Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.12.2021., 09:10   #58321
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
Ma vi dizel boyevi se rajcate na svaki decilitar koji uštedite, a za zamašnjak kog briga

Nego ajmo malo mjenjat teme.

Mene npr zanima dal ima ko il poznda da ima, modernog Jaguara, XF ili XE? Full jako me vuče XE, doduše imaju u ponudi samo čađavce... tak je i u Tomiću bilo, kažu da prodaju možda 2 il 3 benzinca serije 3 godišnje... nekak ne vjerujem da svi ti ljudi koji to kupe se voze na dugim rutama... ali nebitno sad, mogu ja i čađavca vozit, pa nije me majka u benzinu rodila.

Najviše me zanima / brine, priče o Jaguarovoj ne kvaliteti i ne pouzdanosti... naravno neću to imat kome prodat kad ću htjet prodavat, to mi je jasno, i cijene im dosta padaju, i to mi je jasno.
Zaboravi odmah. Frendova sestra kupila XF godišnjaka u Njemačkoj u auto kući, kao neće kupovati BMW/Audi/Mercedes konfekciju. Par mjeseci kasnije, pri 150+ na A1 samo čuju krš i lom ispod haube, motor se izgasio i ne može se više upaliti.

Odvučen u Benussi, dijagnosticirano da se neki dio u usisu (lopatice turba ako se dobro sjećam) odlomio i napravio kaos sve do dpf-a. Cijena popravka 100k kn, garancija se ne priznaje jer je kupljen u Njemačkoj (!?), auto kuća u Njemačkoj se pravi grbava (!?). U međuvremenu su dobili kao odobrenje pa snizili cijenu popravka na 70k kn. Sad je angažirala odvjetnike, a auto stoji na Jankomiru skoro godinu dana bez da se kraj sage nazire.
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 09:24   #58322
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,100
To su swirl klapne i to nije nikakav specifičan kvar Jaguara. Događa se i na bemvejima i fijatima.
Zna se kad kupiš rabljenog s tim klapnama, da se to vadi van, imaš i setove sa čepovima za usisnu.

Ne kužim 100 000kn. Treba otvoriti motor, vidjet što se povinulo, ako je neisplativ popravak radi previše oštećenih dijelova, staviš drugi motor
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 09:37   #58323
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Ne bi me iznenadilo kad bi Specijalna zavarivanja Čukman mogla pomoći u rješavanju problema, međutim kao što kaže kolega trebalo bi kompletno motor rastaviti. Pretpostavljam da je napravilo havariju ventila te oštetilo glavu motora, oštetilo klip i cilindar, a usput je fasovao EGR i tko zna još što... Ovlašteni servis nije ruta kojom treba rješavati taj problem, ponuda dovoljno govori u prilog, jer toliko košta cijeli novi agregat.

Eventualno nabaviti drugi motor alternativnim kanalima, kao što kaže kolega, što bi bio relativno lakši zadatak ako je 2.0 ecobust u odnosu na druge agregate, ali IMHO i takav je kod nas teško za naći... U svakom slučaju, kvar reda veličine barem 20-25k kn.
Mene je sport strojne obrada glave, zamjena ispušne bregaste, brušenja dosjeda ventila, honanje cilindra i novi klipni prstenovi za Citron 1.4 izašla oko 7,5k kn prije 3 godine, a to je bila (čini mi se) jako friendly cijena. Nabavio bi drugi agregat, ali pitao sam se da li bi naišao na isti problem da je gutao ulje preko defektne brtve pa sam rekao KGJ i uložio.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 17.12.2021. u 09:44.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 09:56   #58324
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Nije se radilo o kavi nego o kupnji nečeg kaj je kod tebe 20 kn jeftinije, a za tih 20kn manje moram proć 70km

Je je 30kn * 4 kutije je 120kn.


Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ne znam kad si mi zadnji put pokazao potrošnju veću od 5L pa mi nije jasno kak je sad avr 5,2
Na swipeu kazaljki je 9,8 litara tak da ne seri. Samo si ljubomoran.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:05   #58325
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Zaboravi odmah. Frendova sestra kupila XF godišnjaka u Njemačkoj u auto kući, kao neće kupovati BMW/Audi/Mercedes konfekciju.
Kak su mi dobri ovakvi zaključci, križaj cijeli brend jer je eto "frendova seka" imala problema s autom.
100k kn je također komično...
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:23   #58326
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 952
Da se nadovežem na havariju, od kolegice muž ima A8, kupljen novi, redovito servisiran u ovlaštenom. Išao ujutro na posao kad iz motora čuje neku bum, auto stane. Vučnom došao do ovlaštenog, nakon dan dva zovu da je motor gotov, da treba novi. 100000kn novi. Veli muž da on nije niš kriv, auto pod garancijom servisiran i normalno neće platiti. Kad je rekao da će angažirati odvjetnika onda su spustili cijenu na 50. Nije pristao, čeka da se riješi preko odvjetnika. Pričao s dečkima u servisu i vele da svako malo dođe A8 s istim problemom. Malo čudno ali ajde... Twist
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:34   #58327
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Koji motor je u pitanju?
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:34   #58328
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Zaboravi odmah. Frendova sestra kupila XF godišnjaka u Njemačkoj u auto kući, kao neće kupovati BMW/Audi/Mercedes konfekciju. Par mjeseci kasnije, pri 150+ na A1 samo čuju krš i lom ispod haube, motor se izgasio i ne može se više upaliti.

Odvučen u Benussi, dijagnosticirano da se neki dio u usisu (lopatice turba ako se dobro sjećam) odlomio i napravio kaos sve do dpf-a. Cijena popravka 100k kn, garancija se ne priznaje jer je kupljen u Njemačkoj (!?), auto kuća u Njemačkoj se pravi grbava (!?). U međuvremenu su dobili kao odobrenje pa snizili cijenu popravka na 70k kn. Sad je angažirala odvjetnike, a auto stoji na Jankomiru skoro godinu dana bez da se kraj sage nazire.
Da, nije baš ohrabrujuće uz imidz kakav imaju... samo 3g garancije na novi isto nije ohrabrujuće.

Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Kak su mi dobri ovakvi zaključci, križaj cijeli brend jer je eto "frendova seka" imala problema s autom.
100k kn je također komično...
100k kn od ovlaštenog nije niš čudno, a zaključak je onakav kakav sam tražio, dal tko ima iskustva ili zna ljude. Nije to golf dizlo, pa da očekujem uzorak od 20 ljudi ovdje na forumu.

Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Da se nadovežem na havariju, od kolegice muž ima A8, kupljen novi, redovito servisiran u ovlaštenom. Išao ujutro na posao kad iz motora čuje neku bum, auto stane. Vučnom došao do ovlaštenog, nakon dan dva zovu da je motor gotov, da treba novi. 100000kn novi. Veli muž da on nije niš kriv, auto pod garancijom servisiran i normalno neće platiti. Kad je rekao da će angažirati odvjetnika onda su spustili cijenu na 50. Nije pristao, čeka da se riješi preko odvjetnika. Pričao s dečkima u servisu i vele da svako malo dođe A8 s istim problemom. Malo čudno ali ajde... Twist
Bio je pod garancijom?
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:42   #58329
Max_Damage
Premium
Moj komp
 
Max_Damage's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Krapinske Toplice
Postovi: 952
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Koji motor je u pitanju?
A ne znam koji ali TDI. Garanciju ima ali sad ne znam dal je na motor ili koji dio motora. Samo velim, tak mi je kolegica pričala.
Max_Damage je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:48   #58330
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 960
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova

Mene npr zanima dal ima ko il poznda da ima, modernog Jaguara, XF ili XE? Full jako me vuče XE, doduše imaju u ponudi samo čađavce... tak je i u Tomiću bilo, kažu da prodaju možda 2 il 3 benzinca serije 3 godišnje... nekak ne vjerujem da svi ti ljudi koji to kupe se voze na dugim rutama... ali nebitno sad, mogu ja i čađavca vozit, pa nije me majka u benzinu rodila.

