walking Dead
PlayerUnknown’s Battlegrounds
Remnant from the Ashes
Scum
Darksiders III
Dauntless
Fear the Wolves
Fractured Lands
Hellblade: Senua’s Sacrifice
Hitman 2
Islands of Nyne: Battle Royale
ARK: Survival Evolved
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:30   #340
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Također da nadodam na gore napisano - keep in mind da je recimo Pascal bio praktično refresh, odnosno tweak Maxwella, a pomak je velikim dijelom baziran na node upgradeu, dok je nvidija sa Maxwellom pokazala koliki se boost može napraviti samo sa arhitekturom, a istom 28nm nodeu kao 700 serija i 600 serija. A amper je upgrade u oba pravca. Otud i moj optimizam od početka teme da je Ampere generacija koja će "jesti malu djecu" jel spaja oboje. Šteta što nije 7nm tsmc kao što je trebala biti za još veći boost, no unatoč tome će pomest sve. I AMD i prethodnu generaciju
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:31   #341
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kažem, tko garantira da je RDNA-RDNA2 veći pomak od Turing-Ampere glede efikasnosti po pitanju same arhitekture? Čak i da je ili egal, nvidija će SIGURNO imati veći pomak u nodeu (dakle ne bolji node, nego veći pomak), pa kad se usporedi sa aktualnim proizvodima - nvidia je ipak favorit
Naravno, zato do drugog tjedna u ovo vrijeme ne znamo još ništa konkretno. Mada, ja to ovak gledam - kakva god da RDNA 2 bila, nemre biti gora od svoje trenutne ili još bolje - nadolazeće Intelove GPU opcije.

Uglavnom, obje nove konzole već sad raspolažu s RDNA 2 GPU dijelom koji je u rangu s RTX 2080 Super ili Ti modelima. U slučaju da to sad zajebu za desktop, onda su stvarno nesposobni.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:41   #342
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
OK, ajmo sad ozbiljno.

Jasno da će nove grafe jest malu djecu. Koje igre osim Cyberpunka mislite igrati na takvoj grafi
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 18:45   #343
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Naravno, zato do drugog tjedna u ovo vrijeme ne znamo još ništa konkretno. Mada, ja to ovak gledam - kakva god da RDNA 2 bila, nemre biti gora od svoje trenutne ili još bolje - nadolazeće Intelove GPU opcije.

Uglavnom, obje nove konzole već sad raspolažu s RDNA 2 GPU dijelom koji je u rangu s RTX 2080 Super ili Ti modelima. U slučaju da to sad zajebu za desktop, onda su stvarno nesposobni.
Xbox (najjači) bi trebao vući do 300w (čitav SoC), ajmo reći gpu dio preko 200w do 250w, a snage je barem kao cca 2080 Super. Dakle ono što 100% znamo je da sa gpu do 300w (što je do sada limit) mogu skinuti 2080Ti. No ostaje vidjeti dali je to 10, 20%, 30% ili više ako budu izbacili nešto što ide debelo preko 300w

Svest će se na to tko je luđi ići prema 400w potrošnje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 19:07   #344
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Citiraj:
Autor MAHER Pregled postova
Tocno ampere ce vjerojatno u igrama biti brzi, ali ne zbog nekakvog rt ili dlss nego na ciste misice i watte.
Rt i dlss ce biti u naslovima gdje nvidija plati development i nigdje drugdje, a sumnjam da ce to biti vecina.
To je do sada tako i bilo, realno DLSS 1.0 je bio smece pa su ga developeri mozda iz tog razloga izbjegavali, a DLSS 2.0 iako izgleda odlicno opet navodno ima dosta zajebancije oko implementacije. Medutim za DLSS 3.0 kruze glasine da ce se puno lakse implementirati od predhodnih verzija. Druga stvar je ta da su igre sa DLSS-om primamljive cak jer i ekipi sa slabijim karticama omogucuju dobar FPS.

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
OK, ajmo sad ozbiljno.

