Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.10.2005., 12:46   #1
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
Canyon WF-511

Navedena kartica u hg spotu košta 160kn,
kod frenda sam i integrirana antena u notebook-u hvata signal solidno u kući, dal se isplati kupit tu karticu?
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Staro 20.10.2005., 13:18   #2
tomatcro
Premium
 
tomatcro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 382
Isplati
tomatcro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.10.2005., 19:53   #3
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
ajd, da ne otvaram novi post, bum se tu zguzil
uspio sam spojiti laptop i komp preko WLANa. Na kompu je Canyon 511 s najnovijim drajverima i konfiguriran je preko tog drivera, zero config je disablean. Dao sam "obojici" razlicite IP adrese, ovaj s vezom na net je na .1, dok laptom ima IP adresu s zavrsetkom .2.Kad pokusavam pingat preko cmd, oboje mi vracaju request time out ( a spojeni su). Ne mogu niti shareati foldere, niti internet, niti printer. firewallovi su iskljuceni. AV nije, al mislim da on nije problematican. BTW. kad pokusam printati preko WLANa, izbaci mi "The RPC server is unavailable". Kad odem na My Network Places onda pod workgroup computers vidim sam jedan komp(ne onaj na koji se spajam). Jedino mi je cudno da je ime u Address baru u exploreru unutar My network placesa npr. "ZGNET", a na drugom kompu je to "ZGnet", jel mozda u tome problem? btw. od kud to ime u Address baru? to nije SSID, nije MAC adresa, nije work group ime.....
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2005., 23:30   #4
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
kaj nitko ne zna odgovor na ovo jednostavno pitanje?
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 13:43   #5
daddo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 162
Citiraj:
Originally posted by reboot
kaj nitko ne zna odgovor na ovo jednostavno pitanje?
pitanje ti je nesuvislo... nauci se postavit pitanje sa:

Pokusavam spojiti racunalo XY i racunalo WZ WLAN-om. Od opreme imam:

a)
b)
c)

Zelim da mi racunala dijele isti izlaz na Internet. Na internet se spajam DSL-om, modemom, el. strujom...

Pojednostavljeno... Imas li router ili spajas racunala u Ad hoc modu?
__________________
I've gone to find myself... if I should happen to return before I get back tell myself to wait.
daddo je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2005., 00:21   #6
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
o.k., sorry, al vec sam poludio od trazenja odgovora tj rjesenja.

Dakle, pokusavam spojiti Acerov laptop s ugradenom mreznom karticom Broadcom 802.11g Network adapter i stolno racunalo koje ima ovu, Canyon WF 511 karticu. Skinuo sam nove drivere s neta za Canyonovu karticu. Na laptopu imam Win XP home edition s SP2, na stolnom XP pro edition SP2. nemam AP, obicno peer-to-peer spajanje.Zelio dijeliti printer, foldere i internet vezu, iako je trenutno dial up, al nece jos dugo.
ako treba imam i cijele screenshotove s opisom podesavanja mreze na oba kompjutera.
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2005., 06:29   #7
daddo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 162
E tako vidis... to je pitanje. Sad jos samo sacekaj suvisli odgovor

Salu na stranu..

Broadcom i Ralink se spajaju skupa bez problema, znaci nije do chipseta.

Ajmo dalje....

Oba racunala stavi u isti Workgroup npr. WORKGROUP (Pokreni network setup wizard tako da ti pregazi sva netbios imena prijasnja i to).

Ima li kakav poseban razlog da ne koristis WZC (Wireless Zero Configuration)?

Stavi obje kartice na isti kanal i daj im isti SSID (U alatima od kartice).

U tim istim alatima mod prebaci iz Infrastructure u Ad Hoc.

Racunala u isti subnet 192.168.X.X (npr. 192.168.1.1 i 192.168.1.2).

Sto se spajanja na net tice pokreni Internet Connection Sharing.
__________________
I've gone to find myself... if I should happen to return before I get back tell myself to wait.
daddo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 18:48   #8
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
evo, nakon malo duzeg vremena.....

ne koristim WZC jer mi na Ralinku ne pokazuje koji kanal koristim. jedino to mogu podesiti u njegovom driveru tj. utilityu.

oba racunala su vec imala isto imenovanu workgroup, al sad sam izbrisao sve postavke i dao novo ime workgroupe( naravno isti na oba racunala)

koristim WZC na oba kompa. Ralink je disablean, adapteri ukljuceni i funkcioniraju.

