Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.04.2020., 12:15   #14491
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Moglo bi smetati ako ga primjecujes dok su na tvu crne trake od kino formata filma ili kad npr gledas 4:3 formate pa je cijela bocna strana crna. Vidi pa procjeni.

Imam slican bleed na jednom jeftinom LG-u s ips panelom, al ne kuzi se kad se preko njega prikazuje neki sadrzaj. Samo na jednobojnim pozadinama se vidi. Nisam se opterecivao time jer slati tv na reklamaciju, biti bez tva, cekati, mozda dobiti drugi problem s novim tvom, lose odradjenu reklamaciju ili odbijenicu reklamacije - nije mi se dalo zaj.

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ovo je fotkano u mraku, baš iz tog razloga. Mrak koliko može biti na južnoj strani
Aha vidim dvoje smo koji nosimo suncane u stanu - u mraku Tek otkad imam juzno orijentiran stan pozelim neki backlight senzor na tvu.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 12:20   #14492
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Da, ja sam u penthouse-u, cijeli stan na južnoj strani + 20 kvadrata balkon. Znači na krovu sam.

Imam ukupno 6 prozora i dvoja vrata na balkon, sve na južnoj strani.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 12:31   #14493
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor željkozg Pregled postova
Za takve pare i takve veličine nema boljeg. Tako, da možeš uzet taj model.
Tak sam i mislio. Hvala
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 12:33   #14494
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
Kakva je obično situacija s reklamiranja tog bleeda, jel nekom to uvažilo?
danex je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 12:49   #14495
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Kakva je obično situacija s reklamiranja tog bleeda, jel nekom to uvažilo?
blazeni rok od dva tjedna kad uzmes online... uzmes, vidis bleed, vratis...
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 12:51   #14496
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Kolega nema novi tv koliko vidim, pitanje je vezano za reklamaciju nakon tog roka od 2 tjedna.

Ako ste vidjeli moj problem od neki dan, ja sam zvao direktno Philips Hrvatska, rekli su da će mi riješiti problem, dali kontakt broj servisa iz Varaždina, i pogledati će.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 12:59   #14497
željkozg
Banned
 
Datum registracije: Oct 2019
Lokacija: croatia
Postovi: 105
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
Kakva je obično situacija s reklamiranja tog bleeda, jel nekom to uvažilo?

Moguče je, da imaš problema sa difuzorom panela..
željkozg je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 13:21   #14498
Warrior
Premium
Moj komp
 
Warrior's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 980
Jel moguće da mi se taj bleed pojavio unatrag dva tjedna? Nisam ga ovih godinu i pol koliko imam TV primijetio. Hvala.
Što znači ako je difuzor problem?

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk
__________________
Everything is sooooo slow... Why? Oh, why?
Warrior je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 13:26   #14499
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Opet ja, sorr yna spamu
U nedoumici sam, Samsung UE55RU7092 ili LG 55UM7000
Kojeg da piknem?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 13:37   #14500
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Da, izgleda da su te priče oko VA kuta daleko pretjerane. Hvala puno na info i trudu oko slilkanja
Zavisi od modela VA panela.
Na 58pus7304 se razlika vidla na manje od metra lijevo desno od sredine. Gore dolje isto, čak i brže. Recimo na cca 45 stupnjeva lijevo ili desno i još nisi u vodoravnoj ravnini slika ode jako dosta vrit. Recimo primjer, hodaš po stanu i prolaziš pored tv-a, tu se jako vidi i to me ubilo u pojam. Problem je kad imaš postojeći tv koji je ips ili nedaj bože plazma, odmah vidiš tu razliku i barem ja nisam mogao preko toga. Ovo što je ekipa stavljala primjere sa Sony-a ili 7303 serije nema usporedbe jer nisu isti paneli. Đabe šta je slika super "u sridi" kad rijetko gledam tako kao i dosta ljudi, pogotovo kad ti je blagovaona spojena sa dnevnom pa se gleda i iz nje.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 13:42   #14501
danex
Premium
Moj komp
 