Jasno da će nove grafe jest malu djecu. Koje igre osim Cyberpunka mislite igrati na takvoj grafi
Ak sve prode po planu od kraja godine cu imati vise vremena za gaming pa cu tebe prvog kontaktirati da mi preporucis nesto
guerra je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 19:11   #345
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,769
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Svest će se na to tko je luđi ići prema 400w potrošnje
nVidia ide sigurno, jer moraju imati najbolje, a ljudi su spremni zaboraviti potrošnju i grijanje, ako dobe karticu koja je 40% jača od njihove najjače prethodne i općenito najbolje na tržištu.

RDNA 2 modeli bi s druge strane bolje prošli da ovaj put ne idu na tu kartu, već nek stvarno ponude 90% Ampere performansi uz manju potrošnju, tj. veću efikasnost i bolji omjer cijene u smislu uloženo - dobiveno.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 25.08.2020., 23:01   #346
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
OK, ajmo sad ozbiljno.

Jasno da će nove grafe jest malu djecu. Koje igre osim Cyberpunka mislite igrati na takvoj grafi
Car racing simulacije u rezoluciji 7680x1440. Na trenutnoj konfi, Assetto Corsa Competizione sa low-mid detaljima vrti jedva 80 fps na 165 hz monitorima... Tako da 3090 ne da cu kupit nego cu ju preorderat
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 08:27   #347
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Pih, ja mislio da će netko napisati crysis remaster.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 08:42   #348
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
A nitko više ne koristi DSR (apropos iskroištavanja trenutno prejake grafičke)?
Ja se sjećam da sam to probavao davnih dana i da su mi samo stariji naslovi radili donekle dobro.
Na kraju sam to ugasio kad sam skužio da su mi emulatori podivljali tj poklali su se sa DSR-om i od tada nisam to čudo ni upalio. Vidim da se to čudo više uopće ni ne spominje, nego je sada obrnuto DLSS i ostale metode spuštanja na nižu rezu od nativne.
Ugl mogao bi opet probati DSR kad uzmem novu grafu.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 09:00   #349
ppm3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
Mene iskreno čudi da su cijene trenutnih 20xx modela i dalje poprilično visoke.
Moram reć da sam laik za sve ovo, ali gledam malo čisto predviđene performanse + predviđene cijene serije 30xx i zanimljivo mi je da praktički 20ak dana prije release-a nove serije, cijene ove stare serije su i dalje kakve su bile proteklih mjeseci (možda i duže).

Ako je zbilja točno da će 3070 biti 10-15% slabija kartica od 2080ti, ali sa cijenom kod nas u dućanima oko 4,5 - 5k, onda mi je dosta nelogično da sada 2080ti košta cca 9-11k kn jer je to doslovno 50% razlika u cijeni. Pogotovo ako je istina da su prestali kompletno sa proizvodnjom 20xx serije.

Isto tako gledam cijene recimo 2070s i kod nas u dućanima su cca 4500 kn za keš što je potpuni nonsens gledajući cijene i performanse modela 30xx koji dolaze.
Valjda je normalno da se price drop dogodi nakon launcha (što je neminovno), ali mi je logičnije da se on događa upravo sada prije nego izbace tu novu liniju kako bi ovo sve na zalihama uspjeli prodati, zar ne?

Planiram uzeti komp i bio sam na milimetar da sada uzmem 2070s za tako neku spomenutu cijenu, ali sada kada sam malo istražio situaciju i vidio što dolazi i što se očekuje ne znam kako bi me netko uvjerio da ekšli kupim bilo koju karticu 20xx serije po ovim cijenama?! Kažem, eventualno da su sada već pale za 30% u cijeni..

Iako, nisam baš u ovome i tek zadnjih 2 tjedna sam počeo istraživati što se događa sa gpu pa moguće da ne vidim neke očite stvari, ali ovako na prvu mi je dosta čudna trenutna cijena svih 20xx modela.
ppm3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:04   #350
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor ppm3 Pregled postova
Mene iskreno čudi da su cijene trenutnih 20xx modela i dalje poprilično visoke.
Moram reć da sam laik za sve ovo, ali gledam malo čisto predviđene performanse + predviđene cijene serije 30xx i zanimljivo mi je da praktički 20ak dana prije release-a nove serije, cijene ove stare serije su i dalje kakve su bile proteklih mjeseci (možda i duže).