kazes da stavim submasku IP adresu? to si se zeznuo? nemrem napisati isti broj pod IP i pod submask:/
uglavnom, sad izgleda ovako-jedan ima IP 192.168.1.1 drugi to isto samo umjesto zadnjeg broja ima .2
posto ralinku nemogu preko WZCa upisati kanal, na broadcomu sam stavio kanal 1, nadajuci se da je na ralinku 1 kanal po defaultu.

oba su racunala u ad-modu. stvaram mrezu. isti SSID, WPA_none,AES, ista sifra.

mreza postavljena, vidljiva na oba kompjutera. ralink mi u balonu vec javlja da sam spojen na mrezu (ralink je 192.168.1.1). potom ralink javlja u onom polju kraj zvijezdice u WZC da je not connected. ispod pise da this network requires network key, al da sam currently connected to this network i daje mi nize opciju da se disconnectam s mreze.
ralink ignoriram i odlazim broadcomu

na njemu je mreza vidljiva, upisujem sifru i cekam.....nista. pojavi se onaj prozor da se pokusava spojiti, al nista....taj prozor nestane,a mreza nije spojena.

na kraju probam na ralinku izabrati opciju disconnect,a on mene pita dal se zelim odspojiti s mreze?!?(nigdje osim u prozoru WZCa ne pise da sam spojen). ja izabirem Yes- odspajam se. trazi mrezu i sad je ne moze drugi komp! kaze da nema mreze!
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 19:40   #9
daddo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 162
Ralink ti je defaultno na 6om kanalu... i da... i ja imam ralinkov chipset pa u utilityju mogu birat Use RAconfig ili Use Zero configuration as Configuration Utility.

Negdje u postavkama broadcom prebaci iz infrastructure u ad hoc mod...

Na lapovima se hoce desavat sranja s WLANom bas radi tih sarenih utilityja koji dodju uz njihov adapter... potrosio sam 3 dana spajajuci jednu Toshibu na Linksys WRT54g.

Znaci... na oba probaj dobit stvar WZC-om... ako ne ide... oba na isti kanal - 6i.
__________________
I've gone to find myself... if I should happen to return before I get back tell myself to wait.
daddo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2005., 20:27   #10
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
ja takoder mogu birati koji utility zelim koristiti. zato sam u proslom postu napisao da koristim WZC na oba kompa(tamo gdje je ralink, ralink config. ut. je disablean, tj. odabrao sam WZC )

promijenio sam kanal na 6, al i dalje ista prica. ralink kaze da je spojen na mrezu, a broadcom nakon upisivanja sifre ceka s porukom "waiting for network". nakon nekog vremena, odustane, a mreza nije spojena.

u broadcomu nemrem naci ad hoc opciju. da preciziram- ne mogu podesiti bas u konfiguraciji adaptera, mogu jedino kad konfiguriram mrezu. ono sto mogu podesiti u broadcomu je:
Afterburner-enabled
Antenna Diversity-auto
AP compatibility-higher performance
Bluetooth collaboration-enable
BSS PLCP header-auto
fragmentation threshold-2346
IBSS 54g-54g performance
IBSS 54g protection mode-auto
IBSS channel number-6
IBSS link indication-default
MAC- upisano
location-default
minimum power consumption-disabled
power output-100%
power save mode-disabled
radio- enabled
rate-54
roam tendency-moderate
roaming decision-default
RTS threshold-2347
WME-disabled
WZC managed ethernet-disabled
Xpress technology-enabled
ovo su i postavke. to je dakle bio broadcom preko WZC

ralink ima slijedece-
auto reconnect mode-enable
CAM when AC power-disable
fragment thresold-2346
MAC- upisano (isti kao i gore)
Network type-ad hoc
power saving mode- CAM
radio- enable
RTS thresold- 2347
SSID- unesen (gore kao sto vidis nema niti SSID-a, njega upisujem kod konfiguracije mreze)

pokusavam opet spojiti i ralink je spojen samo dok broadcom pokusava se spojiti. kad broadcom prekine jer se ne uspjie spojiti, ralink prikaze da se i on odspojio.

btw. thx kaj odgovaras!
reboot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.10.2005., 04:21   #11
daddo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 162
Okaj, first of all nemas kaj falit... ulazimo u sferu probajmo pogoditi...

Cini mi se iz svega (a i vlastitog iskustva) da je problem u Broadcomu...

vidi OVAJ LINK

Tu su objasnjenja za sve ono sto si naveo gore... smrdi mi na to da bi ovaj WZC Ethernet trebao na ENABLE...