danex's Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 372
@juice
Kad sam ja kupovo tv krajem 2018 imao sam isti buđet i istu dvojbu. Evo kako sam ja to tad vidio.
Samsung je imao mrvicu bolje rewieve, bolji stalak, bio je elegantniji, uzivo bolju sliku sd programa.Panel je VA. Daljinski je malo lošiji nego kaj sam imao 91 g. I 5g garancije
Kod lga me privlacilo to sto je ips. Bolji daljinski i bolji OS,ali je debeljuco na klimavom postolju,kvaliteta izrade je malo lošija. Isto tako je ona neka šema s pikselima kad bijela glumi drugu boju il tak nešto. Slika uzivo je bila slabija.
danex je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 13:44   #14502
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Zavisi od modela VA panela.
Na 58pus7304 se razlika vidla na manje od metra lijevo desno od sredine. Gore dolje isto, čak i brže. Recimo na cca 45 stupnjeva lijevo ili desno i još nisi u vodoravnoj ravnini slika ode jako dosta vrit. Recimo primjer, hodaš po stanu i prolaziš pored tv-a, tu se jako vidi i to me ubilo u pojam. Problem je kad imaš postojeći tv koji je ips ili nedaj bože plazma, odmah vidiš tu razliku i barem ja nisam mogao preko toga. Ovo što je ekipa stavljala primjere sa Sony-a ili 7303 serije nema usporedbe jer nisu isti paneli. Đabe šta je slika super "u sridi" kad rijetko gledam tako kao i dosta ljudi, pogotovo kad ti je blagovaona spojena sa dnevnom pa se gleda i iz nje.
Čekaj, 7304 ima toliko lošiju matricu od 7303?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 13:52   #14503
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
A valjda, teško ovako napamet, ali nebi pljuvao taj kut da stvarno nije dobar. Stvarno sam htio da mi taj tv bude ok jer inače mi je sve bilo dobro ali nejde. Kad mi je stara od 70g. skužila da je na plazmi bolja slika o čemu da pričam dalje.
Za neki media room gdje sjediš +-pola metra od sredine i visina ti je u sredini ekrana onda ok.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 15:26   #14504
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor danex Pregled postova
@juice
Kad sam ja kupovo tv krajem 2018 imao sam isti buđet i istu dvojbu. Evo kako sam ja to tad vidio.
Samsung je imao mrvicu bolje rewieve, bolji stalak, bio je elegantniji, uzivo bolju sliku sd programa.Panel je VA. Daljinski je malo lošiji nego kaj sam imao 91 g. I 5g garancije
Kod lga me privlacilo to sto je ips. Bolji daljinski i bolji OS,ali je debeljuco na klimavom postolju,kvaliteta izrade je malo lošija. Isto tako je ona neka šema s pikselima kad bijela glumi drugu boju il tak nešto. Slika uzivo je bila slabija.

Kad već spominješ stalke, frendu je 3 tjedna stara C9 pala sa police dok je potres bio.

Što se tiče daljinskog, ja sam sa Samsungom dobio onaj mini remote i bio totalno razočaran, di su tipke, što mogu napravit s ovih sveukupno 5 na daljinskom (ista shema ko od fire sticka), a sad ga nebi mijenjao za ništa. Predobro.

No ako nekoga muči daljinski, bio to ovaj mali ili ovaj veliki što dolazi sa spomenutom telkom, uvijek možete preko aplikacije radit sve.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 15:31   #14505
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
A valjda, teško ovako napamet, ali nebi pljuvao taj kut da stvarno nije dobar. Stvarno sam htio da mi taj tv bude ok jer inače mi je sve bilo dobro ali nejde. Kad mi je stara od 70g. skužila da je na plazmi bolja slika o čemu da pričam dalje.
Za neki media room gdje sjediš +-pola metra od sredine i visina ti je u sredini ekrana onda ok.
Mislim da je baš obrnuto. Gledao sam oba modela i na 7304 mi je sve nekako ljepše i izražajnije pa mi se samim time i čini da je utjecaj veći. A što se tiče usporedbe s Plazmom.... Pa Panasonic i dan danas svoje nove modele OLED-a, na promocijama, komparira s 12g starom 1080p Plasmom. Naspram Plasme sve je presmiješno a naročito kut gledanja i pogotovo tko gleda većinom antenske programe i ne ganja praviše UHD, tu su ovi novi jači. Ja sam prešao s Plasme (ustvari još je u spavaćoj) al sam se navikao na ovo i sad je OK, pomaknem tv na nosaču kada mjenjam poziciju i to je to. Oni koji od početka gledanja sjede pod kutem niti ne kuže, jel slikao je Ok samo je mliječkasta i boje nisu baš toliko izražene.
Prki je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2020., 20:18   #14506
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Kolega s posla kupio 55xg9505 pa ću ići pogledati sada koji dan. Kaže da nije toliko frka sa vidljivim kutom a inače da je slika brutalna. Isto je ganjao 55b/c9 ali ga