Najviše me zanima / brine, priče o Jaguarovoj ne kvaliteti i ne pouzdanosti... naravno neću to imat kome prodat kad ću htjet prodavat, to mi je jasno, i cijene im dosta padaju, i to mi je jasno.
Kolega ga gledao, super izgleda, sve divno krasno, igrom slučaja od njegovog kuma prijatelj radi u ovlaštenom servisu (Benussi, Bekussi), rekao mu da uzme nešto drugo, jer da kvaliteta ne prati cijenu.
Čovjek na kraju uzeo Q5.


Citiraj:
Autor Max_Damage Pregled postova
Da se nadovežem na havariju, od kolegice muž ima A8, kupljen novi, redovito servisiran u ovlaštenom. Išao ujutro na posao kad iz motora čuje neku bum, auto stane. Vučnom došao do ovlaštenog, nakon dan dva zovu da je motor gotov, da treba novi. 100000kn novi. Veli muž da on nije niš kriv, auto pod garancijom servisiran i normalno neće platiti. Kad je rekao da će angažirati odvjetnika onda su spustili cijenu na 50. Nije pristao, čeka da se riješi preko odvjetnika. Pričao s dečkima u servisu i vele da svako malo dođe A8 s istim problemom. Malo čudno ali ajde... Twist

Prijatelj vozi Q7, motor promijenjen pod garancijom na 90 000 km.
Pitam ja wtf, što se desilo motoru, kaže mi da su mu u servisu komentirali da kod Q7 motori ili traju vječno, ili krepaju na 90-100 000 km.
Baš utješno kad kupiš auto od nekih 100+ tisuća eura
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:51   #58331
masterCG
Banned
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Zg
Postovi: 124
Citiraj:
Autor Elven Pregled postova
100k kn od ovlaštenog nije niš čudno, a zaključak je onakav kakav sam tražio, dal tko ima iskustva ili zna ljude. Nije to golf dizlo, pa da očekujem uzorak od 20 ljudi ovdje na forumu.
Ma i onako neš niš kupit, ko da ne znamo
Čim se po forumu raspituješ "jel se to kvari" i to za jednog Jaguara... Nisi ti klijentela za takav auto.
masterCG je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 11:55   #58332
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Kolega ga gledao, super izgleda, sve divno krasno, igrom slučaja od njegovog kuma prijatelj radi u ovlaštenom servisu (Benussi, Bekussi), rekao mu da uzme nešto drugo, jer da kvaliteta ne prati cijenu.
Čovjek na kraju uzeo Q5.
Niste baš ohrabrujući... ko da sam reko da Alfu gledam... a gledao bi Giuliju da nisu cijene toliko bezobrazne da je to jednostavno nemoguće.. 415k kuna za novu Alfu... pa di svijet ide.

Citiraj:
Autor Colop Pregled postova
Prijatelj vozi Q7, motor promijenjen pod garancijom na 90 000 km.
Pitam ja wtf, što se desilo motoru, kaže mi da su mu u servisu komentirali da kod Q7 motori ili traju vječno, ili krepaju na 90-100 000 km.
Baš utješno kad kupiš auto od nekih 100+ tisuća eura
Ako je sad dobio onaj koji je vječan odlično, ako je dobio onaj koji će mu opet riknut za 100k... jadan drugi vlasnik

Citiraj:
Autor masterCG Pregled postova
Ma i onako neš niš kupit, ko da ne znamo
Čim se po forumu raspituješ "jel se to kvari" i to za jednog Jaguara... Nisi ti klijentela za takav auto.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 12:11   #58333
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Frend iz Siska ima XE dizel, sad vec 4 godine star. Zena mu ga ovih dana vozi vise nego on, ali su prezadovoljni autom. Ono malo sto sam sjedio u njemu, cini se dosta nice. Interijer nije nakaradan, sve zivo je digitalno (displayi jel) ali nemas osjecaj da su samo poljepili tablete po konzoli.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2021., 12:25   #58334