Ako to ne ide... probaj skinut drivere s te stranice pa AOA (all over again)... i obavezno dojavi rezultat...
__________________
I've gone to find myself... if I should happen to return before I get back tell myself to wait.
daddo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 12:08   #12
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
pogledao sam ovaj link. izgleda da ovaj driver je za compaq racunala( btw. link im ne radi). Moj je acer i izgleda da prema http://www.station-drivers.com/page/broadcom.htm imam najnovije drivere-3.100.46.0 od 22.12.2004.

jedno mi jos uvijek nije jasno. workgroup ime je isto, al u Network places pise da je jedan u work grupi koja se zove npr. MOJA_GRUPA dok drugi napise da je u grupi moja_grupa.

enableao sam onaj WZC managed ethernet, al i dalje isto sranje. pokusao sam staviti channel na 11, jer navodno je to default za ad-hoc mreze i opet nece.
ralink kaze da je spojen, a broadcom "waiting for network" ponavlja kod spajanja.

bas pri zavrsetku pisanja odem probati konfigurirati nezasticenu mrezu. bez enkripcije, bez passworda i radi! al kakve mi koristi od takve mreze
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 14:13   #13
daddo
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 162
Citiraj:
Originally posted by reboot


bas pri zavrsetku pisanja odem probati konfigurirati nezasticenu mrezu. bez enkripcije, bez passworda i radi! al kakve mi koristi od takve mreze
Ad hoc mreza je mreza izmedju SAMO dva racunala, tako da ne znam zasto te to brine? Domet tih antena je do 100 m (deklarirano), realno je to 30ak m ako bi nekakav filesharing htio a kamoli ICS, ovisno o uvjetima u kojima jesi... ako te bas brine enkripcija kupi router i bog te veseli... WLAN je zgodna igracka ali zrak nije bas najpogodniji medij za igru ovu koju bi ti... Uostalom... ovo sto radis se naziva "kemija" i jednom kad proradi pitanje je vremena kad ce otkazati poslusnost... ne ocekuj cuda...
__________________
I've gone to find myself... if I should happen to return before I get back tell myself to wait.
daddo je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2005., 23:18   #14
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
ma znam to. zivim u kvartu gdje je prosjek susjeda 80 godina, zidovi su mi debeli vise od pola metra, a okolo mene sve puno drveca, tak da se ne bojim toliko da bi mi netko mogao upasti u mrezu...
al i ovo je nesto, sad barem znam kako spojiti kompove.....nije sad bad igrati se s podesavanjem enkripcije i ostalog.
btw. jos 1-thx na helpu
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 07.11.2005., 13:15   #15
STRMX
Premium
 
STRMX's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: kuca
Postovi: 1,567
Citiraj:
Originally posted by reboot
ajd, da ne otvaram novi post, bum se tu zguzil
uspio sam spojiti laptop i komp preko WLANa. Na kompu je Canyon 511 s najnovijim drajverima i


jel moze link za nove drivere
__________________
STRMX je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2005., 14:16   #16
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
reboot je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2005., 16:04   #17
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Originally posted by daddo
pitanje ti je nesuvislo... nauci se postavit pitanje sa:

Pokusavam spojiti racunalo XY i racunalo WZ WLAN-om. Od opreme imam:

a)
b)
c)

Zelim da mi racunala dijele isti izlaz na Internet. Na internet se spajam DSL-om, modemom, el. strujom...

Pojednostavljeno... Imas li router ili spajas racunala u Ad hoc modu?
meni se slična stavr događa !!!
imam istu canyon kartiu u oba kompa, na jednom je win xp pro SP2 a na drugom WinXP pro bez SP-a !!! e sada dogadja mi se stvar da ja mogu uć u komp koji ima SP2 al s tog kompa ne mogu uć u komp koji nema SP!! Traži me Korisničko ime i password ali nije nigdje ništa zaštićeno sa lozinkom i probao sam sve žive opcije i neda se otvorit !!!!
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2005., 14:00   #18
reboot
Premium
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Zgb
Postovi: 1,103
jesi skinuo ovaj drajvcer koji sam naveo gore?
probaj ne mijesati WZC s Ralinkovim drajverom. posto na oba kompa imas CAnyon 511, probaj obje staviti da koriste Ralink, dakle desni klik misa na ikonu i onda selektiraj Ralink umjesto WZC. Pogasi sve firewall-ove i sifre.
reboot je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na