Ako je zbilja točno da će 3070 biti 10-15% slabija kartica od 2080ti, ali sa cijenom kod nas u dućanima oko 4,5 - 5k, onda mi je dosta nelogično da sada 2080ti košta cca 9-11k kn jer je to doslovno 50% razlika u cijeni. Pogotovo ako je istina da su prestali kompletno sa proizvodnjom 20xx serije.

Isto tako gledam cijene recimo 2070s i kod nas u dućanima su cca 4500 kn za keš što je potpuni nonsens gledajući cijene i performanse modela 30xx koji dolaze.
Valjda je normalno da se price drop dogodi nakon launcha (što je neminovno), ali mi je logičnije da se on događa upravo sada prije nego izbace tu novu liniju kako bi ovo sve na zalihama uspjeli prodati, zar ne?

Planiram uzeti komp i bio sam na milimetar da sada uzmem 2070s za tako neku spomenutu cijenu, ali sada kada sam malo istražio situaciju i vidio što dolazi i što se očekuje ne znam kako bi me netko uvjerio da ekšli kupim bilo koju karticu 20xx serije po ovim cijenama?! Kažem, eventualno da su sada već pale za 30% u cijeni..

Iako, nisam baš u ovome i tek zadnjih 2 tjedna sam počeo istraživati što se događa sa gpu pa moguće da ne vidim neke očite stvari, ali ovako na prvu mi je dosta čudna trenutna cijena svih 20xx modela.
A ne ide to baš tako, premda bi trebalo.
Mislim da se nikad još nije desilo da starija generacija padne cijenom ispod trenutne tj cca ekvivalenta iz trenutne.
A još su i zaustavili proizvodnju većine modela iz serije 20xx tako da bi IMHO nema šanse da će pojeftinit, to samo ako se neki shop odluči za popust da se riješi lagera (vj na svoju štetu).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:12   #351
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor ppm3 Pregled postova
Mene iskreno čudi da su cijene trenutnih 20xx modela i dalje poprilično visoke.
Moram reć da sam laik za sve ovo, ali gledam malo čisto predviđene performanse + predviđene cijene serije 30xx i zanimljivo mi je da praktički 20ak dana prije release-a nove serije, cijene ove stare serije su i dalje kakve su bile proteklih mjeseci (možda i duže).

Ako je zbilja točno da će 3070 biti 10-15% slabija kartica od 2080ti, ali sa cijenom kod nas u dućanima oko 4,5 - 5k, onda mi je dosta nelogično da sada 2080ti košta cca 9-11k kn jer je to doslovno 50% razlika u cijeni. Pogotovo ako je istina da su prestali kompletno sa proizvodnjom 20xx serije.

Isto tako gledam cijene recimo 2070s i kod nas u dućanima su cca 4500 kn za keš što je potpuni nonsens gledajući cijene i performanse modela 30xx koji dolaze.
Valjda je normalno da se price drop dogodi nakon launcha (što je neminovno), ali mi je logičnije da se on događa upravo sada prije nego izbace tu novu liniju kako bi ovo sve na zalihama uspjeli prodati, zar ne?

Planiram uzeti komp i bio sam na milimetar da sada uzmem 2070s za tako neku spomenutu cijenu, ali sada kada sam malo istražio situaciju i vidio što dolazi i što se očekuje ne znam kako bi me netko uvjerio da ekšli kupim bilo koju karticu 20xx serije po ovim cijenama?! Kažem, eventualno da su sada već pale za 30% u cijeni..

Iako, nisam baš u ovome i tek zadnjih 2 tjedna sam počeo istraživati što se događa sa gpu pa moguće da ne vidim neke očite stvari, ali ovako na prvu mi je dosta čudna trenutna cijena svih 20xx modela.
U potpunosti se slažem s tobom. Ja sam već 100 godina na GTX 1070 i dugo "njuškam" neki upgrade, ali mi jednostavno nema smisla.

Prije kada sam kupovao novu grafu, išao sam barem na duplo povećanje performansi u odnosu na staru, sad gledam te 2060s,2070s, 5700xt i njihove cijene, i moram ubaciti masu para za neko povećanje performansi od 10-20-30%?

Nema smisla
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:15   #352
HCS
Premijum
Moj komp
 
HCS's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,359
Blazeni majneri, ponovno je krenuo hype, pa ce opet biti povoljnih kartica kad se stvari slegnu.
__________________
Neke od mojih trgovina: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15
HCS je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:21   #353
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Da, ali prije slegnuća ide hype sa dizanjem cijena

Pa par godina stare 1080Ti nema ispod 3000 kn
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:22   #354
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Nvidia se već zajebala s tim (prošla generacija bila konkurencija novoj). Tako da sad sve rade da do toga ne dođe.
Dok izađu novi top modeli, 2080Ti će nestati. Već je problem kupiti ju, pogotovo birati model. Uskoro će i ostale 2080 za njom.
  Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:31   #355
ppm3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Mislim da se nikad još nije desilo da starija generacija padne cijenom ispod trenutne tj cca ekvivalenta iz trenutne.
To me i čudi, tj čudi me potražnja u ovom konkretnom primjeru za 2xxx kada izađu ove 3xxx.

Jer u suštini dobiješ iste performanse za manje novca, naveo sam onaj primjer 2070 - 2080ti. Npr 3060 mi se čine još bolje ako će to stvarno tako biti kako ljudi kažu, stvarno super cijena za ono što će dati.

Recimo kada izlazi novi model Mazde 3, taj stariji model se mjesec-dva (čak i duže možda) prodaje za poprilično manje novaca upravo iz razloga što izlazi noviji.

A ovdje mi izgleda kao da Mazdu 3 stariju generaciju držiš 200k kn konstantno bez obzira što za tjedan dana puštaš novu Mazdu 3 koja će po takvim speckama starijeg modela koštati čak i jeftinije (40-50%)

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Dok izađu novi top modeli, 2080Ti će nestati. Već je problem kupiti ju, pogotovo birati model. Uskoro će i ostale 2080 za njom.
Ovo nisam uzeo u obzir, zapravo da, ako ih je malo na zalihama onda ih baš briga.
ppm3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:33   #356
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Druže, neće biti tih kartica. Nema lagera. Proizvodnja je stala. Isporučuje se samo minimum čipova partnerima koji to još traže.
  Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:35   #357
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
A i nevjerujem da ce u trgovinama biti odma za kupiti 30X0 od prvog dana predstavljanja tako da imaju jos fore da se rjese "lagera" serije 20X0.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:36   #358
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nisu ni u nvidiji ludi. Prvo ce izaci 3070 i 3080, za mjesec-dva ce doci 3060, a kad izadje RDNA2 doci ce i 3090. I kad tek izadju, prvih mjesec-dva ce ionako sve biti rasprodano jer ce potraznja biti puno veca od onog sto ce nvidija proizvesti. Tako da nema smisla previse spustati cijene, kad ce se sve prodati.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:39   #359
ppm3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 103
Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Druže, neće biti tih kartica. Nema lagera. Proizvodnja je stala. Isporučuje se samo minimum čipova partnerima koji to još traže.
Je shvatio sam iz tvojeg odgovora iznad, vidiš taj dio sam mašio ceo fudbal, ja sam krenuo od pretpostavke da su zalihe takvih kartica i dalje ogromne. U biti su ih onda sve prodali ili budu dok ove 3xxx ne izađu i što se njih tiče win win.
ppm3 je offline   Reply With Quote
Staro 26.08.2020., 10:54   #360
Nybelung
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ppm3 Pregled postova
Je shvatio sam iz tvojeg odgovora iznad, vidiš taj dio sam mašio ceo fudbal, ja sam krenuo od pretpostavke da su zalihe takvih kartica i dalje ogromne. U biti su ih onda sve prodali ili budu dok ove 3xxx ne izađu i što se njih tiče win win.
Tako je. I vjeruj, to se ne događa slučajno. Ulaže se određena količina napora da kompanija bude efikasna.


Mene više zanima ono o čemu se trenutno ne piše. Npr. što će nuditi ispod 3060?
Ako je suditi po prošloj generaciji, na proljeće bi trebao izaći neki "mini ampere" da popuni ovaj segment od 1000-3000 kuna?
  Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na